PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC - ogólnie (WM Classic) => Mitac i jego klony => Wątek zaczęty przez: mpmdembi w Wrzesień 23, 2006, 20:30:43
-
Witam,
przeszukałem forum, przegooglałem i nic... nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy w P550 działa WAAS/EGNOS.
Na A201 kilka miesięcy temu niby pojawiał się satelita 37, ale za kilka sekund znikał - myślałem, że to testy.
Teraz mam P550 i... dokładnie tak samo!
Czy komuś udało się uzyskać DGPS na P550 lub A201?
Pozdrawiam
Marcin
-
...Obecnie odchodzi się od stosowania DGPS w popularnych odbiornikach nawigacyjnych GPS. Od chwili pojawienia się systemu WAAS/EGNOS zaistniała inna możliwość przesyłania danych korekcyjnych do odbironika. System ten wyeliminował konieczność stosowania dodatkowych urządzeń odbiorających dane korekcyjne. Do nowszych odbiorników przekazywane są one drogą satelitarną........ :))
Polecam stronę:
http://www.nawigatornia.pl/o_gps/nawigatornia.html ;)
-
Pisząc "DGPS" miałem rzecz jasna na myśli korektę różnicową poprzez satelitę.
Ale mówiąc prosto:
- czy obecnie działa EGNOS?
- czy odbiornik MIO P550 (lub/i A201) potrafi skuteczeni odebrać sygnał z korektą?
- czy fakt pojawiania i znikania po kilku sekundach satelity 37 tłumaczyć należy brakiem pełnej obsługi EGNOS, czy tym, iż nadal ten system nie działa.
Pozdrawiam
Marcin
-
szukam od kilku dni odpowiedzi na to pytanie i niestety nie znalazlem odpowiedzi...
jestem bardzo ciekaw...
-
W programie MMSirf Setup jest opcja : WAAS on/off . Na swoim p550 zrobiłem "on" ale nie widzę dodatkowych satelitów z tym że nie widzie ich także na moim starym garminie (a było widać)
-
Okresowo mój P550 łapie i wyświetla satelity EGNOS ale jest to krótkotrwałe i niestabilne.