Nowy produkt - NAVIGO2GO

  • 86 Odpowiedzi
  • 11496 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 03, 2007, 10:12:49 »
test czeka na opinię Jakuba, jeśli bedzie na tyle dobry, to ukaże się na stronie głównej, jeśli nie wywieszę go tutaj...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2007, 12:03:13 »
Mam nadzieję, że decyzja zapadnie szybko.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2007, 14:10:22 »
dzisiaj wieczorem powinno być wiadomo, rano otrzymałem maila od Jakuba...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 06, 2007, 21:35:44 »
I jak z tym testem ? a tak wogle małe ot. co lepsze navigo czy tomtom ?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2007, 22:00:05 »
test się "drukuje"...zarówno ja i Jakub mamy mało czasu aby to zegrać w całość i wystawić, ale spokojnie, wszystko w swoim czasie...

a co lepsze? zależy co potrzebujesz i jakimi pieniędzmi dysponujesz...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 07, 2007, 14:53:33 »
W tescie w TVN Turbo tomtom strasznie się motał po mieście. Ja jestem zadowolony z Navigo.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 07, 2007, 18:29:32 »
I jak z tym testem ? a tak wogle małe ot. co lepsze navigo czy tomtom ?

Ani to, ani to.
Mio z MioMap lub inne pna z I-go na pokładzie.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 07, 2007, 22:08:17 »

Wystarczy wejść na forum z I-go i tam też sporo narzekania, tak więc do wszystkiego można sie doczepić.

I jak z tym testem ? a tak wogle małe ot. co lepsze navigo czy tomtom ?

Ani to, ani to.
Mio z MioMap lub inne pna z I-go na pokładzie.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 07, 2007, 22:45:15 »
na wszystko narzekają jednakowo, dla mnie MIO map to kaszan, Igo bardzo dobry program, ale to chyba zaczyna być bardziej kwestia gustu niż obiektywna ocena. Do navigo się nie przyczepiam, bo pracuje przyzwoicie i ma bardzo dobre dane na terenach na których się poruszam.
Napisane: Czerwiec 07, 2007, 22:17:57
na wszystko narzekają jednakowo, dla mnie MIO map to kaszan, Igo bardzo dobry program, ale to chyba zaczyna być bardziej kwestia gustu niż obiektywna ocena. Do navigo się nie przyczepiam, bo pracuje przyzwoicie i ma bardzo dobre dane na terenach na których się poruszam.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 07, 2007, 23:34:39 »
na wszystko narzekają jednakowo, dla mnie MIO map to kaszan, Igo bardzo dobry program

Tyle że to jest ten sam program  z inną skórką. ;-)
Napisane: Czerwiec 07, 2007, 23:33:10
Do navigo się nie przyczepiam, bo pracuje przyzwoicie i ma bardzo dobre dane na terenach na których się poruszam.

No widzisz - a niektórzy mają dokładnie odwrotnie.
Poznań w I-go czy TT pokryty jest wybornie, są nawet rozkłady parkingów.
A Navigo - kiepściutko, błąd za błędem.

Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 08, 2007, 07:33:12 »

No widzisz - a niektórzy mają dokładnie odwrotnie.
Poznań w I-go czy TT pokryty jest wybornie, są nawet rozkłady parkingów.
A Navigo - kiepściutko, błąd za błędem.

Cavallino,
Tak jak napisaliśmy już na forum, aktualizacja map Poznania właśnie trwa. W  drugim półroczu koncentrujemy się na woj. wielkopolskim, więc mamy nadzieję, że zmienisz zdanie .....  :)
Jak chcesz mieć wcześniej poprawki w Navigo lub chcesz nam po prostu pomóc i współuczestniczyć w tworzeniu produktu, to przyślij nam swoje uwagi na navigo@navigo.pl. (w poniedziałek startuje też wersja beta Serwisu Zgłoszeń Aktualizacyjnych do Danych Navigo opartego o Serwer Navigo Web Map)

Pozdrawiamy
Zespół Navigo


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 08, 2007, 07:35:29 »
Spokojnie Cavallino, Poznań też będziesz miał dobrze pokryty...nie stresuj się tyle...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:56:22 »
Spokojnie Cavallino, Poznań też będziesz miał dobrze pokryty...nie stresuj się tyle...

