userzy Mio A701 zgloscie sie :)

  • 29 Odpowiedzi
  • 6272 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« dnia: Maj 11, 2006, 23:47:25 »
witam
mam kilka pytan do do userow Mio A701.
1. czy standardowo w kazdym modelu Mio A701 jest GPS i BT?
2. jak sprawuje sie AM na Mio A701 (tzn czy nie ma zadnych zwiech, odswiezanie mapy itp)
3. jak wyglada nawigacja w samochodzie - czy nie zrywa sygnalu (bo z tego co zauwazylem nie ma rokladanej anteny GPS tak jak np moj Acer n35)
4. czy mozna podlaczyc zewnetrzna antene GPS do Mio A701 bo w specyfikacji nie zauwazylem :(
5. czy ktos z Was uzywal Mio A701 jako modemu po BT do PC? jezeli tak to jak ze stabilnoscia polaczenia (tzn czy nie ma problemow z laczeniem czy nie zrywa polaczenie itp)
6. gdzie sie skrywa rysik?
7. czym sie rozni Mio A701 od Mio A700 (oprocz obudowy)?
8. ktory model warto wziasc Mio A701 czy Mio A700 i dlaczego? ;)
9. jak wyglada sytuacja z serwisem Mio w PL? sprawdzaja sie czy kreca i przekladaja terminy?

i oczywiscie czekam rowniez na Wasze refleksje dotyczace uzytkowania Mio A701 - zastanawiam sie czy sobie nie wymienic Acer n35 wlasnie na Mio A701 ... ;)

Re: userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2006, 10:32:36 »
Cytat: "me_th_od"
witam
mam kilka pytan do do userow Mio A701.
1. czy standardowo w kazdym modelu Mio A701 jest GPS i BT?
2. jak sprawuje sie AM na Mio A701 (tzn czy nie ma zadnych zwiech, odswiezanie mapy itp)
3. jak wyglada nawigacja w samochodzie - czy nie zrywa sygnalu (bo z tego co zauwazylem nie ma rokladanej anteny GPS tak jak np moj Acer n35)
4. czy mozna podlaczyc zewnetrzna antene GPS do Mio A701 bo w specyfikacji nie zauwazylem :(
5. czy ktos z Was uzywal Mio A701 jako modemu po BT do PC? jezeli tak to jak ze stabilnoscia polaczenia (tzn czy nie ma problemow z laczeniem czy nie zrywa polaczenie itp)
6. gdzie sie skrywa rysik?
7. czym sie rozni Mio A701 od Mio A700 (oprocz obudowy)?
8. ktory model warto wziasc Mio A701 czy Mio A700 i dlaczego? ;)
9. jak wyglada sytuacja z serwisem Mio w PL? sprawdzaja sie czy kreca i przekladaja terminy?

i oczywiscie czekam rowniez na Wasze refleksje dotyczace uzytkowania Mio A701 - zastanawiam sie czy sobie nie wymienic Acer n35 wlasnie na Mio A701 ... ;)



Mam wprawdzie A700 a nie A701 ale to praktycznie ten sam model (różnią się tylko obudową).
1. tak
2. super, jedn wisielec na dwa tygodnie, to chyba dobry wynik,
3. nie zrywa, a wręcz często wyłapuje sygnał nawet w pomieszczeniach zamkniętych,
4. nie wiem, ale uznałbym to za nielogiczne,
5, nie próbowałem,
6. dolny prawy róg, tylna część
7. chyba niczym
8 nie wiem, nie widziałem jeszcze A701. a700 z czarną obudową oceniany jest jako ładny,
9. nie wiem

Ogólnie po dopracowaniu zawartoście software'owej prawie SUPER.

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Re: userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2006, 00:15:31 »
Cytat: "fakof14"
Cytat: "me_th_od"
witam
mam kilka pytan do do userow Mio A701.
1. czy standardowo w kazdym modelu Mio A701 jest GPS i BT?
2. jak sprawuje sie AM na Mio A701 (tzn czy nie ma zadnych zwiech, odswiezanie mapy itp)
3. jak wyglada nawigacja w samochodzie - czy nie zrywa sygnalu (bo z tego co zauwazylem nie ma rokladanej anteny GPS tak jak np moj Acer n35)
4. czy mozna podlaczyc zewnetrzna antene GPS do Mio A701 bo w specyfikacji nie zauwazylem :(
5. czy ktos z Was uzywal Mio A701 jako modemu po BT do PC? jezeli tak to jak ze stabilnoscia polaczenia (tzn czy nie ma problemow z laczeniem czy nie zrywa polaczenie itp)
6. gdzie sie skrywa rysik?
7. czym sie rozni Mio A701 od Mio A700 (oprocz obudowy)?
8. ktory model warto wziasc Mio A701 czy Mio A700 i dlaczego? ;)
9. jak wyglada sytuacja z serwisem Mio w PL? sprawdzaja sie czy kreca i przekladaja terminy?

