Ankieta

Czy używasz ApplicationLauncher'a zamiast odblokowywać Mio programem MioPocket?

Tak (używam ApplicationLaunchera)
119 (77.3%)
Nie (nie używam, mam odblokowane moje Mio programem MioPocket)
22 (14.3%)
Nie (używam standardowej aplikacji dostarczonej z urządzeniem)
13 (8.4%)

Głosów w sumie: 154

Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)

  • 519 Odpowiedzi
  • 361490 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« dnia: Lipiec 11, 2008, 01:03:07 »
Drodzy forumowicze, niestety nie wiem nawet jak sie do tego zabrac zeby sobie cos takiego samamu napisac (nigdy nie programowalem na platforme WinCE)
Chodzi mi o prosty plik wykonywalny ktoryby korzystal z pliku tekstowego a nie rejestru jako pliku konfiguracyjnego
W takim to pliku moznaby bylo zapisac np nastepujace infotmacje
<APPLICATION>
<LINK>My Flash Disk/Moj program.exe</LINK>
<IMAGE>My Flash Disk/Images/Obrazek1.jpg</IMAGE>
</APPLICATION>
...itd
(oczywiscie moglyby byc inne opcje typu skorki, pozycjonowanie rozmiar itp przycisku)
wynikiem dzialania programu byloby pojawienie sie Application Launcher'a z tyloma "przyciskami" ile zdefiniowalismy

Po so mi to? Ano mam MioMoov360 i nie chcac uruchamiac zadnego FileManager'a ani odblokowywania tego PNA chcialbym miec na starcie Launcher z wyborem nawigacji (AutoMapa, MioMap, lub FileManager, lub MioBT)

Moge sobie odpalic FileManagera ale to jest klopotliwe poniewaz trzeba wyszukac plik (przejsc do odpowiedniego katalogu) tam moga byc skroty do programow ale i tak kiepsko sie je wybiera bez rysika...
Zaleta takiego applicationLauncher'a bylaby mozliwosc konfigurowania i duze przyciski

Dla kogos kto juz programowal na WinCe to powinno zajac z max 30-60 min (z wodotryskami) zeby cos takiego napisac
Nie moglem znalezc w necie nic takiego co by sie uruchamialo na WinCE 5.0 i bylo darmowe i konfigurowalne
Moze zle szukalem
Bylbym wdzieczny za wskazanie link do gotowego programu lub moze ktos z klubowiczow ma doswiadczenie w pisaniu takich programikow.
Mysle (moze sie myle) ze jest jakies Visual... w czym mozna to w krotkim czasie zrobic...
Program mysle bylby bardzo przydatny ..czytajac posty osob z "odblokowanymi" PNA firmy Mio

Z niecierpiwoscia czekam na jakies komentarze
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2008, 00:17:27 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2008, 09:57:18 »
nikt sie nie kwapil pomoc ... no coz znalazlem i przrobilem cos takiego (przerobione do pobrania):

http://rapidshare.com/files/130056530/ApplicationLauncherMioMoov360.rar.html

INSTRUKCJA INSTALACJI:
--------------------------------------------------------
Application Launcher dla Mio Moov 360
Program sciagnalem z : http://www.ultimatelaunch.de/
Przerobiony zeby dzialal na Mio Moov 360
Wersja jezykowa: Polska (mozna wlasnorecznie zmienic)

Cel: Pozwala uruchamiac 2 lub wiecej programow nawigacyjnych tuz po starcie przez prosty wybor (klikniecie na przycisku) +oraz troche pozytecznych programikow

Nie musisz odblokowywac swojego MioMoov!!

Instalacja:
-rozpakuj RAR na swoim Mio Moov (w glownym "My Flash Disk" katalogu)
-przerob plik Program Files\MioMap\appstatupsec.ini zmieniajac linie na:

  ProcessFile=SystemInformation\SystemInformation.exe

-Zrestartuj urzadzenie

PS:
w katalogu SystemInformation znajduja sie odpowiadajace(ekranom) katalogi oraz pliki ini (tak wiec samodzielnie mozna sobie dodac usunac cos)
Dodatkowo w SystemInformation\SystemInformation32.exe (odpalic mozna na PC) i zobaczyc jak to dziala zanim sie wgra na PNA



ENGLISH INSTALLATION GUIDE:
--------------------------------------------------------
Application Launcher for Mio Moov 360
Program taken from: http://www.ultimatelaunch.de/
Converted to be usable on Mio Moov 360
Language version: Polish (you can change it to any other)

Purpose: Allows to have a quick access to 2 or more Navigation programs + some useful applications

You don't have to unlock your MioMoov!!