Nie stresuję się, po prostu stwierdzam fakt.
Gdybym jeszcze miał pewność że i sam program się zmieni w ten sposób, aby poi czy adres dało się określić bez rysika i w kilku kliknięciach byłaby pełnia szczęścia.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:50:26 »
Test Navigo2Go mojego autorstwa już się ukazał na stronie głównej. Polecam lekturę:
http://pdaclub.pl/view.php?news_id=12845
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 14, 2007, 11:42:44 »
Test Navigo2Go mojego autorstwa już się ukazał na stronie głównej. Polecam lekturę:
http://pdaclub.pl/view.php?news_id=12845

Czy ekran tego urządzenia jest 3 razy większy od ekranów pda, czy jak to masz w zwyczaju popuściłeś wodze fantazji, mówiąc o obsłudze palcem (myślę tu o wybierania adresu i używania jego klawiatury alfanumerycznej), byle tylko skrytykować niczego w Navigo2?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:15:49 »
nie jest 3 razy większy, ma dokładnie 3.5 cala. Spróbuj obrócić ekran pda o tryb landscape i wbijać adres, dla mnie wielkość przycisków jest odpowiednia, problem chyba w tym, że klawiatura nie jest qwerty co wielu osobom przeszkadza...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:23:00 »
nie jest 3 razy większy, ma dokładnie 3.5 cala. Spróbuj obrócić ekran pda o tryb landscape i wbijać adres, dla mnie wielkość przycisków jest odpowiednia

Rozumiem, że jesteś w stanie obsłużyć comboboxa palcem w czasie jazdy?
Podziwiam, widać mam za grube paluchy, bo ani razu mi się to nie udało.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:26:38 »
nie wpisuje nigdy adresów w czasie jazdy bo żaden program tego nie umożliwia, ekran musiałby mieć wielkość chyba z 5 cali albo i więcej,  poza tym zbyt  "wolno" jeżdżę, żeby było to bezpieczne... ;) 
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:37:12 »
nie wpisuje nigdy adresów w czasie jazdy bo żaden program tego nie umożliwia

Taaa, akurat nie umożliwia.....

"w czasie jazdy" = "z pda w uchwycie" czyli również na skrzyżowaniu - na światłach itd
W moim pda rysik jwyciąga się z dołu, więc bez wyjęcia pda z uchwytu nie jesteś w stanie go użyć.
Więc pojęcie o tym co da się zrobić paluchem mam spore. ;-)

Np. - skończył się lpg - chcę do trasy dodać "przez" czyli najbliższą stację lpg na trasie.
W Navigo jest to niewykonalne.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:55:04 »
ale o czym Ty mówisz, bo najpierw krytykujesz wpisywanie z klawiatury, a teraz wspominasz o dodawaniu stacji benzynowej do czego klawiatura nie jest Ci wogóle potrzebna! Zdecyduj się, bo narzekanie na wszystko świadczy o tym, że na upartego próbujesz coś udowodnić, tylko OKREŚL SIĘ CO! A poza tym obsługa nawigatora na skrzyżowaniu to nie to samo co w czasie jazdy, przynajmniej dla mnie i jeśli chodzi o obsługę na postoju to ja nie mam żadnego problemu...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:27:44 »
ale o czym Ty mówisz, bo najpierw krytykujesz wpisywanie z klawiatury, a teraz wspominasz o dodawaniu stacji benzynowej do czego klawiatura nie jest Ci wogóle potrzebna!

Żeby taką stację dodać do trasy to trzeba wyjść z trybu nawigacji, OD NOWA rozpocząć wpisywanie punktu startowego i docelowego w trybie planowania trasy, dodać takową stację i dopiero wtedy rozpocząc nawigację.
I do tego klawiatura jak najbardziej jest potrzebna.

W I-go rzeczywiście nie jest - tam to zrobisz w kilka sekund, 6 dotknięciami palcem, bez przerywania nawigacji - a trafienie w klawisz o wielkości 2,5cm*1cm jest możliwe nawet podczas jazdy.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 14, 2007, 19:39:07 »

Żeby taką stację dodać do trasy to trzeba wyjść z trybu nawigacji, OD NOWA rozpocząć wpisywanie punktu startowego i docelowego w trybie planowania trasy, dodać takową stację i dopiero wtedy rozpocząc nawigację.
I do tego klawiatura jak najbardziej jest potrzebna.


Niekoniecznie...wystarczy, że w tryb nawigacji wchodzisz poprzez planowanie trasy a nie poprzez nawiguj, wtedy masz możliwość wprowadzania zmian w wyznaczonej wcześniej trasie.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:31:25 »
Niekoniecznie...wystarczy, że w tryb nawigacji wchodzisz poprzez planowanie trasy a nie poprzez nawiguj, wtedy masz możliwość wprowadzania zmian w wyznaczonej wcześniej trasie.

