PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Magician => Wątek zaczęty przez: suchodolski w Czerwiec 08, 2005, 09:46:49

Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: suchodolski w Czerwiec 08, 2005, 09:46:49
mam MDA Compact Ery działający w PLUSIE. Kupiłem karte WIFI "spectec" na SD i mam cholerne kłopoty z konfiguracją, karta nie moze sie zalogować w mojej sieci, a nawet jesli jej sie uda to IE i OE usiłuja łączyc sie z internetem przez GPRS, nie wiem juz co i gdzie przekonfigurować. karte podpinam ostatnio pod połaczenia "Internet" i kiedy takie połączenie wybiorę jako defaultowe, karta sie nie łączy... etc....
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: kanczug w Czerwiec 08, 2005, 11:55:33
Sciagnij najnowsza wersje sterownikow ze strony producenta. Te co sa oryginalnie na plycie CD sa stare i problematyczne...
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: suchodolski w Czerwiec 08, 2005, 12:36:07
tak zroblłem, ale to raczej nie w tym sprawa. gubie sie raczej w ustawieniach polaczen.
probowalem tez hitchhikera, ale czy ten program obsługuje taka karte (nie pokazuje zadnych dostepnych sieci - jakby nie widzial karty)?
mam nadzieje, ze kiedys ktos to wyprostuje...
pozdrawiam.
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: kanczug w Czerwiec 08, 2005, 12:38:40
Prawdopodobnie masz gdzies w systemie wymuszone laczenie sie z internetem przez komorke... dlatego to w ten sposob dziala. Zainstaluj moze WiFiGraph - ten program na 100% dziala na tej karcie (sam testowalem), ale Hitchhiker tez powinien ruszyc bo powstal w oparciu o WiFiGraph.
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: suchodolski w Czerwiec 08, 2005, 15:11:48
hm..
fakt, problemy sa dwa:
1. przewaznie brak polaczenia z siecia WIFI;
2. a jesli juz sie na chwilke pojawi, jest bezuzyteczna - IE i OE wymuszaja polaczenie z internetem przez GPRS.

Hitchhiker dziala o tyle, ze wumysza na chwile probe polaczenie z siecia - co widac po ikonce, nie widac w nim jednak zadnych dostepnych sieci.

sam juz nie wiem co probowac - nie lubie robic smietnika w sprzecie.
pzdr.
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: fiozo w Czerwiec 09, 2005, 14:18:20
To mnie teraz zdołowałeś :(
Właśnie miałem podobny plan, telefon też zakupiłem w ERZE a używam w PLUSIE.  Liczyłem na to że właśnie dzięki tej karcie będę miał WI-FI :(
Jakby udało Ci się jakoś rozwiązać ten problem daj znać jak byłbym wdzięczny..
Pozdrawiam
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: suchodolski w Czerwiec 09, 2005, 14:38:47
no to powiem Ci, ze przekonfigurowanie tego na plusa to tez byla sztuczka! ale udalo sie i wiem jak to zrobic,
szczegolnie ciezko szlo z mmsami, jako ze sama konfiguracja "plusmms gprs" to malo... trzeba zaczac wszystko od wywalenia ustawien ery, potem mozna robic konfiguracje na plusa. a co do wifi spectec, to jestem pewien, ze pojdzie... musze tylko poszukac bledu..
pozdrawiam,
aha, generalnie jestem bardzo zadowolony (gdyby tylko to MDA nie wysylalo czasem podwojnych esemesow....:)
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: darekkot w Czerwiec 09, 2005, 15:55:09
Nie zamykaj pocket outlook-a przed otrzymaniem potwierdzenia, ze SMS zostal wyslany, to nie beda sie wysylaly podwojnie.
Co do wspolpracy zWifi, to nie mam zadnych problemow (SanDisk)
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: suchodolski w Czerwiec 09, 2005, 16:04:19
...cos tak czulem, że moze o to chodzic!
jesli masz skonfigurowane WIFI, to moze zdradzisz tajemnice?
zacznijmy od samego poczatku i zaluzmy, ze nie mam zadnej konfiguracji. z internetem lacze sie przez plus-gprs, takie polaczenie widac na zakladce connections. instaluje stery do wifi, wkladam karte. na ekranie pojawia sie ikonka wifi, po chwili okienko konfigurowania ustawien.... i co wtedy?
czy mam wybrac "internet" czy "work", czy tez olac to okno i przejsc do settings-connections-advanced i tam cos grzebac, czy tez to settings-network cards?
hm? masz pomysl?

