A701 - najnowszy OKI ROM! R024

  • 132 Odpowiedzi
  • 10486 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2007, 10:59:22 »
Cytat: "dest"
a z tej r65 latwo przjesc na tamten rom? wystarczy robic tylko to co OKI napisal w instrukcji czy trzeba cos dodatkowego zrobic?


Jak widzisz z mojego podpisu, ja korzystam z UT 55 już od dłuższego czasu i choć uważam, że UT 48 miał więcej opcji, to nie zmieniam, bo i tak wszystko idzie jak po maśle. Ponadto OKI wprawdzie odradza AS 4.2 (poleca 4.1), ale ja flashowałem z AS 4.2, 4.5 Beta, 4.5 Beta 2 bez problemów. Jak zrobisz to raz skutecznie, przestaniesz tak się tego bać ;)

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:46:53 »
Jak zrobisz to raz skutecznie, przestaniesz tak się tego bać ;)[/quote]


potwierdzam:-)) to juz 3 zmiana w mio (nie licze tych w MDA) - mozna powiedziec, ze potem to sie robi dla przyjemnosci :-))

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2007, 12:11:37 »
Cytat: "Konrad Stolarski"

potwierdzam:-)) to juz 3 zmiana w mio (nie licze tych w MDA) - mozna powiedziec, ze potem to sie robi dla przyjemnosci :-))


Eeee tam, dla przyjemności. To nałóg, wszyscy nałogowcy bronią się, że nie są i że oni tylko dla przyjemności, a jak OKI przez ponad miesiąc nie wypuszczał nowego ROMu, to czegoś mi, kurde, w życiu brakowało...  ;)

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2007, 12:19:38 »
Cytat: "6nt"
Cytat: "Konrad Stolarski"

potwierdzam:-)) to juz 3 zmiana w mio (nie licze tych w MDA) - mozna powiedziec, ze potem to sie robi dla przyjemnosci :-))


Eeee tam, dla przyjemności. To nałóg, wszyscy nałogowcy bronią się, że nie są i że oni tylko dla przyjemności, a jak OKI przez ponad miesiąc nie wypuszczał nowego ROMu, to czegoś mi, kurde, w życiu brakowało...  ;)


 :D cos w tym jest - choc mi brakowalo bardziej stabilnie chodzacej ekeyboard:-)

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 11, 2007, 14:02:26 »
6nt, a powiedz jak ze stawbilnoscia samego modułu telefonu ???
Jak widnieje to jeszcze w moim opisie dlugo siedzialem na ROM'ie OKI R64 i nie chcialo mi sie go zmieniac na kolejne mutacje ze wzgledu na brak czasu i customizacje jakie sobie wprowadzilem w rejestrze etc. Ale po 4 miesiacach radosnego dzialania zaczal sie zbyt czesto wieszac i poswiecilem tych kilka godzin i przeszedlem na r20 (kilka godzin zajęło zrobienie tego wszystkiego co mialem na R64).

Po pewnym czasie uzywania R20 musze powiedziec, ze mam wieksze problemy z telefonem niz na R64. Chce odebrac polaczenie a tu ....pa. Czasami nie wiedziec czemu nie paruje z HF, ludzie czasami skarza sie na gorsza jakosc/slyszalnosc rozmowy etc. Generalnie wykazuje w moim odczuciu wieksza niestabilnosc. Poza tym same plus - no bo w koncu wersja PLUS ;)

Pytanie jak pod tym wzgledem zachowuje sie R24.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 11, 2007, 14:17:19 »
Jak dotąd ani z R020 ani z R024 nie miałem opisanych przez Ciebie problemów. Owszem, jest ta denerwująca 2 sekundowa przerwa, ale nic poza tym. Może customizując coś tak pozmieniałeś, że ci wariuje, albo oprogramowanie jakieś coś Ci skopało? To akurat często się zdarza, że jakiś program powoduje małe wariactwo. No i trzeba pamiętać jeszcze o obowiązkowym HR po flashowaniu, żeby usunąć śmieci...

