Czy warto zainwestować w Navigo2 ?

  • 59 Odpowiedzi
  • 12037 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2007, 20:15:45 »
Porównałem pobieżnie Świnoujście w N2 i Emapie i zdecydowanie lepiej jest w N2, w emap jest mniej szczegółowo i kuleje kierunkowość ulic.

Lubicie dyskutować z faktami prawda?
Dokładne porównania wraz z liczbami są w wątku obok - wystarczy je przeczytać, ile miast z adresami jest w jednej mapie, a ile w drugiej.

Zapodam dla przypomnienia dane z maja:
Porównanie z danymi dla map Auto Pilota , a więc i I-go/MioMap a Navigo (tylko te pozycje które zostały podane przez obu producentów):

Procent pozostałych dróg twardych reprezentowany w systemie: 96% (AP 100% - ale dotyczy dróg prowadzących do miejsc zamieszkania)
Ogólna liczba szczegółowych baz (planów) miejscowości: 574 (AP miast 826, wszystkich miejscowości 3015)
Ogólna liczba szczegółowych baz (planów) miejscowości z punktami adresowymi: 315 (AP 464)
Procent populacji objętej szczegółowymi bazami (planami) miejscowości: 52% (AP 69%)
Procent populacji miejskiej objętej szczegółowymi bazami (planami) miejscowości: 81% (AP 95%)
Procent populacji objętej bazami punktów adresowych: 40% (AP 57%)
Ogólna liczba miejscowości reprezentowanych w bazie danych: ok. 51 000 (AP ponad 65 000)


Błędy są w każdej mapie, ale ja osobiście wolę mapę nawet z błędami, za to z dużo większym pokryciem, niż taką bez błędów, ale i bez ulic, gdziekolwiek się nie udam.


I Ty w to wierzysz? Cavalino...nie chcę Cię obrażać, ale wiara w takie dane zakrawa o naiwność...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Krzysztof.em

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 29, 2007, 21:22:10 »
W pełni się zgadzam z przedmówcą. Przypuszczam, że przytoczone powyżej dane dot.pokrycia map AP pochodzą właśnie ze strony AP  :ohreally: . Wszystko wskazuje, że niebawem norma 100% zostanie przekroczona  :D

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 29, 2007, 21:45:53 »
Wszystko wskazuje, że niebawem norma 100% zostanie przekroczona  :D

a to by było ciekawe...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 30, 2007, 08:53:49 »
Cytat: TTT Wczoraj
Tyle że teraz I-go ma pokrycie ponad 70%, ma każdą ścieżkę przez las, a Navigo zmieniło się niewiele - praktycznie widzę tylko zmiany, które sam zgłosiłem - plus doszło Gniezno i Swarzędz.


I w tym jest problem ! I-go w Polsce nie rozróżnia drogi twardej od ścieżki leśnej - prowadzi gdzie popadnie. [/quote]

Po pierwsze - rzeczywiście wiele dróg gruntowych w mapach Emapy ma zwaloną kategoryzację - rzecz z którą Emapa musi mocno walczyć. Na szczęśćie I-go to nie przeszkadza zbytnio, wystarczy nie używać opcji "trasa najkrótsza", to takie ścieżki bez kategorii są pomijane.

Po drugie - problem złej kategoryzacji dróg grunotwych ma również Navigo2 i to nie mniejszym stopniu, co prawda z racji gorszego pokrycia, tych dróg gruntowych oznaczonych jako asfaltowe jest siłą rzeczy mniej, ale jest inny problem - Navigo ma zdecydowanie mniejsze możliwości w kwestii wyboru rodzaju trasy, jeśli wyrzucisz drogę najkrótszą to już niewiele Ci pozostaje.
Napisane: Wrzesień 30, 2007, 08:49:22
I Ty w to wierzysz? Cavalino...nie chcę Cię obrażać, ale wiara w takie dane zakrawa o naiwność...

Przecież piszę że nie wierzę.
Wg moich obserwacji (tam gdzie jeżdżę) Navigo ma tak z 10% pokrycia.
Niemniej skoro piszecie, że są rejony w których jest lepiej do DOPUSZCZAM taką możliwość, że jednak ma te 30-40% w sumie.
Napisane: Wrzesień 30, 2007, 08:51:24
W pełni się zgadzam z przedmówcą. Przypuszczam, że przytoczone powyżej dane dot.pokrycia map AP pochodzą właśnie ze strony AP 

Tak, a dane o Navigo od producenta Navigo.
Ty byś chciał odwrotnie? ;-)

Porównując do map TA, które miały ok 30% pokrycia, dwa razy większe pokrycie przez Emapę oceniam jako jak najbardziej możliwe - jeszcze chyba nie spotkałem miasta, które nie miałoby pokrycia w tej mapie.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2007, 08:57:33 »
Przecież piszę że nie wierzę.

no to zdecyduj się, najpierw się podpierasz tymi danymi a później się tego wypierasz... :-?