Installation:
-unpack RAR on your device(in main "My Flash Disk" dir
- change file Program Files\MioMap\appstatupsec.ini by changing line:
ProcessFile=SystemInformation\SystemInformation.exe
-Restart your device

That's all

PS Quick note SystemInformation32.exe you can execute on your PC to get a preview of Launcher functions (before you transfer it to your PNA)


UPDATE: 2008/07/18 BACKLIGHT PATCH
To jest patch dla powyzszego programiku naprawiajacy blad (niepelne podswietlenie)
This is a patch to above launcher which fixes problems with backlight on MioMoov

http://rapidshare.com/files/130574195/MioMoov360_Backlight_Patch_for_ApplicationLauncher.rar.html

INSTALACJA/INSTALLATION:
(wymagana instalacja najpierw ApplicationLauncher'a)
-rozpakuj na Mio nadpisujac plik SystemInformation\Main\main.ini

(1st install Application Launcher if not installed yet)
-unpack on your MioMoov device overwritting SystemInformation\Main\main.ini

lub/or

PELNA WERSJA Z PATCHEM / FULL VERSION WITH BACKLIGHT PATCH
http://rapidshare.com/files/130575408/Application_Launcher_for_MioMoov360_backlight_fix.rar.html

« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 17:39:17 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2008, 15:14:31 »
Czy na Moov 200 bedzie działac ten sposob ?
Czy bedzie dzialac USB ?

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2008, 21:37:15 »
Czy na Moov 200 bedzie działac ten sposob ?
Czy bedzie dzialac USB ?
ten launcher jest przerobiony z originalnego mio moov 200 na wide screen moov 360
uzyj originalnego niemieckiego i przerob
USB chodzi jak poprzednio ale nie activesync tylko miotransfer
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2008, 21:26:19 »
Witam jestem tu nowy .. jak zresztą widać ... jeśli chodzi o moja znajomość z urządzeniami do nawigacji to moje "raczkowanie".

Nie chciałem rezygnować z oryginalnej mapy ani odblokowywać nawigacji - i napotkałem na PROBLEM


opis problemu:

Wszystko ładne pięknie oryginalna mapa (w pojedynke i z Application Launcher-em działa )
AutoMapa również działa ale bez Application Launcher , kiedy wgrywam  Application Launcher-a aby sobie z MENU wybrać między oryginalna a AutoMapą - wyskakuje komunikat o takiej treści:

" Cannot find 'wceAm' (or one of its components)
Make sure the patch and filename are correct and that all the reqired libraries are available "


Print Screen do błędu






Czy koś jest w stane mi powiedzeć co zorbiłem źle ? bo wszko zrobiłem zgodne z instrukcja .. w sumie tu niema się gdzie pomylić w czym  problem zatem ? ?  tresc komunikatu w zakuje że chodzi o nazwę pliku exe który uruchamia AutoMape ..


dodam jeszcze ze same mapy do AutoMapy mam na karce SD a cała resztę w nawigacji w katalogu ProgramFiles


>>> EDIT 1 WRZEŚNIA 2008 <<<

ZWIĄZKU Z TYM, IŻ ZASYPUJECIE MNIE WIADOMOŚCIAMI NA @
Napisze rozwiązanie tutaj mojego skromnego i błahego problemu aby wam było łatwej  :mrgreen:


Jeśli masz AutoMape zainstalowaną w twojej nawigacji, i masz zainstalowany SystemInformation to:

- odnajdujesz plik  | main.ini |
Znajdziesz go w :\SystemInformation\Main

Edytujesz go za pomocą np. notatnika

I znajdujesz tam akapit

ICONXPBUTTON

W nim podmieniasz linijkę:

Command = "\My Flash Disk\AutoMapa EU\wceAm.exe"


na

  Command = "\My Flash Disk\Program Files\AutoMapa EU\wceAm.exe"


Zapisujesz zmiany

i mapka chodzi oile była zainstalowana standartowo i nie została zmieniona lokalizacja instalacji – jeśli została ze to należy postu podać dokładna ścieżkę do pliku wceAm.exe


pozdrawiam i do usłyszenia


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 22:04:00 wysłana przez agent »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2008, 02:03:36 »
Czy po instalacji tego Lanchera bluetooth będzie działał podczas kożystania z AutoMapy??

