MapaMap goni konkurencję ...

  • 77 Odpowiedzi
  • 30567 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

krisp

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 13, 2009, 17:32:13 »
Bilunia - i tu Cię zaskoczę mail z Imagisu od producenta Mapymap dostałem tydzień po tym jak pojawiła się strona www (wisi już na necie koło miesiąca). Pewnie po częsci do tej pory wyszły tylko 2 czy 3 aktualizacje na dedykowane urządzenia i brakuje jeszcze koło 10 bo wydaje mi się że programiści na szybko poprawiaja program i może (na to liczę ) będzie można dodać swoją kategorie POI.

Z tym podesłaniem pliczku to może być mały problem, ale spróbuję i maila do nich napiszę, ciekawa sugestia z Twojej strony.

Strona trochę sie zmienia, raczej kosmetycznie ale zawsze. W piatek dokonałem gruntownej poprawy zawartości pliku PDF by był jasniejszy i czytelniejszy a także dodałem coś nowego.

pozdrawiam

PS. Jak kolega ma MM to niech się tu pojawi i poczyta a zmiany pewnie przypadną mu do gustu - chyba że to już zna z innego forum.

*

Bilunia

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 13, 2009, 17:44:42 »
PS. Jak kolega ma MM to niech się tu pojawi i poczyta a zmiany pewnie przypadną mu do gustu - chyba że to już zna z innego forum.
He! he!
Kolega z tych, którzy w navi znają tylko przycisk "Prowadź do".
Pozdrawiam

*

krisp

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 14, 2009, 17:19:46 »
Może kolega się wdroży :) jak zobaczy możliwości, a za jakiś czas będą większe ;)

*

Offline QbasQ1

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TravelPilot 500 (480x272); Galaxy SII
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 14, 2009, 22:50:30 »
Przed chwilą odwiedziłem stronę www.mapamap.pl i jest pełna informacja o wersji 6.22 PL_2802-200906   czerwiec2009    :ok:
QbasQ1 :)

*

Bilunia

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 15, 2009, 00:04:30 »
Przed chwilą odwiedziłem stronę www.mapamap.pl i jest pełna informacja o wersji 6.22 PL_2802-200906   czerwiec2009    :ok:
Z opisu wynika, że można dodawać własne punkty do istniejących (wbudowanych) kategorii  :ok:- dotychczas wszystko szło w "Ulubione". Na możliwość utworzenia własnej kategorii przyjdzie jeszcze chyba trochę poczekać ? :(

*

krisp

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 15, 2009, 14:44:41 »
Z mojego źródła z Imagisu wiem ze trwają prace nad POI. Z informacji wynika że wbudowane POI pozostaną, ma być chyba przebudowana lista oraz przesunięcie radarów do plików użytkownika. I zgłosiłem problem 10 000 pkt. Ma to również zosrać spawdzone. Ale pewnie to pojawi się w mapce sygnowanej datą 200909.

Zapowedzi są intrygujące.

*

Offline CyberAlex

  • 5
  • Sprzęt: MIO P560; HTC TyTN II, SGS+ - I9001
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 04, 2009, 23:09:17 »
Jestem legalnym użyszkodnikem MM i AM i używając obydwu zamiennie wyrażam swój głos w kierunku Automapy dziś Mm trzy razy kazała mi jechać pod prąd (mimo, że niektóre z rozwiązań logistycznych w mojej miejscowości - 35 tyś głów, są od kilkunastu lat te same). Raz w Poznaniu MapaMap poprowadziła mnie pod wskazany nr a Automapa  tego nie potrafiła, ale w pozostałych przypadkach MM wysiada
...Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy... Dżem

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 05, 2009, 09:22:37 »
Hmmm... mam najnowszą wersję (6.2.2) i naprawdę jestem zadowolony  :ok:
Wkurza mnie jedno - dlaczego w wersji PPC aplikacja nadal nie potrafi kontrolować podświetlenia (żeby nie gasło) ?

