Traffic beta na Targeo vs Community Traffic

  • 29 Odpowiedzi
  • 20559 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« dnia: Sierpień 07, 2009, 00:07:24 »
AutoMapa oraz Targeo ogłosili serwis Traffic beta prezentujący prędkości na drogach opracowane na podstawie danych historycznych pochodzących z urządzeń nawigacyjnych, danych online z AM, sond GPS umieszczonych na nadzorowanych pojazdach oraz kamer śledzących ruch drogowy.

Rozumiem zatem gwałtowne przyspieszenie w sprawie v5.0: robione na "łapu capu" bez żadnej wyraźnej koncepcji i istotnych nowości  oraz zapowiedzi CT Online w sytuacji, gdy CT "Classic" ma jeszcze wiele usterek. Rozumiem również te wszystkie "dni otwarte"  i darmowe bety: to tylko sposób na choćby chwilowe zwiększenie ilości danych i poligon doświadczalny dla CT Online.

Wygląda na to, że  NaviExpert  ma już "przerąbane". Mimo wielu ostrzeżeń chyba przespali sprawę. Konkurencyjne technologie są bardziej zaawansowane, gdyż sondy GPS dostarczają danych niezależnych,  a łączna ilość danych jest nieporównanie większa. Jeśli w NE nie mają czegoś podobnego, to po nich.

Ten temat może posłużyć albo do obserwacji zmierzchu NaviExperta, albo jego rozwoju - jeśli zdołają się jeszcze pozbierać. A przy najkorzystniejszym przebiegu sytuacji do obserwacji twórczej konkurencji.

Na początek proponuję obejrzeć  http://omijamykorki.pl/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 06:23:56 wysłana przez kasia76 »

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2009, 09:10:31 »
Konkurencja jest dobra bo wymusza postęp, bo gdyby nie NE na naszym rynku to czy Automapa myślałaby o jakimś Trafficu, skoro na rynku jest wiele dłużej i ma więcej osób zasilających jej budżet. I w drugą stronę przez to że Automapa wprowadza traffic, NE otworzył się na myśl klienta, dużo osób może teraz potestować jego usługi bez wykupywania abonamentów. Tak że jak zostanie jeden, to znów będzie zastój :), tak że trzymam kciuki za obydwa programy by szły do przodu, bo na tym skorzystamy my, usługą i ceną.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2009, 16:11:30 »
wszyscy wiemy jak wypadła AM w teście CHIPA,  więc to jest odpowiedź z ich strony. Ciekawy jestem żeby teraz przeprowadzić test jeśli chodzi o omijanie korków, TT z IQ, NE i AM, pewnie za jakiś czas coś takiego się odbędzie. Przyznam że stawiam na TT ze względu na mapshare i IQ.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2009, 16:33:18 »
Cytat: jansol
wszyscy wiemy jak wypadła AM w teście CHIPA,
Jak już koniecznie chcesz to nazywać testem, to przynajmniej wziąłbyś w cudzysłów.  :P
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2009, 06:53:58 »
No i proszę: Automapa v. 6.0 z Traffic online w wersji beta już jest.

Czekamy na NE...

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2009, 10:36:30 »
No i proszę: Automapa v. 6.0 z Traffic online w wersji beta już jest.

Czekamy na NE...
Ale ten online chyba w kolejnych wersjach??

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2009, 17:53:05 »
Ale ten online chyba w kolejnych wersjach??

W urządzeniach z Windows Mobile (smartfony) już teraz, w urządzeniach z Windows CE w kolejnej wersji.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2009, 19:42:04 »
A na czym polega ta on-line'owość funkcji Traffic?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2009, 23:02:33 »
Na tym, że przy planowaniu trasy mogą być uwzględniane dane o aktualnej sytuacji ruchowej, która czasami bywa inna niż dane historyczne.
 

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2009, 00:25:45 »
Ktoś już testował tę funkcję w wydaniu online (ktoś widział to na własne oczy) czy na razie to zwykłe info marketingowe?

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:01:39 »
No i proszę: Automapa v. 6.0 z Traffic online w wersji beta już jest.