Cytuj
Wg moich obserwacji (tam gdzie jeżdżę) Navigo ma tak z 10% pokrycia.
Niemniej skoro piszecie, że są rejony w których jest lepiej do DOPUSZCZAM taką możliwość, że jednak ma te 30-40% w sumie.

ciekawy sposób przeliczania, bo z niego wynika, że poznań i jego okolice to 90% obszaru naszego kraju ...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2007, 09:10:59 »
no to zdecyduj się, najpierw się podpierasz tymi danymi a później się tego wypierasz... :-?


Coś Ci się pozajączkowało, nie podpieram się tymi danymi, tylko je PODAJĘ.
Wg mnie są mocno przewartościowane na korzyść Navigo.

Cytuj
ciekawy sposób przeliczania, bo z niego wynika, że poznań i jego okolice to 90% obszaru naszego kraju ...

A Ty myślałeś że Warszawa? ;-)
Producent Navigo też tak myślał - i efektem jest moja ocena, mnie akurat okolice Warszawy nisko zwisają i powiewają, pokrycie tam nie ma dla mnie ŻADNEGO znaczenia.
Co innego Zachód - pokrycie tutaj to blisko 100% tego co mnie interesuje i co mam okazję weryfikować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 09:13:25 wysłana przez Cavallino »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2007, 09:28:07 »
Coś Ci się pozajączkowało, nie podpieram się tymi danymi, tylko je PODAJĘ.
Wg mnie są mocno przewartościowane na korzyść Navigo.

hmmm....chyba jednak nie mnie się pozajączkowało...

Cytuj
Zapodam dla przypomnienia dane z maja:
Porównanie z danymi dla map Auto Pilota , a więc i I-go/MioMap a Navigo (tylko te pozycje które zostały podane przez obu producentów):

Błędy są w każdej mapie, ale ja osobiście wolę mapę nawet z błędami, za to z dużo większym pokryciem, niż taką bez błędów, ale i bez ulic, gdziekolwiek się nie udam.

dla przypomnienia podałeś dane, które akurat uważasz za nieprawdziwe...ciekawa logika...

Cytuj
A Ty myślałeś że Warszawa? ;-)
Producent Navigo też tak myślał - i efektem jest moja ocena, mnie akurat okolice Warszawy nisko zwisają i powiewają, pokrycie tam nie ma dla mnie ŻADNEGO znaczenia.
Co innego Zachód - pokrycie tutaj to blisko 100% tego co mnie interesuje i co mam okazję weryfikować.

powoli zaczynam rozumieć Twoją "niechęć" do Navigo...producent pochodzi z Warszawy a nie z Poznania... :D
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 30, 2007, 14:43:19 »
dla przypomnienia podałeś dane, które akurat uważasz za nieprawdziwe...ciekawa logika...

A masz inne?
Bo ja nie.
Producent Navigo skrzętnie unika podawania pokrycia, słusznie zresztą - bo nawet po tych danych widać że nie ma się czym chwalić.

Cytuj
powoli zaczynam rozumieć Twoją "niechęć" do Navigo...producent pochodzi z Warszawy a nie z Poznania... :D

To na pewno nie jest jego plus, tyle że ma to małe znaczenie.
Gorzej że swoje produkty kieruje do mieszkańców wschodniej części kraju - skoro tylko tam pokrycie jest zadowalające.
Trudno żeby go mieszkańcy zachodniej części chwalili za to że ich olewa.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 30, 2007, 16:37:16 »
dla przypomnienia podałeś dane, które akurat uważasz za nieprawdziwe...ciekawa logika...

A masz inne?
Bo ja nie.
Producent Navigo skrzętnie unika podawania pokrycia, słusznie zresztą - bo nawet po tych danych widać że nie ma się czym chwalić.

