Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Mitac / Mio Technology

Mitac Mio moov 200 model No.: N177 ODBLOKOWANIE !!!

(1/8) > >>

rześki:
Witam.  B)
Udało mi się wgrać automapę do moove 200 tak, że jak sie włącza to od razu startuje automapa.  :mrgreen: Mapy oczywiście są na karcie 2GB. Chciałbym odblokować tą nawigacje żeby było można na pulpicie umieścić skróty do automapy i do miomap. Nigdzie na necie nie mogę znaleźć jak tą "france" rozblokować. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam

pduchu:
oooo a jak ci się udało wgrac Automape ze startuje wlasnie z tego???? ja juz 2 dzien czytam instrukje w necie i nie dziala...

mozesz podeslac info?

rześki:
Witam ponownie  :mrgreen:

Zrobiłem to tak:

1. Podłączasz urządzenie do kompa z systemem Win Xp- komp wykrywa Ci czytnik kart urządzenia i dysk urządzenia.

2. Wchodzisz do tego urządzenia a dokładnie do \Program Files\MioMap i wrzucasz tam pliki z paczki Navman_S-Series_Unlock którą możesz pobrać z tąd:  http://navmanunlocked.wikispaces.com/Unlock

3. Teraz możesz skopiować do tegoż katalogu wersje automapy .

4. W tej samej lokacji edytujemy plik(normalnie pod WinXP) "appstartupsec.ini" do takiej postaci by uruchamial nam to co chcemy np. zamiast ""ProcessFile=Program Files/MioMap/MioMap.exe"" zmieniamy na ""ProcessFile=Program Files/MioMap/FileManCE.exe"" i w ten oto sprytny sposob jako pierwsza uruchamia nam sie aplikacja TotalComander pod win CE

5. Można automape odpalic w tym totalkomanderze ale po co jak mozna zrobic tak zeby nawigacja po starcie od razu uruchamiala automapke czyli tak zmienic plik  "appstartupsec.ini":

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=Program Files/MioMap/Automapa EU/wceAm.exe- co byś tu nie dał z tej paczki za egzeka(exe) to będzie Ci to przy starcie nawigacji uruchamiać.
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10

6. Na karte SD wrzuciłem mapy a oczywiscie na urzadzeniu jest program.

7. Problem zawieszania sie nowo wgranej AM z chwilą pierwszego uruchomienia i złapania satelit:

Wejść do katalogu nowej AM5.05 np.\AutoMapa EU\Settings Files
Są tam dwa pliki gps.info oraz gps.settings
Wywalic je i reset.

w ustawieniach-gps ustaw-juz oczywiscie w programie automapa po resecie.
gps podłączony do portu -auto(com 2)
prędkość odczytu -56000

MUSZĄ być wrzucone mapki,  bo bez nich nie łapie sygnału.

Mnie sie to udalo i wszystko smiga. Chciałbym odblokowac moow-a 200 i czekam na newsy bo fajnie by bylo z pulpitu wybierac ta aplikacje ktora sie chce. Pozatym nie tylko mi ale innym forumowicza ktorym sie to udalo denerwuje fakt ze nie mozna zmienic podswietlenia po tejze "operacji". Nawigacja jest calkiem wylaczona czyli gdy jest w pozycji reset. W pozycji OFF jest tylko w stanie uspienia. Jezeli w programie automapa da sie koniec to ona sie restartuje i włacza od nowa-takie niestety skutki uboczne.



Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedz jak tam Wam sie udało. :mrgreen:
Napisane: Lipiec 12, 2008, 01:57:07AHA. Dziekuje forumowicza z innych stron i przepraszam ze niektore z ich wypowiedzi wkleilem- ale nie chcialo mi sie pisac od nowa wszystkiego.

ΠΟΝΤΙΚΟΣ:
A czy udalo Ci sie rozwiazac problem slabego PODSWIETLANIA ekranu podczas dzialania AM?

Ja probowalem wrzucic do Mortscripta polecenie:

# HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\BackLight
# odpowiada za podwietlenie - wartosc Dword domyslnie 4 to 50% podwietlenia 6 100%

RegWriteString ("HKLM" , "ControlPanel" , "BackLight" ,  Dword=6 )

..Tylko chyba cos przekombinowalem ze skladnia - moze ktos poprawi? ;)

kaiman:
Odblokowanie to dłuższa sprawa. Model jest dość nowy i trzeba trochę poczekać. Narazie mam propozycję wgrania panelu sterującego, który zamieni Mio w centrum multimedialne i kilka innych myślę przydatnych funkcji, o których czytałem na forach. Oczywiście mapy są priorytetem;-))

Podaję link do strony

http://www.msi.pl/~msi466/

Pozdrawiam Kaiman

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej