MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!

  • 30 Odpowiedzi
  • 29500 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam,

mam powazny problem. Nawigacje mam od 2 dni a raczej mialem bo teraz nie nadaje sie chyba do niczego :(
Polaczylem ja z kompem przez USB i do nowego folderu w Program Files skopiowalem AutoMape 5.0.5 i zamienilem sciezke do pliku AutoMapa EU.exe w pliku Paths.xml

Po restarcie urzadzenia AutoMapa sie uruchamia ale nie moze sie polaczyc z GPS. Czesto sie wiesza a najgorsze jest to ze nie moge sie polaczyc przez USB i przywrocic MIOMAP.

Czy jest jakas szansa na odrodzenie tego urzadzenia nie wysylajac do serwisu :( ?
Prosze pomozcie bo jak nie naprawie tego to albo zona mnie ........... albo pewnie w serwisie skasuja mnie na taka kwote ze i tak mnie zona ......

SKowal
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 23:05:33 wysłana przez skowal »

*

Offline debe

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - nic nie dziala - pomo
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2008, 22:19:39 »
Witam,

mam powazny problem. Nawigacje mam od 2 dni a raczej mialem bo teraz nie nadaje sie chyba do niczego :(
Polaczylem ja z kompem przez USB i do nowego folderu w Program Files skopiowalem AutoMape 5.0.5 i zamienilem sciezke do pliku AutoMapa EU.exe w pliku Paths.xml

Po restarcie urzadzenia AutoMapa sie uruchamia ale nie moze sie polaczyc z GPS. Czesto sie wiesza a najgorsze jest to ze nie moge sie polaczyc przez USB i przywrocic MIOMAP.

Czy jest jakas szansa na odrodzenie tego urzadzenia nie wysylajac do serwisu :( ?
Prosze pomozcie bo jak nie naprawie tego to albo zona mnie ........... albo pewnie w serwisie skasuja mnie na taka kwote ze i tak mnie zona ......

SKowal

Najbardziej Dziwi mnie to, że nie łączy się przez USB,Czy napewno tak jest?
Bo w moim MIO MOOV 360 choćbym i wyczyścił Flash do zera to i tak się łączy, sprawdzone na 100%
Nie mam gotowej rady co z tym fantem zrobić ale jakby co to służę całą zawartością Flash Disk ze swojego MIO

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - nic nie dziala - pomo
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2008, 16:52:28 »
Nie laczy, probowalem na 2 komputerach. Przeinstalowalem nawet program dostarczony na CD oraz ActiveSync'a i nic to nie dalo. USB milczy

Witam,

mam powazny problem. Nawigacje mam od 2 dni a raczej mialem bo teraz nie nadaje sie chyba do niczego :(
Polaczylem ja z kompem przez USB i do nowego folderu w Program Files skopiowalem AutoMape 5.0.5 i zamienilem sciezke do pliku AutoMapa EU.exe w pliku Paths.xml

Po restarcie urzadzenia AutoMapa sie uruchamia ale nie moze sie polaczyc z GPS. Czesto sie wiesza a najgorsze jest to ze nie moge sie polaczyc przez USB i przywrocic MIOMAP.

Czy jest jakas szansa na odrodzenie tego urzadzenia nie wysylajac do serwisu :( ?
Prosze pomozcie bo jak nie naprawie tego to albo zona mnie ........... albo pewnie w serwisie skasuja mnie na taka kwote ze i tak mnie zona ......

SKowal



a ustawiles gps`a na COM 2 predkość 57600 może wtedy zaskoczy automapa ??

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - nic nie dziala - pomo
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2008, 23:29:26 »
Automapa juz dziala dzieki,
ale strasznie mam ciemny obraz nawet po wylaczeniu trybu nocnego (tak jak by pamietal ustawienia MioMapy bo przed ta wgraniem mapy mialem sciemniony obraz w MioMapie). Zaraz po wlaczeniu nawigacji mam super jasny obraz a po 2 sek. sciemnia sie. W sloneczny dzien nic nie widze :(

pozdr.