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 11, 2007, 15:12:50 »
O HR po flashowaniu pierwszy raz slysze ???

Ciekawe jakie smieci jak w MIO jest nowy - zakladam, że czysty ROM, ale przy następnej zmianie ROM'u na pewno tak zrobie. Przezornosci nigdy nie za duzo ;)

Tak by the way - ta przerwa czasami potrafi trwac u mnie i nawet 12 sek ....

pozdr.
raven

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 11, 2007, 16:25:33 »
Jeżeli zmieniasz ROM, to po flashowaniu masz nie tylko nowy ROM< ale też i pozostałości starego. Nie znam dokładnych szczegółów, zdaje się, że JKR coś o tym pisał. Niemniej wielu kłopotów unikasz robiąc HR zaraz po sflashowaniu, jeszcze na "czystym" ROMie. Ja to sprawdziłem w praktyce na R014 i na R020 - rzeczywiście jak zrobiłem HR, to stabilność się poprawiła i mniej było problemów z działaniem niektórych programów.

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 11, 2007, 20:39:24 »
No i zonk u mnie po R24Plus sztrasznie suzmi w sluchawce i cos terkocze na zwyklym R24 jest ok ale denerwuje mnie pulpit niebiesciutki  ]:>
back to r20  :terrified:

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 11, 2007, 21:15:10 »
sprobowales zrobic to o czym pisze 6nt - hard reset po sfleszowaniu ???

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2007, 01:02:39 »
6nt,
szybkie pytanie: jak w tym ROM'ie wybiera sie co ma byc widoczne w pasku malych ikonek na pulpicie, tam gdzie jest screen toggle status baterii etc?

dzieki

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2007, 08:35:17 »
Powiedzcie mi, czy da radę po przejściu z OKI R20 na OKI R24 bez problemu przywrócić z backupa (pełnego, nie same kontakty itp.) dane? Czy od nowa reinstalacja? (chroniczny brak czasu mnie powstrzymuje ;-) samo flashowanie to pryszcz, gorzej później z przywracaniem wszystkiego...)

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:35:33 »
Cytat: "Bartek75"
6nt,
szybkie pytanie: jak w tym ROM'ie wybiera sie co ma byc widoczne w pasku malych ikonek na pulpicie, tam gdzie jest screen toggle status baterii etc?

dzieki


Część "wrzuca się" sama przy instalacji programów i w tych programach masz odpowiednie ustawienia, część zaznaczasz/odznaczasz w MIO Menu, a dodać od siebie możesz przy pomocy innych programików (np. SBSH iLauncher).

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:37:08 »
Cytat: "Sebastian_T"
Powiedzcie mi, czy da radę po przejściu z OKI R20 na OKI R24 bez problemu przywrócić z backupa (pełnego, nie same kontakty itp.) dane? Czy od nowa reinstalacja? (chroniczny brak czasu mnie powstrzymuje ;-) samo flashowanie to pryszcz, gorzej później z przywracaniem wszystkiego...)


Generalnie instalacja od nowa, ale... Jeżeli używasz Sprite Backup, to pojawiła się w nim funkcja "device upgrade", która pozwala na takie coś, z wyjątkiem ustawień kont mailowych. Sporo widziałem na różnych forach informacji na ten temat, ludzie stosują to z sukcesem.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:39:16 »
Cytat: "chunkpunk"
No i zonk u mnie po R24Plus sztrasznie suzmi w sluchawce i cos terkocze na zwyklym R24 jest ok ale denerwuje mnie pulpit niebiesciutki  ]:>
back to r20  :terrified:


Koniecznie zrób HR. U mnie nic nie szumi, a miałem tak chyba z r009, kiedy HR nie zrobiłem. Poza tym spróbuj wyłączyć TMC (u nas bezużyteczne, a może wpływać na GSM tak, jak zakłóca BT).

Tak czy inaczej - HR po flashu obowiązkowy.

