nie dzialajacy pidgin

  • 2 Odpowiedzi
  • 17299 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MasterXardas

  • ***
  • 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • AVE!
  • Sprzęt: ZTE Blade G
nie dzialajacy pidgin
« dnia: Styczeń 07, 2011, 23:33:54 »
po pierwsze witam po dlugiej nieobecnosci. Po drugie z gory sory za ewentualne bledy i brak polskich znakow, ale pisze z telefonu. No wiec tak:
Od niedawna jestem posiadaczem bardzo starej nokii n770 z zainstalowanym os 2007 he. Chcialem zainstalowac na niej pidgina, bo wbudowany google tal nie obsluguje transportu gg ktory mam skonfigurowany. Jedyna wersja pidgina dostepna z repo to 2.4.3. Niestety po odpaleniu i kilku sekundach pracy wysypuje internal error i aplikacja sie wylacza. Czy ktos z was zna sposob na zmuszenie tego do dzialania, ewentualnie paczke deb ze starsza, ale dzialajaca wersja ww programu. Z gory dziekuje i mam nadzieje na uzyskanie odpowiedzi na problem zwiazany z tak starym sprzetem i os-em.
@EDIT
Czy jest wogóle szansa na jakąkolwiek odpowiedź w tym temacie?? Przecież nie uwierzę że nikt nigdy nie posiadał nokii n770 i jestem pierwszą osobą w polsce z takim sprzętem....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 23:29:58 wysłana przez MasterXardas »
Wróciłem po latach!!! :D

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: nie dzialajacy pidgin
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:50:00 »
prawdopodobnie brak ramu wysypuje pidgina, on potrzebuje dość sporo pamięci.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: nie dzialajacy pidgin
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2011, 23:20:52 »
MasterXardas: Niestety n770 jest z czasów, kiedy nikt się jeszcze w PL nie zajmował tabletami. Sam chciałem to kupić, ale albo była straszna cena, albo wychodziła nowa wersja tableta, która miała killer features, a taką była np. normalna ilość RAM w n800.
Ale krótkie poszukiwanie dało mi coś takiego:
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=26379
Tam masz linki do starszych wersji pidgina, propozycję użycia GAIMa i jakiś ruski fix na samym końcu. Potestuj i daj znać.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500