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - nic nie dziala - pomo
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2008, 06:00:00 »
Automapa juz dziala dzieki,
ale strasznie mam ciemny obraz nawet po wylaczeniu trybu nocnego (tak jak by pamietal ustawienia MioMapy bo przed ta wgraniem mapy mialem sciemniony obraz w MioMapie). Zaraz po wlaczeniu nawigacji mam super jasny obraz a po 2 sek. sciemnia sie. W sloneczny dzien nic nie widze :(

pozdr.

mam to samo. Na razie nic sie  z tym nie da zrobić :(

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - nic nie dziala - pomo
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:33:24 »
czekam dalej moze ktos pomoze mi uruchomic USB a z Automapy zrezygnuje.
Miomap wydawal mi sie lepszy.
pozdr.

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - nic nie dziala - pomo
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2008, 23:04:34 »
Witam  :D :D :D

Wlasnie udalo mi sie przywrocic do zycia moja 200-tke :D
Znalazlem na innym forum [PIRACTWO]/nawigacje-i-mapy/324754-mio-moov-330-problem.html]http://[PIRACTWO]/nawigacje-i-mapy/324754-mio-moov-330-problem.html[/url] opis co zrobic lecz w moim przypadku to nie zadzialalo odrazu. Ale zaczalem kombinowac oczywiscie na rozladowanym urzadzeniu, podlaczac i rozlaczac kabel USB. Po chwili Automapa zawiesila sie i pojawil sie znakomity ekran MIO z obrazkiem przedstawiajacym podlaczenie urzadzenia z komputerem. Lecz to nie trwalo dlugo bo po chwili automapa sie "odwiesila" i zaladowala ponownie.

Postanowilem ponownie podlaczac i rozlaczac kabel USB (wielokrotnie) i .... nastepny zwis doprowadzil ze USB zaczelo dzialac
(UWAGA ! ekran z obrazkiem USB na nawigacji juz nie pojawil sie ponownie - widocznie zwis byl niekiepski :) ). Podmienilem Paths.xml na oryginalny i znowu moge cieszyc sie sprawna nawigacja :)

Z tego miejsca chcialbym podziekowac autorowi posta ze strony
[PIRACTWO]/nawigacje-i-mapy/324754-mio-moov-330-problem.html]http://[PIRACTWO]/nawigacje-i-mapy/324754-mio-moov-330-problem.html[/url]
(niestety nie moglem tego zrobic tam poniewaz  nie moglem sie zarejestrowac z przyczyn technicznych na tamtym forum)

pozdr.
i powodzenia w robieniu zwisów kontrolowanych :) :D :D :D :ok:

*

Offline mxk

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 8GB QB05M-IA2 :) , Nokia N95, SPV C500
Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2008, 23:03:22 »
witam!
bardzo madrze udalo mi sie zrobic podobna rzecz do twojej tzn. z psuciem! :( tez wzialem moova z miomap i chcialem wrzucic automape. jak podlaczylem do kompa to wykryl jako flash diska i raz dwa nagrzebalem wgralem automape i nie zmienialem pliku paths.xml tylko centralnie zmienilem nazwe z wcmAM.exe na appstartupsec.exe i efekt koncowy mam jak u ciebie skowal map tez oczywiscie nie wgralem do urzadzenia bo "po co" na szczescie jak wkladam karte z mapami to moge wybrac i automapa dziala. gps'a ustawilem na com7 i 56tys i mozna sie cieszyc z nawigacji... tylko jak to teraz odwrocic? :O
zamknac automapy sie nie da bo jest zwis i tylko przelacznik w pozycje reset zeby wylaczyc i potem wlaczyc. usb nie wykrywa. rozladowywanie tez nie dziala bo... jak juz zdechnie to po podlaczeniu kabla budzi sie z automapa. jak kabel podlacze tylko na moment zeby sie wzbudzil i wyciagne to pojawia sie na chwile ekran polaczenia z usb ale windows nie zdazy nawet do konca wykryc urzadzenia a co dopiero ja podmienic potem plik bo wlacza sie juz ta cholerna automapa :/ i tak w kolo!
jak robie wg linku ktory podales czyli jak zdycha przelaczam na reset potem kabel i on to pojawia sie pomaranczowy splash mio ale momentalnie wlacza sie automapa! to samo z przelacznikiem w pozycji on i off. na reset tylko sie laduje.
probowalem tez motywu z MioPocket_2.0_Release_22.zip i MioAutoRun-Beta6.zip a nawet z plytki probowalem podgrywac flasha na karte ale karty nie czyta przy starcie tylko odpala automape:(
przypomnij sobie moze dokladniej jak ci sie to udalo bo ja juz wtykam ten kabelek pol h :P i nie chce mi sie tak zwiesic zeby komp wykryl mi flasha:/