Czy Ty naprawdę wierzysz w dane podawane przez producentów map? Przecież to są suche statystyki, których w żaden sposób nie da się zweryfikować lub porównać. Te liczby są NIC NIE WARTE - obojętnie czy chodzi o Navigo, AutoPilota czy o jakikolwiek inny program. Jeśli AM podawałaby, że posiada 50% pokrycia kraju a iGo 78.9% uwierzyłbyś? Pewnie tak...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 30, 2007, 21:22:23 »
Czy Ty naprawdę wierzysz w dane podawane przez producentów map? Przecież to są suche statystyki, których w żaden sposób nie da się zweryfikować lub porównać.

No przecież mówię że nie bardzo wierzę.
I zgadzam się że te blisko 40% pokrycia Navigo jest warte dla mnie dużo mniej niż 30% w mapach TeleAtlasa - jako że TA miał to rozmieszczone równomiernie, a Navigo większość tam gdzie bywam rzadko, albo wcale nie bywam.

Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 31, 2007, 02:22:30 »
Witam !
Jestem nowy na forum. Używam Navigo2go. Forum przeglądam od jakiegoś czasu, ale zarejestrowałem się specjalnie aby odpowiedzieć Cavallino:
1. Czy twoim zdaniem użytkowanie takiego sprzętu jak nawigacja to pierwszy etap aby się doktoryzować, ponieważ z tego co mogę wyczytać w twoich wątkach jest to pewnik?
2. Jeśli masz takie opory, aby korzystać z Navigo radzę ci przesiąść się na inną mapę, która da ci więcej satysfakcji a nie same frustracje (jak widzę twoje wątki to wydaje mi się, że Navigo stało się twoją negatywną obsesją).
3. Jeśli można spytać - do jakich celów używasz Navigo? Z tego co piszesz do jakichś bardzo profesjonalnych, ponieważ wymagasz aby poprowadziło cię przez leśne ścieżki, dróżki nieznane większości śmiertelnych i zaułki w których straszy.
4. Czy ty tego w ogóle używasz, czy siedzisz na balkonie i wytyczasz trasy, żeby zobaczyć jakie powstały błędy?

Używam Navigo2go w Krakowie prawie codziennie. Żadna mapa nie poradzi sobie z rozkopanym miastem - to pewne, ale od czerwca 2007 kiedy nabyłem to urządzenie jazda po Krakowie nie stwarza mi żadnych problemów. Więcej powiem - podczas urlopu zrobiłem z N2g około 3000 km po Polsce północnej - dla mnie BOMBA !!
Moim zdaniem trzeba rozróżnic profesjonalnych użytkowników tego urządzenia - jakim jest niewątpliwie Cavallino od przeciętnych śmiertelników, którym użytkowanie tego sprawia po prostu frajdę - a to, że niekiedy poprowadzi w las? Cavallino, można poznać takie miejsca, o którym się filozofom nie śniło.

Pozdrawiam wszystkich na forum

delta01w

« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 02:25:41 wysłana przez delta01w »

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 31, 2007, 09:46:49 »
3. Jeśli można spytać - do jakich celów używasz Navigo? Z tego co piszesz do jakichś bardzo profesjonalnych, ponieważ wymagasz aby poprowadziło cię przez leśne ścieżki, dróżki nieznane większości śmiertelnych i zaułki w których straszy.

Leśne dróżki?
Navigo2 w Wielkopolsce nie ma nawet sporej części asfaltowych dróg powiatowych, o ulicach w większości miast i miasteczek nie wspominając, a co dopiero mówić o ścieżkach.

Problem z leśnymi ścieżkami miewa za to konkurencja, które je ma ale za to czasem źle skategoryzowane.

Możesz sobie wierzyć że Navigo jest siódmym cudem świata, byle w podobne głupoty nie uwierzył producent.
Jak na razie bezczynność przez ostatnie pół roku wskazuje że mogło się tak stać, a tak podobnie bzudrne posty jak Twój mogą go niestety w tym utwierdzać.

*

Offline Kvic

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: acer n311, GPS, Navigo 8,  k800i+bluetooth blaupunkt
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 31, 2007, 10:10:05 »
Będzie krótko, zwięźle i na temat :)

IMHO: Navigo2 jest warte w tyle ile kosztuje, pozostałe programy zdecydowanie nie.

Więc, jesli nie chcesz przepłacać kup Navigo.


*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 31, 2007, 11:16:21 »
Będzie krótko, zwięźle i na temat :)

IMHO: Navigo2 jest warte w tyle ile kosztuje, pozostałe programy zdecydowanie nie.

Ile programów sprawdziłeś żeby tak kategoryczne opinie wygłaszać?