i oczywiscie czekam rowniez na Wasze refleksje dotyczace uzytkowania Mio A701 - zastanawiam sie czy sobie nie wymienic Acer n35 wlasnie na Mio A701 ... ;)



Mam wprawdzie A700 a nie A701 ale to praktycznie ten sam model (różnią się tylko obudową).
1. tak
2. super, jedn wisielec na dwa tygodnie, to chyba dobry wynik,
3. nie zrywa, a wręcz często wyłapuje sygnał nawet w pomieszczeniach zamkniętych,
4. nie wiem, ale uznałbym to za nielogiczne,
5, nie próbowałem,
6. dolny prawy róg, tylna część
7. chyba niczym
8 nie wiem, nie widziałem jeszcze A701. a700 z czarną obudową oceniany jest jako ładny,
9. nie wiem

Ogólnie po dopracowaniu zawartoście software'owej prawie SUPER.


witam
a dlaczego podlaczenie anteny zewnetrznej do A700 uznalbys za nielogiczne?
w samochodzi jest to jak najbardziej logiczne moim zdaniem - wzmacnia sygnal ;)

Re: userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2006, 23:27:49 »
Cytat: me_th_od
Cytat: fakof14
Cytat: "me_th_od"

witam
a dlaczego podlaczenie anteny zewnetrznej do A700 uznalbys za nielogiczne?
w samochodzi jest to jak najbardziej logiczne moim zdaniem - wzmacnia sygnal ;)


...a chociażby dlatego, że nie po to czekałem pół roku i kupowałem sprzęt, który ma wszystko w jednym aby teraz spowrotem to rozdzielać na jakieś dodatkowe częście (antena GPS itp). Póki co sygnału GPS mi nie gubi.

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2006, 11:38:25 »
jakbys mial samochod z metalizowanymi szybami to bys wiedzial po co sa anteny zewnetrzne do GPS

*

Offline mswilk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.marcinwilk.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2006, 20:03:31 »
A co sądzicie o Eten G500 ?
Dlaczego Wasz wybór padł na Mio A701 ?
______________________________________
Rom: Jackos S2 ROM JackFULL 1.8 legacy PLK
www.marcinwilk.pl

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2006, 21:57:30 »
U mnie zadecydowały złe opinie o module telefonicznym Etena G500.

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2006, 17:57:38 »
dodam moje uwagi co do mio A701 jest to ladna zabawka kupilem ja w polsce jest nakladka regionalna po polsku wsadzilem auto mape 3.9.3 na karte SD 2GB aby miec miejsce na mapke europy bo bardzo duzo smigam autkiem i wskoczylem do audicy aby zrobic pierwszy test zadnych zwiechow plynnie wczytuje mapke i bardzo szybko robi korekcje jak jade inna trasa (robilem to specjalnie )jedna wada to chyba bateria a reszta super jak macie jakies pytania a doszedlem juz do tego to wam odpowiem :) jestem zadowolony z tej zabawki

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2006, 19:50:10 »
Zgadzam się z kolegą bodzio2. Prawie wszystko super za wyjątkiem baterii. U mnie na pełnych obrotach służbowych (kilkanaście połączeń i trochę transmisji) wytrzymuje od rana tylko do okolic godziny 15-tej. Gdyby ktoś wiedział gdzie można podstawki z zasilaniem do nich kupić to proszę o info.

*

Offline AkeR

  • 36
  • Sprzęt: HTC Touch HD
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2006, 23:53:02 »
Orginalna folia (3szt. w komplecie) nie sprawdza się na słońcu, denerwują odciski palców. Uchwyt samochodowy jest po prostu wzorowy, idealne połączenie estetyki i funkcjonalności i do tego jest w komplecie. Za to oryginalne dzwonki - po prostu wstyd ustawiać którykolwiek  :D Ciężko się przestawić z Looxa 720 i Nokii 6230 ale po konfiguracji i dłuższej zabawie jestem zadowolony z wyboru.

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2006, 11:53:22 »
fajnie ze jak podlacze do laptopa przez USB to laduje baterie w mio i zabawne jest w notatniku pisanie besposrednio po ekranie jak patykiem po piasku  :D

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2006, 13:59:13 »
Cytat: "bodzio2"
dodam moje uwagi co do mio A701 jest to ladna zabawka kupilem ja w polsce jest nakladka regionalna po polsku wsadzilem auto mape 3.9.3 na karte SD 2GB aby miec miejsce na mapke europy bo bardzo duzo smigam autkiem i wskoczylem do audicy aby zrobic pierwszy test zadnych zwiechow plynnie wczytuje mapke i bardzo szybko robi korekcje jak jade inna trasa (robilem to specjalnie )jedna wada to chyba bateria a reszta super jak macie jakies pytania a doszedlem juz do tego to wam odpowiem :) jestem zadowolony z tej zabawki


Czy mógłbyś rozwinąć temat nakładki regionalnej? Co gdzie i jak? ;-)

Używałeś A701 z innym programem niż AM? Jade wkrótce do Niemiec i zastanawiam się jaki soft wybrać poza Polskę (jak rozumiem, nie ma polskich programów obejmujących Europę?)

