Zaurus

  • 60 Odpowiedzi
  • 15388 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2007, 15:38:27 »
Zaurus + zasilacz + karta 2gb + pen = 1000zl jak cos to wysylam zdjecia na pm :)

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2007, 00:05:22 »
odswiezam :)

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 15, 2008, 02:43:20 »
WItam. pojawil mi sie blad hdd1 error. sformatowalem wczesniej dysk w menu serwisowym ;/ i teraz moje pytanie brzmie... jak utworzyc partycje aby ten blad nie wyskakiwal? wiem ze wystarczy wcisnac ctrl + c + d ale chcialbym aby owy blad zniknal. tutaj sa rzeczy ktore na ten temat znalazlem ale i tak nie potrafie zrozumiec;(

http://www.oesf.org/forum/index.php?showtopic=25135
http://www.oesf.org/forum/index.php?showtopic=24704
http://figlabs.com/restore/
bardzo prosze o pomoc poniewaz wszystko przestalo dzialac ;/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2008, 10:32:04 wysłana przez Userek »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 15, 2008, 17:20:41 »
WItam. pojawil mi sie blad hdd1 error. sformatowalem wczesniej dysk w menu serwisowym ;/ i teraz moje pytanie brzmie... jak utworzyc partycje aby ten blad nie wyskakiwal? wiem ze wystarczy wcisnac ctrl + c + d ale chcialbym aby owy blad zniknal. tutaj sa rzeczy ktore na ten temat znalazlem ale i tak nie potrafie zrozumiec;(

http://www.oesf.org/forum/index.php?showtopic=25135
http://www.oesf.org/forum/index.php?showtopic=24704
http://figlabs.com/restore/
bardzo prosze o pomoc poniewaz wszystko przestalo dzialac ;/

Przeczytalem ale nie wiem co robiles ze nie pomoglo.
Napisz po kolei co robiles albo wykonaj to co pisza na swojej stronie w trisofcie.

Ja raz mojego C1000 restorowalem i robilem dokladnie jak pisza na trisoft.de i nie mam zadnych bledow.

Napisz tez co za dystrybucje miales przed formatem/restore.

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 15, 2008, 19:27:26 »
1. mialem cacko
2. w menu d+m+reset dalem hdd clear
3. nastepnie zainstalowalem cacko
4. podczas bootowania wyswietla sie owy blad - daje ctrl +c
5. przez blad nie moge polaczyc sie z kompem. nie mam wogole katalogow oraz nie czyta mi wogole kart sd cacko ale flashowac moge;/ kupilem dzisiaj specjalnie 1gb bo
cacko ma problemy z kartami powyzej 1gb
6. w tym miejscu stanalem i nie wiem co zrobic a jutro wyjezdzam i chcialem pda wziac ;/

jak mam przywrocic partycje? da sie jakos w menu serwisowym?
czy trzeba przez fdiska czy wystarczy cos z tym plikiem zrobic?

SLC3200SYSPART.zip
http://www.trisoft.de/download/SLC3200SYSPART.zip


narazie probuje naprawic odczyt kart sd

edit:
nie wiem co sie stalo, nie moge sobie poradzic z ta karta;/  przestalo czytac karty i polaczenie przez usb tez nie dziala... da sie podczas ekrania botowania utworzyc partycje? moze to by pomoglo

edit2:

dziwna sprawa:) jak zainstaluje cacko i nie dam formatowania partycji to po wejsciu do systemu wykrywa karty. jesli natomiast po instalacji dam format to system chodzi plynniej ale nie widzi kart.
zainstalowalem fdiska ale nigdzie sie  nie pojawil

znalazlem cos takiego ale nie wiem jak to wykorzystac

Cytuj
Solution 2 - Download the file http://www.trisoft.de/download/SLC3200SYSPART.zip. This file contains instructions and the files needed in order to manually partition the 6GB hard drive and restore it to it's original condition.

po wypakowanie sa jakies dwa pliki i owy tekst:

Cytuj
Contents of the system-partitions for the SL-C3200
TRIsoft / Marc Stephan / April 11th, 2006

Use the information in this document at your own risk.
TRIsoft is not liable for any damages that may result from
these informations.


SL-C3200 HDD-Partition table:
/dev/hda1  Start 1  End 20  Blocks 10048+  id 83 System Linux
/dev/hda2  Start 21 End 40  Blocks 10080  id 83 System Linux
/dev/hda3  Start 41 End 11905 Blocks 5979960 id c System Win95 FAT32 (LBA)

Note:
While using the fdisk on the Zaurus, double check that you set the
correct parameters for the drive. They have to be:
16 heads / 63 sectors/track / 11905 cylinders

Format the partitions with:
mke2fs -j /dev/hda1
mke2fs -j /dev/hda2
mkfs.vfat -F 32 /dev/hda3


/hda1 and /hda2 are 9.5 MB partitions. Each one contains a ".sys" and
a "lost+found" directory. The contents of the .sys-directories are
in this file.

Files in /hdd1/.sys :
hdimage2.tgz  (2149 Bytes, contains japanese web-bookmarks - hurray !)
hdlist1.dat (85 Bytes, no clue what it's good for)

Files in /hdd2/.sys :
contlist.dat (74327 Bytes)
hdlist2.dat (1264 Bytes)
hdlist3.dat (1519 Bytes)


The Zaurus will display an error like "HDD not initialized" if the
directories and files are missing. Just restoring the partition table
won't make an SL-C3200 happy.

nie mam pojecia co z tym zrobic a siedze juz troche nad tym

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2008, 00:24:20 wysłana przez Userek »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 16, 2008, 15:39:41 »
1. mialem cacko
2. w menu d+m+reset dalem hdd clear
3. nastepnie zainstalowalem cacko
4. podczas bootowania wyswietla sie owy blad - daje ctrl +c
5. przez blad nie moge polaczyc sie z kompem. nie mam wogole katalogow oraz nie czyta mi wogole kart sd cacko ale flashowac moge;/ kupilem dzisiaj specjalnie 1gb bo
cacko ma problemy z kartami powyzej 1gb
6. w tym miejscu stanalem i nie wiem co zrobic a jutro wyjezdzam i chcialem pda wziac ;/

SLC3200SYSPART.zip
http://www.trisoft.de/download/SLC3200SYSPART.zip


narazie probuje naprawic odczyt kart sd

edit:
nie wiem co sie stalo, nie moge sobie poradzic z ta karta;/  przestalo czytac karty i polaczenie przez usb tez nie dziala... da sie podczas ekrania botowania utworzyc partycje? moze to by pomoglo

edit2:

dziwna sprawa:) jak zainstaluje cacko i nie dam formatowania partycji to po wejsciu do systemu wykrywa karty. jesli natomiast po instalacji dam format to system chodzi plynniej ale nie widzi kart.
zainstalowalem fdiska ale nigdzie sie  nie pojawil

znalazlem cos takiego ale nie wiem jak to wykorzystac

Cytuj
Solution 2 - Download the file http://www.trisoft.de/download/SLC3200SYSPART.zip. This file contains instructions and the files needed in order to manually partition the 6GB hard drive and restore it to it's original condition.

po wypakowanie sa jakies dwa pliki i owy tekst:

Cytuj
Contents of the system-partitions for the SL-C3200
TRIsoft / Marc Stephan / April 11th, 2006

Use the information in this document at your own risk.
TRIsoft is not liable for any damages that may result from
these informations.