Ja osobiście mam dokładniej odwrotne zdanie
Jeśli np. I-go z mapą Polski od Emapy (czyli taką samą jak ma AutoPilot) kosztuje w sklepie (wg ceneo) od 289 do 296 zł, a Navigo 2 od 164 do 222 zł, to I-go jest zdecydowanie lepszą propozycją.

*

Offline Kvic

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: acer n311, GPS, Navigo 8,  k800i+bluetooth blaupunkt
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 31, 2007, 13:47:53 »
to nie była kategoryczna ocena, ale ja kupiłem Navigo 2 za 99,00 zł i do nawigacji typowej dla zwykłego kierowcy nie widze różnicy.
Gdybym był kurierem i potrzebował adres z dokładnościa do 3 [mm] to pewnie poszukałbym rozwiązania za większe pieniądze.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 31, 2007, 13:58:05 »
to nie była kategoryczna ocena, ale ja kupiłem Navigo 2 za 99,00 zł i do nawigacji typowej dla zwykłego kierowcy nie widze różnicy.

W stosunku do czego, do jakiego programu który przetestowałeś?

Cytat: Kvic
Gdybym był kurierem i potrzebował adres z dokładnościa do 3 [mm] to pewnie poszukałbym rozwiązania za większe pieniądze.

Tyle że tu się rozbija o brak dokładności rzędu 3 km, a nie mm.
Bo zapewniam Cię, że jest różnica, jeśli chcesz dostać się do np. 30 tysięcznego miasta, pomiędzy faktem czy to miasto ma jakiekolwiek ulice (jak w większości softu) czy nie ma żadnej (jak w Navigo 2 w Wielkopolsce).

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 31, 2007, 20:27:39 »
oczywiście Cavallino zaokrągla Wielkopolskę do całej Polski, bo to Wielka-Polska  :grin:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 31, 2007, 20:55:34 »
Kolego Bikekowal - nie wiesz, że dla niektórych ten zakątek zachodniej Polski jest pępkiem Świata   :mrgreen:  Poznaniak wydał parę groszy na mapę i rozpacza  :mrgreen:  jak to Poznaniak zresztą.

Navigo2 za tę cenę, według mnie jest b.dobre (sprawdzone na ścianie Wschodniej, poprzez Centrum, Pomorze i powrót na Dolny Śląsk)  - zakładając, że nie jeździ się po siedziskach Wielkopolan  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 20:57:16 wysłana przez Dżeju »

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 01, 2007, 00:08:56 »
Kolego Bikekowal - nie wiesz, że dla niektórych ten zakątek zachodniej Polski jest pępkiem Świata   :mrgreen: 

Nie, no pewnie, że pępkiem świata jest Warszawa i jej okolice - i tylko to się liczy w nawigacji.
Nawet jeśli ktoś nigdy tam samochodem nie zajedzie, bo i po co, skoro baną wygodniej (tory nie kończą się w okolicach Strykowa)?
Pewnie nikt nie powinien zważać na takie szczegóły że gdzie się nie uda to pokrycia brak, skoro w Warszawie jest......

Całe szczęście że konkurencja nie prezentuje takich centralnowarszawskich poglądów i pokrycie ma w miarę równo rozłożone - to i jest wybór.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 01, 2007, 09:10:55 »
Kolego Bikekowal - nie wiesz, że dla niektórych ten zakątek zachodniej Polski jest pępkiem Świata   :mrgreen: 

Nie, no pewnie, że pępkiem świata jest Warszawa i jej okolice - i tylko to się liczy w nawigacji.
Nawet jeśli ktoś nigdy tam samochodem nie zajedzie, bo i po co, skoro baną wygodniej (tory nie kończą się w okolicach Strykowa)?
Pewnie nikt nie powinien zważać na takie szczegóły że gdzie się nie uda to pokrycia brak, skoro w Warszawie jest......