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2006, 21:01:07 »
wombacik
nakladke dostalem od sprzedawcy za 80 zl na cd SUNNYSOFT INTERWRITE 9,0 PRO  poszukaj tu  http://www.sunnysoft.com/ jest to nakladka na pisownie polskich znakow ś,ć,ą itd i cale menu A701 po polsku bez klucza dziala 14 dni a ustawienia regionalne robosz tak
w gornej czesci ekranu klikasz start:
 potem settings
potem na dole jest zakladka system
i potem na ikonke Regional Settings i wybierasz polska i teraz po tych ustawieniach bedziesz mial daty godziny kaledarz i pare innych po polsku moge  gdzies zamiescic ta nakladke w necie dajcie jakis pomysl
acha co do mapy innej niemialem czasu narazie smigam po polsce

*

Offline marekxz

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560,Automap 4, MioMap V3
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2006, 00:16:22 »
Witam.
Posiadam Mio A701 z polską nakładką oraz automapę xl 3.9.3 ,karta SD1GB.Jest to super zabawka , a posiadałem już wiele podobnych. Mam go już od tygodnia i sprawuje się rewelacyjnie również nawigacja bez problemowo chodzi. Polecam innym klubowiczom ten sprzęt napewno będziecie zadowoleni. Wrazie pytan prosze o kontakt
Pozdrawiam.

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2006, 10:08:21 »
Witam wszystkich użytkowników A701.
Sam choruję na ten model, ale mam pewne wątpliwości...

1. Jaka jest jakość nagranego dźwięku w funkcji dyktafonu? Na dużej sali, albo na dworze?
Przerabiałem już wiele różnych PDA i była to beznadzieja... a MIO 201 to już kompletna porażka :shock:  
Obecnie używany MDA2 jest pod tym względem rewelacyjny - lepszy niż większość dyktafonów specjalizowanych (Sony, Panasonic) - dla mnie to bardzo ważna funkcja, nie chciałbym zrobić "kroku wstecz"

2. Czy istnieje możliwość nagrywania rozmów telefonicznych?
Tego nieststy MDA nie potrafi... tzn. nagrywa, ale tylko mnie a rozmówcę już nie...  :(

3. Jak długo trzyma bateria używając A701 jak typowy telefon?
Chodzi o samo czuwanie - bez rozmów, gier, GPS'a...

4. Czy da się słuchać MP3'ek (tu znowu MDA2 jest OK), czy uszy od razu odpadają (jak np. w iPaq'u, czy Nokii)?

Jakby ktoś mógł odpowiedzieć na powyższe pytania to byłbym wdzięczny.

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2006, 00:42:58 »
jakosc z dyktafonu jest marna szumi ale jest do ustawienia w jakiej jakosci ma byc nagrana niebawilem sie bo brak czasu ale to jest opcja w notatniku
bateria o dziwo bo po  kilku padnieciach i rozladowaniach na maxa trzyma dlugo 7-8 godzin a Mp3 swietnie smigaja  dzisiaj mial juz test spadania na beton z wysokosci 2 m !!!!! i dalej ok cierplem jak go podnosilem z ziemi

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2006, 10:01:40 »
Cytat: "bodzio2"
bateria o dziwo bo po  kilku padnieciach i rozladowaniach na maxa trzyma dlugo 7-8 godzin
Ale chyba nie na czuwaniu... :shock:    - bo to nie byłby telefon komórkowy tylko przewoodowy...

Hm... brak dyktafonu to dla mnie dyskwalifikacja... zaczynam myśleć o MDA IV

*

Offline dest

  • **
  • 235
  • Sprzęt: a701 i k800i
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2006, 15:58:53 »
hej a ja mam takie pytanie odnosnie sms w tym pda. jak wyglada sprawa pisania sms czy mamy widos na klawisze tak jak w telefonie czy mamy pelna klawiature? i drugie pytanie czy smsy zapisywane moga byc w pamieci telefonu (czy jest ta liczba nieokreslona) czy sms zapisane sa tylko na karcie sim?
zastanawiam sie nad kupnem a701
a i jeszcze jedno ile ten palmtop trzyma baterie jako telefon czy uda mu sie wytrzymac caly dzien? wykonujac kolo 10 -20 min rozmow i wyslaniu kolo 20 -50 sms.
pozdro
a701

k800i

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2006, 02:18:51 »
1.pisanie sms-a robisz na tradycyjnej miniaturowej klawiaturze
2.po odczytaniu sms-a mozesz go zapisac w telefonie
3.co do bateri na oczekiwaniu mi trzyma ok 7 godzin a w czasie pracy chyba tak jak podaje producent   :D pozdrawiam

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2006, 20:59:50 »
jak zrobic synchronizacje 701 z outlook express?? mam nie aktywne okienko i nic nie da rady zrobic...

