Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!

  • 9 Odpowiedzi
  • 2781 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« dnia: Czerwiec 05, 2006, 09:09:34 »
Od dwóch tygodni jestem użytkownikiem Mio A701. Nie było z nim do tej pory najmniejszych problemów. Tymczasem wczoraj zignorowałem sygnał o słabym stanie baterii i aparat wyłączył się. Kiedy po jakimś czasie - i naładowaniu - podjąłem próbę uruchomienia go, nie udało mi się to.

Przede wszystkim, kiedy pojawia się ekran aplikacji telefonu, klawiatura jest zablokowana (dziwna sprawa, bo wcześniej nigdy nie włączął się z zablokowana klawiaturą). Jeśli jest się wystarczająco szybkim,  to można ją odblokowac przed zawieszeniem się sprzetu. Na wpisanie PINu czasu juz nie starcza i wszystko zamiera. Po resecie czy wyjęciu baterii zachowuje się tak samo.

Jest to wielka zagadka, bo ostatnio nic nie wgrywałem do pamięci, ani na kartę.

Czy ktoś podejrzewa, co mogło się wydarzyć?

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2006, 09:35:54 »
ja tylko z drobna uwaga. nie moze cos sie dziac raz i permanentnie. :)

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:13:22 »
Ja mam Mio A701 od miesiąca kupiony w USA. Juz kilka razy zdarzyła sie opisana przez Ciebie sytuacja. Mysle, ze jest jakis problem z WM 5.0. Trzeba poczekac na poprawke romu. Podobno juz jest, ale jeszcze jest problem w bezpiecznym wgraniu. W necie mozna znaleść na ten temat informacje. Jak będzież cierpliwy to możesz go odblokować. Trzeba po soft resecie starac sie podjąc prace systemu, przed zablokowaniem wszystkiego. Mnie to juz całkiem dobrze wychodzi. Po prostu nie loguje się do sieci tylko odrazu staram sie wejsc i uruchomic jakas aplikacje.

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:40:17 »
Dzięki za radę! :-) Potrenuję trochę, może mi się uda. A jaki program startujesz błyskawicznie po włączeniu? Ja na pulpicie mam tylko skrót do TomTom i chyba to właśnie z tym programem będe próbował, bo nie widze innej opcji...

OK. Uruchomiłem AutoMapę po resecie, ale sprzęt wciąż zablokowany. Nie ma innego sposobu? Naprawde da się to ominąć czy raczej udać się do serwisu (ale będę miał kłopot, bo kupiłem go gdzieś na Śląsku, a mieszkam w W-wie...).

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:46:34 »
Naciskam jak najszybciej menu start i cokolwiek w co trafie. Jeszcze nie wiem co jest najlepsze, narazie to sie sprawdza. Ale mysle, ze trzeba jak najszybciej szukac aktualizacji romu. Nie jesteśmy sami z tym problemem, najgorsze, ze nie wiem jakie trzeba spełnic warunki zeby go zawiesic.

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:58:58 »
Jeszcze raz dzięki! :-) Dałem radę - najwygodniej jest chyba uruchomić przyciskiem szybkiego dostępu media Playera i wszystko chodzi!

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2006, 11:43:37 »
Witam ! miałem ten sam problem  jeden raz w ciagu jednego miesiąca użytkowania ! Ale w sklepie gdzie go kupiłem zrobili mi hard reset. W ich mniemaniu problemem jest z navi TOMTOM, jeszcze nie jest zabardzo zgodny z WM5 ! tak mi powiedzieli ! po tym resecie już go nie wgrałem i narazie spoko nic się nie dzieje ! ale to tylko przypuszczenia ! W zamian za TOMTOMA polecam iGO2006 chodzi jak złoto na tym sprzęcie !

Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2006, 12:55:34 »
Z tym TomTomem faktycznie musi być coś na rzeczy - podczas moich pierwszych prob uruchomienia TT zaraz po instalacji, aparat również się zawieszał, tyle że nie uniemożliwiało to normalnej pracy na innych aplikacjach - pod warunkiem że owego TT nie uruchamiało sie wcześniej. Wreszcie jakaś wersja zadziałała i problem zniknął.

Gdy tak sobie to wszystko układam w głowie, to od czasu ostatniego fizycznego wyłączenia upłynął tydzień, a w międzyczasie dodałem nowe głosy do TT. Może to one coś zakłócają?

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Pomocy! Mio A701 zawiesił mi się na amen!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2006, 18:57:28 »
Podpowiedź, która mi pomogła - na zawieszenie pomaga "kopnięcie" energią - po resecie trzeba podłączyć do ładowarki i wstaje.

wyjmij na chwile baterie ..mnie pomoglo ...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2006, 13:48:50 »
wyjmij na chwile baterie ..mnie pomoglo ...