m700 po wizardzie - wrazenia

  • 12 Odpowiedzi
  • 2661 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline koc

  • 15
m700 po wizardzie - wrazenia
« dnia: Marzec 03, 2007, 14:54:44 »
Allo

Z perspektywy kilku dni chcialbym sie podzielic spostrzezeniami, bo wydaje mi sie, ze m700 jest w obrebie zainteresowan wielu osob, dla ktorych powolnosc wizarda i brak gps na pokladzie bywala problematyczna. W mojej opinii zmiana taka to trzy kroki w przod, i dwa w tyl. Wyjasnie dlaczego, by, mam nadzieje, ulatwic komus decyzje o zmianie badz pozostaniu przy wizardzie.
A zatem, do dziela.

1. Obudowa. m700 jest znacznie bardziej plaski, ale dluzszy. Generalnie uwazam, ze takie proporcje sa znacznie "przyjazniejsze" dla uzytkownika noszacego palmofon zwyczajnie w kieszeni. Jest tez wygodnie waski, i nieco lzejszy. Laczna objetosc jest mniejsza. Mechanizm slajdera solidniejszy. Tyle in plus. In minus - klawisze zaprojektowane prawdopodobnie w pijackim widzie. Male, w nieergonomicznych miejscach, twarde i kanciaste, niewygodne w obsludze. Klawisze krawedziowe w nienaturalnych miejscach. W stosunku do wizarda spory downgrade, obsluga guzikow m700 wymaga zagryzienia zebow i sporego przyzwyczajenia. W stosunku do wzorowego w tym aspekcie tytna z kolkiem i masa guzikow sprzetowych m700 wypada jak zabawka. Na szczescie mozna juz redefiniowac gorne przyciski, bo inaczej nie byloby nawet gdzie umiescic "ok". Do tego doloze brak gniazda antenowego, i glosnik mono z tylu, a nie stereo po bokach - przy umieszczeniu urzadzenia w uchwycie samochodowym roznica jest dosc oczywista. Gwozdz do trumny przybija ogolna topornosc wizualna i dotykowa, ale mysle, ze do ostatniego da sie przywyknac.

2. Klawiatura. m700 ma znacznie wieksze i wygodniejsze przyciski, ale. No wlasnie, jak zawsze sa jakies ale. Przyciski funkcyjne projektowal ten sam czlowiek, ktory stworzyl guzkiki na obudowie. O ile to jeszcze mozna przezyc, pozostaje kwestia podswietlenia. W wizardzie mocno niebieskie podswietlenie czynilo w ciemnosci klawiature paradoksalnie nieczytelna. W m700 klawiatura podswietlona jest przyjemnym, wyraznym, jasnoniebieskim swiatlem, ale... podswietlone sa tylko litery, a cyfry i znaki funcyjne nie. Dlaczego?!

3. Szybkosc dzialania. 400mhz obiecywalo konkretne przyspieszenie. Owszem, w wielu aplikacjach jest to odczuwalne. Ale w wielu nie. Menu start z wisbarem advance nadal ma sekundowe opoznienie po klikniecie na start. Bluetooth i wifi w wizardzie wlaczaly sie okolo 4 sekund, w m700 kilkanascie. Pojecia nie mam dlaczego. Ogolnie oczekiwalem wiecej, nadal musze czekac na reakcje palmofonu.