Czekamy na NE...
Jest już nawet Traffic Online v. 6.1. W wątkach poświęconym AutoMapie toczy się na jego temat dyskusja.  Podstawowy atrybut, tzn. zależność trasy od dnia i godziny wyjazdu jest niewątpliwie zauważalny. Uwagi krytyczne wynikają albo z niezrozumienia sensu Traffica przez użytkowników do tego nieprzygotowanych (chcieliby jeździć swoimi trasami, ale szybciej), albo z niespełnionych oczekiwań (Traffic np. nie zauważył korka po wypadku na autostradzie).
Ale o ile w odniesieniu do AM zdania są podzielone, to w przypadku NE sprawa jest całkowicie jasna: CT Online - mimo buńczucznych zapowiedzi  - po prostu nie istnieje...
A zatem 1:0 dla AM. Co będzie następnie? 2:0 czy 1:1? Ja obstawiam 2:0.

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:15:14 »
No i proszę: Automapa v. 6.0 z Traffic online w wersji beta już jest.

Czekamy na NE...
Jest już nawet Traffic Online v. 6.1. W wątkach poświęconym AutoMapie toczy się na jego temat dyskusja.  Podstawowy atrybut, tzn. zależność trasy od dnia i godziny wyjazdu jest niewątpliwie zauważalny. Uwagi krytyczne wynikają albo z niezrozumienia sensu Traffica przez użytkowników do tego nieprzygotowanych (chcieliby jeździć swoimi trasami, ale szybciej), albo z niespełnionych oczekiwań (Traffic np. nie zauważył korka po wypadku na autostradzie).
Ale o ile w odniesieniu do AM zdania są podzielone, to w przypadku NE sprawa jest całkowicie jasna: CT Online - mimo buńczucznych zapowiedzi  - po prostu nie istnieje...
A zatem 1:0 dla AM. Co będzie następnie? 2:0 czy 1:1? Ja obstawiam 2:0.
Jak dla mnie to może jest 1:1, bo to Automapa dogoniła dopiero NE ;).
Pzdr

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:02:56 »
[...]Ale o ile w odniesieniu do AM zdania są podzielone, to w przypadku NE sprawa jest całkowicie jasna: CT Online - mimo buńczucznych zapowiedzi  - po prostu nie istnieje...
A zatem 1:0 dla AM. Co będzie następnie? 2:0 czy 1:1? Ja obstawiam 2:0.
Jak dla mnie to może jest 1:1, bo to Automapa dogoniła dopiero NE ;).
Pzdr
Mogę się na taką argumentacje zgodzić. Ale należy zauważyc, że nie tylko dogoniła, ale przegoniła. I to nie tylko z uwagi na lepsze dane historyczne (osobne dla każdego dnia tygodnia, a nie tylko dla dni roboczych i świątecznych oraz  znacznie lepsze dane "w terenie"), ale także na elementy Online. Dlatego w takim układzie widzę 2:1 z perspektywą na 3:1, gdy Traffic Online się już dotrze i zostanie oficjalnie ogłoszony.
A NE ma jeszcze do nadrobienia dane historyczne...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:14:37 »
z uwagi na lepsze dane historyczne (osobne dla każdego dnia tygodnia, a nie tylko dla dni roboczych i świątecznych

Tu trochę przechwaliłaś, dni od poniedziałku do czwartku są w 'jednym worku'.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2010, 16:47:23 »
z uwagi na lepsze dane historyczne (osobne dla każdego dnia tygodnia, a nie tylko dla dni roboczych i świątecznych

Tu trochę przechwaliłaś, dni od poniedziałku do czwartku są w 'jednym worku'.
Prawdę mówiąc jest to wrażenie z Traffic na Targeo. Być może błędne. W takim razie trochę żal poniedziałku. Dni od wtorku do czwartku w jednym worku mogą być. Niemniej jednak mam nadzieję, że piątek, sobota i niedziela są różne. Wyraźnie widać  to na Targeo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 20:57:56 wysłana przez kasia76 »

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2010, 11:55:44 »
Jak dla mnie to może jest 1:1, bo to Automapa dogoniła dopiero NE ;).
Zgodnie z ogłoszeniem AutoMapy v.6.0 jako systemu online:
Cytuj
Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do sieci Internet (np. Smartfony, Navroad 460 BT lub 560 BF) mogą, dzięki AutoMapa Traffic, korzystać zarówno ze statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie on-line.
Auto Mapa wyprzedziła NaviExperta jeszcze bardziej, niż można się było spodziewać. Czy NE stać na choćby to samo? Raczej wątpię. Nie mają ani takiej ilości danych, ani wiedzy co sensownego z nimi zrobić. Bo przecież warstwę techniczną swojego  projektu skończyli już w październiku. A CT Online jak nie było tak nie ma...

Czyli "Hołek" ma rację: AutoMapa prowadzi!
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 11:59:13 wysłana przez kasia76 »

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2010, 12:12:04 »
Jak dla mnie to może jest 1:1, bo to Automapa dogoniła dopiero NE ;).
Zgodnie z ogłoszeniem AutoMapy v.6.0 jako systemu online:
Cytuj
Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do sieci Internet (np. Smartfony, Navroad 460 BT lub 560 BF) mogą, dzięki AutoMapa Traffic, korzystać zarówno ze statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie on-line.
Auto Mapa wyprzedziła NaviExperta jeszcze bardziej, niż można się było spodziewać. Czy NE stać na choćby to samo? Raczej wątpię. Nie mają ani takiej ilości danych, ani wiedzy co sensownego z nimi zrobić. Bo przecież warstwę techniczną swojego  projektu skończyli już w październiku. A CT Online jak nie było tak nie ma...

Czyli "Hołek" ma rację: AutoMapa prowadzi!

Jak system zacznie reagować na nagle zaistniałe zatory (najczęściej spowodowany wypadkiem) to wtedy przyznam rację że coś działa online :).
A ogłoszenia i reklamy to przyjmujmy z przymrużeniem oka, tak w jednym, jak i  drugim systemie.
Nie mam jak potestować Automapy, ale jak czytam posty w odpowiednim dziale, to nie zauważyłem żeby system reagował na wyżej wspomniane sytuacje.
A to że przed ułożeniem trasy ściąga informacje o ruchu, to w NE jest od zawsze :).
Powiem nawet że jak jadę z NE i jadąc równo z założonym czasem, wciskam przelicz trasę od początku, to nieraz zdarza się że ułoży inaczej kawałek trasy, może to już jakieś objawy szybszej reakcji na istniejącą sytuację na drodze, kto wie :)

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2010, 23:22:39 »
Jak system zacznie reagować na nagle zaistniałe zatory (najczęściej spowodowany wypadkiem) to wtedy przyznam rację że coś działa online  :)
To będziesz musiał jeszcze trochę poczekać. Tego rodzaju działanie wymaga między innymi współpracy ze służbami drogowymi określającymi miejsce i przypuszczalny czas trwania zatoru i/lub monitoringu ruchu innymi metodami niż meldunki garstki uczestników o swoim położeniu wyznaczonym przez GPS. Inaczej mówiąc konieczne jest połączenie nieistniejącego jeszcze TMC z alternatywnymi masowymi źródłami informacji, jak to jest w HD Traffic TomToma.
Natomiast szczytem szczęścia NE będzie osiągnięcie tego, co ma już AM, czyli pewnej namiastki prawdziwego systemu online.

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2010, 09:55:22 »
Natomiast szczytem szczęścia NE będzie osiągnięcie tego, co ma już AM, czyli pewnej namiastki prawdziwego systemu online.
Czym się ta namiastka objawia???, oprócz haseł rzucanych przez producenta? Nie mam Automapy, a chętnie przeczytałbym o jakiejś trasie, w której ta namiastka występuje, bo szukam, zerkam i nic nie znalazłem jeszcze.

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2010, 17:47:02 »
Natomiast szczytem szczęścia NE będzie osiągnięcie tego, co ma już AM, czyli pewnej namiastki prawdziwego systemu online.
Czym się ta namiastka objawia???, oprócz haseł rzucanych przez producenta? Nie mam Automapy, a chętnie przeczytałbym o jakiejś trasie, w której ta namiastka występuje, bo szukam, zerkam i nic nie znalazłem jeszcze.
Objawia sie tym, że niekiedy do użytkownika są przesyłane nowe dane a trasa ulega rekalkulacji. I to jest OK, bo system powinien decydować, kiedy jego zdaniem zmiana w stosunku do danych historycznych jest na tyle duża, że warto ingerować. Namiastka ponieważ dotyczy to w zasadzie średnich, tylko na krótszym odcinku. Ale zapewne lepsze to niż nic. Udane efekty działania można znaleźć w wątkach dotyczących AM, np:
Rukat pisał o Warszawie i okolicy. Tam AM Trafic on-line ma szansę przekroczyć masę krytyczną.