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 05, 2009, 09:27:11 »
Podświetlenie juz nie gaśnie w tej wersji. Działa to tak:

- włączasz nawigację i zostawiasz bez nawigowania = podświetlenie zgaśnie
- przechodzisz w tryb nawigowania = podświetlenie nie gaśnie

Dodatkowo rozrózniane są stany pracy na ładowarce i baterii. Przy ładowarce świeci na maksa, a w przypadku baterii - przygasa do minimalnego poziomu w celu oszczędności baterii.

Jeśli chcesz aby w dowolnym momencie podświetlenie nie przygasało i nie wyłączało się - zastosuj MM Starter. Zainstaluj i uruchamiaj z niego MM.


*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 05, 2009, 09:45:43 »
Podświetlenie juz nie gaśnie w tej wersji. Działa to tak:
- włączasz nawigację i zostawiasz bez nawigowania = podświetlenie zgaśnie
- przechodzisz w tryb nawigowania = podświetlenie nie gaśnie

Dzięki za odzew  :)
Zaskoczyłeś mnie, a przyznam, że rzeczywiście nie pamiętam w jakim trybie mi zgasło podświetlenie (czy była wyznaczona trasa, czy po prostu sobie jeździłem z mapą).
Zgasło, więc zawsze odhaczałem w PDA wyłączanie podświetlania  :E
O MM Starterze czytałem ale jakoś nie zebrałem się żeby go zainstalować.  :ok:

*

Bilunia

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 05, 2009, 11:50:21 »
Podświetlenie juz nie gaśnie w tej wersji. Działa to tak:
- włączasz nawigację i zostawiasz bez nawigowania = podświetlenie zgaśnie
- przechodzisz w tryb nawigowania = podświetlenie nie gaśnie

Dzięki za odzew  :)
Zaskoczyłeś mnie, a przyznam, że rzeczywiście nie pamiętam w jakim trybie mi zgasło podświetlenie (czy była wyznaczona trasa, czy po prostu sobie jeździłem z mapą).
Zgasło, więc zawsze odhaczałem w PDA wyłączanie podświetlania  :E
O MM Starterze czytałem ale jakoś nie zebrałem się żeby go zainstalować.  :ok:
Szanowni koledzy.
Niuans wygaszania ekranu nie ma nic wspólnego z nawigacją (mapą), a jest to element ustawiany w systemie PDA, gdzie ustawia się parametry podświetlenia, tak z włączonym zasilaniem zewnętrznym, jak i bez, oraz opcje wyłączania podświetlenia po określonym czasie bezczynności, w przypadku "braku zmian na ekranie".
Polecam zapoznać się w tym temacie z ustawieniami systemowymi urządzenia dot. podświetlenia.
Jeżeli zaptaszkowałeś że ma wyłączyć po 5 min od chwili braku aktywności, to wyłączy. Jak powyłączasz ptaszki, to szybciej padnie bateria, zanim cokolwiek zgaśnie. I tu wybór należy do użytkownika. Program nawigacyjny i nie tylko nawigacyjny realizuje to, co masz ustawione w tym temacie w systemie urządzenia.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 11:58:33 wysłana przez Bilunia »

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 05, 2009, 12:30:45 »
Program nawigacyjny i nie tylko nawigacyjny realizuje to, co masz ustawione w tym temacie w systemie urządzenia.

Widzisz - ja to wiem. Ale chodzi o to, że inne systemy nawigacyjne (np. Automapa) przejmują obsługę wyłączania urządzenia / jego podświetlenia i dla mnie jest to wygodniejsze i logiczniejsze. Wsiadam do auta w pośpiechu, wklepuję na szybko adres i nie mam czasu na zastanawianie się i sprawdzanie, czy ustawiłem autowygaszanie, czy nie.  :S