pozdrawiam.
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: darekkot w Czerwiec 09, 2005, 16:23:10
Ja to robilem dosc dawno, ale nalezy na pewno wybrac internet. Nastepnie PDA odnalazl moja siec WiFi i zapytal czy sie do niej podlaczyc. Odpowiedzialem, ze tak i ... tyle
Raczej wiec nie jestem dobra osoba, ktora moze cos podpowiedziec. A sprawdzales te karte na innym pda? Moze to problem z sama karta ?
Tytuł: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: suchodolski w Czerwiec 09, 2005, 18:14:22
nie, jeszcze nie miałem okazji...
hm..., walcze dalej :) dzieki.
Tytuł: Odp: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: nikrogul w Kwiecień 06, 2007, 13:59:00
Hejo udało komuś sie juz rozwiazac problem jak dobrze skonfiugurować karte wifi specteca na mda compact.  bo ja własnie sobie ja kupiłem no i kurde znajduje mi siec wifi, mówi ze ma sygnał ale jak chce sie połaczyć z internet explorer wyskakuje mi komunikat.  Unable to connect.  You have no modem entries created, and no networ card present. .  i nie wiem co dalej robić możecie pomuc?
Tytuł: Odp: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: Grzesinski w Kwiecień 07, 2007, 01:22:24
Testowałem kartę Spectec sdw820 z MDA Compact i da się ją zmusić do poprawnej pracy.
Niestety konfiguracja połączenia Spectec'a jest 'kapryśna' - wprowadzanie zmian w ustawieniach, wyłączenie radia przed wyjęciem karty powoduje późniejsze kłopoty z ponownym jej poprawnym włączeniem.
Zatem najlepiej jest usunąć istniejącą konfigurację i ustawić wszystko od początku.


1. Pobrać i zainstalować sterowniki ze strony
http://www.spectec.com.tw/Download.htm

2. Podłączyć kartę ale zignorować ew. informacje o wykryciu sieci (kreator)

3. W zainstalowanej aplikacji sprawdzić czy jest włączone radio i wyłączyć opcję połączenia 'Ad-hoc'. Można wcześniej na wszelki wypadek zmienić kanał 'Ad-hoc' na nieużywany (np.12).

4. W połączeniach sieciowych (settings-network cards) skonfigurować dla połączenia SSID, szyfrowanie WEP, WPA, WPA-TKIP do połączenia  z Internetem.
ps. Zakładka 'network cards' pojawia się po poprawnym zainstalowaniu sterowników i przy podłączonej karcie.
Jeśli zakładki nie ma - oznacza to problemy z kartą lub sterownikami.

5. Po zakończeniu konfiguracji wyjąć kartę i po kilkunastu sekundach włożyć ją ponownie.
Tym razem korzystając z kreatora uaktywnić połączenie sieciowe.

Uwagi:
Podany sposób działa nawet w sieciach bez rozgłaszania SSID. Być może w sieciach z rozgłaszaniem da się to zrobić prościej (nie testowałem).

Jeśli coś nie działa (np. łączy-rozłącza pomimo silnego sygnału) to nie należy walczyć z istniejącą konfiguracją - to nic nie da. Lepiej usunąć profil połączenia i skonfigurować go ponownie.

Żeby wyłączyć WiFi wysuwamy kartę, nic wcześniej nie wyłączając.

Zainicjowanie karty, wykrycie sieci i zalogowanie zajmuje dłuższą chwilę, zamiast podejmować nerwowe działania lepiej uzbroić się w cierpliwość.

Na pocieszenie dodam, że poprawnie skonfigurowana karta działa później bez problemów.

Powodzenia.
Tytuł: Odp: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: tomsiw w Maj 28, 2007, 21:15:28
Ja właściwie nie miałem żadnych problemów ze skonfigurowanie specteca w MDA Compact. Telefon kupiłem w Plusie i działa wszystko zarówno w plusie jak i orange.
Mam natomiast inny problem. Bardzo często zdaża się (właściwie kilka razy dziennie), że kiedy wkładam kartę do slotu, nie jest ona zupełnie rozpoznawana. MDA zupełnie na nią nie reaguje a sama karta też nie mruga wbudowaną diodą. Pomaga jedynie soft reset i wtedy wszystko rusza bez problemu. Uciążliwe to jest dla mnie potwornie, bo taką operację czasami robię kilka razy dziennie. Nie ma żadnej reguły... Czasem zaskakuje bez problemów a czasem muszę zrobić reset. Czasem łączy się z siecią i internetem a czasem łączy się tylko z siecią a internet dosteje dopiero po włączeniu skanera sieci. Oczywiście jestem zawsze w obrębie jednej i tej samej sieci dlatego strasznie dziwi mnie to zachowanie.
Awarię karty wykluczam, ponieważ pracuje bezproblemowo po resecie... MAcie jakieś pomysły? Może trzeba coś w rejestrze pogrzebać? Tylko ja na tym zupełnie się nie znam :( tzn potrafię go zmienić ale zupełnie nie wiem co robię ;) operam się na waszych wskazówkach.
Tytuł: Odp: karta WIFI "spectec" + MDA compact
Wiadomość wysłana przez: tomsiw w Wrzesień 24, 2007, 14:51:00
I ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną nie odpalania tej karty?