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2008, 10:49:06 »
już wszystko działa :))) był to problem ze ścieżka do automaty standardowo jest bezpośrednio a ja mam w Program Files poprawiłem i smigaja 2 mapki i jaśniejsze podświetlanie co do "blututa"to faktyczne ikona jest ale ja nie potrafię tego skonfigurować tak aby działało



>>> EDIT 1 WRZEŚNIA 2008 <<<

ZWIĄZKU Z TYM, IŻ ZASYPUJECIE MNIE WIADOMOŚCIAMI NA @
Napisze rozwiązanie tutaj mojego skromnego i błahego problemu aby wam było łatwej  :mrgreen:


Jeśli masz AutoMape zainstalowaną w twojej nawigacji, i masz zainstalowany SystemInformation to:

- odnajdujesz plik  | main.ini |
Znajdziesz go w :\SystemInformation\Main

Edytujesz go za pomocą np. notatnika

I znajdujesz tam akapit

ICONXPBUTTON

W nim podmieniasz linijkę:

Command = "\My Flash Disk\AutoMapa EU\wceAm.exe"


na

  Command = "\My Flash Disk\Program Files\AutoMapa EU\wceAm.exe"


Zapisujesz zmiany

i mapka chodzi oile była zainstalowana standartowo i nie została zmieniona lokalizacja instalacji – jeśli została ze to należy postu podać dokładna ścieżkę do pliku wceAm.exe


pozdrawiam i do usłyszenia


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 22:06:11 wysłana przez agent »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:04:37 »
Czy po instalacji tego Lanchera bluetooth będzie działał podczas kożystania z AutoMapy??


Dziala ale poprzez maly trick tzn:
sa 2 ikonki : bluetooth oraz telefon
jesli mamy sparowany telefon to mozna uzyc "bluetooth" i przychodzace polaczenie powinno uruchomic zestaw glosnomowiacy

jesli natomiast nie mamy sparowanego telefonu albo zrobilismy reset urzadzenia to postepujemy nastepujaco (ja tak robie):
- klikamy na telefon (ikonka)
- klikamy na przycisk "RUN" (jesli wczesniej nie klikalismy na ikone "bluetooth") - zeby zainicjowac service BT
- nastepnie klikamy na przycisk "Call interface"
- pokazuje sie UI(User Interface) i wybieramy "Connect to Phone"
- nawiazujemy polaczenie BT z telefonem i dziala

Zeby korzystac z tego przy wlaczonej AM :
- wychodzimy z menu  "<"
- zamykamy (przez klikniecie na "X") okienko aplikacji BT tester
- przechodzimy na "glowny ekran" (ten z 2 nawigacjami)
- nastepnie uruchamiamy AM i dziala tzn jak przychodzi polaczenie to pojawia sie interface odbioru a jak sie konczy to wraca do AM

Mam nadzieje ze opis dokladny i nie bedziecie mieli problemu z wlaczeniem BT przy AM :)
Pozrd
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 02:23:20 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2008, 11:21:40 »
zastanawiam sie czy to nie pojdzie na mio 520 ktory tez ma przeciez Win CE 5.0  :worried:

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2008, 16:08:41 »
zastanawiam sie czy to nie pojdzie na mio 520 ktory tez ma przeciez Win CE 5.0  :worried:
powinno nawet na Win CE 4.2
programik jest skonfigurowany na 480x272 ale mozna to tez przerobic
Zainstaluj i zobacz nic nie popsujesz
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2008, 20:50:26 »
Na początku chciałem podziękować Limak74 za Application Lancher'a i szczegółową instrukcję! :ok: Teraz Mio z dwoma mapami działa ok!Nadal natomiast mam problem z bluetoothem. Klikanie na ikony Bluetooth i Telefonu nie powodują żadnej reakcji. Ścieżka do pliku MioBT.exe jest prawidłowa, ale nic się nie dzieje. Natomiast brakuje mi pliku MioBTWin32_Test.exe Mam chyba zamiast niego MioCore.exe ale ta aplikacja też się nie otwiera. Bardzo zależy mi na działaniu Bluetooth'a więc proszę o pomoc :D

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2008, 00:07:06 »
.... Ścieżka do pliku MioBT.exe jest prawidłowa, ale nic się nie dzieje. Natomiast brakuje mi pliku MioBTWin32_Test.exe Mam chyba zamiast niego MioCore.exe ale ta aplikacja też się nie otwiera. Bardzo zależy mi na działaniu Bluetooth'a więc proszę o pomoc :D

Nie wiem czy Ci to pomoze ... i czy masz MioMoov360 ale zalaczam plik MioBTWin32_Test.exe (u mnie byl standardowo dolaczony w  Program Files\MioBT\)
http://rapidshare.com/files/132691443/MioBTWin32_Test.exe.html

Moze z nim Ci zadziala, a jak nie to moge spakowac i polozyc caly katalog MioBT :)

