[TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich

  • 26 Odpowiedzi
  • 4960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« dnia: Lipiec 02, 2011, 16:47:59 »
Może już wiecie, ale pojawił się sposób na przymuszenie Zune do znalezienia aktualizacji Mango - dla wszystkich, nie tylko dla deweloperów. Sposób faktycznie działa i można mieć pełnosprawne Mango na telefonie :) Skok jakości dość duży.

Instrukcja jak zainstalować: http://wp7world.pl/wp7-mango-dla-wszystkich-tutorial-download/

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2011, 13:14:33 »
A pozniej da sie zaktualizowac to oficjalnej wersji Mango?

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2011, 13:42:37 »
Właśnie też chwilę temu zastanawiałem się nad tym pytaniem i doszedłem do wniosku że przecież tej wersji mango nie zostawią ot tak sobie, tylko będzie możliwość późniejszej jej aktualizacji. Jeśli nie dało by się potem tej właśnie wersji aktualizować, to wszystkie urządzenia z wersją deweloperską byłyby "zatrzymane w rozwoju" co raczej nie jest zamierzeniem twórców WP7...tak przynajmniej pomyślałem i za jakąś godzinkę będę instalował u siebie to "lewe" Mango... zobaczymy co z tego wyjdzie.

Połączone: [time]Lipiec 03, 2011, 13:47:14[/time]
a poza tym, to ta właśnie wersja mango jest chyba całkowicie oficjalna gdyż...chyba...cały myk polega na oszukaniu zune że mamy konto deweloperskie lub też jakieś uprawnienia z nim związane... więc ta instalacja jest jak najbardziej "pełnoprawna" jak napisał autor wątku....tak myślę oczywiście. Mam nadzieję że się nie mylę, bo nie chcę sobie zrobić z telefonu kosztownego przycisku do papieru :D

Kurde działa !!!  właśnie jestem w trakcie ściągania drugiej aktualizacji czyli leci już Mango beta. Ta instrukcja instalacji jest trochę myląca, ale nie wiem czy to nie jest przypadkiem brak wiedzy w temacie z mojej strony, a nie brak dokładnego opisu. Jeszcze pół godzinki i napiszę tutaj czy zadziałało. A odnośnie powrotu do NoDo, to w tym programiku robi się backup który można przywrócić w przypadku jakiś problemów, więc myślę że w przypadku wypuszczenia już finalnej wersji mango nie będzie problemów z jego instalacją.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 16:56:16 wysłana przez pold77 »

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2011, 17:16:21 »
Czekamy z niecierpliwością

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2011, 17:49:15 »
no instaluje się ale już to trwa z godzinę i ledwo co widać po tym pasku postępu żeby coś się działo. już myślałem że zawias jakiś po drodze nastąpił ale idzie instalacja dalej...no i tak godzinę już chyba.

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2011, 17:51:46 »
hmm  :worried:

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2011, 18:01:27 »
no jest mango. telefon działa, więc jak na pierwszy rzut oka jest wszystko ok :)

Software :Windows Phone 7.5

OS version 7661.WP7_5 Trial       .....ale dlaczego trial ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 18:06:56 wysłana przez pold77 »

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2011, 18:07:34 »
Zrobiłeś najpierw kopie zapasową?

Ktoś po instalacji napisał :Hula aż miło, jedyny minus jaki zauważyłem do tej pory to to że na Optimusie przestała działać zakładka LG Apps store.
PS. Połączenie czata z FB i wiadomości tekstowych to dla mnie bomba :)

Ale to chyba mało ważne :-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 18:16:25 wysłana przez Kropek3 »

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2011, 18:17:54 »
ten programik sam robi. ale jeden miałem problem bo cały czas mi wyskakiwało że nie może znależć pliku updatewp.exe, chociaż wszystkie te deweloperskie narzędzia miałem zainstalowane. na jakichś dwóch forach czytałem że nie ma na to "lekarstwa"  no ale nie wiem czy to z mojej niewiedzy czy z niezrozumienia tematu okazało się że to nie chodzi o te narzędzia deweloperskie tylko o to http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Windows-Phone-Support-Tool.shtml po zainstalowaniu tego programiku musiałem znowu wywalić ten nowy zune, zainstalować stary i dopiero uruchomić ten mangoforall. zrobił sobie sam backup, potem zresetował telefon, zune zainstalował jedną aktualizację, dość szybko, potem wyskoczyła informacja o drugiej aktualizacji no i tą godzinę się instalowała. teraz po podłączeniu telefonu do kompa zune sam próbuje się zaktualizować ale jakiś błąd mu wyskakuje, zainstaluje tą wersję z linka, jest po polsku bo miałem ją wcześniej. jak na razie wszystko jest ok, kontakty, maile, smsy i wszystkie programy które były przed instalacją mango są dalej. Na razie nie mam żadnego problemu. Jedynie to ta długa instalacja mi trochę nerwów zjadła bo już myślałem że zwiecha jest.