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2006, 19:00:22 »
ZGłASZAM SIę

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2006, 13:39:27 »
Cytat: "Bilu."
jak zrobic synchronizacje 701 z outlook express?? mam nie aktywne okienko i nic nie da rady zrobic...


juz sobie poradzilem, synchronizacja wtylko i wylacznie jest z MS Outllokiem

*

Offline dest

  • **
  • 235
  • Sprzęt: a701 i k800i
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 12, 2006, 10:32:33 »
2 GB SD TRANSCEND x150 czy taka karta bedzie dobra do tego urzadzenia?
a701

k800i

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2006, 20:28:25 »
jak zrobic kopie systemu w Mio?? backup czy cos takiego...

*

Offline broks

  • 20
Re: userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2006, 20:52:22 »
Cytat: "me_th_od"
witam
mam kilka pytan do do userow Mio A701.
1. czy standardowo w kazdym modelu Mio A701 jest GPS i BT?
2. jak sprawuje sie AM na Mio A701 (tzn czy nie ma zadnych zwiech, odswiezanie mapy itp)
3. jak wyglada nawigacja w samochodzie - czy nie zrywa sygnalu (bo z tego co zauwazylem nie ma rokladanej anteny GPS tak jak np moj Acer n35)
4. czy mozna podlaczyc zewnetrzna antene GPS do Mio A701 bo w specyfikacji nie zauwazylem :(
5. czy ktos z Was uzywal Mio A701 jako modemu po BT do PC? jezeli tak to jak ze stabilnoscia polaczenia (tzn czy nie ma problemow z laczeniem czy nie zrywa polaczenie itp)
6. gdzie sie skrywa rysik?
7. czym sie rozni Mio A701 od Mio A700 (oprocz obudowy)?
8. ktory model warto wziasc Mio A701 czy Mio A700 i dlaczego? ;)
9. jak wyglada sytuacja z serwisem Mio w PL? sprawdzaja sie czy kreca i przekladaja terminy?

i oczywiscie czekam rowniez na Wasze refleksje dotyczace uzytkowania Mio A701 - zastanawiam sie czy sobie nie wymienic Acer n35 wlasnie na Mio A701 ... ;)

Witam i powiem od siebie że A701 jest super!do tej pory miałem SPV 3000 i zamieniłem na A701 co za ulga!A do tego ciągle gdzieś gubiłem odbiornik GPS,zmęczyło mnie to,no i ta klawiatura w SPV(która sie ciągle otwierała)podświetlona na niebiesko że nic nie widać.A701 jest pod każdym względem lepszy!Polecam

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2006, 20:46:55 »
W sumie nadal nikt nie powiedział jak długo wytrzymuje bateria w A701 traktowanym tylko jako telefon w staniu czuwania (bez rozmów). W tescie na stronie http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=11609  wyszedł czas czuwania z GPSem około 6-7 godzin a z GPS i GSM 5,5-7 godzin ile jednat wytrzymuje tylko jako GSM?
PZDR!

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2006, 22:59:02 »
6h

userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2006, 23:14:32 »
Cytat: "Bilu."
6h


6h tylko jako telefon? rety musiałbym go ładować 2-3 razy dziennie?! przy wyłaczonym GPS i innych aplikacjach spodziewałem sie wiecej niz 6h. Może to ktos potwierdzić? Bo z tego wynika mi, że to telefon przewodowy sie robi!  :terrified:  
PZDR!

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 30, 2006, 08:49:25 »
z GPS pona 6h caly czas, bez GPSa jako tel przy mi ponad 2 dni

*

Offline dest

  • **
  • 235
  • Sprzęt: a701 i k800i
userzy Mio A701 zgloscie sie :)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 01, 2006, 09:08:44 »
zabieram sie za testowanie a701:)narazie bardzo mi sie podoba (kupilem wczoraj)pda trzyma juz prawie 13 godz i ma polowe bateri a bawilem sie dzis nim od 7 do 10 pozniej pisalem troche smsow(20) i bawilem sie nawigacja okolo 10 min:) ale wszystko na najmniejszym podswietleniu
a701

k800i