Niestety  nie znalazlem rozwiazania problemu zamykania aplikacji MioMap. Troche kombinowalem, ale niestety... czekam wciaz na info od uzytkownikow co maja odblokowane MioPocketem zeby wyekstraktowali te pliki co sa za to odpowiedzialne i podeslali je nam Poki co wrzuce w nastepnym poscie nowa skorke ...:)
taka troszke "na bajerze" SysInfo z 1 dodatkowym skrotem wrzuce to jako patch do glownego programu

Napisane: Lipiec 26, 2008, 23:49:30
Zalaczam obiecany update skórki dla Application Launcher'a  (nie wnosi nic nowego poza 1 nowym skrotem do programu pokazujacago graf obciażenia CPU na ekranie SysInfo Ikonki przechodzenia miedzy ekranami zostaly zmienione i SysInfo wyswietla teraz czas w "czasie rzeczywistym" (update nastepuje co 1 sek. na moim zdaniem fajnym tle karty SD
Tak jak powiedzialem update nie jest obowiazkowy Jak ktos lubi poprzednia wersje to nie musi tego sciagac

Zalaczam zrzuty ekranow zeby pokazac jak to teraz wyglada i zeby bylo latwiej podjac Wam decyzje czy to zaciagac czy nie :)

http://rapidshare.com/files/132695181/SystemInformation.rar.html



 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 23:40:37 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

*

Offline debe

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2008, 15:26:40 »
Witam.
Proszę o pomoc. Jak po zainstalowaniu Application Launchera zainstalować AM, bo u mnie nadal Mio nie synchronizuje się poprzez Centrum Synchronizacji. Jak więc mogę wgrać Automapę  na  Mio?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 16:40:41 wysłana przez debe »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2008, 16:18:19 »
bardzo, bardzo, bardzo dziekuje :) teraz moge juz spac spokojnie :) moje mio jest takie jak chcialem :)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2008, 22:56:20 »
Witam mam problem z Automapą. Nie mogę odpalić jej na moim mio moov 360 z zainstalowanym program Application Launcher na Win CE 5.0. Aplikacja Launcher działa bez zarzutu, tylko podczas klikania na ikonkę Automapy, wyskakujie mi komunikat odnośnie rozdzielczość tzn moja automapa nie jest przystosowana do rozdzielczości 480xna ileś tam. Co z tym zrobić?.
Automape instaluje jako PC/ Tablet PC, chcąc  zainstalować ją w trybie PocketPC/WinMobile/WinCE nie mogę gdyż mój mio nie może połączyć się z  ActiveSync.
Co robię źle? czy mam złą wersje automapy, czy może do instalacji automapy jest konieczne połączenie za pomocą ActiveSync.
Proszę o pomoc. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 23:08:00 wysłana przez yakuza916 »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2008, 00:42:12 »
Witam.
Proszę o pomoc. Jak po zainstalowaniu Application Launchera zainstalować AM, bo u mnie nadal Mio nie synchronizuje się poprzez Centrum Synchronizacji. Jak więc mogę wgrać Automapę  na  Mio?
debe i yakuza916 przeczytajcie watek:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=99526.msg697563#msg697563

PS nie da sie zainstalowac jako TabletPC :) wiec trzeba znalezc kogos kto ma odblokowane MioPacket'em MioMoov (z ActiveSync'iem)
albo niestety kombinowac pollegalnie ;) ... jak w/w watku

UPDATE: DA SIE ZAINSTALOWAC LEGALNA WERSJE  LINK DO ARTYKULU:
http://www.automapa.pl/?PEI=38149&article_id=80896
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2008, 09:24:35 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

*

Offline debe

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2008, 22:59:56 »
U mnie po podmianie folderu SystemInformation z nową skórką Mio wogóle się nie uruchamia. Wszystko natomiast wraca do normy kiedy wgram stary folder. Co się dzieje? Nowa skórka jest fajna i chciałbym ją mieć w swoim Mio.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2008, 23:07:33 »
U mnie po podmianie folderu SystemInformation z nową skórką Mio wogóle się nie uruchamia. Wszystko natomiast wraca do normy kiedy wgram stary folder. Co się dzieje? Nowa skórka jest fajna i chciałbym ją mieć w swoim Mio.
Nie podmieniaj folderu tylko go nadpisz :) To jest "patch" czyli instalujesz na stara wersje:

- najpierw
http://rapidshare.com/files/130575408/Application_Launcher_for_MioMoov360_backlight_fix.rar.html

- a potem
http://rapidshare.com/files/132695181/SystemInformation.rar.html
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

*

Offline debe

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 29, 2008, 23:28:06 »
Dzięki Limak74. Teraz wszystko śmiga. Świetna skórka.
Ogólnie mówiąc: kawał dobrej roboty.
Dzięki

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2008, 00:15:25 »
Dzięki Limak74. Teraz wszystko śmiga. Świetna skórka.
Ogólnie mówiąc: kawał dobrej roboty.
Dzięki