W Warszawie też nie działa, przynajmniej ja nie zauważyłem wpływu traffic on-line na wyznaczanie trasy.

w Warszawie dziala, pisalem o tym w innym watku. Pobiera dane z serwera i rekalkuluje trase. Czasem ta trasa ulega zmianie wzgledem pierwotnie wyznaczonej. Czy dziala prawidlowo ? Nie wiem, trudno zweryfikowac, trzeba jezdzic i obserwowac
Można tam też znaleźć przykłady bardziej zdecydowane co do oceny jakości rekalkulowanych tras. Z zaburzeniami typu skutki wypadku jest całkiem źle. Do tego jest potrzebna całkiem inna technologia i inne dane. Widać to z porównania z CB radio. Tego rodzaju sytuacje musi oceniać człowiek.

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2010, 17:53:19 »
Objawia sie tym, że niekiedy do użytkownika są przesyłane nowe dane a trasa ulega rekalkulacji. I to jest OK, bo system powinien decydować, kiedy jego zdaniem zmiana w stosunku do danych historycznych jest na tyle duża, że warto ingerować. Namiastka ponieważ dotyczy to w zasadzie średnich, tylko na krótszym odcinku. Ale zapewne lepsze to niż nic. Udane efekty działania można znaleźć w wątkach dotyczących AM, np:
Dziś też znalazłem to co zostało przytoczone przez Ciebie, może i to jakaś namiastka jest :). Zobaczymy, szkoda że sam nie mogę tego potestować.

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2010, 20:50:27 »
... Zobaczymy, szkoda że sam nie mogę tego potestować.
Teraz można to pooglądać w internecie: http://mapa.targeo.pl/, gdzie Traffic beta zostało zastąpione przez Traffic Live. Pewnie można będzie pogrymasić, ale póki co jest to szczytowe osiągnięcie w PL.
Jest bardzo prawdopodobne, że AM z tego właśnie korzysta (albo wkrótce skorzysta).  A co można powiedzieć o NE?

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2010, 12:22:36 »
Używam AM6.1a z TrafficOnline od początku wypuszczenia tej wersji i powiem, że w trakcie nawigacji zdarza jej się parę razy przeliczać trasę i sporadycznie ją modyfikować. Oczywiście nie wiadomo czy zmiana trasy jest sensowna czy nie - trudno być w dwóch miejscach naraz :)
Gdy w trakcie trasy zaliczymy dłuższą przerwę, AM pyta o zgodę na ponowne przeliczenie trasy, bo mogła się zmienić sytuacja na drodze.

Owszem nadal zdarza się AM wpuszczanie w korek (nawet w ten, który statystycznie jest powtarzalny), chociaż bardziej poddaje się woli użytkownika po zjechaniu z trasy niż starsze wersje, które uparcie kazały wracać na poprzedni kurs. Zdarza się też AM z Traffiicem nadmiernie kluczenie po uliczkach w celu uniknięcia, wg mnie, wyimaginowanych utrudnień, ale myślę, że z czasem powinno być coraz lepiej.

Ta sama trasa o różnych porach dnia wyznaczana jest nieco inaczej - czasem różnice są niewielkie czasem radykalne.
Oprócz tego że AM napsuła mi trochę krwi z racji niedogadywania się z moim palmofonem,  to dzięki nowej wersji poznałem kilka nowych tras z domu do pracy i vice versa (różne trasy zależnie czy jadę do pracy czy z pracy) i na trasie 15 km w Warszawie nadrobienia nawet 12 minut.
IMO dobry ruch z tym trafficiem, ale jeszcze nie powinni spoczywać na laurach - bo sporo można i należy poprawić.

pozdrawiam
Mario

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 08, 2010, 09:35:47 »
... Zobaczymy, szkoda że sam nie mogę tego potestować.
Teraz można to pooglądać w internecie: http://mapa.targeo.pl/, gdzie Traffic beta zostało zastąpione przez Traffic Live. Pewnie można będzie pogrymasić, ale póki co jest to szczytowe osiągnięcie w PL.
Jest bardzo prawdopodobne, że AM z tego właśnie korzysta (albo wkrótce skorzysta).  A co można powiedzieć o NE?
No cóż muszę przyznać Ci rację jeśli chodzi o ten traffic live na Targeo, w piątek trochę to obserwowałem. Pod Radomiem był wypadek, co miało odzwierciedlenie na tych oznaczeniach aktualnych prędkości. Było tam mocno czerwono i czarno, gdzie normalnie byłoby powyżej pomarańczowego.
Jeśli na podstawie tego potrafi ułożyć trasę to jest to na wielki plus.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 09:44:46 wysłana przez Mindzik »

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2010, 23:09:20 »
...Wygląda na to, że  NaviExpert  ma już "przerąbane". Mimo wielu ostrzeżeń chyba przespali sprawę...
To już nie tylko tak wygląda, ale jest faktem.  NE odkłada wersje 6.0 do wakacji:
http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=223&start=70#p4480

Czyli "czekaj tatka latka" - jeśli wystarczy cierpliwości, a NE do latka dotrwa...