4. Soft. m700 daje sporo uzytecznych narzedzi, speed dial z funkcja frequency call, wyodne operowanie kontaktami bez wyciagania rysika, backup, wygodny plugin quicklink, obsluga skype na wewnetrznym glosniku, radio, pare innych. Ale w zamian activesync bez opcji "polacz przez bluetooth" zastapiony kreatorem synchronizacji bt - ktory nie wiadomo dlaczego za kazdym razem wymaga parowania z komputerem i podawania pin, co czyni sama funkcje w zasadzie bezuzyteczna, gowniany manager bluetootha, ktory na szczescie jest tylko nakladka na "zwyczajny" btmanager, telefon z fajnym dialerem etena - ale bez smartdiala, ktory nie oszukujmy sie, jest jednak standardem i duzym ulatwieniem. Ja rozumialbym, gdyby polaczenie obydwu funkcji bylo nie mozliwe, ale nie jest. Rozumialbym, gdyby zostawiono mi wybor - dialer eten, albo zwykly dialer ze smartdialem. Ale dlaczego decyduje sie za mnie, i musze kombinowac pol dnia, zeby uzyskac STANDARDOWA funkcjonalnosc aplikacji phone, muszac przy tym uzyskiwac efekt niejako dookola? Dyskusyjna jest tez cukierkowosc zestawu ikon w romie etena, jakkolwiek jednach ladnych. Dolozmy do tego latwosc zawieszenia m700 nawet tak prostymi czynnosciami, jak zmiana tematu today, co w wizardzie nigdy mi sie nie zdazylo - i mamy komplet dwoch krokow wstecz.

5. Drobiazgi. Milo, ze w m700 gps wlacza i wylacza sie sam, wtedy, gdy jest potrzebny. Mniej milo, ze zmieniono karty na microsd, ale mozna zrozumiec dlaczego, w koncu aparat jest tak cienki, ze w pierwszej chwili nie chce sie wierzyc, ze to slider. O braku zlacza antenowego pisalem. Aparat foto jest bezuzyteczny w obu modelach, wiec nie ma sie nad czym rozwodzic. Ekran w m700 wydaje sie nieco lepszy, jest odpowiednio czuly, wyrazny i jednolicie podswietlony, jednakze przewaga jest minimalna. Jakosc dzwieku jest za to minimalnie nizsza, niz w wizardzie. Eten jest tez odrobine cichszy.

Reasumujac - jestem nieco zawiedzony. Wiekszosc problemow zapewne zostanie rozwiazana w przyszlosci, jesli nie czwartym romem, to patchami i zmianami w rejestrze (np funkcje activesync czy glosnosc). Na rozwiazanie innych zapewne pojawia sie sposoby na forach. Mimo tego spodziewalem sie, ze uwstecznien bedzie mniej. Jednakze generalnie jestem zadowolony z zakupu, urzadzenie spelnia glowne zalozenia, nie bylo tez drogie (w porownaniu np do tytna), jest przyzwoitej jakosci. Gdybym mial ponownie dokonac wyboru - kupilbym m700 po raz drugi.
 Jendak nie mozna powiedziec, ze jest to urzadzenie marzen. Ogolnie 4-.
Zdrowia.
Koc.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2007, 23:21:31 »
Wszystko fajnie, ze chciales podzielic sie swoja opinia, tylko nie bardzo rozumiem po co nowy watek skoro juz jest o M700...

*

Offline koc

  • 15
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2007, 21:25:19 »
Po to, ze ja pisalem o roznicach pomiedzy m700 a wizardem, a nie o m700 jako takim.
K.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2007, 23:36:34 »
Cytat: "koc"
Po to, ze ja pisalem o roznicach pomiedzy m700 a wizardem, a nie o m700 jako takim.
K.

Czepiajac sie to w takim razie skoro porownujesz te dwa urzadzenia, a piszesz to w dziale tylko jednego z nich to powinenes to umiescic w PPC PE.
W watku o M700 sa rozne posty i jakbys poczytal to zobaczylbys, ze sa tam wlasnie porownania m.in do Wizarda.

*

Offline Poldek06

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę prywaty
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S IV, Galaxy Note 10.1 GT-N8000
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2007, 09:15:10 »
Już odpuść koledze  ;)  bo fajnie że w ogóle chciało Mu się napisać, tekst ciekawy i widać że autor pomimo że posiada M700 to stara się go ocenić obiektywnie. Ja bardzo dziękuję z tekst i potwierdzam praktycznie wszystkie z tez dotyczących Etena.