Dzieki wszystkim za slowa uznania. Mi tez sie podoba :D - robilem dla siebie
Problemy z ktorymi sie borykam:
- jak odpalic programik ktory by byl na wierzchu (mial mala ikonke "x") i zamykal MioMap ?
- Synchronizacja zegara (mi po resecie AutoMapa synchronizuje o godzine wstecz) wiec musze recznie ustawiac strefe czasowa i czas (nie wiem czemu GPS tak to ustawia i co robie zle)
- nie wiem tez jak uruchomic klawiature bez odblokowywania urzadzenia (potrzebne sa jakis pliki DLL ktorych nie mam) - wydaje mi sie ze mozna by bylo przekopiowac je przy starcie aplikacji do Windows i uruchomic keyboard za kazdym razem (bo reset je usunie) ale i tak nie mam tych DLL'i

W zasadzie czlowiekowi niewiele do szczescia potrzeba i jak jest jest prawie ok ale chcialoby sie wiecej
Od odblokowywania Mio pakietem MioPocket odstrasza mnie niemoznosc (lub trudnosci) z przywroceniem stanu fabrycznego
Na roznych forach jest opisane kilka sposobow ale z tego co czytam no nie zawsze to dziala i to bardziej przypadek niz procedura przywracania
ani rozladowywanie ani jakies inne tricki nie dzialaja wiec nie ryzykuje
tak jak jest bez poprawiania rejestru jest ok

Jesli ktos moze mi podeslac programik (kompilator) to moglbym cos napisac - obiecuje nauczyc sie VBasic'a :) tylko nie mam niczego coby kompilowalo do EXE :(
wiec bazuje na rozwiazaniach innch ludzi czasami cos zmieniajac jak sie da (np to podswietlenie to super sprawa macie plik "skrypt" ktory jest uruchamiany po uruchomieniu au.exe z tego samego katalogu wiec juz polowa sukcesu Mozna teraz znieniac ten skrypt jak sie chce Jezyk skryptowy jest przystepny polecam samodzielne zabawy :) i pobawcie sie w grafikow i porobcie wlasne skorki to jest proste Jak pisalem w 1szym artykule dla kogos kto programuje na WinCE to napisanie takiego programiku to 30-60min wiec czekamy na support .

Forumowicze nie piszcie do mnie na priva zeby zrobic to czy tamto albo jak instalowac ...Wszystkie odpowiedzi sa w tym watku. Przepraszam ale nie mam czasu odpowiadac wszystkim na maile (do tej pory to robilem) jak widzicie loguje sie pozno w nocy bo tylko wtedy mam chwilke czasu.

Oddaje paleczke -czekam na kogos kto rozwinie ten Launcher o brakujace funkcjonalnosci. Ja szukalem w WWW i zbieralem pomysly programiki w jedna paczke
Zrobcie to samo W katalogu "APTECZKA" sa wszystkie programiki ktore nie wymagaja wpisu do rejestru w zwiazku z tym sa przeznaczone dla nas - uzytkownikow z nieodblokowanym MioMoov Szukajcie moze rozszerzycie kolekcje Dzielcie sie tutaj Waszymi wyszukiwaniami Traktujmy te znaleziska jak plug-in'y :) Pozdrawiam Wszystkich mam nadzieje ze bedziecie rozwijac taka wersje MioMoov.

Aha jesli ktos znajdzie odpowiedzi na dotychczasowe problemy a nie jest w stanie tego dolaczyc do pakietu to prosze o podanie dokladnego linka lub wklejenie URL to watku na tym badz innym forum rozwiazujace problem (jak proste to dolacze do paczki)

Przyklady skryptow (z nich sie mozna nauczyc jezyka skyptowego uzytego do zainicjowania podswietlenia) znalezc mozna w MioPocket 2.0 (Release 24) - 7/21/08

http://rapidshare.com/files/132566644/MioPocket_2.0_Release_24.zip

Rozpakujcie w lokalnym katalogu na PC (nie instalujcie na Mio bo moga byc problemy z przywroceniem systemu do stanu fabrycznego) - Jak juz rozpakujecie to poogladajcie skrypty jakie tam sa (pliki z rozszerzeniem .mscr) z nich mozna czerpac wiedze co i jak  - oczywiscie polecam taka zabawe ludziom co mieli stycznosc z programowaniem. Dla wszystkich innych polecam zabawy ze skorkami :) w MioPocket sa skrypty ktore zmieniaja skorki :) mozna tez cos takiego u nas zrobic ale ja nie bawilem sie w to bo robilem skorke ktora mi odpowiada i nie zamierzalem jej zmieniac , ale jesli ktos chce to polecam rozbudowac mozliwosci o taka aplikacje wyboru (trzeba okreslic jak beda nazywane pliki ini - jakis standart zeby trzymac konwencje i nie miec setek katalogow ) i bedzie super