SL-C3200 HDD-Partition table:
/dev/hda1  Start 1  End 20  Blocks 10048+  id 83 System Linux
/dev/hda2  Start 21 End 40  Blocks 10080  id 83 System Linux
/dev/hda3  Start 41 End 11905 Blocks 5979960 id c System Win95 FAT32 (LBA)

Note:
While using the fdisk on the Zaurus, double check that you set the
correct parameters for the drive. They have to be:
16 heads / 63 sectors/track / 11905 cylinders

Format the partitions with:
mke2fs -j /dev/hda1
mke2fs -j /dev/hda2
mkfs.vfat -F 32 /dev/hda3


/hda1 and /hda2 are 9.5 MB partitions. Each one contains a ".sys" and
a "lost+found" directory. The contents of the .sys-directories are
in this file.

Files in /hdd1/.sys :
hdimage2.tgz  (2149 Bytes, contains japanese web-bookmarks - hurray !)
hdlist1.dat (85 Bytes, no clue what it's good for)

Files in /hdd2/.sys :
contlist.dat (74327 Bytes)
hdlist2.dat (1264 Bytes)
hdlist3.dat (1519 Bytes)


The Zaurus will display an error like "HDD not initialized" if the
directories and files are missing. Just restoring the partition table
won't make an SL-C3200 happy.

nie mam pojecia co z tym zrobic a siedze juz troche nad tym




Po kolei.
 Najpierw sobie przywroc zaurusa do normalnosci czyli to ci sciagnales z trisofta
http://www.trisoft.de/download/SYSTC320.zip Czyli przywroc sobie ROM Wewnetrzny.

Potem jak juz system ci sie bedzie bootowal ale hdd nie bedzie dzialalo poprawnie to wykonaj to co napisales ze sa dwa pliki i tekst.
Tam nie ma plikow tylko katalogi i ten tekst ktory wrzuciles.
Te katalogi to zawartosc pustego dysku hdd. Trzeba je odpowiednio wypakowac czyli najlepiej gunzip i tar i umiescic w odpowiednich miejscach. Jesli tego nie zrobisz to system jedzie narzekal ze masz hdd nie zainicjalizowany.
Partycje na hdd zmieniales? Jesli nie to nie potrzebujesz ich zmieniac za pomoca fdiska.
Jesli zmieniales to potrzebujesz fdiskiem itworzyc partycje tak aby odpowiadaly parametrom takim:

/dev/hda1  Start 1  End 20  Blocks 10048+  id 83 System Linux
/dev/hda2  Start 21 End 40  Blocks 10080  id 83 System Linux
/dev/hda3  Start 41 End 11905 Blocks 5979960 id c System Win95 FAT32 (LBA)

Tam pisza aby sie upewnic ze system i fdisk widzi poprawna geometrie dysku (nie wiem jak sie to robi bo tego nigdy nie potrzebowalem :( )
Ale w rezultacie komendy dmesg powinno sie pojawic info o tym jak wyglada geometria dysku.
Tak czy siak fdisk powinien wyswietlic info o geometrii jaka widzi.
Nastepnie formatujesz te trzy partycje tak jak pisza, dwie na ext2 i jedna na vfat:
mke2fs -j /dev/hda1
mke2fs -j /dev/hda2
mkfs.vfat -F 32 /dev/hda3

Nastepnie wychodzi na to ze trzeba wypakowac pliki
hdimage2.tgz
hdlist1.dat
do katalogu .sys w partycji hda1

i pliki

contlist.dat
hdlist2.dat
hdlist3.dat
w katalogu .sys w partycji hda2.

Oczywiscie najpierw je trzeba podmontowac gdzies na boku np w /mnt/_hda1 i /mnt/_hda2
Za pomoca mount

Jak rozumiem masz teraz cacko i to cacko nie widzi kart pamieci?
Nawet 1GB?
co jest w rezultacie dmesg?

Trudno mi wiecej pomoc na odleglosc a 3200-ki w lapach nie mialem wiec pisze troche na czuja bo zawsze swoje zabawy robilem wg przepisu z sieci i dzialalo...



Odp: Zaurus
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 20, 2008, 10:14:17 »
wrocilem wiec odpisuje.
przez to ze nie widzi mi dysku twardego fdisk niby instaluje sie (mam tego : http://www.speedyshare.com/664479639.html) gdzies na dysku ale nigdzie sie nie pojawia :| moze ja mam zla wersje?

co do partycji:
wszedlem w menu backup restore menu i dalem HDD 00 Clear i wieciej nic nie robilem z dyskiem. dalem jeszcze Nand flash erase ale to nie jest zwiazane z dyskiem.

co do plikow http://www.trisoft.de/download/SLC3200SYSPART.zip:
jak ja mam je umiescic w katalogach zeby podczas botoowania zaurus zainicjowal dysk? probuje i nie wychodzi

znalazlem jeszcze to http://figlabs.com/restore/ tylko tu jest napisane ze potrzebuje cfki ale sd tez by pewnie podeszlo:)
zalogowalem sie jako root. Nastepnie jak wpisuje komendy wyskakuja mi bledy.
wszedlem do fdiska ale jest tam tyle funkcji ze wole poczekac na Twoja odpowiedz zeby nie pogorszyc jeszcze bardziej sytuacji :P
edit:
zaczalem sie bawic w fdisku. okazalo sie ze partycji wogole nie mialem. utworzylem jak narazie trzy partycje  ale dalej wyskakuje mi ten blad. teraz bede probowal zamontowac pliki z trisofta...

edit:

poradzilem sobie z partycjami :) teraz mam tylko problem z tymi plikami zeby je zamontowac. pojawil mi sie blad ktory opisany jest w pliku tekstowym z trisoft a mianowicie:

Cytuj
The Zaurus will display an error like "HDD not initialized" if the
directories and files are missing. Just restoring the partition table
won't make an SL-C3200 happy.

pewnie chodzi o tej pliki ktore trzeba zamontowac. pisza ze

Cytuj
/hda1 and /hda2 are 9.5 MB partitions. Each one contains a ".sys" and
a "lost+found" directory. The contents of the .sys-directories are
in this file.