Na szczęście, jak już się dowiedziałem w tym wątku, "Mapa map goni konkurencję" i wprowadziła utrzymywanie podświetlenia, wprawdzie działa to nieco inaczej niż w AutoMapie ale jednak działa  :ok:
W poprzedniej wersji na PDA (bodaj 5, z PC Worlda) nie działało to w ogóle i była to dla mnie najbardziej drażniąca "funkcjonalność"  :)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 12:32:34 wysłana przez open »

*

Bilunia

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 05, 2009, 12:42:58 »
Nie rozumiem, w czym problem. Raz na zawsze wyłączasz dwa ptaszki w opcjach systemu dot. podświetlenia i masz problem z głowy. No chyba, że wysiadając z samochodu, zostawiasz w nim urządzenie - w co wątpię.
Ja używam AutoMapy, a mimo to w systemie wyłączyłem autowygaszanie ekranu.  Po prostu nie lubię niespodzianek.  :wink:
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 12:46:18 wysłana przez Bilunia »

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 05, 2009, 12:46:28 »
Nie rozumiem, w czym problem. Raz na zawsze wyłączasz dwa ptaszki w opcjach systemu dot. podświetlenia i masz problem z głowy.

Nie, wtedy mam na głowie drugi problem - muszę pamiętać, aby po wyjściu z nawigacji znowu zaptaszkować odpowiednie opcje, bo... byle przypomnienie rozładuje mi baterię  :mrgreen:

Cóż... przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, a ja w dodatku jestem leniwy - lubię jak nawigacja za mnie "załatwi" utrzymanie podświetlenia, włączenie bluetootha itp. ;)

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 05, 2009, 15:52:21 »
Bilunia, sprawa jest prosta i oczywista w przypadku samej nawigacji. Natomiast, jesli posiadasz PDA z GSM to już nie jest tak fajnie, ze możesz odptaszkować i już.

Oczywiste jest, że nawigacja powinna sama zarządzać podświetlaniem, żeby po jej wyłączeniu nie trzeba było znowu wchodzić w opcje i ptaszkować. I tak w kółko przed i po każdym użyciu programu nawigacyjnego.

:) A co do podświetlania, wersja 5 coś z PC Worlda miała tę wadę, kolejna 6.1.12 też. Na szczęście po moich marudzeniach w jednej firmie, zostało to naprawione całkowicie i jest teraz dokładnie tak jak opisałem wcześniej.

Więc ten cytat:
Cytuj
Niuans wygaszania ekranu nie ma nic wspólnego z nawigacją (mapą), a jest to element ustawiany w systemie PDA, gdzie ustawia się parametry podświetlenia, tak z włączonym zasilaniem zewnętrznym, jak i bez, oraz opcje wyłączania podświetlenia po określonym czasie bezczynności, w przypadku "braku zmian na ekranie".

Nie jest do końca prawdą. :) Jest to ustawiane w PDA - owszem - ale dowolny program może to również ustawiać po swojemu. I dobrze, że może i ustawia, jak w przypadku nawigacji.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 16:26:44 wysłana przez СП4УБВ »

*

Bilunia

Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 05, 2009, 22:40:47 »

Jest to ustawiane w PDA - owszem - ale dowolny program może to również ustawiać po swojemu. I dobrze, że może i ustawia, jak w przypadku nawigacji.

:ok: Jestem za

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 09, 2009, 18:05:31 »
Podświetlenie juz nie gaśnie w tej wersji.
No i bieda...  :(
Nie jeździłem parę dni, dopiero dzisiaj sprawdziłem - podświetlenie owszem rozjaśnia się przy podłączeniu pod ładowarkę ale jak gasło (po określonym w systemie czasie) tak gaśnie...  :-|
Wersja najnowsza, czyli 6.2.2.

Panowie, moglibyście sprawdzić jak jest u Was?  :-?

P.S. Przy okazji informuję o promocji październikowej - upgrade mapy 44 zł, prenumerata 84 zł  :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 18:09:03 wysłana przez open »

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap goni konkurencję ...
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 09, 2009, 20:16:28 »
Więc jak gaśnie to zainstaluj MM Starter 0.4 i będzie OK. :)