Czekam z niecierpilwoscia na kreatywne posty - z pomyslami, programami i innymi uzytecznymi wskazowkami

Pozdrawiam Wszystkich z MioMoov i nie tylko ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2008, 00:33:48 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 30, 2008, 19:52:07 »
a ja mam wielką prośbę do Limak74

mówiłem kobiecie żeby kupiła Mio 330 bo tak bardzo chciała nawigacje a dzięki koledze Limak74 będę mógł wgrać Jej  AM, jednak jak to kobieta kupiła MIO 200 PL bo stwierdziła że do tańszego łatwiej będzie wgrać AM no i 400 zeta tanszy. No nic, chyba jak nic więcej do tego nie dodam..

Prośbę mam taką, ponieważ czytałem wszystko na forum ale po ściągnięciu Twojej przeróbki Application_Launcher_for_MioMoov360_backlight_fix  nie potrafie znaleźć co mam zmienić aby pasowało pod MIO 200.

Proszę Cię bardzo o pomoc ponieważ w piątek wyjeżdzamy a nawigacja by się bardzo przydała

Pozdrawiam
Mariowaw

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 30, 2008, 22:32:37 »
Poradziłem sobie z jednym ale mam problem z automapą - ścieżka jaką wpisałem do karty SD - Command = "\Storage card"\automapa\wceAm.exe"
jednak przy uruchomieniu wyskakuje błąd - A system shell must be present to support executing folder paths or shell extensions.

Automapa jest ściągnięta z innego forum - bez instalacyjna.
Czy może ktoś podpowiedzieć w czym tkwi problem?

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 31, 2008, 03:20:09 »
Napisane: Lipiec 31, 2008, 03:05:45
Witam wszytkich leniwcow co nic nie robia pomimo prosb :)

Mam dla Was nowa paczke:
http://rapidshare.com/files/133710619/ApplicationLauncher_MioMoov_Patched_Backlight_and_MioMap_exit.rar.html

Pelen program tzn zawiera wszystko co potrzeba (oprocz Automapy)

lub (dla MioMoov360 z 2008/10/03) - musisz zrobic upgrade do wersji MioMap v1.0 buil >2.2...
http://rapidshare.com/files/150636196/SystemInformation_1.6.2.rar.html
ktory zawiera wsparcie dla BlueTooth oraz klawiaturke


INSTRUKCJA INSTALACJI:
--------------------------------------------------------
Application Launcher dla Mio Moov 360
Program sciagnalem z : http://www.ultimatelaunch.de/
Przerobiony zeby dzialal na Mio Moov 360
Rozdzielczosc: 480x272 (MioMoov 330/360/370) Mio 200 patrz nizej
Wersja jezykowa: Polska (mozna wlasnorecznie zmienic)

Cel: Pozwala uruchamiac 2 lub wiecej programow nawigacyjnych tuz po starcie przez prosty wybor (klikniecie na przycisku) +oraz troche pozytecznych programikow


Nie musisz odblokowywac swojego MioMoov!!

Instalacja:
-rozpakuj RAR na swoim Mio Moov (w glownym "My Flash Disk" katalogu)
-przerob plik Program Files\MioMap\appstatupsec.ini zmieniajac linie na:

 ProcessFile=SystemInformation\SystemInformation.exe

-Zrestartuj urzadzenie

PS:
w katalogu SystemInformation znajduja sie odpowiadajace(ekranom) katalogi oraz pliki ini (tak wiec samodzielnie mozna sobie dodac usunac cos)
Dodatkowo w SystemInformation/SystemInformation32.exe (odpalic mozna na PC) i zobaczyc jak to dziala zanim sie wgra na PNA

Mam nadzieje ze Wam sie spodoba (bo mi sie podoba)
Pozdrawiam

PS jak ktos chce miec automatyczne podswietlenie na maxa przy starcie prosze przeczytac ten watek:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg714717#msg714717

PS Jak ktos chce miec obsluge telefonu przez BlueTooth w Automapie i TomoTom to prosze pobrac paczke stad:
http://rapidshare.com/files/150636196/SystemInformation_1.6.2.rar.html
Instalacja bez zmian dodatkowe informacje w watku:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg730424#msg730424

Jak ktos chce miec obsluge BlueTooth w iGO8 to prosze przeczytac ten watek (i ponizsze):
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg733936#msg733936

