MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny

  • 112 Odpowiedzi
  • 38556 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline justynd

  • *
  • 79
    • http://berenika.wordpress.com
  • Sprzęt: Galaxy S
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 08, 2009, 16:04:28 »
Wydaje się, że Imagis skierował całe swoje zainteresowanie na klientów tanich zestawów ze swoimi mapami. Sporo znajomych kupiło takowe w promocyjnej ofercie. I sporo ludzi jeszcze kupi. Nawet jeśli tylko drobna część zdecyduje się na upgrade, to baza klientów im rośnie.
Brak aktualizacji dla PDA jest karygodny i w pełni rozumiem rozgoryczenie.
Ale
Cytuj
Nie polecajcie tej aplikacji.Po pozytywnych doswiadczeniach z AutoMapa wyrzucam  Mapemap z uzytkowania.
taka deklaracja to też przesada.
Raz że oddźwięk będzie raczej mizerny, zważywszy na frekwencję na forum. Po drugie nie jest to aż tak bardzo zły podukt.
Po trzecie wreszcie kwestia czasu jest, gdy przekonasz się, że i  AutoMapa zawiedzie z takiego czy innego powodu, o czym intensywnie donoszą forumowicze z właściwego forum.



Jesli Mapa Map tak traktuje klientow,jak traktuje, to nie widze powodu, zeby ja polecac. Zrobilem ostatnio kilka tras, rownolegle uzywajac Mapy i AutoMapy oraz Route 66.
Aplikacja ma mnie DOPROWADZIC do celu i nie utrudniac mi zycia.
1. Mapy: to najwazniejszy zasob w nawigacji, ich aktualnosc.
2. Aplikacje i ich "przyjaznosc"

Nie ma aplikacji doskonalych, sa swietne, gorsze i do kitu.Niestety, MapeMap zaliczam do tej ostatniej kategorii.
Co mi po w miare dokladnej bazie adresowej, kiedy aplikacja podczas jazdy nakazuje mi skrecic  totalnie bez sensu? co mi po aplikacji, ktora pokazuje jedno, mowi drugie? Zupelnie jak w pierwszych wersjach MapyMap. Nic sie nei zmienilo. Chce mnie prowadzic jakimis "pokretnymi " drogami? Co mi po aplikacji, ktorej tworcy lekcewaza mnie, klienta?
Nie mowie, ze AutoMapa jest super czy Route 66 jest "the Best", czy tez Navi EXpert jest najlepszy.
Ale wazna jest reakcja drugiej strony, SZANOWANIE mnie.
Nie chce mi sie pisac za duzo, wiec tylko powiem, ze reakcje wsparcia ze strony Navi Experta, czy Route 66 byly BLYSKAWICZNE i rozwiazywaly problemy.

Obecnie : Galaxy S + Navi Expert. Wczesniej: SE C 902 + Navi Expert;Ipaq 214 + Qstarz Solar Traveller (MTK chip)+AutoMapa;Ipaq 6515 + Qstarz Solar Traveller + MapaMap;PND: Route 66 Europa. Calkiem przyzwoita aplikacja na Europe

*

Offline Dandre

  • **
  • 109
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 08, 2009, 20:57:10 »
Z innej beczki..........na stronie MM znalazłem info, że subskrypcja kosztuje 119 PLN, podczas gdy na stronie AM taka sama subskrypcja to 89 PLN ?
Czy tak jest w istocie ( pytanie do użytkowników AM) ?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 08, 2009, 22:02:52 »
Tak jest w istocie.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 12, 2009, 21:38:00 »
Dzisiaj miałem okazję przetestować najnowszą wersję aplikacji na larku. I zaskoczenie, oprócz nowych map z czerwca, zmieniła się sporo sama aplikacja. Rzeczy, które doszły to między innymi ostrzeganie o radarach oraz możliwość importu i eksportu POI. Więcej nie sprawdzałem ale widać, że Imagis rozwija tę aplikację.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:09:05 »
Dzisiaj miałem okazję przetestować najnowszą wersję aplikacji na larku. I zaskoczenie, oprócz nowych map z czerwca, zmieniła się sporo sama aplikacja. Rzeczy, które doszły to między innymi ostrzeganie o radarach oraz możliwość importu i eksportu POI. Więcej nie sprawdzałem ale widać, że Imagis rozwija tę aplikację.