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:22:20 »
Ni i nic nie dalo ale ciekaw ze po uruchoimieniu BT tak sie dzieje  a potem robie HR i tak zostaje

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 12, 2007, 12:18:41 »
No to nie mam pomysłu. Przeszukałem trochę kilka zagranicznych forów i znalazłem gościa, który tak miał. Wytłumaczyli mu, że lekki szum, a nawet cichy pisk może być niezależnie od ROMu, bo jakiś converter (przetwornica?) znajduje się blisko słuchawki. Może to jest ten problem? Jeżeli tak, to nie ma dla Ciebie nadziei. Mnie jednak wydaje się to dość dziwne - ja nie mam takich rzeczy w ogóle.

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 12, 2007, 13:32:21 »
Trochę z innej beczki.

Mam teraz wgrany ROM OKI-R020, przymierzam się do wgrania ROM-OKI-R024
I teraz moje pytanie , czy przy ROMie R024 ktoś zauważył dłuższe trzymanie   baterii?
Czy z ROMu R024 można powrócić do oryginalnego R65

Na początku przesiadłem się z oryginalnego R65 na R20 z dwóch względów.
1. Przy R65 zawieszał mi się telefon
2. Pozytywne opinie od użytkowników na temat R020.
Niestety po wgraniu R020 czas trzymania baterii zmalał z około z 4 dni do około 2 dni.

ps.
1. po instalacji R020 nie robiłem HR
2. wyłączone active sync, performance ustawione na auto, wyświetlacz z ciemniony i wyłącza się po 30 sek. (wszystko jak przy R65)

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2007, 14:03:00 »
Ja nie zauważyłem przy R020 dużo szybszego wyżerania baterii, choć na R024 chyba rzeczywiście jest nieco lepiej. Oczywiście downgrade ROMu jest zawsze możliwy, zwłaszcza, że robisz jedynie upgrade CE image, a więc tylko jednej z części ROMu.

*

Offline dżarmusz

  • **
  • 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: /Mio A701 WM 6.1/ -> Samsung Omnia M2D04
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 12, 2007, 15:58:46 »
Cytat: "6nt"
Cytat: "chunkpunk"
No i zonk u mnie po R24Plus sztrasznie suzmi w sluchawce i cos terkocze na zwyklym R24 jest ok ale denerwuje mnie pulpit niebiesciutki  ]:>
back to r20  :terrified:


Koniecznie zrób HR. U mnie nic nie szumi, a miałem tak chyba z r009, kiedy HR nie zrobiłem. Poza tym spróbuj wyłączyć TMC (u nas bezużyteczne, a może wpływać na GSM tak, jak zakłóca BT).

Tak czy inaczej - HR po flashu obowiązkowy.



Po prostu cały czas działa GPS, dzięki czemu wstaje w tempie błyskawicznym. Bardzo fajna zaleta, ale przykre jest to, że dzięki temu słychać burczenie i pierdzenie w słuchawce.

Jeżeli chcesz pozbyć się burczenia i szybkiego startu GPSa, to wyrzuć plik \Widows\Startup\SIFenabler.lnk

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2007, 16:06:38 »
A wiesz, że właśnie też do tego doszedłem? Tylko nie wyrzucaj tego pliku - przerzuć go do windows\programs - dzięki temu łatwo będziesz mógł włączyć szybko GPS np. przed dłuższym wyjazdem. Co ciekawe - u mnie działa cały czas, ale nie piszczy.....

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2007, 17:01:50 »
Hmm w sumie racja, nawet nie pokukalem co tam sie laduje po starcie
w r20 polowe wywalilem co mi przeszadzalo a tu od rzau marudze przecie w normalnym nie burczyw Plus burczy a wiadomo ze Plus ma dodatki do Gpsa  :))

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 12, 2007, 20:35:28 »
Cytat: "Bartek75"
6nt,
szybkie pytanie: jak w tym ROM'ie wybiera sie co ma byc widoczne w pasku malych ikonek na pulpicie, tam gdzie jest screen toggle status baterii etc?

dzieki


Jak dobrze pamiętam to w katalogu widows w pod kat. startup S.A. linki do tych ikon, wystarczy je skasowac.