Jak ktos chce miec klawiature to prosze przeczytac ten post: (chyba ze zainstalowana juz jest wersja 1.6.2 to wtedy juz w niej jest ona)
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg771283#msg771283

PS Zostala klawiatura i ta nieszczesna godzina (problem rozwiazany - patrz nizej)

Pyt do Wszystkich:
Czy jak macie strefe czasowa ustawiona w MioMap na Sarajevo, Skopje , Warsaw , Zagreb
to tez Wam GPS synchronizuje czas o godzine do tylu? <--- Problem rozwiazany - wystepuje tylko w AM 5.0.5 (nalezy wylaczyc synchronizacje czasu z GPS)
Menu->Ustawienia->GPS->2 zakładka - odhaczyc "Synchronizuj czas z GPS"


MioMoov200 - implementacje ApplicationLauncher'a na maly ekran
MioPanel200 - http://s010.wyslijto.pl/index.php?file_id=81080797758730138038&act=&down=&gk=ubezpieczenia
Wrobelsl - http://gps.komputery.slupsk.pl/



ENGLISH INSTALLATION GUIDE:
--------------------------------------------------------
Application Launcher for Mio Moov 360
Program taken from: http://www.ultimatelaunch.de/
Converted to be usable on Mio Moov 360
Resolution: 480x272 (MioMoov 330/360/370)
Language version: Polish (you can change it to any other)

Purpose: Allows to have a quick access to 2 or more Navigation programs + some useful applications

Recently fixed: exit from MioMap, backlight, BT usage

You don't have to unlock your MioMoov!!

Installation:
-unpack RAR on your device(in main "My Flash Disk" dir
- change file Program Files\MioMap\appstatupsec.ini by changing line:

 ProcessFile=SystemInformation\SystemInformation.exe

-Restart your device

That's all

PS Quick note SystemInformation32.exe you can execute on your PC to get a preview of Launcher functions (before you transfer it to your PNA)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2008, 15:52:07 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:05:52 »
W AM 5.0.7 i nowszej nie ma problemu z godziną. W AM 5.0.5 trzeba wyłączyć synchronizację z GPS.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 31, 2008, 10:38:31 »
W AM 5.0.7 i nowszej nie ma problemu z godziną. W AM 5.0.5 trzeba wyłączyć synchronizację z GPS.
Ja mowie ze nawet MioMap mi zle pokazuje (synchronizuje) czas. Pyt czy tylko ja tak mam? Tak jakby nie uwzglednial czasu letniego
Ma "na chama" ustawione chyba GMT+1 niezaleznie czy lato czy zima (kompletna glupota)
Wogole oprogramowanie faktu zeby stwierdzic w ktorej strefie czasowej jestesmy aktualnie i ustawienie odpowiedniego czasu (z poprawka na czas letni i zimowy) powinno byc w standardzie aplikacji Nie rozumiem czemu te geniusze z Mio wymagaja podania strefy czasowej w ktorej przebywamy To jakis absurd jest!
Majac namiary z GPS to moga sobie sami to wyliczyc. Co wiecej jak jedziemy w trase z zachodu na wschod  czas by sie nam automatycznie ustawial zaleznie czy jestesmy w Anglii, Polsce czy Rosji. Dali plame Ci programisci albo jest cos o czym ja nie wiem :(

wystarczy miec baze "obrysowa krajow" - tzn granic i ich strefy czasowe i tyle (sprawdzamy wspolrzedne GPS patrzymy w ktorym kraju jestesmy, dokonujemy poprawki czasu o strefe czasowa i czas letni i mamy poprawny czas niezaleznie gdzie jestesmy. Ale te tlumoki o tym nawet nie pomyslaly.
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 31, 2008, 12:16:36 »
.... W AM 5.0.5 trzeba wyłączyć synchronizację z GPS.
akubit - sorry jak niby wylaczyc opcje synchronizacji czasu z GPS w AM ? Moglbys powiedziec bo ja nie moge tego znalezc . Moze jestem jakims "cieciem malinowym"  :O
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 31, 2008, 14:56:37 »
Dzięki LIMAK74 wielka robota  :ok: , przerobiłem aplikacje pod Mio MOOV 200PL wszystko działa AM, Igo8 oraz Mio Map. Mam pytanko dlaczego korzystająć z AM (nie zamykam aplikacji) przełączając przełącznik na OFF i z powrotem na ON mamy dalej AM w miejscu gdzie skończyliśmy, a program Igo8 w momencie przełączenia na ON resetuje Mio Moov i mamy okno nakładki systeminfotmation oraz słabe podświetlenie. Jeszcze raz pozdrowienia dla Limak74


Ostatnio poprawione: wyjscie z MioMap, podswietlenie, Uzucie modulu BT



Co zminiło się z podświetleniem? w stosunku do pierwszej Twojej aplikacji

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 31, 2008, 15:53:10 »
1) Mam pytanko dlaczego korzystająć z AM (nie zamykam aplikacji) przełączając przełącznik na OFF i z powrotem na ON mamy dalej AM w miejscu gdzie skończyliśmy, a program Igo8 w momencie przełączenia na ON resetuje Mio Moov i mamy okno nakładki systeminfotmation oraz słabe podświetlenie.