poszli do przodu, nie powiem. Ostrzeganie o fotoradarach oraz import/export POI to krok milowy w tej aplikacji.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline felixb

  • ***
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
  • MapaMap 6.6.2 TOP i Automapa 6.10
  • Sprzęt: Mio 500 v2, Omnia II, ROM 23123_Normal od Ryrzego
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 14, 2009, 23:46:29 »
Dzisiaj miałem okazję przetestować najnowszą wersję aplikacji na larku. I zaskoczenie, oprócz nowych map z czerwca, zmieniła się sporo sama aplikacja. Rzeczy, które doszły to między innymi ostrzeganie o radarach oraz możliwość importu i eksportu POI. Więcej nie sprawdzałem ale widać, że Imagis rozwija tę aplikację.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2009, 23:48:10 wysłana przez felixb »
felix

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:15:53 »
Właśnie udostępnili wersję MapyMap: 6.2.2 mapa PL_2802-200906 dla PDA - lepiej późno niż wcale, zobaczymy więc osobiście co się zmieniło.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:03:05 »
Co z importem POI? Czy są nowe mapy?

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:09:31 »
Mapy są nowe - te co ja już dawno wrzuciłem ale z ich aktualnością to cienko. W Białymstoku nie ma w ogóle nowych ulic, nawet tych z przed roku. Co do aplikacji, nie wiem czy jest jak w larkach, właśnie ściągam z serwera MM plik instalacyjny.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:38:08 »
Mapy są nowe - te co ja już dawno wrzuciłem ale z ich aktualnością to cienko. W Białymstoku nie ma w ogóle nowych ulic, nawet tych z przed roku. Co do aplikacji, nie wiem czy jest jak w larkach, właśnie ściągam z serwera MM plik instalacyjny.

no to kiepsko jeśli nawet roczne zmiany się nie pojawiły. W takim razie nie warto za to płacić. A z tym importem/exportem POI to chyba też jeszcze powijaki?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:24:03 »
Dokładnie po-testuję to zagadnienie po 31 sierpnia i dam znać.

*

Offline felixb

  • ***
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
  • MapaMap 6.6.2 TOP i Automapa 6.10
  • Sprzęt: Mio 500 v2, Omnia II, ROM 23123_Normal od Ryrzego
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 26, 2009, 08:03:26 »
Mapy są nowe - te co ja już dawno wrzuciłem ale z ich aktualnością to cienko. W Białymstoku nie ma w ogóle nowych ulic, nawet tych z przed roku. Co do aplikacji, nie wiem czy jest jak w larkach, właśnie ściągam z serwera MM plik instalacyjny.

no to kiepsko jeśli nawet roczne zmiany się nie pojawiły. W takim razie nie warto za to płacić. A z tym importem/exportem POI to chyba też jeszcze powijaki?

Bez problemów import POI,
 jest też nowa autostrada do Zgorzelca tu jest wszystko o imporcie POI http://poi4mm.freehost.pl/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 09:02:09 wysłana przez felixb »
felix

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 26, 2009, 22:40:06 »
Dokładnie tak wygląda jak powyżej :)

Co do POI, ciekawa strona, muszę to przetestować.

Poniżej odpowiedź z MM na temat POI:

Cytuj
Format POI jest dokądnie taki sam jak w wersji dla inncyh urządzeń. (nie PPC w przypadku MM, dop. mój)
Póki co ...słaboscią rozwiązania jest możliwość importowania tylko jednego pliku na raz. (import kolejnego usuwa poprzedni) --> oczywiście w najbliższych dniach/tygodniach bęzie to poprawione i skorygowane.

Pozdrawiam serdecznie


Więc coś drgnęło.


Na szybko mogę powiedzieć, że błędy z wersji poprzedniej (6.1.12) związane z minimalizacją, podświetleniem oraz wyłączaniem powiadomień - zostały poprawione.

Zmienił się lekko instalator, nie ma juz opcji z kartą pamięci, wsystko przez AS leci.

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:29:11 »
Promocja na mapy dla posiadaczy MapyMap Pocket PC

Cytuj
Szanowny użytkowniku MapyMap.