No Htc Apps w marketplace u mnie też nie działa, wywala jakiś błąd.
Polska klawiatura działa ale oczywiście polskie znaki skracają smsa do 70 znaków  :-|
czata z facebooka połączyć nie mogę bo mi wyskakuje błąd strony www  :-|  wróć :) działa, włączyłem przez pc czata na fb i w telefonie od razu wyskoczyło połączenie. dziwne.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 18:39:36 wysłana przez pold77 »

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2011, 16:06:26 »
Ja również zrobiłem update do mango i niby wszystko naprawdę świetnie działa, naprawdę płynnie nie można powiedzieć. Problem pojawia się gdy chcę jakiś własny dzwonek przypisać do danego kontaktu. W różnych opisach czytałem że ma mieć mniej niż 39sek, mniej niż 1MB w formacie mp3 i niezabezpieczone przed kopiowaniem. I wszystko robię prawidłowo ale niestety nadal jest problem z połączeniem które do mnie przychodzi (generalnie to nie przychodzi tylko telefon się wiesza i po skończeniu połączenie nagle się pojawia że ktoś dzwonił). Problem pojawiał się również w WP7 z NoDo, tylko że teraz niby można zrobić to legalnie a i tak lipa. Powiedzcie mi czy wy nie używacie innych dzwonków niż standard?? nie przypisujecie innych dzwonków do kontaktów?? Proszę o pomoc i zróbcie testy na swoich maszynach.

*

Offline eSo

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2011, 21:50:05 »
to jak to jest z Marketplace ? dziala czy nie ?
nie mowie tylko o htc apps ale ogolnie

*

slotwik

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2011, 22:08:54 »
to jak to jest z Marketplace ? dziala czy nie ?
nie mowie tylko o htc apps ale ogolnie

Marketplace dziala jezeli masz ustawione na UK, wtedy bez problemow.

*

tucz

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2011, 20:43:27 »
u mnie właśnie się instaluje. A później się okaże, czy uda się zaktualizować do oficjalnej wersji mango :)
Czy ta wersja mango (7661), która niby jest beta, zawiera jakieś szczególne błędy?

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2011, 21:44:27 »
Ja nie zauważyłem żadnych błędów, tylko te dzwonki. Moje urządzenie to HD7. Czy ktoś ma podobnie??

*

tucz

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:01:43 »
poki co raz uwalil mi sie telefon podczas wgrywania mango, na szczescie udalo sie odtworzyc z kopii zapasowej.
Puszczam proces jeszcze raz.

edit:
zainstalowane, testuje
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 23:39:56 wysłana przez tucz »

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2011, 13:00:09 »
W moim przypadku wywala komunikat :zunecfg.dll  BRAK ! :mysli:

*

tucz

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2011, 13:18:22 »
ja postępowałem zgodnie z instrukcją:
http://wmpoweruser.com/how-to-easily-upgrade-to-mango-lose-your-warranty/
i bylo ok.

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2011, 20:10:47 »
"Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich"
Może dla wszystkich poza mną  :wink: Wywala błąd o którym pisałem wyżej, i koniec...kropka, żadne zabiegi nie pomagają.
Jedno co z tego wszystkiego wyszło pozytywnego, to to, że mam chociaż Zune "po naszemu"  :ok:

*

slotwik

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2011, 21:57:13 »
Udało mi się zainstalować i po dwóch dniach wróciłem do nodo. Na plus jest "oszczędzanie baterii", polskie literki i możliwość wyboru kalendarzy do wyświetlania. Na minus brak chevrona (chociaż pewnie zaraz będzie) i to że mimo wszystko to beta i dwie zwiechy. Powróciłem do nodo bo tu mogę przynajmniej wrzucić sobie książki do Amazon Kindle i spokojnie czytać i zwiechy jeszcze nie miałem. Tak naprawdę to brakuje mi tylko polskich literek i marketu dla polaków - cała reszta się pojawi pewnie dość szybko (np. gg).

