LG L9 Nie da rady odblokować bootloadera

  • 4 Odpowiedzi
  • 20868 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
LG L9 Nie da rady odblokować bootloadera
« dnia: Sierpień 11, 2013, 12:49:44 »
Witam. Mam problem, a mianowicie przy próbie odblokowania bootloadera komendą adb reboot oem-unlock telefon jedynie restartuje się zamiast wejść w fastboot. Próbowałem na 2 wersjach (v20h EU i v20B Play oraz PL).
Proszę o pomoc :)
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: LG L9 Nie da rady odblokować bootloadera
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2013, 22:19:15 »
Czy po instalacji rom'a odczekałeś 30min z włożoną kartą sim i włączonym telefonem zanim zabrałeś się za bootloadera ?
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: LG L9 Nie da rady odblokować bootloadera
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2013, 22:37:04 »
Tak, nieraz pewnie było z 1h  :P Próbowałem na v20b play i PL oraz v20H Europa
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: LG L9 Nie da rady odblokować bootloadera
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2013, 23:09:13 »
Czy robiłeś to dokładnie tak: 
 
1. Po instalacji oficjalnej aktualizacji JB, upewnij się, że masz kartę SIM w telefonie i miej włączony [ON] telefon przez co najmniej 30 minut.
TO WAŻNE ! Jeżeli pominiesz ten krok, możesz skończyć z permanentnie zablokowanym bootloaderem.

2. Włącz Debugowanie USB (Ustawienia -> Opcje dla programistów) i wpisz na PC komendę:

adb reboot oem-unlock

3. Zobaczysz na telefonie  komunikat informujący o tym, że stracisz gwarancję, oraz wszystkie twoje dane zostaną usunięte (Factory Reset).
Wciśnij VolumeUP jeżeli chcesz odblokować bootloader.
(Jeżeli jednak nie chcesz odblokowywać, wciśnij przycisk Power.)

4. Jeżeli odblokowałeś bootloader, powinieneś być teraz w trybie fastboot.
Telefon Cię o tym poinformuje (informacja "Welcome to LG Fastboot Mode")


Ps. może jednak za pierwszym razem nie było 30min i tak jak napisano w punkcie 1 Masz zablokowany bootloader na amen

ps2. spróbuj jeszcze tego :http://www.mediafire.com/download/5n2enu3zr3u7zdk/   
Pobierz i wypakuj: L9-UnlockTool-v01.zip
Uruchom START.bat i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2013, 23:13:27 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: LG L9 Nie da rady odblokować bootloadera
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2013, 23:13:41 »
Robiłem dokładnie tak jak w instrukcji. Za 1 razem na pewno czekałem z 40 minut. Za 5 czy 6 razem - już nie  :mrgreen:
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S