sorry za chaos wypowiedzi ale chyba bedziesz wiedzial o co mi chodzi ;)

pozdrawiam!

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2008, 10:46:43 »
Moge cie pocieszyc bo umnie tez nie bylo latwo zawiesic. Automapa rowniez mi sie ladowala szybko zaraz po splashu mio ale wkladajac i wyjmujac  kabel USB do mio spowodowalo ze wlasnie Auotmapa zawiesila sie i w tedy wykryl mi komp usb.

Robilem to na bardzo rozladowanym mio. Tzn po przelaczeniu z RESET na ON/OFF pokazywal sie splash mio na gora 1 sek. Rozladuj ja tak porzadnie. Az nie bedzie sie ladowala AM tylko odrazu wylaczala. Po wylaczeniu na rob RESETa tylko wloz kabel i jak zobaczysz ze po SPLASHU pokazuje sie klepsydra wyjmij USB i ponownie wloz. Probuj w ten sposob AM musi sie zawiesic.

pozdr.

WITAM !

R E W E L K A ! ! !  pomogło - działa a serwis tylko wymienia płyty z a175 $ - a tu masz - mówiłem tym głąbom w serwisie że wystarczy z flach-ować oprogramowanie czy też wgrać na nowo a Oni NIE nową płytę za 175 $ + koszta przesyłki 40 zł netto a jednak płyta w pozo 

na włączonym MIO, kabelek włóż , wyjmij , włóż , wyjmij a wcześniej rozładuj urządzenie do końca i baw sie kabelkiem

mi to zajęło jakieś 40 min a już chciałem se odpuścić aż tu nagle są dwa dyski wymienne

a wiedziałem co trzeba zmienić pliki tylko te które wcześniej pozmieniałem ścieżki dostępu na właściwe - dorze że miałem kopie całego systemu zrobiona na HDD kompa

pozdrowienia dla wszystkich którzy pomogli w tej operacji  :ok:

SERWIS MIO TO DZIADY  :P

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2008, 11:10:22 »
Siemanko, koledzy powiedzcie na jakim systemie udalo wam sie zwiesic ta automapa tak zeby komp wykryl mio? Ja mam Viste. U mnie sprawa wyglada tak, ze na oczywiscie rozladowanym wkladam i wyjmuje usb to czasami komp wykryje pamiec masowa usb i pojawia sie urzadzenie w "bezpieczne usuwanie sprzetu" ale tak czy inaczej nie pojawia sie w "moj komputer"  i mimo, ze przy podlaczeniu mio do kompa slychac "dynk" i tak nie moge sie do niego dostac. Mam podobnie jak mxk, godziny kombinowania i wielkie goowno:/ Nawet rozebralem to cholerstwo i odlaczylem baterie ale to nic nie pomoglo bo bez bateri nie udaje sie wogole wlaczyc.
pozdrawiam

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2008, 19:42:26 »
hmmm, jezeli komputer wykrywa urzadzenie i pojawia sie mozliwosc odlaczenia tego urzadzenia za pomoca menu "bezpieczne usuwanie sprzetu" to moim zdaniem jest wszystko ok, tylko nie potrafi sobie przypisac liter do dyskow.

