A czy w podobny sposób możnaby skierować sygnał GPS poprzez BTOOTH żeby laptop mógł go odebrać?
Coś takiego udało mi się zrobic z programem Franson GpsGate. Są dwie wersje tego programu na Pocket PC i zwykłego Windowsa. W wersji na Pocket PC ustawiasz Active Output na ActiveSync. Analogicznie na Windowsie robisz Input na ActiveSync a output na dowolny Virtualny COM port w komputerze.
(http://img232.imageshack.us/img232/3673/screenshot1ou3.png) (http://img87.imageshack.us/img87/9562/29134131zo1.jpg)
W programie nawigacyjnym na Windowsie np AutoMapa albo Mapa Polski ustawiasz podany wcześniej wirtualny port i odbierasz na nim dane z GPS'a.
Niestety program GpsGate nie jest darmowy, a ma możliwości całkiem spore. To jak połączenie PortSplittera i GpsProxy plus ciekawe dodatki.
Musisz oczywiście zmusic ActiveSynca aby komunikowal sie miedzy PocketPC i Windowsem przez bluetooth. Czyli pod Windowsem w BlueSolei patrzysz My Services -> Properties na jakim porcie masz pierwszy Serial Port Service (u mnie COM6) i taki sam ustawiasz w ActiveSync -> Connection Properties-> Allow Connections to one of the following. Na Pocket PC uruchamiasz ActiveSync -> Menu -> Connect via Bluetooth
Jest też co prawda taki program GPS2Blue, ale nie udało mi się go zmusi do działania. Może innym się poszczęściło i się pochwalą? A może jest jeszcze coś innego?