P.S.

A ten tekst
http://www.telix.pl/artykul/targeo-traffic-live-podpowie-gdzie-sa-korki-3,32950.html
wyjaśnia sprawę do końca.

Połączone: [time]Marzec 25, 2010, 08:37:19[/time]
Czyli "czekaj tatka latka" - jeśli wystarczy cierpliwości, a NE do latka dotrwa...
Czyżby latko nadchodziło w przyśpieszonym tempie wraz z roztopami? NE obiecuje lekarstwo na korki już w poniedziałek 22 lutego: http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=230#p4533

Po??czone: [time]Marzec 25, 2010, 08:53:14[/time]
Do latka jeszcze troche zostało, ale do wersji 6.0 jest już być może bliżej. W każdym razie NE ogłosiło 23 marca zakończenie mocno spóźnionej w stosunku do zapowiedzi wersji testowej Community Traffic Online. Jest ona obecnie realizowana za pomocą wersji 5.2. Korzystanie z dorodziejstw CT Online wymaga obecnie ręcznej inicjalizacji aktualizacji trasy. Wersja 6.0 ma to mieć zrealizowane w sposób jakoby bardziej przemyślany.
Tak czy inaczej zarówno AM jak i NE oficjalnie ogłosiły wersje z danymi "na żywo". Mamy zatem na polskim rynku dwa systemy nawigacji z zadeklarowanymi podobnymi funkcjonalnościami, przynajmniej w odniesieniu do routingu.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2010, 09:11:22 wysłana przez kasia76 »

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2010, 09:03:03 »
Biorąc powyższe pod uwagę przyszedł czas na testy i porównania obydwu systemów.  :wink:
Czyli pora na otwarcie nowego wątku: AM Traffic Live vs NE Community Traffic Online.

*

Offline kiloff

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NE @ K800i+LD3W oraz 520XL+ML145
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2010, 09:26:20 »
kasiu, świetnie sobie radzisz odpowiadając sobie na własne posty i cytując samą siebie, podziwiam  :P

Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2010, 09:47:04 »
kasiu, świetnie sobie radzisz odpowiadając sobie na własne posty i cytując samą siebie, podziwiam  :P
Dziekuję za uznanie.  :proud: Każdy "orze jak może".   A tak poważniej, to uważam, że ten sposób pisania właściwie oddaje dynamikę wydarzeń i poglądów. Bardzo chętnie cytowałabym Ciebie, ale nie dajesz mi zbyt wielu szans. :( 

Połączone: [time]Marzec 28, 2010, 09:58:40[/time]
z uwagi na lepsze dane historyczne (osobne dla każdego dnia tygodnia, a nie tylko dla dni roboczych i świątecznych

Tu trochę przechwaliłaś, dni od poniedziałku do czwartku są w 'jednym worku'.
Prawdę mówiąc jest to wrażenie z Traffic na Targeo. Być może błędne. W takim razie trochę żal poniedziałku. Dni od wtorku do czwartku w jednym worku mogą być. Niemniej jednak mam nadzieję, że piątek, sobota i niedziela są różne. Wyraźnie widać  to na Targeo.
W dziale AM w watku o trasie Warszawa-Gliwice wyraziłeś przypuszczenie, że poniedziałek to jednak nie to samo co wtorek-czwartek. Czy nie można by tego przekuć w pewność?
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 13:40:33 wysłana przez kasia76 »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 28, 2010, 11:28:54 »
Od tego czasu analazłem już kilka tras, które w poniedziałek się różnią od tras na wtorek-czwartek,
mam więc przekonanie graniczące z pewnością, że 'poniedziałek jest inny' :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Traffic beta na Targeo vs Community Traffic
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2010, 12:34:51 »
Proponuję zamknąć ten wątek, bo już nie ma ani Traffic beta na Targeo, ani Community Traffic w czystej postaci tzw. 'statystyczny', kiedy wątek zaczynano.
Pozdr. - Janeo