Wejdz w zarzadzanie komputerem (Prawym przyciskiem myszy na Moj komputer i wybierz zarządzaj- tak bynajmniej jest w XP), nastepnie wejdz do zarzadzanie dyskami, sprawdz czy widnieja tam dwa urzadzenia. Jezeli tak to przypisz im litery (prawym przyciskiem myszy wybierajac z menu "zmien litere dysku ...")

jezeli na Viscie jest inaczej niech mnie ktos poprawi

pozdr.

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2008, 20:42:11 »
Nic z tego :/ Komp wykrywa mio ale w menadzerze urzadzen jest widoczny z zoltym wykrzyknikiem, ze niby nie dziala poprawnie,, jak chce zeby zaktualizowal sterownik to mowi, ze jest aktualny... jakies pomysly?, moze jakis niestandardowy sterownik usb ktos mi poleci?

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2008, 20:56:58 »
a probowales usunac urzadzenie ? Jak nie to usun urzadzenie nastepnie odlacz USB i ponownie podlacz,
 niech sobie zainstaluje ponownie.

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2008, 21:36:31 »
Probowalem. Wykrywa jako MIo Digi Walker, cos tam instaluje i jest niby ok, ale potem widoczny jest w menadzerze jako pamiec masowa usb z wykrzyknikiem...

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2008, 21:52:00 »
Probowalem. Wykrywa jako MIo Digi Walker, cos tam instaluje i jest niby ok, ale potem widoczny jest w menadzerze jako pamiec masowa usb z wykrzyknikiem...
Ja mam to samo, może przy pomocy tego urządzenia  MIo Digi Walker, (pod warunkiem że działało by prawidłowo) można by przywrócić oryginalny soft?

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 18, 2008, 00:15:36 »
Probowalem. Wykrywa jako MIo Digi Walker, cos tam instaluje i jest niby ok, ale potem widoczny jest w menadzerze jako pamiec masowa usb z wykrzyknikiem...

Dokładnie ten sam problem mam. Urządzenie niby łączy się z komputerem, pojawia się w urządzeniach jako pamięć masowa USB, ale we właściwościach tego urządzenia jest informacja: "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)".
Po usunięciu go znajduje bez problemowo je na powrót, ale pojawia się komunikat, że wystąpił błąd i urządzenie może nie działać poprawnie.
Ani razu nie udało mi się doprowadzić do pojawienia się dysków czy chociaż poprawnego działania tej pamięci masowej USB, która pojawia się po połączeniu urządzenia z komputerem.

Znalazł ktoś na to jakąś receptę? Urządzenie to MIO Moov 200.

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 18, 2008, 10:56:41 »
Probowalem. Wykrywa jako MIo Digi Walker, cos tam instaluje i jest niby ok, ale potem widoczny jest w menadzerze jako pamiec masowa usb z wykrzyknikiem...

Dokładnie ten sam problem mam. Urządzenie niby łączy się z komputerem, pojawia się w urządzeniach jako pamięć masowa USB, ale we właściwościach tego urządzenia jest informacja: "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)".
Po usunięciu go znajduje bez problemowo je na powrót, ale pojawia się komunikat, że wystąpił błąd i urządzenie może nie działać poprawnie.
Ani razu nie udało mi się doprowadzić do pojawienia się dysków czy chociaż poprawnego działania tej pamięci masowej USB, która pojawia się po połączeniu urządzenia z komputerem.

Znalazł ktoś na to jakąś receptę? Urządzenie to MIO Moov 200.

mam ten sam problem

próbowałem rozładować baterię do końca ale nic to nie dało, wykrywa ale z błędem kod 10 i wtopa. Próbowałem z kartą SD i mio pocket ale również kicha, włącza mi się automapa za każdym razem, czytałem wypowiedz jakiegoś ruska, pisał że trzeba dostać się do płyty przełączyć na ON suwak  i zewrzeć 2 pozostałe styki śrubokrętem te po prawej i tak zrobiłem ale nic to nie dało (to miało na celu zrobić HARD RESET) w moim przypadku nie jest źle bo automapa 5.1.1 działa bez problemu ale nic nie mogę dograć i tu jest ból. Czy istnieje jakiś programator J-tag do płyt głownych mio ?
dołączam się do prośby o jakieś pomysły