Files in /hdd1/.sys :
hdimage2.tgz  (2149 Bytes, contains japanese web-bookmarks - hurray !)
hdlist1.dat (85 Bytes, no clue what it's good for)

Files in /hdd2/.sys :
contlist.dat (74327 Bytes)
hdlist2.dat (1264 Bytes)
hdlist3.dat (1519 Bytes)


The Zaurus will display an error like "HDD not initialized" if the
directories and files are missing. Just restoring the partition table
won't make an SL-C3200 happy.

masz jakis pomysl jak to zamontowac?;>

podczas wpisywania komendy w celu zamontowania wyskakuje : cant find in etc/fstab
gdzie ten plik sie znajduje?

zainstalowalem cacko bo chcialem zobaczyc czy bedzie czytac karte. dalej jest problem z jej odczytem. wogole zaurus nie reaguje na wsadzona karte ( nawet 1gb) moze to byc wina tego bledu ktory sygnalizuje zaurus podczas bootowania?
oryginalny rom czyta karty

dziwi mnie tez problem z odczytem filmow. niby tyle formatow jest obslugiwanych a kino ma problemy,zacina sie itp. (wyskakuje mi blad o niezgodnosci softu ze sprzetem)

sa jakies specjalne kodeki?


i jeszcze dwa pytania... da sie zsynchronizowac zaurusa z pc zeby internet dzialal?
aby zaurus mogl korzystac z Wi-Fi trzeba zakupic taka karte? http://www-pl.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=PL%2FLayout&cid=1152746123767&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper

po podpieciu pod slot i wgraniu sterow wszystko bedzie chodzic?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2008, 03:06:01 wysłana przez Userek »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 21, 2008, 15:47:04 »
Ale zes pojechal. Po kolei:

Najpierw dysk:
Rozumiem ze system ci sie dobrze zflashowal i masz interfejs uzytkownika graficzny ale nie widzi ci karty SD, i dysku twardego?

Nalezy przesledzic sobie dysk twardy. Wchodzisz na konsolke, robisz su - root i jako root piszesz dmesg
Tam sobie patrzysz co system pisze na temat samego dysku /dev/hda i partycji /dev/hdaX gdzie X to numerek.
Wez sobie podepnij na usb pendraka i na niego rzucaj rezultaty komendy dmesg albo wyslij pliczek tekstowy z rezultatem komendy i wrzuc tutaj.

W rezultacie powinno byc ze znalazl i rozpoznal ten microdrive ktory robi za /dev/hda.

Jesli ten dysk jest to trzeba go spartycjonowac. Robi sie to za pomoca fdisk-a. Skoro masz paczke i  ja zainstalowales to jako root powinienes widziec fdisk bez dodatkowych cwiczen. po prostu jako root piszesz fdisk /dev/hda i juz. Jesli nie dziala to mozesz sobie w mc poszukac pliku fdisk na calym filesystemie i zobaczysz czy wogole jest w palmie.

Jak juz bedziesz mial dostep do fdiska to tworzysz sobie partycje takie jak powinny byc (rozmiary i typy).
Z rozmiarem trzeba albo wpisac w blokach albo wpisywac rozmiar w MB i sprawdzac czy zalozyl tak jak ma byc w ilosci cylindrow/sektorow (nie wiem co tam sie akurat liczy)
/dev/hda1  Start 1  End 20  Blocks 10048+  id 83 System Linux
/dev/hda2  Start 21 End 40  Blocks 10080  id 83 System Linux
/dev/hda3  Start 41 End 11905 Blocks 5979960 id c System Win95 FAT32 (LBA)
Z typem jest prosciej bo trzeba po prostu wpisac numerek (np 83) i juz.

Nastepnie tworzysz system plikow w tych partycjach:
mke2fs -j /dev/hda1
mke2fs -j /dev/hda2
mkfs.vfat -F 32 /dev/hda3

Nastepnie tworzysz sobie w /mnt katalogi:
mkdir /mnt/_hda1
mkdir /mnt/_hda2
mkdir /mnt/_hda3

Nastepnie pod nie montujesz te partycje
mount /dev/hda1 /mnt/_hda1
mount /dev/hda2 /mnt/_hda2
mount /dev/hda3 /mnt/_hda3

I w te katalogi wypakowujesz te archiwa ktore sciagnalaes z trisofta.

To ze ci pisze ze w etc/fstab takiego czegos nie ma znaczy ze podajesz tylko jedno co ma byc podmontowane. Bo normalnie jak masz wpisane w fstab dyski i sposob montowania to wystarczy ze podasz ze chcesz zamontowac albo dysk i wtedy mount sam sobie znajdzie gdzie to przyczepic albo piszesz gdzie ma byc montowany katalog i wtedy mount sobie znajduje jaki dysk tam ma byc podczepiony. Ty tego nie masz (i nie jest to konieczne jesli podajesz co (np. /dev/hda1) i gdzie (/mnt/_hda1) podlaczyc)
Skoro sobie poradziles z partycjami to zweryfikuj czy wszystko zrobiles jak pisze bo mogles o czyms zapomniec i kiedys ci wyjdzie babol ale powinno byc OK.

Te pliki z trisofta musisz sobie wypakowac. Np winrar takie cos rozpakowuje. Wypakuj sobie te katalogi i skopiuj w odpowiednie dyski. Tam pisza dosyc wyraznie co gdzie powrzucac.
np. hdimage2.tgz i hdlist1.dat umieszczasz w /mnt/hda1/.sys


Co do karty.
Jak sobie zresetujesz zaurusa bez kart jako root zrob dmesg i przeczytaj ostatnie linijki.
Nastepnie wsadz karte i znowu zrob dmesg i zobacz co sie pojawilo na koncu (po to zapamietujesz ostatnie linijki zeby wiedziec co sie pojawilo) i po tym sie kapniesz co sie stalo.
Pewnie brakuje ci modulow czy cos.
W takim wypadku przy instalacji cacko wybierz sobie opcje zeby formatowal wszystkie systemy plikow bo pewnie jakies smieci ci sie poniewieraja z poprzednich distro.

Co do kino:
Mi kino dobrze biega. Jako ze c1000 i c3200 to te same procki i uklady to powinno byc ok ale ja jestem ostrozny i filmy mam tylko w divx-ie, mpeg i ewentualnie mpeg4. rmvb nie bedzie biegal.
U mnie na c1000 filmy sie odtwarzaja bez rekompresji w fullscreenie bez zmiany rozmiarow i jest okolo 15-20fps. Tylko killbill mi sie tnie jak jest duzo ruchu na ekranie.
Trudno mi wyrokowac co jest nie tak. Sprobuj po prostu uruchomic mplayer z nazwa pliku z filmem i zobacz czy pojdzie plynnie. Ekran sie troche skaszani ale bedziesz wiedzial czy trzeba cos przestawic w konfigu kino.