Mamy przyjemność poinformować, że od dnia dzisiejszego do 18 września 2009 wprowadzamy specjalną promocję cenową na aktualizacje map, TYLKO dla użytkowników oprogramowania MapaMap Pocket PC.

Najnowsze mapy dostępne są dla Państwa w specjalnej cenie 49 PLN (stara cena 69 PLN)
Zamówienia można składać w sklepie internetowym na stronie MapaMap.pl


W promocyjnych cenach oferowany jest najnowszy pakiet map cyfrowych Polski sygnowany numerem PL_2802-200906 i zawierający następujące dane:

•    ponad 2,4 miliona punktów adresowych (dokładnie 2 409 527)
•    3335 planów miast i miejscowości w tym 2802 planów z adresami
•    410 556 kilometrów dróg ogółem w tym 309 375 km dróg asfaltowych
•    171 824 obiektów użyteczności publicznej (POI) w tym fotoradary
•    16 miast zawierających budynki 3D
•    28 miast zawierających obrysy budynków

Nowy pakiet map dostępny jest z najnowszą wersją oprogramowania MapąMap 6.2, która wprowadza następujące nowe funkcje:

•    Możliwość dodawania do mapy własnych punktów POI przez użytkownika.
•    Specjalny przycisk do szybkiego dodawania fotoradarów zauważonych podczas jazdy
•    Możliwość importu/eksportu POI użytkownika, poprzez plik tekstowy csv
•    Funkcja ustawiania wielkości czcionki w etykietach na mapie


Zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej promocji,
Z pozdrowieniami,
Zespół MapyMap.
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline felixb

  • ***
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
  • MapaMap 6.6.2 TOP i Automapa 6.10
  • Sprzęt: Mio 500 v2, Omnia II, ROM 23123_Normal od Ryrzego
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 24, 2009, 08:28:52 »
Jeszcze można to i warto.
felix

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 30, 2009, 20:40:32 »
Nie polecajcie tej aplikacji.Po pozytywnych doswiadczeniach z AutoMapa wyrzucam  Mapemap z uzytkowania.

Nie polecajcie również f-my IMAGIS, który wypuszcza soft i całkowicie "olewa" klienta, jak ten już wyłoży kasę. Kupiłem navi z ich softem oryginalnie zainstalowanym. Jak zacząłem się bawić sprzętem, niestety soft padł - a  nie był zarejestrowany na ich stronce. Parokrotnie zwracałem się do nich o pomoc w odzyskaniu oryginału podając numer sprzętu i proponując nawet nadesłanie skanu kompletu dokumentów.
I co ? Ano olali mnie całkowicie nie fatygując się nawet by odpowiedzieć klientowi.
Straciłem do nich zaufanie-nie zarobią już na mnie ani grosza!
Jak najdalej od takich firm!

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 31, 2009, 09:54:49 »
hugenot, a co ma Imagis do Twojego sprzętu? Jeśli padł soft czy cokolwiek innego to reklamuj to u sprzedawcy i sprawa zostanie załatwiona.

Imagis sprzedał nawigację komuś kto to produkuje i tyle. Dlaczego mają ci pomagać. Jeśli sam też piszesz, że nawet nie zarejestrowałeś się na ich stronce :)

Oddaj nawi na gwarancji i po kłopocie.



Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 31, 2009, 17:51:10 »
hugenot, a co ma Imagis do Twojego sprzętu? Jeśli padł soft czy cokolwiek innego to reklamuj to u sprzedawcy i sprawa zostanie załatwiona.

Imagis sprzedał nawigację komuś kto to produkuje i tyle. Dlaczego mają ci pomagać. Jeśli sam też piszesz, że nawet nie zarejestrowałeś się na ich stronce :)

Oddaj nawi na gwarancji i po kłopocie.




Kupiłem sprzęt z zainstalowaną MapaMap i jeśli mi ona padła, to dlaczego mam reklamować cały sprzet?
Jeśli grzecznie proszę Imagis o pomoc, to szanująca się firma przynajmniej odpowie klientowi-a w przypadku Imagis-u klienta traktuje się w sposób "seksualny". Takie podejście na pewno nie przysporzy im nowych nabywców!