pozdr

witam

udało mi się wczoraj postawić Mio na nogi  :)

używałem nawigacji w sobote i po tym bateria sie rozładowała (czyli sam się wyłączył), odłożyłem na półkę i wczoraj czyli w piątek chciałem znowu popatrzeć do niej... przesunąłem suwak na On a tu zero reakcji więc OFF i kabel USB podpiąłem. Następnie ON i zaczyna się ładować Mio (pomarańczowe logo) później automapa i ja wtedy kabel usb wypiąłem ekran lekko przygasł i znowu się wyłączył. Następnie OFF i ON i nic zero reakcji więc znowu kabel USB podpiąłem.. tylko tym razem nic się nie chciało uruchomic również zero reakcji, myslałem ze już ją całkiem uwaliłem i po kilku wyciąg, włóż (na ON) kabelkiem usb pojawił się śliczny ekranik USB czyli dwa monitorki jeden niebieski a drugi pomarańczowy i jakaś kostka latała od 1 do 2 i windows pokazał 2 nowe dyski :D hurrrrrrrrrrra:) podmieniłem paths.xml i maszyna hula

wczesniej windows nie wykrywał urządzenia prawdopodobnie dlatego że uruchomiona automampa blokowała dostęp do pamięci i dlatego ten głupi kod 10

powodzenia moze się komu uda tak jak mi, nie poddawać się
pozdrawiam  :D

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:38:56 »
witam

udało mi się wczoraj postawić Mio na nogi  :)

używałem nawigacji w sobote i po tym bateria sie rozładowała (czyli sam się wyłączył), odłożyłem na półkę i wczoraj czyli w piątek chciałem znowu popatrzeć do niej... przesunąłem suwak na On a tu zero reakcji więc OFF i kabel USB podpiąłem. Następnie ON i zaczyna się ładować Mio (pomarańczowe logo) później automapa i ja wtedy kabel usb wypiąłem ekran lekko przygasł i znowu się wyłączył. Następnie OFF i ON i nic zero reakcji więc znowu kabel USB podpiąłem.. tylko tym razem nic się nie chciało uruchomic również zero reakcji, myslałem ze już ją całkiem uwaliłem i po kilku wyciąg, włóż (na ON) kabelkiem usb pojawił się śliczny ekranik USB czyli dwa monitorki jeden niebieski a drugi pomarańczowy i jakaś kostka latała od 1 do 2 i windows pokazał 2 nowe dyski :D hurrrrrrrrrrra:) podmieniłem paths.xml i maszyna hula

wczesniej windows nie wykrywał urządzenia prawdopodobnie dlatego że uruchomiona automampa blokowała dostęp do pamięci i dlatego ten głupi kod 10

powodzenia moze się komu uda tak jak mi, nie poddawać się
pozdrawiam  :D

Mam taki problem ,wyswietlaja mi sie na nawigacji dwa monitorki jeden niebieski a drugi pomarańczowy i jakaś kostka ale dalej PCet nie widzi zadnego urzadzenia.

I wyswietla sie komunikat a wyswietlaczu "application services.exe has performed an illegal operation and will be shut down. ifthe problem persists, contact the program vendor"

ponizej jest kod bledu
"Program: services.exe
Exception: 0xC000001C
Address: 8C00DD80"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 13:53:30 wysłana przez radko0 »

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 21, 2009, 08:29:45 »
Problem bierze się z edycji pliku PATHS.XML.

Przywrócenie go do orginalnej postaci przywraca możliwość normalnego podłączenia przez USB. A aplikację startową zmieniamy w pliku Program Files\MioMap\appstartupsec.ini - np. z Mio na Automape albo na SystemInformation itp.

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 21, 2009, 10:22:09 »
To wiem ,tylko jak mam zmienic zpowrotem plik patch jak windows nie widzi dysku z nawigacji

Rozladowac calkowicie MIO (wlaczac pare  razy jak sie wylaczy) i dopiero podlaczyc kablem do kompa.

Witam.
Mam podobny problem z MioMoov360 Cobia420.V1.00.0025
Kuzyna dzieciak bawił się nawigacją i wgrał Automapę.
Teraz jest tylko ona i nic więcej. Przy próbie wyłączenie mapy wiesza urządzenie.
No i na dokładkę nie mam komunikacji z kompem.
Co prawda udało mi się doprowadzić do ekranu komunikacji jednak takowej nie ma.
W jaki sposób mogę uzyskać kopię oryginalnego pliku paths.exe.

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2009, 12:56:52 »
Witam,
miałem podobny problem - też zmieniłem ścieżkę do programu w pliku PATHS.XML
Sposób z całkowitym rozładowaniem Mio (c250) u mnie nie zadziałał, pomimo, że kilka razy pokazał się mi ekran połączenia usb.
Jak przywrócić oryginalny plik Paths.xml w MIO?
Mio uruchomiłem przy pomocy interfejsu Jtag, którym odczytałem pamięć mio (zajęło to 3dni!) . Po analizie danych odnalazłem blok ( u mnie 622 blok pamięci) w którym zapisany był skrypt Paths.xml, zmodyfikowałem błędny wpis na oryginalny AppStartupSec.exe i zapisałem poprawiony blok pamięci ponownie do mio. Po restarcie mio odpaliło się i połączyło przez usb z PC:)
Do odczytu i zapisu do pamięci użyłem zmodyfikowanego przeze mnie kodu źródłowego programu do flaszowania SJF2440.
Wersja oryginalna obsługiwała tylko pamięci K9F2g08 z ID:0xecca, dodałem możliwość obsługi pamięci Mio C250 z ID:0xecda, oraz rozszerzyłem funkcje programu o zapis wybranych bloków pamięci do plików).
Jeśli ktoś ma podobny problem i potrzebuje pomocy, służę pomocą (pracuję w Gdańsku).
Moim zdaniem, metoda jest całkowicie bezpieczna, w odróżnieniu np. od metod zwierania wyprowadzeń pamięci do masy.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 13:01:22 wysłana przez ptwolny »

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2009, 18:32:42 »
ptwolny

Powiedz mi czy trudno jest zrobić ten flesher..? modyfikacja jego i podpięcie się pod odpowiednie nówki ukladu..? Co prawda mam MIO MOOV 360 ale moze jest to sposób na uratowanie NAWI

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 14, 2009, 13:56:30 »
To nie jest żaden flesher, tylko interfejs JTAG (4 rezystory i złącze LPT). Interfejs posiada 4 linie sygnałowe LPT pin 2 -> TCK, LPT pin 3 -> TDI, LPT pin 4 -> TMS, LPT pin 11 -> TDO, LPT pin 20 -> GND. Do tego jest program na bazie kodu źródłowego od Samsunga do odczytu i zapisu pamięci nand flash. U Ciebie prawdopodobnie bedzie kość K9WAG08U1A.
Podpinasz się pod punkty serwisowe które powinny być  opisane na płycie Mio (u mnie były).
Koszt takiego interfejsu to jakieś 8 zł. Napisz co zrobiłeś źle, wtedy postaram się Ci dokładnie napisać co i jak. W razie czego podeślij urządzenie, to Ci je odblokuje. Zwrócisz za przesyłkę i nie ma sprawy.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 14:35:45 wysłana przez ptwolny »

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2009, 14:46:00 »
@ptwolny, możesz bliżej określić gdzie dokładnie szukać tych punktów serwisowych? Mam Mio 200, które musze przeflashować, ale na płytce nie ma chyba takich punktów. One są gdzieś przy samej kości Samsunga?

Odp: MIO MOOV 200e AutoMapa 5i nie mam połączenia z USB - JUZ DZIALA !!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 19, 2009, 18:12:07 »
W Mio c250 są pod gniazdem kart SD (znaczy z drugiej strony płytki). Są to takie małe punkty niepolakierowane i pocynowane. Kość pamięci jest pod metalowym ekranem i tam ich nie szukaj.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 18:49:14 wysłana przez ptwolny »