Co do sieci to ci duzo nie powiem, uzywm tylko BT i sieciowki ethernetowej i mi dziala bez problemow. Nic nie musialem dodawac czy instalowac tylko tyle co bylo w cacko mi wystarczylo. Wifi nie mam.

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 22, 2008, 11:35:45 »
ze wszystkim sobie poradzilem. po wlozeniu karty sd zaurus ja wykrywa podczas dsmeg, partycje tez sa ok. SD wykrywa oryginalny rom ale przy cacko jak wsadze karte to zero reakcji jest.

 caly czas mialem i mam problem z tym bledem:

gdy wchodze do systemu dalej mam blad ale widzi dysk, mozna sie laczyc z pc kopiowac dane ale ciagle jest ten blad. zrobilem tak jak na pisales. wypakowalem te pliki na dysku zaurusa w nastepujacy sposob(tak jak pisza w txt):

J:\mnt\hda1\.sys (hdimage2.tgz i hdlist1.dat)
J:\mnt\hda2\.sys (contlist.dat hdlist2.dat hdlist3.dat)
J:\mnt\hda3 (tutaj pliki movie music itp)

nastepnie jako root wpisalem

Cytuj
Nastepnie tworzysz sobie w /mnt katalogi:
mkdir /mnt/_hda1
mkdir /mnt/_hda2
mkdir /mnt/_hda3

Nastepnie pod nie montujesz te partycje
mount /dev/hda1 /mnt/_hda1
mount /dev/hda2 /mnt/_hda2
mount /dev/hda3 /mnt/_hda3

wyciagam  a nastepnie wkladam baterie i wlaczam zaurusa . dalej jest blad... :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2008, 12:28:10 wysłana przez Userek »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 22, 2008, 13:52:21 »
ze wszystkim sobie poradzilem. po wlozeniu karty sd zaurus ja wykrywa podczas dsmeg, partycje tez sa ok. SD wykrywa oryginalny rom ale przy cacko jak wsadze karte to zero reakcji jest.

 caly czas mialem i mam problem z tym bledem:

gdy wchodze do systemu dalej mam blad ale widzi dysk, mozna sie laczyc z pc kopiowac dane ale ciagle jest ten blad. zrobilem tak jak na pisales. wypakowalem te pliki na dysku zaurusa w nastepujacy sposob(tak jak pisza w txt):

J:\mnt\hda1\.sys (hdimage2.tgz i hdlist1.dat)
J:\mnt\hda2\.sys (contlist.dat hdlist2.dat hdlist3.dat)
J:\mnt\hda3 (tutaj pliki movie music itp)

nastepnie jako root wpisalem

Cytuj
Nastepnie tworzysz sobie w /mnt katalogi:
mkdir /mnt/_hda1
mkdir /mnt/_hda2
mkdir /mnt/_hda3

Nastepnie pod nie montujesz te partycje
mount /dev/hda1 /mnt/_hda1
mount /dev/hda2 /mnt/_hda2
mount /dev/hda3 /mnt/_hda3

wyciagam  a nastepnie wkladam baterie i wlaczam zaurusa . dalej jest blad... :(

Po zamontowaniu trzeba wkopiowac pliki do katalogów.
Po restarcie powinienes te katalogi miec zamontowane tam gdzie one sa zazwyczaj (wklej tu swoje etc/fstab).

To:
mkdir /mnt/_hda1
mkdir /mnt/_hda2
mkdir /mnt/_hda3

Nastepnie pod nie montujesz te partycje
mount /dev/hda1 /mnt/_hda1
mount /dev/hda2 /mnt/_hda2
mount /dev/hda3 /mnt/_hda3[/quote]
Jest po to abys sobie mogl wrzucic pliki na sformatowane partycje bo nie wiem co miales namieszane a tak sytuacja jest jasna co i gdzie lezy.
Te pliki sprobuj wrzucic spakowane i rozpakowane (w pliku z trisofta sa spakowane tgz-y a w nich pliki) wiec wrzuc tez to samo ale rozpakowane.

Wklej tutaj rezultat dmesg po wlozeniu karty.
Inaczej ci nie pomoge. (moze bym mogl jakbym c3200 mial...)


Odp: Zaurus
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 22, 2008, 22:42:21 »
sprobuje jeszcze raz od nowa. moze cos przeoczylem.


po zamontowaniu partycji nalezy wpisac jakas komende aby katalogi zapisaly sie?ja po wpisaniu daje reboot . one na pewno sie tworza poniewaz gdy chce zamontowac drugi raz te sama partycje wyskakuje komunikat ze juz istnieje ale po wejsciu na dysk nie ma zadnych katalogow. przy ponownym wejsciu jako root gdy sprawdzam czy istnieja owe katalogi to ich nie ma. wychodzi na to ze nie zapisuja sie.

nie mam pendrive'a jest jakis inny sposob zeby to skopiowac?:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2008, 00:05:33 wysłana przez Userek »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 23, 2008, 17:44:03 »
sprobuje jeszcze raz od nowa. moze cos przeoczylem.


po zamontowaniu partycji nalezy wpisac jakas komende aby katalogi zapisaly sie?ja po wpisaniu daje reboot . one na pewno sie tworza poniewaz gdy chce zamontowac drugi raz te sama partycje wyskakuje komunikat ze juz istnieje ale po wejsciu na dysk nie ma zadnych katalogow. przy ponownym wejsciu jako root gdy sprawdzam czy istnieja owe katalogi to ich nie ma. wychodzi na to ze nie zapisuja sie.

nie mam pendrive'a jest jakis inny sposob zeby to skopiowac?:)

Po zamontowaniu i po zapisaniu plikow na tyl systemie plikow nie trzeba nic utrwalac.
Ale moze masz na mysli punkty montowania aby sie partycje same montowaly po restarcie? Jesli tak to trzeba je dopisac do fstab. Tak jak dla juz istniejacych partycji tylko trzeba odpowiedni typ filesystemu wpisac (czyli vfat i ext2 odpowiednio).

Sposobow na wysylanie danych dla zaurusa jest masa ale jesli masz problemy ze starownikami to moze byc klops :)
Mozna:
Wysylac irda, BT (dongle USB), siecia po USB, siecia po ethernecie (z donglem)
Nagrac na karte CF lub SD
Wystawic jedna z kart jako pendrive po usb.