Tak, wiem, ale do tego trzeba założyć że się będzie zmieniało trasę.
Dobrze by było gdyby przełączanie między trybem nawigacji i planowania odbywało się w locie, bez przerywania nawigacji.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:57:02 »
Dla mnie wybór jest jasny: jadę do konkretnego miejsca, chcę tam szybko dojechać, wybieram tryb Nawiguj, potrzebuję wyznaczyć trasę skomplikowaną, z wieloma punktami przelotowymi, wybieram planowanie trasy, przecież programu używa się świadomie...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 15, 2007, 00:08:17 »
Dla mnie wybór jest jasny: jadę do konkretnego miejsca, chcę tam szybko dojechać, wybieram tryb Nawiguj, potrzebuję wyznaczyć trasę skomplikowaną, z wieloma punktami przelotowymi, wybieram planowanie trasy, przecież programu używa się świadomie...

Generalnie masz rację.
Problem w tym, że potrzeby czasem (a nawet często) powstają już na trasie.
A taki podział to utrudnienie i jest zbędny - w innych programach go nie ma.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 15, 2007, 00:10:38 »
dobra, rozumiem, ale gdyby wszyscy robili takie same samochody to byłoby chyba nudno...? jeden woli porsche, drugi ferrari...kwestia gustu...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 15, 2007, 00:23:39 »
dobra, rozumiem, ale gdyby wszyscy robili takie same samochody to byłoby chyba nudno...?

Ale trzeba się równać do najlepszych i nie stosować zbędnych utrudnień, a wręcz przeciwnie - ułatwiać wszędzie gdzie się da.
Z punktu widzenia programisty nie powinno być problemów aby w trybie nawigacji przejść (bez przerywania nawigacji i konieczności ponownego wpisywania trasy) do trybu planowania.
Droga przecież już jest wyznaczona, zakładam że zapisana jest w sposób identyczny jak w trybie planowania.
Wystarczy więc wywołać odpowiedni ekran.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 15, 2007, 11:42:09 »

Mi się wydaje, że Navigo prowadzi pewną politykę, mniej wodotrysków, może więcej jak to nazywasz utrudnień ale cenowo bardziej dostępnie.
Na dzisiaj jest to najtańsza nawigacja z bezpłatnymi aktualizacjami map i programu, a przy tym całkiem przyzwoita.

dobra, rozumiem, ale gdyby wszyscy robili takie same samochody to byłoby chyba nudno...?

Ale trzeba się równać do najlepszych i nie stosować zbędnych utrudnień, a wręcz przeciwnie - ułatwiać wszędzie gdzie się da.
Z punktu widzenia programisty nie powinno być problemów aby w trybie nawigacji przejść (bez przerywania nawigacji i konieczności ponownego wpisywania trasy) do trybu planowania.
Droga przecież już jest wyznaczona, zakładam że zapisana jest w sposób identyczny jak w trybie planowania.
Wystarczy więc wywołać odpowiedni ekran.

*

Offline Puntosz

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 16, 2007, 17:44:12 »

Rozumiem, że jesteś w stanie obsłużyć comboboxa palcem w czasie jazdy?
Podziwiam, widać mam za grube paluchy, bo ani razu mi się to nie udało.

Ja jedyne czego nie potrafię zrobić palcem w N2GO to wskazać punktu trasy z mapy. Ale tego używam w sumie rzadko. Reszta bez problemu. No może czasem przy wybieraniu informowania albo ostrzegania z listy. A najfajnejsze jest wprowadzanie adresu, faktycznie szkoda że niema qwerty, ale ja wpisuje np. ziel, pilk, 8 i jadę do celu albo wybieram z jednego , dwóch rezultatów.  Ktoś pisał że wybieranie celu jest strasznie długie ale to nieprawda, trzeba tylko umieć wykorzystać możliwości softu.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy produkt - NAVIGO2GO
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 16, 2007, 20:40:39 »

Rozumiem, że jesteś w stanie obsłużyć comboboxa palcem w czasie jazdy?
Podziwiam, widać mam za grube paluchy, bo ani razu mi się to nie udało.

Ja jedyne czego nie potrafię zrobić palcem w N2GO to wskazać punktu trasy z mapy. Ale tego używam w sumie rzadko. Reszta bez problemu. No może czasem przy wybieraniu informowania albo ostrzegania z listy. A najfajnejsze jest wprowadzanie adresu, faktycznie szkoda że niema qwerty, ale ja wpisuje np. ziel, pilk, 8 i jadę do celu albo wybieram z jednego , dwóch rezultatów.  Ktoś pisał że wybieranie celu jest strasznie długie ale to nieprawda, trzeba tylko umieć wykorzystać możliwości softu.

dokładnie...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...