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2007, 09:55:29 »
Ja bardzo dziękuję za te porównanie bo zastanawiam się nad Wizardem lub podobnym i mam teraz dużo jaśniejszy obraz.
Jeszcze raz dzięki.
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline niepokorny666

  • **
  • 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2007, 20:31:08 »
Ja sie przesiadlem  z Wizarda na X500, i widze w kazdym aspekcie poprawe, stabilnosc, soft, szybkosc, ekran, fakt dzwiek w sluchawkach ciut gorszy, ale z opinia koca kompletnie sie nie zgadzam.
Jak Ci sie BT wlacza parenascie sekund to moze programow w tle nie zamykasz?
Kalwiatura jest bez zastrzen, moze masz paluchy jak parowki to i klawisze sie naraz dwa naciskaja.
Karty zmieniono a prostej przyczyny - przetestuj predkosci to znajdziesz odpowiedz lub poinstaluj pare aplikacji.
Ekran - hmm wg.Ciebie ciut lepszy , jest o niebo lepszy, rowniez rozwiazanie z czuloscia jest sporo lepsze.
Szybkosc 400mhz widac jak na dloni przy soft resecie, w Wizardzie mozna bylo sobie w tym czasie kawe isc zrobic.

*

Offline Poldek06

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę prywaty
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S IV, Galaxy Note 10.1 GT-N8000
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2007, 10:01:36 »
Cytat: "niepokorny666"
Jak Ci sie BT wlacza parenascie sekund to moze programow w tle nie zamykasz?
Kalwiatura jest bez zastrzen, moze masz paluchy jak parowki to i klawisze sie naraz dwa naciskaja.


Mam M700 i też BT włącza mi się parę (5-10) sekund - programy często zamykam.
Co do klawiatury  to powyższa wypowiedź w kwestii wyglądu rąk - jest nie na miejscu - po co pisać takie rzeczy?!  :S A klawiatura wg mnie mechanicznie i gabarytowo jest ok, natomiast brak podświetlenia cyfr i wszystkich brązowych znaków to błąd, który odczułem przy użytkowaniu więc oceniam go jako istotny. Ponadto Masz X500 a wypowiadasz się w kwestii klawiatury M700 - trochę brakuje tu logiki??
Pozdrawiam

*

Offline koc

  • 15
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2007, 10:03:36 »
Cytat: "niepokorny666"
Ja sie przesiadlem  z Wizarda na X500, i widze w kazdym aspekcie poprawe, stabilnosc, soft, szybkosc, ekran, fakt dzwiek w sluchawkach ciut gorszy, ale z opinia koca kompletnie sie nie zgadzam.


Well, mamy wolny kraj, a forum sluzy wymianie pogladow.

Cytuj
Jak Ci sie BT wlacza parenascie sekund to moze programow w tle nie zamykasz?


Zamykam. M.in. po to mam wisbara. Sprawdzilem przed chwila - 16s od tapniecia do znikniecia klepsydry.

Cytuj
Kalwiatura jest bez zastrzen, moze masz paluchy jak parowki to i klawisze sie naraz dwa naciskaja.


Wiesz co, moze przeczytaj napierw ze zrozumieniem co napisalem, zanim zaczniesz na mnie naskakiwac? Wyraznie napisalem, ze kawiatura jest znacznie lepsza. Ale kawisze FUNKCYJNE, dwa po bokach klawiatury, sa beznadziejne dla kazdego, kto obcina paznokcie.

Cytuj
Karty zmieniono a prostej przyczyny - przetestuj predkosci to znajdziesz odpowiedz lub poinstaluj pare aplikacji.


Karty zmieniono z prostej przyczymy - micro sa mniejsze. Predkosc karty nie zalezy od jej formatu fizycznego, tylko od jej predkosci nominalnej.

Cytuj
Ekran - hmm wg.Ciebie ciut lepszy , jest o niebo lepszy, rowniez rozwiazanie z czuloscia jest sporo lepsze.


Co moge powiedziec, ja na ekran w wizardzie nie narzekalem.

Cytuj
Szybkosc 400mhz widac jak na dloni przy soft resecie, w Wizardzie mozna bylo sobie w tym czasie kawe isc zrobic.