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2011, 08:39:46 »
Ja nie zauważyłem żadnych błędów, tylko te dzwonki. Moje urządzenie to HD7. Czy ktoś ma podobnie??

Ja mam mozarta i wrzuconych około 50 własnych dzwonków wszystkie działają bez zarzutu.
A co do błędów to zauważyłem taką śmieszną sprawę...nie wiem czym to jest spowodowane, ale aparat strzela mi co noc serie 8-12 zdjęć i to raz z lampą a raz bez. Co noc pomiędzy 4 a 5 rano. Microsoft mnie szpieguje? :) transmisja danych jest wyłączona więc zdjęć nigdzie nie wysyła, ale dosyć ciekawa sprawa.
Bateria nie trzyma tyle co wcześniej, ale co pozytywne, to ładuje się od 0 na full w około 40 minut. Nie jestem pewien, ale wcześniej zajmowało to z pewnością ponad godzine.
no i o tej wielowątkowości nie wiem co mam myśleć bo gdy przełączam pomiędzy facebookiem, tweeterem, oknem głównym, to wygląda to tak że i fb i tweeter ładują się tak jakby uruchamiały się od nowa, a w zakładce ustawień nie mam i wrzucić też nie mogę żadnych programów pracujących w tle...chyba że po prostu nie mam takiego programu?
No więc pytanie teraz...czy program musi być przystosowany do multitaskingu czy jak to wygląda? przypomina mi się że w jakimś programie który instalowałem jeszcze na NoDo był komunikat że włączenie jakiejś tam funkcji będzie możliwe dopiero w momencie udostępnienia "pracy w tle" przez MS...chyba nawet w dwóch programach to widziałem...a wiem "resco radio" to było. Jak u was wygląda ten multitasking?

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:20:56 »
Właśnie podłączyłem telefon i wyskoczyła aktualizacja do 7712....no i robię tą aktualizację...ktoś też to ma?

*

tucz

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2011, 19:59:55 »
u mnie też właśnie leci

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2011, 20:27:35 »
mam nadzieje że kolejną aktualizacją będzie już ostateczna wersja mango i nie będzie problemu z jej instalacją, tak jak nie ma z tą dzisiejszą betą, bo teraz już chyba do nodo nie wrócimy....dopiero teraz o tym pomyślałem  :worried:

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:18:13 »
A wgranie od nowa ROM-ów starszych z XDA np NoDo nie da się ? Poza tym powinieneśmieć plik backup-u.

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:29:10 »
ja nie mam tego chevrona czy jak to się tam nazywa. po prostu wrzuciłem to mango dla developerów przy użyciu tego programiku który był w tym wątku omawiany, nigdy telefonu nie odblokowywałem więc teraz nie wiem czy wrócę z tej dzisiejszej bety do nodo czy też nie. backup oczywiście mam. w końcu i tak będę musiał coś zrobić z tym telefonem bo polskiego mango na niego ma nie być. więc będzie trzeba wrzucić całkowicie nowy rom. bez odblokowania tego na pewno się nie da zrobić więc...będę się martwił jak przyjdzie na to pora  :wink:

*

tucz

Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:18:31 »
Instalacja bezproblemowa, zobaczmy co się zmieniło względem poprzedniej wersji beta mango

Połączone: Lipiec 29, 2011, 10:19:29
większych zmian nie zauważyłem, jedynie jakieś mało istotne poprawki kosmetyczne: zmienione logo podczas bootowania, brak ikony dla grup kontaktów, inna animacja podczas wchodzenia do huba "people", trochę zmienione mapy, ale nadal nawigacji brak, na zablokowanym ekranie z opóźnieniem pojawia się najbliższy termin z kalendarza.
Ktoś zauważył coś jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 10:19:29 wysłana przez tucz »

*

Offline Kropek3

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X HD
Odp: [TUTORIAL] Aktualizacja do WP7 Mango dla wszystkich
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:50:53 »
Czy ma ktoś namiary na sposób instalacji Mango Bety za pomocą aplikacji Provision exe ?
Miałem i z niewiadomych powodów gdzieś się zapodział.
Byłbym wdzięczny za info

Już nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 10:45:44 wysłana przez Kropek3 »