Odp: Zaurus
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 23, 2008, 23:16:49 »
no niestety jesli chodzi o linuxa i zaurusy to ciezka u mnie :P nie ta dziedzina he he

czyli po wpisaniu tych komend ktore podales partycje nadal sie nie pojawiaja po wlaczeniu zaurusa to co zle robie?

napisales:

Cytuj
Tak jak dla juz istniejacych partycji tylko trzeba odpowiedni typ filesystemu wpisac (czyli vfat i ext2 odpowiednio).

czyli po zalogowaniu jako root co dokladnie nalezy wpisac?

prosze:

Cytuj
monitor_modexit:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: unload
udc_disable: ep0_urb already NULL
udc_disable: ep0_urb already NULL
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 exiting
usbdm: usbd_monitor 0.3 035 2002-06-12 20:00
monitor_connected: 1
monitor_load:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: load
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
storage_fd: storage_fd 0.1 035 2002-06-12 20:00 (OUT=64,IN=64)
storage_fd: vendorID: 4dd productID: 9050
pxa27x_bi 0.1-alpha 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
bi_modinit: call udc_startup_events
bi_device_event: call udc_enable
bi_device_event: call udc_all_interrupts
monitor_modinit: finished
MSDOS FS: IO charset utf8
pxa_pcmcia_init(1)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=52 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=05 MMC_STAT=0x2142)
[SD]-clustsize = 4000
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT3-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT2-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
cramfs: wrong magic
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
VFS: Can't find a Minix or Minix V2 filesystem on device 3c:01.
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
MSDOS FS: IO charset utf8


a tutaj znalazlem identyczny problem z karta sd

http://www.oesf.org/forum/index.php?showtopic=22444
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2008, 04:23:14 wysłana przez Userek »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 25, 2008, 07:17:31 »
Wklej tutaj swoj /etc/fstab to ci dopisze te trzy partycje i wyjasnie dlaczego tak a nie inaczej.
I wtedy po starcie same sie podmontuja

Co do dmesg:
Nie wkleiles calego.
jako root napisz dmesg > /katalog/gdzie/mozesz/sobie/zapisac/plik.txt
Oczywiscie katalog sobie wybierz rozsadny.

Co do Tego co wkleiles to sugestia tam jest taka ze trzeba sformatowac karte w zaurusie i wtedy dziala. ale nie sadze zeby u ciebie tak bylo.
Jaka karte masz?
Czy dla kart CF tez sa takie problemy?


Odp: Zaurus
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 25, 2008, 14:48:20 »
prosze (przez terminala skopiowalem):

Cytuj
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
SD Driver Initialized.
sharp_mmcsd 0.30 13 Oct 2004
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=52 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=05 MMC_STAT=0x2142)
[SD]-clustsize = 4000
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT3-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT2-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
cramfs: wrong magic
 mmcda:<7>usbh: udc_connected: ACTIVE_LOW: 0<7>usbh: monitor_connected: 0
usbh: monitor_unload: 0
usbh: monitor_hotplug: agent: usbh interface: monitor action: unload
 mmcda1
 mmcda: mmcda1
VFS: Can't find a Minix or Minix V2 filesystem on device 3c:01.
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
MSDOS FS: IO charset utf8
usbh: monitor_request_irq: 41 71
usbh: monitor_modinit: finished
usbdm: usbd_monitor 0.3 035 2002-06-12 20:00
monitor_connected: 1
monitor_load:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: load
usbh: udc_connected: ACTIVE_LOW: 0<7>usbh: monitor_connected: 0
usbh: monitor_unload: 4
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
net_fd 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="",alwaysup=0,OUT=64,IN=64)
vendorID: 4dd productID: 9031
pxa27x_bi 0.1-alpha 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
bi_modinit: call udc_startup_events
bi_device_event: call udc_enable
bi_device_event: call udc_all_interrupts
udc_connect: usb-device is not active.
monitor_modinit: finished

monitor_modexit:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: unload
udc_disable: ep0_urb already NULL
udc_disable: ep0_urb already NULL
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 exiting
usbdm: usbd_monitor 0.3 035 2002-06-12 20:00
monitor_connected: 1
monitor_load:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: load
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
storage_fd: storage_fd 0.1 035 2002-06-12 20:00 (OUT=64,IN=64)
storage_fd: vendorID: 4dd productID: 9050
pxa27x_bi 0.1-alpha 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
bi_modinit: call udc_startup_events
bi_device_event: call udc_enable
bi_device_event: call udc_all_interrupts
udc_connect: usb-device is not active.
monitor_modinit: finished
Fatal Off
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: suspend
udc_disable: ep0_urb already NULL
udc_disable: ep0_urb already NULL
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 exiting
monitor_pm_event: suspend finished (rc=0)
usbh: monitor_hotplug: agent: usbh interface: monitor action: suspend usbh: monitor_pm_event: suspend finished (rc=0)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=07 MMC_STAT=0x2142)
pxa_pcmcia_suspend(1)
sharp_sl_nand_suspend
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000001 (src=2e000019)
return to suspend (fatal) ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000000 (src=2e000019)
return to suspend ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000001 (src=2e000019)
return to suspend (fatal) ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=08000000 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000000 (src=2e000019)
return to suspend ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=08000000 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000000 (src=2e000019)
return to suspend ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000001 (src=2e000019)
FCS : CCCR = 2000210
corgi_bl : unlimit contrast
sharp_sl_nand_resume
pxa_pcmcia_init(0)
pxa_pcmcia_init(1)
pxa_sd_wait_response: card removed (cmd=00)
pxa_sd_wait_response: card removed (cmd=00)
pxa_sd_wait_response: card removed (cmd=00)
pxa_sd_wait_id_response: card removed (cmd=00)
!!! mmc/sd card was removed. Please unmount the card.
usbh: hotplug_schedule_bh: schedule bh
hotplug_schedule_bh: schedule bh
usbh: hotplug_bh:
usbh: udc_connected: ACTIVE_LOW: 0<7>usbh: monitor_connected: 0
usbh: monitor_restore: RESTORE_UNLOADED
usbh: monitor_hotplug: agent: usbh interface: monitor action: restore-unloaded
new hp status=0
hotplug_bh:
monitor_connected: 1
monitor_restore: RESTORE_LOADED
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: restore-loadedusbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
storage_fd: storage_fd 0.1 035 2002-06-12 20:00 (OUT=64,IN=64)
storage_fd: vendorID: 4dd productID: 9050
pxa27x_bi 0.1-alpha 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
bi_modinit: call udc_startup_events
bi_device_event: call udc_enable
bi_device_event: call udc_all_interrupts
udc_connect: usb-device is not active.
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=52 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=05 MMC_STAT=0x2142)
[SD]-clustsize = 4000
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT3-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT2-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
cramfs: wrong magic
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
VFS: Can't find a Minix or Minix V2 filesystem on device 3c:01.
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
MSDOS FS: IO charset utf8
bash-2.05$     
bash-2.05$ dmesg
TAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_id_response: responce time out (cmd=01 MMC_STAT=0x2142)
SD Driver Initialized.
sharp_mmcsd 0.30 13 Oct 2004
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=52 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=05 MMC_STAT=0x2142)
[SD]-clustsize = 4000
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT3-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT2-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
cramfs: wrong magic
 mmcda:<7>usbh: udc_connected: ACTIVE_LOW: 0<7>usbh: monitor_connected: 0
usbh: monitor_unload: 0
usbh: monitor_hotplug: agent: usbh interface: monitor action: unload
 mmcda1
 mmcda: mmcda1
VFS: Can't find a Minix or Minix V2 filesystem on device 3c:01.
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
MSDOS FS: IO charset utf8
usbh: monitor_request_irq: 41 71
usbh: monitor_modinit: finished
usbdm: usbd_monitor 0.3 035 2002-06-12 20:00
monitor_connected: 1
monitor_load:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: load
usbh: udc_connected: ACTIVE_LOW: 0<7>usbh: monitor_connected: 0
usbh: monitor_unload: 4
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
net_fd 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="",alwaysup=0,OUT=64,IN=64)
vendorID: 4dd productID: 9031
pxa27x_bi 0.1-alpha 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
bi_modinit: call udc_startup_events
bi_device_event: call udc_enable
bi_device_event: call udc_all_interrupts
udc_connect: usb-device is not active.
monitor_modinit: finished