Ale mnie interesuje predkosc pracy, nie resetu:)

Jesli ci sie x500 tak podoba - to swietnie. Przeciez nie kazdy musi sie zgadzac z moja opinia. Ja mam pewne zastrzezenia, moze jestem bardziej wymagajacy, moze potrafilem sobie dostosowac wizarda do swoich wymagan, a moze to przypadek. Anyway, gdyby sie nam wszystkim podobalo to samo - swiat bylby bardzo nudny. Chill out.
Zdrowia
Koc.

*

Offline niepokorny666

  • **
  • 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2007, 11:03:20 »
Dla mnie ekran w Wizardzie byl jakby przymglony, tapniecia nie zawsze precyzyjne.
Predkosc Etena rowniez widac np. w czasie uruchamiania Automapy.
Wizard jednak byl jak dla mnie ladniejszy.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2007, 14:14:29 »
Pisalem o swoich spostrzezeniach w innych , watku, ale skoro ten sie rozwinal to sie przylacze :)
Tez mam inne odczucia, dla M700 jest zdecydowanie na plus
Cytat: "koc"
Gwozdz do trumny przybija ogolna topornosc wizualna i dotykowa, ale mysle, ze do ostatniego da sie przywyknac.

Nie rozumiem tego do konca, bo ja mam zupelnie inne odczucia. Jak dla mnie ten sprzet jest delikatny, subtelnie wykonany i nie dostrzegam jego "topornosci" w zadnym wzgledzie. Nie schodzi farba, jest dobrze spasowany.
Cytat: "koc"
Zamykam. M.in. po to mam wisbara. Sprawdzilem przed chwila - 16s od tapniecia do znikniecia klepsydry.

To, ze uzywasz wisbara tylko opoznia proces "wyciekania" pamieci, po pewnym czasie i tak jest coraz mniej i wplywa to na szybkosc systemu, ale w takiej sytuacji podkrecony Wizard i tak zachowywal sie gorzej. Jedynym ratunkiem jest niestety soft-reset co jakis czas.

Cytat: "koc"
Wiesz co, moze przeczytaj napierw ze zrozumieniem co napisalem, zanim zaczniesz na mnie naskakiwac? Wyraznie napisalem, ze kawiatura jest znacznie lepsza. Ale kawisze FUNKCYJNE, dwa po bokach klawiatury, sa beznadziejne dla kazdego, kto obcina paznokcie.

Zgadzam sie, pisalem o tyym w watku o M700, ze te dwa przyciski boczne na klawiaturze sprzetowej sa zle umieszczone i zbyt male. Podswietleniu brakuje gornych symboli, zgadzam sie.
Cytat: "koc"

Co moge powiedziec, ja na ekran w wizardzie nie narzekalem.

Cytat: "niepokorny666"

Dla mnie ekran w Wizardzie byl jakby przymglony, tapniecia nie zawsze precyzyjne.

Dokladnie tak, Eten ma o wiele wyrazniejszy obraz, zywsze kolory, roznica jest jak dla mnie duza.
Jak juz napisalem ja jestem zadowolony z M700 i przejscia z Wizarda.
Sprzet jest szybszy co widac w wielu elementach, lepiej wykonany.
Wi-fi zestawia mi sie tam gdzie Wizard mial problemy,GPS dziala bardzo dobrze.
Choc SPV M3000 byl dobrym sprzetem to ja jestem zadowolony ze zmiany.

