Nowy firmware oraz mapy do Mio c520

  • 13 Odpowiedzi
  • 14357 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline witja69

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc tytn II Kaiser,  Mio C520
Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« dnia: Styczeń 06, 2008, 14:20:09 »
Na stronie http://service.mio-tech.com pojawiły się ostatnio aktualizacje ROMU oraz map dla Mio c520, niestety jest to tak zagmatwane i do tego niedziałające linki, mnóstwo przewodników jak zainstalować natomiast nie mogę odnaleźć właściwego pliku instalacyjnego.
Proszę o informację czy komuś udało się zainstalować nowy rom oraz mapy z 11.2007 i czy jest jakaś różnica w porównaniu ze poprzednimi.


*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2008, 17:50:37 »
ta strona zawiera szereg błedow, ja ściągnąłem update do C720 ale wyskakuje mi "niezgodnośc wersji językowej" mimo że jest to wersja dla PL a moje mio jest kupione w PL - dlatego skopiwałem same mapy i widzę pare drobnych  roznic np ronda ktorych wczesniej mio nie widziało, ogolnie bez rewelacji

*

Offline witja69

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc tytn II Kaiser,  Mio C520
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2008, 18:55:07 »
W końcu udało mi się, miałem też ten sam błąd (inna wersja językowa) ściągnąłem po prostu najnowszą wersję z grudnia, która była dla Turcji. Najśmieszniejsze, że ta dla Turcji była też miała instrukcje po Polsku. Dzisiaj ściągnąłem starszą z listopada i poszło. Do tej pory jedyna różnica, którą zauważyłem na nowym romie dość istotna zresztą, to to że łapie sygnał w mieszkaniu o czym wcześniej nie było mowy. Więc wydaje się że z nowym romem lepiej łapie sygnał.

Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2008, 23:13:10 »
A czy możesz napisać skąd dokładnie ściągałeś te pliki?
Ja za diabła nie umiem tego tego znaleźć. A strony mio-tech.be chodzą jak chcą...

Pozdrawiam


*

Offline witja69

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc tytn II Kaiser,  Mio C520
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2008, 21:14:20 »
Witam
Spróbuj tego tego:
Instrukcja: http://service.mio-tech.com/M0100/F0110_DownLoad_File.aspx?bullid=AllBull&fileid=104037
Rom+Mapy : http://mio-tech.ktsystemhosting.com/australia/eeu_miomap/C520/R02/Mio_C520_EEU_MapUpdate.zip

Nie można tego znaleźć ponieważ niewiadomo dlaczego w http://service.mio-tech.com instalki zamieszczone są w zakładce Biuletyn Techniczny, natomiast w zakładce Do Pobrania są tylko instrukcje. Widocznie w mio myślą inaczej...



Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2008, 00:21:59 »
Dziękuję za linki.
Tyle, że to jest aktualizacja z listopada, która niesie ze sobą mapę Polski datowaną chyba na maj czy czerwiec...
Natomiast aktualizacji z Turcją nie można zainstalować, bo system twierdzi, że się mu wersja językowa nie zgadza. Szok normalnie ;-)
A z tego co podejrzałem, to tam jest mapa dużo nowsza (a przynajmniej dużo większa).

No i jak byliśmy tak jesteśmy w kropce ;-)

Idę do sklepu kupić Automapę
Pozdrowienia


*

Offline witja69

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc tytn II Kaiser,  Mio C520
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2008, 00:59:10 »
Powoli, mi się udało podmienić mapy na nowsze, trzeba tylko przerobić i pozamieniać kilka rzeczy, chodzą wtedy wszystkie mapy do mio USA i Canada też.
A tak na marginesie Auto Mapa też śmiga na moim c520.  Wskazówki na priv...

Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2008, 13:56:09 »
Witja, to ja proszę o wskazówki na priv.
Mail znajdziesz w profilu...

Serdeczności


*

Offline Greko35

  • 1
  • Sprzęt: C520
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2008, 06:15:27 »
witja69

Dzięki za pomoc, wszystko działa  :ok:

*

Offline mcmac

  • 17
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:47:06 »
Mi się udało zainstalować update firmware i map dla polskiej wersji. Wszystko poszło zgodnie z instrukcją.
Mapa polski co prawda ma datę maj 2007, ale za to w miomap pojawiła się nowa opcja! Wyłączanie dźwięku. Nareszcie!!!

*

Offline witja69

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc tytn II Kaiser,  Mio C520
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2008, 13:01:26 »
Możesz podmienić mapy na nowsze (te z "tureckiej" wersji) trzeba trochę pokombinować ale mapa polski jest tam około 10 % "większa". Jest jeden minus, znika wtedy ikonka wyciszania.....

Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2008, 22:50:53 »
Panowie o co wam chodzi nie rozumiem was wszystkich . Jeśli urządzenie zostało zakupione legalnie  i jest zarejestrowane to można wysłać do serwisu i bez płatnie wgrają soft z grudnia z najnowszymi mapami. Ja tak zrobiłem za nic się nie płaci nawet za przesyłkę.

*

Offline witja69

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc tytn II Kaiser,  Mio C520
Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2008, 00:31:30 »
Chodzi o to, że rom, który Ci wgrali nie jest najnowszy. Można ściągnąć nowszy lecz w innym języku. Jest więc bezużyteczny natomiast mapy jak najbardziej. Są poprostu nowsze i bardziej dokładne (przynajmniej Polski). Więc trzeba było znaleźć sposób, żeby je podmienić....
Proste prawda....???

Odp: Nowy firmware oraz mapy do Mio c520
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2008, 06:38:44 »
Moje urządzenie ściągało sygnał i ściąga w domu nawet na starym romie. Dla mnie osobiście ważniejszy jest  sam program Mio map że jest najnowszy. Dlaczego nikt nie napiszę że poprawili w nim dużo rzeczy np. to że głos nawigacji jest lepszy już się nie haczy jak kiedyś. Ale są i wady nowej mapy Polski np. brakuje ostrzegania o prędkościach.