MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny

  • 112 Odpowiedzi
  • 38558 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 21, 2008, 23:41:49 »
O PADalcach nadal cisza...  :(
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 22, 2008, 16:46:45 »
Tak to z nami PADalcami bywa  :E

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2009, 08:31:22 »
Zaczynają trochę ??? przeginać. Jest 05.01.2009. (wykupiona prenumerata - kolejna), a mapy nadal z marca 2008  >:(
Jak widać, jednak nie za wiele się w Imagis-ie zmieniło.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 06, 2009, 23:20:02 »
Zaczynają trochę ??? przeginać. Jest 05.01.2009. (wykupiona prenumerata - kolejna), a mapy nadal z marca 2008  >:(
Jak widać, jednak nie za wiele się w Imagis-ie zmieniło.

 no to średnia wychodzi raz na rok... chyba nie najlepiej... nawet mio się lepiej aktualizuje....
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:24:11 »
... nawet mio się lepiej aktualizuje....

Trzeba będzie chyba skończyć z tym sponsorowaniem MM  :evil:

==================================================

Po owocnej korespondencji, poinformowano mnie, że aktualizacja MM dla PDA ma być w ciągu dwóch tygodni  :mysli:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 13:16:45 wysłana przez Dżeju »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2009, 23:23:14 »
w ciągu dwóch tygodni... z jednej strony dobrze ze w końcu, z drugiej - gdybym miał za to płacić... dzięki
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2009, 07:31:16 »

 no to średnia wychodzi raz na rok... chyba nie najlepiej... nawet mio się lepiej aktualizuje....

z tym to chyba troszkę przesadziłeś, bo pierwsze urządzienia sprzedane w dużej ilości czyli C520 czy C720 już od ponad półtora roku czekają - to jest chyba aktualny lider tego rankingu    :P

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2009, 08:26:26 »
... pierwsze urządzenia sprzedane w dużej ilości czyli C520 czy C720 już od ponad półtora roku czekają - to jest chyba aktualny lider tego rankingu   :P

To są jeszcze gorsi od MM, skromna to pociecha ale zawsze  :E

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 16, 2009, 22:22:27 »
Z ostatniej korespondencji z dnia 07.01.2009. wynika, że aktualizacja MM6 dla PDA ma być w okresie dwóch tygodni od tej daty, ciekawe czy rzeczywiście będzie ???
Kto jak obstawia ?  Obstawiam tygodniowy poślizg - jestem niepoprawnym optymistą, ale co tam  :E

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 17, 2009, 12:33:29 »
Luty 2009
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 11:45:45 wysłana przez radoskur »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 18, 2009, 10:21:10 »
no cóż, to że są gorsi, to nie znaczy że trzeba od razu do nich równać... MM się zabrała za aplikacje, zapomniała o mapach...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:00:56 »
Z ostatniej korespondencji z dnia 07.01.2009. wynika, że aktualizacja MM6 dla PDA ma być w okresie dwóch tygodni od tej daty...

Dwa tygodnie minęły i NIC !  Radoskur chyba będzie miał rację - luty 2009

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 23, 2009, 08:39:01 »
Dżeju - czy MM 6 działa w real VGA?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:37:58 »
Niestety nie wiem  :(

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 23, 2009, 18:15:14 »
no a jak sie spisuje na X7510?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 23, 2009, 19:01:39 »
No właśnie MM6 na PDA jeszcze nie ma, a nie chcę na te parę dni (mam taką nadzieję przynajmniej), instalować MM5. Jak już wyjdzie i zainstaluję to dam znać.

*

Offline Dandre

  • **
  • 109
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 25, 2009, 01:40:56 »
Widzę jasność :-)  - a konkretniej aktualizację softu i map na moim koncie.
Wersja 6.0.18 i mapa 2520-200809.2  - ciekawe ?
Może to upgrade wstrzymywało wersję na PDA ?
Teraz jestem w pracy. Jak troche pośpie, to ściągnę i zobaczymy, co tam nowego.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 25, 2009, 13:24:26 »
czy to oznacza MM6 na PDA?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 25, 2009, 16:42:32 »
Niestety nie  :]  Dandre ma MM na PNA.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 25, 2009, 16:55:14 »
ehh... biednie
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 02, 2009, 17:13:30 »
No w końcu jest MapaMap 6.0 -  PL 6.0.14 mapa PL_2520-200809.2 dla PDA. Dziś lub jutro ściągnę, a za kilka dni zainstaluję (ostatnio coś krucho z czasem). Zobaczymy wówczas co nowego dla PDA dodali.