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2007, 18:56:46 »
Witam,
Ja też przeskoczyłem z Wizarda na M700 jakieś dwa tygodnie temu i oto moje dotychczasowe subiektywne spostrzezenia:
- (gabaryty) Eten jest wyraznie wiekszy od Wizarda tj wiekszy niz sie spodziewalem patrzac na zdjecia.  Jest sporo dluzszy, a chudszy na tyle mało, ze nie widac wielkiej różnicy.  Wagowo wg specyfikacji sa podobne jednak ze wzgledu chyba na wieksze wymiary wydaje sie lzejszy.  Jak trzymam Etena w kieszeni spodni to co prawda nie wybula juz tak spodni i nie ciazy jak kawalek kamienia, jednak bedac dluzszym troche bardziej krepuje np podnoszenie kolana do gory.  Wizard dodatkowo mial zaokraglone rogi i mysle ze zarowno wizualnie jak i w kieszeni zmniejszalo to jego wymiary
- (obudowa) wolalem ta z Wizarda, przy czym ta z etena wydaje sie bardziej spasowana, rozkladanie klawiatury chodzi z oporem, klawisz aktywujacy komendy glosowe wylaczylem bo ciagle sie to uruchamialo przy rozkladaniu klawiatury
- (podswietlanie klawiszy) wreszcie przyjemne ale brak cyfr i znakow specjalnych to pomylka.  Trzeba sie z tym niestety pogodzic, albo wycwiczyc pamiec i wciskac z pamieci.
- (procek) niby sporo szybszy, ale jakos w dzialaniu tego nie widac.  wszystko chodzi bardzo podobnie i tez sa przestoje nawet w przypadku prostych operacji jak chodzenie po zakładkach ustawień.  Sa jednak momenty kiedy Eten po prostu nie zatrzymuje sie tak bardzo jak Wizard, chodzi o chwile kiedy jest zapotrzebowanie na szczegolna wydajnosc i to przez czas dluzszy niz ulamek sekundy np wczytywanie automapy, przeliczanie trasy.  Moze też dlatego wydaje mi sie, ze strony w IE otwieraja sie nieco szybciej (chodzi o ich ukladanie/wyswietlanie/przewijanie, nie chodzi o predkosc sciagania danych).  Na miniOperze jeszcze nie sprawdzalem. . .
- (klawiatura qwerty) Niby lepsza w Etenie a jednak wolalem ta w Wizardzie (i to na dodatek w SPV z Orange gdzie klawisze były bardziej chropowate, w SPVz Ery sa zbyt sliskie).  Wieksza dlugosc Etana powoduje szersze rozstawienie klawiszy.  Trudniej jest mi dostawac lewym kciukiem do spacji (nie mam długich palcow).  W Etenie musze go bardziej wyciagac. .  Druga sprawa jeszcze bardziej odczuwalna to gorny rzad klawiszy.  W Wizardzie bylo nad nimi troche wolnego miejsca.  W Etenie juz nie.  Skutek jest taki ze palcami (paznokciami) uderzam w bok obudowy (tej przy wyswietlaczu).  Palce zatrzymuja sie na tym boku i laduja troche ponizej srodka przyciskow.  Jest to irytujace.  Obecnie ucze sie trzymac kciuki bardziej poziomo. . . 
- (przycisk power off) U Etena brak i jakos niezrecznie jest wyciagac baterie na zywca jesli chce np zmeinic w nim karte Sim. . .
- (gprs) zauważyłem, że jak skończę przeglądać internet to Wizard rozłączał połączenie gprs, tzn ze jak chciałem po pieciu minutach znowu otworzyć jakąś stroę www to Wizard nawiązywał połączenie co trwa ok 10 sek.  Eten inaczej, po obejrzeniu stron nie rozłacza od razu sesji.  Nie zwrocilem uwagi kiedy dokladnie to robi ale przez dlugi czas (np po kilku godzinach) jest ikonka E na skali sygnalu sieci i po klknieciu tego pokazuje sie gprs connected"
- (wifi) w Etenie chyba trochę czulszy.  Wyłapuje mi chyba więcej sieci. . .
- (obraz wyświetlacza) widziałem sporo głosów, że Eten ma lepszy jednak chyba wolalbym Wizarda.  Zauwazylem ze roznica jest m. in.  taka, ze jak patrzac na Wizarda odchylasz górę telefonu do tylu to napisy staja sie grubsze i ciemniejsze, w Etenie staja sie chudsze i jasniejsze (czarne napisy staja sie szarawe).  Zeby bylo jak w Wizardzie to trzeba gore tel pochylac do przodu.  Wyglada to tak jakby wyswietlacz w Etenie byl zamocowany do gory nogami w porownaniu do Wizarda.  Mam na mysli efekt podswietlania i kontrastowosc.  Poniewaz swobodnie trzymajac telefon odchylam go zawsze troche do tylu to wole jak napisy sa bardziej kontrastowe tak jak w Wizardzie (przy kacie prostym raczej nie ma roznicy). 
- (radio) po tym co przeczytalem w roznych opiniach spodziewalem sie ze bedzie słabo.  Jednak ja jestem w miare zadowolony.  Jesli stacja ma silny sygnal to slychac w miare dobrze, rzadko dochodzi ze stacja zanika.  Dlatego wiecej niz kilku stacji w Warszawie mozna spokojnie sluchac i mnie to zadawala.  Z drugiej strony w mniejszych miejscowosciach gdzie sygnal jest slabszy czesto trzeba znac ich czestotliwosci bo Eten ma problem z ich znalezieniem, no i odbior moze byc slaby.
- (aplikacje) Bardzo duzo softu od Etena, wiekszosc jest interesujaca, sporo uzyteczna, a kilka aplikacji jest bardzo uzyteczne np do backupu.  Poza tym podobaja mi sie drobiazgi, np ze ikonka E przy edgu pokazuje sie od razu, w Wizardzie potrzebny byl patch.  Podoba mi sie tez ze po zainstalowaniu automapy pokazala mi sie jej ikonka w Programy.  W Wizardzie tej ikonki nie mialem i wchodzilem przez pasek na ekranie Today.  Oczywiscie w Wizardzie da sie wszystko dograc, ale w etenie robie HR i zaraz mam znowu te programy (ze wzgledu na mala ilosc czasu wolnego nie mam kiedy eksperymentowac z aplikacjami)
- (stabilność) Eten dziala dosyc stabilnie, w chwili obecnej powiedzialbym ze nawet bardziej niz SPV z Ery (na razie mi sie nie restartowal).