2) Co zminiło się z podświetleniem? w stosunku do pierwszej Twojej aplikacji

1) nie mam Igo8 wiec trudno mi powiedziec (jesli zrobiles tak jak MioMap) to moze byc przyczyna w konfiguracji:
QuitOnExecute = no/yes (np AM ma ustawione "yes" wiec Launcher sie zamyka , zwalnia zasoby na AM i po zamknieciu AM aplikacja appstatupsec uruchamia go ponownie) Szczerze mowiac to nie wiem czemu zanika Ci podswietlenie ..ciekawe to jest ale trudno mi cos wiecej powiedziec nie widze, nie mam, nie znam sie , zarobiony jestem :) zartuje ... ale nie mam Igo8 wiec nie wiem jak przetestowac (jak masz link do programu z mapami to podesli instrukcje instalacji i linki skad zzassac)

2) Nic sie nie zmienilo z podswietleniem napisalem tak, poniewaz poprzednio dorzucalem patch'e do pierwszego programu. Teraz umiescilem wszystkie komponenty w jednaj paczce i dlatego postanowilem wymienic co w niej jest :)

Jesli zrobiles kompilacje na MioMoov200 to proponuje podzielic sie tutaj na forum i wystawic taki przerobiony program bo masa ludzi sie pyta o nie a ja nie mam  czasu przerabiac

Ciagle dreczy mnie pytanie (moze ktos odpowie) jak zablokowac synchronizacje zegara z GPS podczas pracy z AM ?? (pare postow wyzej akubit o tym wspominal lecz nie podal jak to zrobic)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 16:00:49 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 31, 2008, 17:05:52 »
LINK74 - nie wiem jak Ci podziękować za kawał dobrej roboty, mieszkasz w tym samym mieście więc może któregoś dnia po prostu postawie Ci piwko :)

W załączniku zdjęcie tego co mam na MIO 200 PL - to co widać to wszysko, czyli wywaliłem wszyskie dodatkowe rzeczy które mi nie były potrzebne. Link74 - nie wiem jak wystawić spakowaną wersję na jakimś darmowym serwerku bo nie korzystam z tego ale jak masz taką możliwość to podeślę Ci i wystawisz gdzieś.

Bardzo ważna sprawa - na mio200PL nie zadziałała mi AM na SD - zrobiłem tak że sam program co ma 20mb wgrałem do Program Files, a mapy umieściłem na SD - wielkie zdziwienie że AM sama znalazła mape PL :)

Druga sprawa
Od 8 rano w pracy głowiłem się dlaczego po wgraniu punktów POI z fotoradarami itp + taka sama nazwa pliku dzwiekowego i ikonki fotoradaru - AM w spisie POI wszystko widzi ale nie pokazuje na ekranie !! Oczywiście mam zaznaczoną opcję aby pokazywał, bo wszystkie inne orginalne POI co były w AM normalnie pokazuje, a dograne własne nie... wie ktoś o co w tym biega?

ROBO67 - a jak Ty wgrałeś IGO 8  u siebie na MIO 200 PL, wszystko leci z karty SD ?

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 31, 2008, 17:15:49 »
Link74 - nie wiem jak wystawić spakowaną wersję na jakimś darmowym serwerku bo nie korzystam z tego ale jak masz taką możliwość to podeślę Ci i wystawisz gdzieś.

Bardzo ważna sprawa - na mio200PL nie zadziałała mi AM na SD - zrobiłem tak że sam program co ma 20mb wgrałem do Program Files, a mapy umieściłem na SD - wielkie zdziwienie że AM sama znalazła mape PL :)

Jestem Limak74 a nie Link74 ale to nic ;)

1)wchodzisz na http://rapidshare.com/ wrzucasz plik a link to wstawiasz ot cala filozofia :)
   BTW fajna skorka ;)

2) tez mialem z tym problemy z tego co widzialem jak TotalCommander robi skrot to mzna obejsc na 2 sposoby:
albo umiesic w cudzyslowach cala sciezke
albo zrobic TotalCommanderem skrot do programu na karcie i umiesic (skrot) na Mio i podac sciezke do niego
albo (Twoj i moj) sprawdzony sposob przerzucenia samego exe na Mio :)
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)