Całe szczęście że konkurencja nie prezentuje takich centralnowarszawskich poglądów i pokrycie ma w miarę równo rozłożone - to i jest wybór.

chyba nie zauważyłeś, że Dzeju jest z Wrocławia, nie z Warszawy...a jeśli do mnie pijesz...wymyśl lepsze poparcie swoich frustracji :grin:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 01, 2007, 10:44:24 »
@bikekowal: Pytałeś się o porównanie cen iGO z AM PL/EU. O Polsce już wiele napisaliscie, więc dorzucę ci odpowiedź o EU. Po EU jeżdżę najwięcej, z długimi trasami, ale także po różnych dziurach. Testowłem AM jak i iGO na takich samych odcinkach i muszę jednoznacznie powiedzieć, że w przypadku AM jazda z nią to koszmar. Może ona na autostradach to się spisuje dobrze, ale jak już z tej autostrady się zjedzie to się zaczynają szopki. To ci pokazuje że jedziesz 100metrów obok drogi, to przeskakuje na boczne uliczki, to skacze z wiaduktów. Jak dla mnie makabra. Ilość poi do tego jest mizerna. Jest to niby Polski soft a nie doszukasz się często Polskiej ambasady na obczyźnie. Jak dla mnie AM EU to jedna wielka porażka. Musi jeszcze wiele czasu upłynąć by konkurowała w rejonie europy z iGO.
brak podpisu i kropka

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 01, 2007, 12:49:13 »
wiem jak iGo spisuje się za granicami kraju i naprawdę jest w porządku, oprócz kilku niuansów. AM4 - poza granicami nie testowałem
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline TTT

  • 39
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Iphone 3G
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2007, 14:50:52 »
Cytuj
Całe szczęście że konkurencja nie prezentuje takich centralnowarszawskich poglądów i pokrycie ma w miarę równo rozłożone - to i jest wybór.

To ja mam taką propozycję dla Ciebie. Używaj map konkurencji i nie będziesz miał problemu z poruszaniem się po Wielkopolsce ... ! Usuń Navigo2 ze swojego palma i po kłopocie.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2007, 15:00:41 »
Cytuj
Całe szczęście że konkurencja nie prezentuje takich centralnowarszawskich poglądów i pokrycie ma w miarę równo rozłożone - to i jest wybór.

To ja mam taką propozycję dla Ciebie. Używaj map konkurencji i nie będziesz miał problemu z poruszaniem się po Wielkopolsce ... ! Usuń Navigo2 ze swojego palma i po kłopocie.


A niby dlaczego?
Navigo ma też swoje plusy, inaczej bym się nim nie interesował.
Wolę powodować jego rozwój i poprawianie braków, niż rezygnować tak łatwo.

Natomiast jeśli Tobie nie podoba się opisywanie na forum błędów i braków w Navigo, to nie musisz tego forum czytać.

W przeciwieństwie do wszystkich głoszących jakie to Navigo jest wspaniałe i bezbłędne, to ja piszę prawdę o nim.
A prawda ma pierwszeństwo przez każdym kłamstwem lub półprawdą (np. milczeniem o wadach).

*

Offline TTT

  • 39
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Iphone 3G
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 05, 2007, 15:43:29 »
A niby dlaczego?
Navigo ma też swoje plusy, inaczej bym się nim nie interesował.
Wolę powodować jego rozwój i poprawianie braków, niż rezygnować tak łatwo.

Natomiast jeśli Tobie nie podoba się opisywanie na forum błędów i braków w Navigo, to nie musisz tego forum czytać.

W przeciwieństwie do wszystkich głoszących jakie to Navigo jest wspaniałe i bezbłędne, to ja piszę prawdę o nim.
A prawda ma pierwszeństwo przez każdym kłamstwem lub półprawdą (np. milczeniem o wadach).

Ty za to głosisz, że wszystkie programy są lepsze od Navigo a to nie zawsze jest prawda, więc na jedno wychodzi ... czy ja twierdząc że Navigo jest dobre piszę nie prawdę? Dla mnie Navigo jest bardzo dobre i mam plan go jeszcze długo używać. Ja nie doszukałem się tutaj wypowiedzi, że Navigo jest bezbłędne bo chyba każda myśląca osoba zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma aplikacji bezbłędnych. Forum czytam bo można się dowiedzieć czegoś ciekawego i pośmiać z ludzi, którzy trafili na pewien program i starają się na siłę wszystkim udowodnić że on jest kiepski ...! Pozdrawiam!

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 05, 2007, 16:01:16 »
W przeciwieństwie do wszystkich głoszących jakie to Navigo jest wspaniałe i bezbłędne, to ja piszę prawdę o nim.
A prawda ma pierwszeństwo przez każdym kłamstwem lub półprawdą (np. milczeniem o wadach).

Ty za to głosisz, że wszystkie programy są lepsze od Navigo [/quote]

Po pierwsze to nieprawda.
Po drugie - nie wszystkie, za to wszystkie te które dane mi było używać.
Po trzecie - nie w każdym aspekcie.
Po czwarte - tak wygląda niestety rzeczywistość.