Tymczasem to tyle, starałem się nie pisac specjalnie o rzeczach o ktorych bylo wielokrotnie.  Pomyslalem, że niech to bedzie moj wklad w tym worku informacji do ktorego sam chętnie sięgam :)
Bardzo podobało mi się czyjeś stwierdzenie, że Eten to trzy kroki do przodu i dwa do tylu , bo tak jest.  Telefony sa dosyc podobne i bardziej odpowiadal mi Wizard (jako bardziej poręczny) jakkolwiek radio a szczegolnie ten wbudowany gps to mnie przekonaly.  Sam czesto jezdze rowerem, czasem spaceruje, a nawet w pociagu mozna sobie zobaczyc gdzie sie aktualnie jest :) Wczesniej nie zawsze chcialo mi sie zabierac/pamietac o zewnetrznym odbiorniku gps.  Z drugiej strony dla tych co maja auto dedykowany gps z wiekszym wyswietlaczem moze byc po prostu wygodniejszy.

Pozdrawiam wszystkich fanatykow  klawiatury qwerty w urzadzeniach pda+telefon!

m-99

Odp: m700 po wizardzie - wrazenia
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2007, 19:02:02 »
Witam
To samo pytanie juz zadalem w watku o x500 - ponoc to ten sam telefon tylko z klawiatura ale na roznych innych forach byly opinie ze pewne rzeczy ma usprawnione w stosunku do x500. . .

Na poczatku myslalem o Mio A701 tylko ludzie pisali ze przy normalnym uzytkowaniu jako telefon trzeba go ladowac min raz dziennie co jest kaszana.

Pytanie: Jak dlugo trzyma bateria srednio przy codziennym uzytkowaniu tylko jako telefon? X500 niby trzyma do 2 dni.  Jak to jest z M700?

Poza tym na eten-users. eu pisza ze typowe dla niego jest to ze na zdjeciach wywala poziome linie a przy rozmowie glos jest jak z tunelu - czy w dystrybucjach na Polske to samo sie zdaza?