P.S. No i Radoskur miał rację - luty 2009.

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 03, 2009, 10:10:21 »
porównując wersje softu na PDA ( 6.0.14 ) i na urządzenia PNA np ( 6.0.18 ), można wysnuć, ze oprogramowanie na PDA było już gotowe parę dni wcześniej, pytanie, tylko czemu tak długo czekano z publikacją ?

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 03, 2009, 11:47:59 »
Mnie interesi porównanie tego softu do Gpmapy z Garmina i Autopilota. Wiadomo Automapa to nr 1, ale jakiemu softowi można przypisać pozycję nr 2?  :mrgreen:

Konkretnie to mi chodzi o algorytm, który lepiej (mądrzej) trasy policzy.

*

Offline Dandre

  • **
  • 109
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 03, 2009, 15:05:23 »
Z tym wyliczaniem różnie może być w MM6. W opcjach ma tylko trasę najkrótszą i najszybszą. W innych można unikać dróg gruntowych lub ich użyć do wyznaczenia drogi. I to koniec możliwości. Reszta zależy od kategoryzacji dróg w mapie. Ja napiszę tak.......trasę od długości 42 km ode mnie do mojej mamy, w trybie najkrótsza z omijaniem dróg gruntowych, MM wyliczyła w ten sposób, że konieczne były 3 punkty przelotowe, aby wygladała jak faktycznie jadę. iGO8 i Automapa potrzebowały 2 punktów a TT poinformował mnie, że trasa przebiega drogami gruntowymi i zapytał czy chcę je ominąć. Zgodziłem się i trasa wyglądała dokładnie tak jak jadę.
Inne trasy wyznaczane były raz lepiej, raz gorzej. Ogólnie biorąc nie mozna na ślepo akceptować to co jakakolwiek mapa wyliczy.

*

Offline carlos

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, Nokia 6310i
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 05, 2009, 23:44:47 »
Ściągnąłem i, po małych problemach, zaistalowałem.
Pierwsze uwagi:
- bardzo długo się uruchamia, dłużej niż MM 5.0,
- nieco zmieniony wygląd (grafika), dodano nowe skórki (dla mnie tylko bajer),
- czas wyznaczania tras podobny jak w 5 (na sucho, bo odbiornik GPS w aucie),
- nieco szybciej przechodzi się do kolejnych ekranów, szybciej da się wpisać adres.
Póki co, MM 6.0 nie rzuciła mnie na kolana. Resztę obadam jutro w praktyce.
P.S.
Błogosławieni cierpliwi... użytkownicy MapyMap :E.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 06, 2009, 10:30:32 »
Z tym wyliczaniem różnie może być w MM6. W opcjach ma tylko trasę najkrótszą i najszybszą. W innych można unikać dróg gruntowych lub ich użyć do wyznaczenia drogi. I to koniec możliwości. Reszta zależy od kategoryzacji dróg w mapie. Ja napiszę tak.......trasę od długości 42 km ode mnie do mojej mamy, w trybie najkrótsza z omijaniem dróg gruntowych, MM wyliczyła w ten sposób, że konieczne były 3 punkty przelotowe, aby wygladała jak faktycznie jadę. iGO8 i Automapa potrzebowały 2 punktów a TT poinformował mnie, że trasa przebiega drogami gruntowymi i zapytał czy chcę je ominąć. Zgodziłem się i trasa wyglądała dokładnie tak jak jadę.
Inne trasy wyznaczane były raz lepiej, raz gorzej. Ogólnie biorąc nie mozna na ślepo akceptować to co jakakolwiek mapa wyliczy.

ciezko wyrokowac o programie na podstawie jednej trasy. Ja porownywalem AM i MM 6 na kilku znanych mi trasach i powiem tyle, ze dobrze skonfigurowana AM (ma jednak sporo opcji) wyznaczala trasy moim zdaniem lepiej. W MM wyboru wlasciwie nie mialem (jak to opisujesz)

Problem jest wtedy kiedy wykorzystujesz nawigacje do tego, do czego jest przeznaczona - jedziesz trasami do miejsc, ktorych nie znasz. Kazda Cie doprowadzi, ale czy zrobi to optymalnie ? Nie wiesz, chyba, ze dopytasz sie znajomych ktoredy dokladnie jechac, co omijac itp. Zaprogramujesz nawigacje i pojedziesz wyluzowany. Po kilku takich trasach na pewno bedziesz zadowolony z posiadanego programu  :P Co jednak nie oznacza, ze jest on naprawde dobry

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 06, 2009, 12:38:11 »
... Ja porownywalem AM i MM 6 na kilku znanych mi trasach i powiem tyle, ze dobrze skonfigurowana AM (ma jednak sporo opcji) wyznaczala trasy moim zdaniem lepiej. W MM wyboru wlasciwie nie mialem (jak to opisujesz)...

I to jest chyba jedyna zaleta MM   B)   AM trzeba sobie najpierw dobrze poustawiać, aby prowadziła optymalnie z naszego punktu widzenia, inaczej czasem przy optymalnej prowadzi w drogę gruntową, choć zaznaczone jest ich pomijanie. Generalnie algorytmy wyznaczania tras niewiele się różnią.
Jak już jesteśmy przy temacie, to jak dla mnie wyświetlanie informacji na ekranie zostało schrzanione, gdyż: nie można teraz usunąć z ekranu przycisków "+" i "-" oraz symbolu baterii.

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 06, 2009, 13:57:11 »
Wam to przynajmniej działa... U mnie po instalacji, przy próbie uruchomienia aplikacji wywala się komunikat "Inwalid OS"   :O

Zgłosiłem do Pomocy Technicznej, Pan powiedział, że temat jest im już znany i pracują nad usunięciem błędu - mają się ze mną skontaktować dzisiaj w okolicy 16tej. Możliwe, że zostaną wystawione poprawione wersje?
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 06, 2009, 14:06:42 »
... Ja porownywalem AM i MM 6 na kilku znanych mi trasach i powiem tyle, ze dobrze skonfigurowana AM (ma jednak sporo opcji) wyznaczala trasy moim zdaniem lepiej. W MM wyboru wlasciwie nie mialem (jak to opisujesz)...

I to jest chyba jedyna zaleta MM   B)   AM trzeba sobie najpierw dobrze poustawiać, aby prowadziła optymalnie z naszego punktu widzenia, inaczej czasem przy optymalnej prowadzi w drogę gruntową, choć zaznaczone jest ich pomijanie. Generalnie algorytmy wyznaczania tras niewiele się różnią.
Jak już jesteśmy przy temacie, to jak dla mnie wyświetlanie informacji na ekranie zostało schrzanione, gdyż: nie można teraz usunąć z ekranu przycisków "+" i "-" oraz symbolu baterii.

obsluga MM jest zdecydowanie lepsza niz AM  :P Ale lepsza dla osob atechnicznych jak np. moj ojciec. Jezdzi z MM i chwali sobie jej prostote. Bajery mojej AM przerazaja go, o konfigurowaniu nie wspomne...Reszta zmienia sie z czasem, wchodza aktualizacje, zmieniaja sie algorytmy. Dla mnie oba produkty sa bardzo zblizone do siebie. Zarowno MM jak i AM w nowych wersjach sa po prostu niezle. Reszta to ideologia i subiektywne oceny. MM 6 zdecydowanie bardziej mi odpowiada pod wzgledem interfejsu uzytkownika w porownaniu ze stara wersja

*

Dżeju

Odp: MapaMap 6.0 - nowe mapy, nowe funkcje, nowe ceny
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 06, 2009, 14:07:05 »
... Możliwe, że zostaną wystawione poprawione wersje?

Może od razu dodadzą możliwość "wywalenia" tej baterii z ekranu ??? Ech marzenie ściętej głowy  :E

JaMI - mnie też MM6 bardziej się podoba od MM5, tylko ta bateria na ekranie ...
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 14:08:43 wysłana przez Dżeju »