monitor_modexit:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: unload
udc_disable: ep0_urb already NULL
udc_disable: ep0_urb already NULL
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 exiting
usbdm: usbd_monitor 0.3 035 2002-06-12 20:00
monitor_connected: 1
monitor_load:
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: load
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
storage_fd: storage_fd 0.1 035 2002-06-12 20:00 (OUT=64,IN=64)
storage_fd: vendorID: 4dd productID: 9050
pxa27x_bi 0.1-alpha 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
bi_modinit: call udc_startup_events
bi_device_event: call udc_enable
bi_device_event: call udc_all_interrupts
udc_connect: usb-device is not active.
monitor_modinit: finished
Fatal Off
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: suspend
udc_disable: ep0_urb already NULL
udc_disable: ep0_urb already NULL
usbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 exiting
monitor_pm_event: suspend finished (rc=0)
usbh: monitor_hotplug: agent: usbh interface: monitor action: suspend usbh: monitor_pm_event: suspend finished (rc=0)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=07 MMC_STAT=0x2142)
pxa_pcmcia_suspend(1)
sharp_sl_nand_suspend
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000001 (src=2e000019)
return to suspend (fatal) ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000000 (src=2e000019)
return to suspend ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000001 (src=2e000019)
return to suspend (fatal) ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=08000000 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000000 (src=2e000019)
return to suspend ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=08000000 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000000 (src=2e000019)
return to suspend ....
jack=0
resume virtual_wakeup_factor=00000001 (src=9801a003)
resume logical_wakeup_factor=00000001 (src=2e000019)
FCS : CCCR = 2000210
corgi_bl : unlimit contrast
sharp_sl_nand_resume
pxa_pcmcia_init(0)
pxa_pcmcia_init(1)
pxa_sd_wait_response: card removed (cmd=00)
pxa_sd_wait_response: card removed (cmd=00)
pxa_sd_wait_response: card removed (cmd=00)
pxa_sd_wait_id_response: card removed (cmd=00)
!!! mmc/sd card was removed. Please unmount the card.
usbh: hotplug_schedule_bh: schedule bh
hotplug_schedule_bh: schedule bh
usbh: hotplug_bh:
usbh: udc_connected: ACTIVE_LOW: 0<7>usbh: monitor_connected: 0
usbh: monitor_restore: RESTORE_UNLOADED
usbh: monitor_hotplug: agent: usbh interface: monitor action: restore-unloaded
new hp status=0
hotplug_bh:
monitor_connected: 1
monitor_restore: RESTORE_LOADED
monitor_hotplug: agent: usbd interface: monitor action: restore-loadedusbdcore: usbdcore 0.1 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
storage_fd: storage_fd 0.1 035 2002-06-12 20:00 (OUT=64,IN=64)
storage_fd: vendorID: 4dd productID: 9050
pxa27x_bi 0.1-alpha 035 2002-06-12 20:00 (dbg="")
bi_modinit: call udc_startup_events
bi_device_event: call udc_enable
bi_device_event: call udc_all_interrupts
udc_connect: usb-device is not active.
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=52 MMC_STAT=0x2142)
pxa_sd_wait_response: responce time out (cmd=05 MMC_STAT=0x2142)
[SD]-clustsize = 4000
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT3-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
EXT2-fs: Unrecognized mount option quiet
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
cramfs: wrong magic
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
VFS: Can't find a Minix or Minix V2 filesystem on device 3c:01.
 mmcda: mmcda1
 mmcda: mmcda1
MSDOS FS: IO charset utf8

z CF nie probowalem poniewaz nie posiadam.