Zwłaszcza że mówiąc programy mocno zawęziłeś obsza porównań, zdecydowanie na niekorzyśc Navigo który sam soft ma bardzo kiepściutki i w żadnym chyba przypadku nie jest jego atutem.

*

Offline TTT

  • 39
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Iphone 3G
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 05, 2007, 16:26:01 »
W przeciwieństwie do wszystkich głoszących jakie to Navigo jest wspaniałe i bezbłędne, to ja piszę prawdę o nim.
A prawda ma pierwszeństwo przez każdym kłamstwem lub półprawdą (np. milczeniem o wadach).

Ty za to głosisz, że wszystkie programy są lepsze od Navigo

Po pierwsze to nieprawda.
Po drugie - nie wszystkie, za to wszystkie te które dane mi było używać.
Po trzecie - nie w każdym aspekcie.
Po czwarte - tak wygląda niestety rzeczywistość.

Zwłaszcza że mówiąc programy mocno zawęziłeś obsza porównań, zdecydowanie na niekorzyśc Navigo który sam soft ma bardzo kiepściutki i w żadnym chyba przypadku nie jest jego atutem.

Moim skromnym zdaniem wszystkie programy mają błędy i przy wyborze programu, którego używamy wybieramy taką aplikację która nam najbardziej odpowiada bo tak naprawdę ich funkcje są porównywalne. Nikt nie jest w stanie porównać i ocenić wszystkich programów w sposób obiektywny. Jedno mam jeszcze tylko pytanie, jak myślisz jak sytuacja by wyglądała wtedy gdy wszystkie firmy startowały by w tym samym momencie i miały stworzyć soft nawigacyjny?

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 05, 2007, 16:33:53 »
Moim skromnym zdaniem wszystkie programy mają błędy i przy wyborze programu, którego używamy wybieramy taką aplikację która nam najbardziej odpowiada bo tak naprawdę ich funkcje są porównywalne.

Niestety - nie są.
Niestety - Navigo funkcji ma najmniej spośród wszystkich programów które testowałem i wykonane jest zdecydowanie najgorzej.
I co gorsze - nic się tutaj nie dzieje.

Lepiej jest z mapami - częste aktualizacje pozwalają widzieć efekty swojej pracy, szkoda że mam wrażenie że w mojej okolicy tylko mojej i że startowały z tak niskiego poziomu, niemniej to jest NAJWIĘKSZY moim zdaniem plus Navigo

Nikt nie jest w stanie porównać i ocenić wszystkich programów w sposób obiektywny.

Też nie ma potrzeby porównywania wszystkich.
Ja Navigo porównuję do tych, które używałem (testowałem) i niestety wygląda cieniutko.
Soft jest zdecydowanie najgorszy i gdyby nie częste aktualizacje map pewnie dałbym sobie z nim spokój.

*

Offline TTT

  • 39
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Iphone 3G
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 05, 2007, 16:41:07 »

Soft jest zdecydowanie najgorszy i gdyby nie częste aktualizacje map pewnie dałbym sobie z nim spokój.

Ja mam takie dziwne wrażenie, że nawet gdyby Navigo poprawiło soft co podejrzewam, że niebawem nastąpi znajdziesz jakąś kolejną dziurę w programie i będziesz wylewał swoje żale przy pomocy klawiatury za miast pokonywać kolejne nieznane Navigo zakątki Wielkopolski klikając w perfekcyjnym programie I-go.

Tak na zakonczenie, bo już nie chciał bym ciągnąć dalej tego tematu. Różni ludzie różne gusta.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2007, 16:43:02 wysłana przez TTT »

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy warto zainwestować w Navigo2 ?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 05, 2007, 17:39:47 »
Ja mam takie dziwne wrażenie, że nawet gdyby Navigo poprawiło soft co podejrzewam, że niebawem nastąpi znajdziesz jakąś kolejną dziurę w programie i będziesz wylewał swoje żale przy pomocy klawiatury za miast pokonywać kolejne nieznane Navigo zakątki Wielkopolski klikając w perfekcyjnym programie I-go.

Nie tylko wrażenie masz dziwne, teksty też.
Oczywiste jest, że Navigo musi poprawić i soft i mapy.
Dociągnięcie tylko jednego elementu do poziomu konkurencji, sprawy nie załatwiłoby, ale i tak byłoby dużym krokiem naprzód, krokiem który miał być wykonany już prawie rok temu i nie został.