*

krisp

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 31, 2009, 20:05:51 »
Jak widzę kolejny użytkownik który nie czyta wskazówek producenta by zarejestrować sobie mapę przez www i mieć zawsze kopię oryginalnej mapy do pobrania jak taka potrzeba będzie.  Nie obraź się ale to Twoja wina, Imagis tu nie zawinił.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 01, 2009, 11:04:08 »
Dokładnie, sam grzebałeś, sam zepsułeś, a teraz masz pretensje do firmy, która napisała ten soft :)

Na przyszłość: zanim zaczniesz grzebać to zrób to co producent zaleca, żeby potem nie mieć problemów. A co do wersji pełnej instalacyjnej to napisz do mnie PW i określ jaką masz navi, i dostaniesz link do pełnej wersji, która pójdzie jak zarejestrujesz się na stronie imagisu.


*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 01, 2009, 12:28:33 »
Dokładnie, sam grzebałeś, sam zepsułeś, a teraz masz pretensje do firmy, która napisała ten soft :)
Kolega ma pretensje, że nikt się nawet nie pofatygował odpisać na jego maile.
Dziwisz się jego irytacji?

*

Offline Dandre

  • **
  • 109
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 04, 2009, 09:52:01 »
Dokładnie, sam grzebałeś, sam zepsułeś, a teraz masz pretensje do firmy, która napisała ten soft :)
Kolega ma pretensje, że nikt się nawet nie pofatygował odpisać na jego maile.
Dziwisz się jego irytacji?
Może maja za mało ludzi ;-) ?
Na stronie MM piszą że poszukują ludzi do pracy. Ze 3 informatyków do GPS im brakuje...........albo marnie płacą, albo ludzie odchodzą, bo im coś nie pasuje merytorycznie ?
Skłamałbym jednak pisząc, że MM to zły produkt. Mnie się parę rzeczy w nim podoba i parę nie, ale w odniesieniu do Polski jest to dla mnie najlepsza mapa do nawigacji. Tym bardziej że interfejs sobie przerobiłem pod swój gust i 3,5 cala powierzchni ekranu mojej Manty 060, całkiem mi starcza.
I nigdy nie zdażyły mi się jakiekolwiek kłopoty w połączeniu sprzęt - program GPS

*

krisp

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 30, 2009, 22:03:19 »
http://www.mapamap.pl/pl/content/aktualizacje


JEDNORAZOWY UPGRADE MAPY - promocyjna cena: 34 PLN ( stara cena 69 PLN)
Upgrade map to specjalny produkt przewidziany dla osób, które chciałyby jednorazowo zaktualizować swoje mapy. Wykupując upgrade map, użytkownik otrzymuje najbardziej aktualny na daną chwilę pakiet map cyfrowych do oprogramowania MapaMap.

ROZSZERZENIE MAPY - promocyjna cena: 49 PLN ( stara cena 99 PLN)
Rozszerzenie mapy to produkt przewidziany dla użytkowników oprogramowania MapaMap Easy lub MapaMap LITE, którzy posiadają tylko podstawową bazę map cyfrowych w swoim produkcie nawigacyjnym. Zakup rozszerzenia to nabycie pełnej wersji mapy (wersji TOP). Użytkownik oprogramowania MapaMap Easy lub MapaMap LITE, nie może zakupić jednorazowego Upgrade’u map oraz Prenumeraty na mapy dopóki nie nabędzie ROZSZERZENIA.

PRENUMERATA NA MAPY - promocyjna cena: 59 PLN ( stara cena 119 PLN)
Prenumerata na mapy to specjalna usługa, której wykupienie gwarantuje bezpłatny dostęp do 4 kolejnych aktualizacji map, jakie zostaną udostępnione dla Państwa wersji oprogramowania MapaMap.

PRZEDŁUŻENIE PRENUMERATY NA MAPY - promocyjna cena: 49 PLN ( stara cena 99 PLN)
Jeżeli użytkownikowi oprogramowania MapaMap skończyła się usługa Prenumerata na Mapy, może ją wykupić kolejny raz po niższej cenie.



Jak widać znaczne obniżki, chyba nowa mapa się zbliża.... dużymi krokami.

AM obniżyła ceny i Imagis tez obniża. Znaczy że coraz wiecej ludzi kupuje oryginały. W tej cenie warto jak nigdy dotąd.

Czekamy na wersję 6.3....