a tutaj z cacko ktore nie wykrywa mi karty:
Cytuj
Linux version 2.4.20 (maslovsky@linux) (gcc version 2.95.3 20010315 (release))
#4 Thu, 04 May 2006 23:11:42 +0400
CPU: XScale-PXA270 revision 7
Machine: SHARP Terrier
Converting old-style param struct to taglist
Ignoring unrecognised tag 0x00000000
Turbo Mode clock : 416.00MHz (*2.0, active)
Run Mode clock   : 208.00MHz
System bus clock : 208.00MHz (1/1)
Memory clock     : 208.00MHz (1/1)
LCD clock        : 104.00MHz (1/2)
Security risk: creating user accessible mapping for 0x08000000 at 0xf1000000
On node 0 totalpages: 16384
zone(0): 16384 pages.
zone(1): 0 pages.
zone(2): 0 pages.
Kernel command line: console=ttyS0 root=/dev/mtdblock2 mtdparts=sharpsl-nand:71
68k@0k(smf),44032k@7168k(root),-(home) jffs2_orphaned_inodes=delete EQUIPMENT=5
 LOGOLANG=1 DEFYEAR=2007 LOGO=1 LAUNCH=q
Console: colour dummy device 80x30
Calibrating delay loop... 415.33 BogoMIPS
Memory: 64MB = 64MB total
Memory: 62160KB available (1980K code, 497K data, 136K init)
Dentry cache hash table entries: 8192 (order: 4, 65536 bytes)
Inode cache hash table entries: 4096 (order: 3, 32768 bytes)
Mount-cache hash table entries: 1024 (order: 1, 8192 bytes)
Buffer-cache hash table entries: 4096 (order: 2, 16384 bytes)
Page-cache hash table entries: 16384 (order: 4, 65536 bytes)
POSIX conformance testing by UNIFIX
Linux NET4.0 for Linux 2.4
Based upon Swansea University Computer Society NET3.039
Initializing RT netlink socket
RCSR = 8
apm: BIOS version 1.2 Flags 0x02 (Driver version 1.14)
FCS : CCCR = 2000210
enable_irq(120) unbalanced from c000c7d8
batok installed
Starting kswapd
Journalled Block Device driver loaded
JFFS2 version 2.1. (C) 2001, 2002 Red Hat, Inc., designed by Axis Communication
s AB.
Squashfs 2.2 (released 2005/07/03) (C) 2002-2004, 2005 Phillip Lougher
Sharp SL-Series PXA fb driver initialized.
reset resolution unkown => 480x640
Console: switching to colour frame buffer device 80x30
fb0: SHARPSL_PXAFB frame buffer device
keyboard initilaized.
pty: 256 Unix98 ptys configured
Serial driver version 5.05c (2001-07-08) with no serial options enabled
SharpSL serial driver version 5.05c (2001-07-08) with no serial options enabled
ttyS00 at 0xf8100000x (irq = 22) is a 16550A
ttyS01 at 0xf8700000x (irq = 20) is a 16550A, using IRDA
ttyS02 at 0xf8200000x (irq = 21) is a 16550A
rs_init: IRDA H/W initializaion
sharpled_init: done.
spitz remote controller
Cotulla Real Time Clock driver v1.00
Cotulla Touch Screen driver initialized
Uniform Multi-Platform E-IDE driver Revision: 6.31
ide: Assuming 50MHz system bus speed for PIO modes; override with idebus=xxRAMDISK driver initialized: 16 RAM disks of 8192K size 1024 blocksize
loop: loaded (max 8 devices)
PPP generic driver version 2.4.2
PPP Deflate Compression module registered
PPP BSD Compression module registered
Spitz audio driver initialize
Sharp SL series flash device: 1000000 at 0
Using static partision definition
Creating 1 MTD partitions on "sharpsl-flash":
0x00140000-0x007f0000 : "Filesystem"
NAND device: Manufacture ID: 0xec, Chip ID: 0xf1 (Samsung NAND 128MB 3,3V) Creating 3 MTD partitions on "NAND 128MB 3,3V":
0x00000000-0x00700000 : "smf"
0x00700000-0x03200000 : "root"
0x03200000-0x08000000 : "home"
Linux Kernel Card Services 3.1.31
  options:  [pm]
Intel PXA250/210 PCMCIA (CS release 3.1.31)
pxa_pcmcia_init(0)
pxa_pcmcia_init(1)
Backlight Driver Initialized.
mice: PS/2 mouse device common for all mice
NET4: Linux TCP/IP 1.0 for NET4.0
IP Protocols: ICMP, UDP, TCP
IP: routing cache hash table of 512 buckets, 4Kbytes
TCP: Hash tables configured (established 4096 bind 4096)
NET4: Unix domain sockets 1.0/SMP for Linux NET4.0.
NetWinder Floating Point Emulator V0.97 (double precision)
IrCOMM protocol (Dag Brattli)
cramfs: wrong magic
FAT: bogus logical sector size 381
VFS: Mounted root (jffs2 filesystem) readonly.
Freeing init memory: 136K
Trying to free nonexistent resource <f7000000-f700000f>
hda: HMS360606D5CF00, ATA DISK drive
ide0 at 0xf7000000-0xf7000007,0xf700000e on irq 136
hda: 12000556 sectors (6144 MB) w/128KiB Cache, CHS=11905/16/63
Partition check:
 hda: hda1 hda2 hda3
ide_cs: hda: Vcc = 3.3, Vpp = 0.0
 hda: hda1 hda2 hda3
 hda: hda1 hda2 hda3
kjournald starting.  Commit interval 5 seconds
EXT3-fs: mounted filesystem with ordered data mode.
kjournald starting.  Commit interval 5 seconds
EXT3 FS 2.4-0.9.19, 19 August 2002 on ide0(3,2), internal journal
EXT3-fs: recovery complete.
EXT3-fs: mounted filesystem with ordered data mode.
MSDOS FS: IO charset utf8
bvdd:  Registeration is a success.
bvdd:  AREA       VIRTUAL   PHYSICAL     SIZE
bvdd:  BVDD  : 0xc597b000 0xa3600000  2097152
bvdd:  PXAFB : 0xc3e00000 0xa3e00000   614400
bvdd:  SRAM  : 0xfe100000 0x5c001000   262144
 hda: hda1 hda2 hda3
 hda: hda1 hda2 hda3
kjournald starting.  Commit interval 5 seconds
EXT3-fs: mounted filesystem with ordered data mode.
kjournald starting.  Commit interval 5 seconds
EXT3 FS 2.4-0.9.19, 19 August 2002 on ide0(3,2), internal journal
EXT3-fs: mounted filesystem with ordered data mode.
MSDOS FS: IO charset utf8


sformatowalem karte ale nic to nie dalo. znalazlem za to inna rzecz ktora moze pomoc
http://www.oesf.org/forum/index.php?act=attach&type=post&id=2244
brakuje mi wlasnie obrazu od karty dlatego karta nie jest wogole rozpoznawana. probwalem jako root cos zrobic ale nie udalo mi sie.
tworzylem najpierw mkdir /mnt/mmcda1 to wyswietla mi sie komunikat ze katalog isnieje. pozniej mount /dev/mmcda1 i kolejny komunikat ze : Device or resource busy hmmm...

a co do tych plikow z trisofta to jest trzeba zamontowac jako root czy skopiowac na dysk bedac w systemie?
znalazlem:
Cytuj
By the way, for those not familiar with fdisk, just boot into linux (b+d on reboot) and do fdisk /dev/hda. Delete your existing partitions with 'd'. Create new partitions with 'n', all primary. Set types with 't' according to the readme in the trisoft file. Exit with 'w' when done, but print with 'p' to check before. When you're done with your partition table, run the mkfs/mke2fs commands in the readme. Mount the /dev/hda1 /dev/hda2 partitions with 'mount /dev/hd# /hdd#' where # is 1 or 2. Then for each drive 'mkdir /hdd#/.sys' and 'cp -r /mnt/cf/hdd#sys /hdd#/.sys' to restore the drive contents (assuming your CF card is mounted on /mnt/cf. Use /mnt/card if you're doing SD). Reboot into your ROM installer and you should be OK.