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 12, 2007, 20:42:07 »
Cytat: "Bartek75"
6nt,
szybkie pytanie: jak w tym ROM'ie wybiera sie co ma byc widoczne w pasku malych ikonek na pulpicie, tam gdzie jest screen toggle status baterii etc?

dzieki


Jak dobrze pamiętam to w katalogu widows w pod kat. startup S.A. linki do tych ikon, wystarczy je skasowac.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 12, 2007, 21:34:28 »
Cytat: "raven5826"
Cytat: "Bartek75"
6nt,
szybkie pytanie: jak w tym ROM'ie wybiera sie co ma byc widoczne w pasku malych ikonek na pulpicie, tam gdzie jest screen toggle status baterii etc?

dzieki


Jak dobrze pamiętam to w katalogu widows w pod kat. startup S.A. linki do tych ikon, wystarczy je skasowac.


Nieprawda, w startup są ikony programów, które uruchamiają się przy starcie systemu - taki odpowiednik pc-towego Autostartu.

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 13, 2007, 09:32:32 »
No nie będę sie tu doktoryzował 6nt, ale info dot. kasowania linkow podal sam OKI na zadane przeze mnie pytanie na 4pages, moze machnalem sie z nazwa katalogu, ale nie z sama procedura. Oczywiscie teraz 4pages jest niedostepna, to zaczyna byc std., ale jak bede mial chwile to odszukam ten watek na 4pages.

pozdr.
raven5826

*

Offline dest

  • **
  • 235
  • Sprzęt: a701 i k800i
A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 13, 2007, 11:40:43 »
wrzucilem :) jak narazie dziala ok:) szybko sie wlacza:) zaraz zabieram sie za ustawianie wszystkiego i wgrywanie programow:(
a701

k800i

HTC Smartdialer
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 13, 2007, 22:58:36 »
Czy dobrze zauważyłem że ROM R024 jest uboższy od R020 o smartdialer'a HTC?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wrzucił screenshot'a z dialpadem jaki jest w R020. Nigdzie w sieci tego nie znalazłem a nie wiem czy się nie cofnac z R024 na R020(tego ostatniego nigdy jeszcze nie miałem).

A701 - najnowszy OKI ROM! R024
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 13, 2007, 23:53:05 »
Cytat: "6nt"
Cytat: "raven5826"
Cytat: "Bartek75"
6nt,
szybkie pytanie: jak w tym ROM'ie wybiera sie co ma byc widoczne w pasku malych ikonek na pulpicie, tam gdzie jest screen toggle status baterii etc?

dzieki


Jak dobrze pamiętam to w katalogu widows w pod kat. startup S.A. linki do tych ikon, wystarczy je skasowac.


Nieprawda, w startup są ikony programów, które uruchamiają się przy starcie systemu - taki odpowiednik pc-towego Autostartu.


OK, udało mi sie wejsc na strone 4 pages, jest dokladnie tak jak mowilem, z ta roznica, ze nalezy usunac jeden plik "allinone" i ikony u dolu ekranu znikaja.

Backlight and lock
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2007, 11:54:57 »
No chyba mam jakiegoś bug'a na tym ROMie. Występują problemy z ustawieniami czasów backlight of przy uruchomionej blokadzie "lock".
Na początku ekran gasł mi i blokował się regularnie po 7 sekundach bezczynności bez względu na ustawienia backlight czy power. Po zastosowanu rozwiązania które przedstawione jest tutaj:

http://www.spbclub.com/forum/viewtopic.php?p=11804&sid=8a70dc8e5168c1132a5d33f53722e6af

blokada uruchamia się zawsze po minucie niedotykania ekranu. Też bez względu na to czy coś się na sprzęcie mieli(np aktywna automapa) czy nie.

Na wcześniejszym ROMie (45) tego nie miałem. Czy ktoś ma podobne problemy na R024 lub R020?