M700 - pierwsze problemy

  • 8 Odpowiedzi
  • 1590 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M700 - pierwsze problemy
« dnia: Luty 02, 2007, 13:05:59 »
Poniewaz to moj pierwszy post na tym forum - Powitac !!
Od dwoch dni jestem szczesliwym posiadaczem Etena M700 (wczesniej m.i. motorola a925, Axim, Mio P550).
Pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne. Obsluga nie sprawia problemow. Na klawiaturce mozna szybko pisac notatki. Nic się nie zawiesza. Generalnie fajna zabawka. Zauwazylem jednak dwa problemy:

- wszyscy rozmowcy narzekaja, ze mnie nie slychac, lub slychac zle, ze
sa szumy i trzaski. W telefonie slysze siebie jak mowie - nie chodzi o poglos. Raczej jak bym mowil do puszki.
- przycisk record, ktory raz przycisniety uruchamia voice commandera (fajna sprawa - szkoda ze nie dziala przez BT) po dluzszym przytrzymaniu powinien wg. instrukcji uruchamiac nagrywanie (chcialbym uzywac etena jako dyktafonu np w samochodzie). Niestetu uruchamia tylko program notes.

Czy ktos z Was spotkal sie juz z tymi problemami (szczeglonie problemem ze zla slyszalnoscia) ?

M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2007, 19:32:55 »
Witam
co do echa, to chyba standard. na kazdym forum o tym pisza... :/
u mnie mniej wiecej to samo, z tym, ze nikt nie narzeka na slaba jakosc rozmow (jestem dobrze slyszany przez rozmowce).
co do voice commandera, to u mnie po dluzszej chwili faktycznie wlacza sie dyktafon.
ogolnie jestem bardzo zadowolony.
pozdrawiam
piotr

M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2007, 23:20:26 »
no coz - do echa mozna sie pewnie przyzwyczaic. Moze to obudowa taki rezonans daje ???.
Jesli chodzi o dyktafon - to widze, ze musze z tym powalczyc. Moze twardy reset ?

M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2007, 23:40:29 »
reset nie pomogl. Nadal po przytrzymaniu przycisku record uruchamia sie program notes i nie rozpoczyna nagrywania. Po probie przypisania akcji record do innego przycisku (np gpsowego) nagrywanie uruchamia sie tak jak trzeba - czyli nagrywa do momentu puszczenia przycisku.
Wszelkie pomysly mile widziane :)

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2007, 10:53:00 »
Cytat: "horn3t"
reset nie pomogl. Nadal po przytrzymaniu przycisku record uruchamia sie program notes i nie rozpoczyna nagrywania. Po probie przypisania akcji record do innego przycisku (np gpsowego) nagrywanie uruchamia sie tak jak trzeba - czyli nagrywa do momentu puszczenia przycisku.
Wszelkie pomysly mile widziane :)

Reset zrobiles hard czy soft? Wyglada to tak jakbys mial blednie przypisane mapowanie przycisku i HR powinien wrocic do oryginalnych ustweien. Co do problemow z dzwiekiem, ja nie mam zadnego echa, poglosow itp, moi rozmowcy tez nie narzekaja na jakosc rozmow.

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2007, 11:04:53 »
NIechce być niemiły ale właśnie w programie notes jest funkcja dyktafonu oferowana przez WM5, więc wszystko okej, niema żadnego problemu przycisk działa prawidłowo jak powinien. :terrified:

M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2007, 14:30:39 »
Cytuj
NIechce być niemiły ale właśnie w programie notes jest funkcja dyktafonu oferowana przez WM5

- chodzi o rozpoczęcie nagrywania po przytrzymaniu przycisku i przerwaniu po jego puszczeniu. U mnie po prostu uruchamia się notatnik. Mogę wtedy wyciągnąć rysik, albo próbować trafić palcem w ikonkę nagrywania.
Ale generalnie szkoda się na ten temat rozwodzić  - przypisałem sobie do akcji nagrywania inny przycisk i jestem zadowolony.
Jeśli chodzi o jakość rozmów - przetestowałem to dokładnie i wychodzi na to, że spanikowałem. Faktycznie jestem słyszalny gorzej, ale tylko przez sekundę, dwie po odebraniu. Zaraz potem wszystko jest ok. i słyszalność jest doskonała. Nawet na głośnomówiącym zbiera z 2 metrów bez problemu.
Znowu pogłos to efekt przesiadania się z innego telefonu. Po paru dniach się przyzwyczaiłem  i sam już tego nie słyszę. Jednym słowem  :oops:  :oops:  :oops: problemy sam sobie wymyśliłem. Przepraszam za zawracanie głowy.

M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2007, 14:42:26 »
I jeszcze pozwolę sobie na małe podsumowanie z innej beczki:
- przez tydzień używania M700 nic się nie zawiesiło,
- nie miałem absolutnie żadnych problemów z aplikacjami,
- wifi, edge, bt, gps działają idealnie,
- praktycznie wszystkie operacje można wykonać z klawiaturki bez wyciągania rysika,
- bateria, przy standardowym używaniu (cały czas słuchawka BT. używanie palma jako organizera i notatnika, trochę internetu) spokojnie wytrzymuje 4 dni.
- wadą klawiatury może być podświetlenie - literki świecą jasno, znaki specjalne i cyfry nie są widoczne. Oczywiście tylko w ciemnym pomieszczeniu. No i zobaczymy jak długo mechanizm wysuwania klawiatury zniesie codzienne użytkowanie.

*

Offline Access

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mind of the wonderfull...
    • www.telefony24.com
  • Sprzęt: HTC Kaiser+8GB SD HC
M700 - pierwsze problemy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2007, 18:13:06 »
Nie ukrywam Horn3t iż zszokowałeś mnie możliwościami odnośnie stanu czuwania baterii i ogólnie całym postem.

Dobrze iż jest ktoś kto się na tym sprzęcie zna :)

Mój Eten M700 dochodzi do mnie jutro po połduniu bo dziś został wysłany kurierem więc mam nadzieję że jak będę miał jakis problem to mogę się do Ciebie z nim zwrócić? :)

Pozdrawiam
Przyszłość nie jest jasna...w życiu nie ma Orange... ;)