Robie tak ale wyswietla mi ze : no such file or directory
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2008, 12:41:10 wysłana przez Userek »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 29, 2008, 12:20:07 »
Co do dysków i restartu.
Wrzuć tutaj swój /etc/fstab
Wyjaśnie ci jak go wyedytować.

Zadnego obrazu ci do karty nie potrzeba.

jako root zrob mkfs.vfat /dev/mmcda1
i sprobuj podmontowac
mount /mnt/card

i podrzuc co powie zaurus

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 01, 2008, 18:24:55 »
jak wrzucic etc/fstab? :)

a co do karty

piszac mkfs.vat...... zaurus wyswietla ze : contains a mounted file system a pozniej jak chce zamontowac to ze urzadzenie jest zajete (device or resource busy)
probowalem na karcie 2 gb z updatem cacka bo ta 1 gb juz nie jest wykrywana wogole przez zaurusa i nie wiem co sie stalo

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 06, 2008, 17:37:20 »
jak wrzucic etc/fstab? :)

a co do karty

piszac mkfs.vat...... zaurus wyswietla ze : contains a mounted file system a pozniej jak chce zamontowac to ze urzadzenie jest zajete (device or resource busy)
probowalem na karcie 2 gb z updatem cacka bo ta 1 gb juz nie jest wykrywana wogole przez zaurusa i nie wiem co sie stalo

Plik fstab z katalogu /etc wrzuc tutaj zebym go mogl obejzec.

A drugi problem to pewnie to ze ten system plikow jest juz podlaczony w innym miejscu.
Jako root napisz mount i w rezultacie dostaniesz liste urzadzen (karty/dyski) i miejsc gdzie sa podlaczone do glownego systemu plikow wraz z parametrami (system plikow -fat ext2, tryb odczytu i takie tam)
Zeby go sformatowac musisz go odmontowac za pomoca umount /dev/nazwa_urzadzenia
Dlatego chce twoj fstab zeby ci wyjasnic gdzie co masz podlaczone.

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 06, 2008, 22:44:37 »
hmmm nie wiem gdzie ten katalog sie znajduje  :worried:

sprawdzalem mount i mam niby /dev/mmcda1 on /mnt/card type vfat (rw,noatime) ale i tak nie wykrywa karty

*

Dino_Zaurus

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 07, 2008, 14:05:56 »
jak juz go zepsujesz kompletnie to z checia go kupie..tanio :P

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 07, 2008, 17:01:29 »
hmmm nie wiem gdzie ten katalog sie znajduje  :worried:

sprawdzalem mount i mam niby /dev/mmcda1 on /mnt/card type vfat (rw,noatime) ale i tak nie wykrywa karty

Katalog /etc jest w glownym katalogu.
Jako root piszesz w terminalu/konsoli cd /etc i juz w nim bedziesz.

A co do uwagi lucass-a to ujme to tak. Strasznie sie Userek meczysz z tym zaurusem. Masz w sumie trzy drogi do wyboru:
-nauczyc sie linuxa
-sprzedac zaurusa (moze nie pojsc za normalna cene ok 1000zl - karty tanieja, fajne zabawki na rynku sie pojawiaja)
-wywalczyc i uczesac zaurusa teraz i uzywac go dluugo ale bez kombinowania...

Ja bym dal za niego maks 300zl bo juz mam c1000. Ale chyba lepsze nawet te 300zl niz taka makabra :)

Uczciwie bedzie jesli ktos ci za ten zestaw z poczatku drugiej strony watku da  600-700zl w zaleznosci od uszanowania powierzchniowego.

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 08, 2008, 00:41:39 »
sprzedawac go nie chce. Chce tylko dojsc do ladu z odczytem karty sd i bede go uzywal bez kombinowania poniewaz sprzydaje mi sie w wielu sytuacjach m.in.: na roznych imprezach.
po wpisaniu komendy ktora podales nic sie nie dzieje. Chce tylko dokonczyc sprawe z karta a dysk to mnie juz nie obchodzi bo daje ctrl + c i bledu nie ma

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 11, 2008, 13:51:16 »
sprzedawac go nie chce. Chce tylko dojsc do ladu z odczytem karty sd i bede go uzywal bez kombinowania poniewaz sprzydaje mi sie w wielu sytuacjach m.in.: na roznych imprezach.
po wpisaniu komendy ktora podales nic sie nie dzieje. Chce tylko dokonczyc sprawe z karta a dysk to mnie juz nie obchodzi bo daje ctrl + c i bledu nie ma

Z tych dmesg-ow co wrzuciles nie wynika dlaczego ci karty nie wykrywa.
Jesli zrobiles restore NAND tak jak w trisofcie kazali to ci wiecej nie pomoge. Skonczyly mi sie pomysly.
Moze gdybym dostal do lapy zauropoda to bym cos wymyslil ale zdalnie tego nie wymysle.
Poszukaj moze na forach czy przypadkiem sobie w flash menu (tym co sie uruchamia zeby flashowac zaurusa) nie wylaczyles przypadkiem karty SD.

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 12, 2008, 00:30:48 »
karta jest wykrywana na oryginalnym systemie jak i w menu serwisowym. Cacko tylko karty nie widzi i nie wiem dlaczego;/

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:28:01 »
karta jest wykrywana na oryginalnym systemie jak i w menu serwisowym. Cacko tylko karty nie widzi i nie wiem dlaczego;/

Skad sciagnales to cacko co zainstalowales?

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:02:12 »

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 13, 2008, 11:09:43 »
z tej strony http://exit3.i-55.com/%7Exikon/bsdcacko.html

Dziwne. Niby nie pisza ze ta wersja jest inna niz normalna ale mysle ze to moze miec cos wspolnego z twoim problemem. Poszukaj normalnej wersji cacka.

Sprobuj ta: http://sharpromfeed.home.linuxtogo.org/download/cacko/rom1.23/SL-C3200-Qtopia-1.23-2125070506.zip
Moze tamta byla jakas felerna?
Sprawdz md5 czy ci sie dobrze sciagnely...

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 19, 2008, 00:03:09 »
probowalem i nic. wszedzie widzie karte tylko cacka ma problemy. jest to mozliwe ze przez brak partycji tak sie dzieje?

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: Zaurus
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 20, 2008, 11:55:21 »
probowalem i nic. wszedzie widzie karte tylko cacka ma problemy. jest to mozliwe ze przez brak partycji tak sie dzieje?
Czy karta jest widziana w czytniku w komputerze?
Jesli tak to wszystko powinno byc w porzadku z karta.
Ale sprobuj ja jednak sformatowac za pomoca mkfs.vfat /dev/mmcda1 i odpowiednimi opcjami

*

Dino_Zaurus

Odp: Zaurus
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 20, 2008, 12:09:12 »
moze na innej karcie sprawdzic , jakiejs mniejszej, jakies 512 mb?