PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Leo => Wątek zaczęty przez: ibizpl w Styczeń 04, 2011, 09:55:56
-
Witam,
od dłuższego czasu mam problemy z zasięgiem w Leo, nie ja jeden zresztą. Próbowałem testować różne radia w sumie bez widocznego efektu tzn nie jest na tyle lepiej żebym mógł stwierdzić że to na pewno nowe radio pomogło.
Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, Leo leży na biurku - zasięg 1 kreska czyli tragedia, po uruchomieniu Field test w ciągu kilku sekund telefon łapie pełny sygnał 5 kresek - dalej leżąc w tym samym miejscu na biurku i trzyma te 5 kresek - po wyjściu z field test sygnał błyskawicznie spada i wraca do 1, czasami 2 kresek - telefon cały czas w tym samym miejscu na biurku. Próbowałem to robić z 5-6 razy żeby zobaczyć czy to nie przypadek i za każdym razem jest to samo.
Wniosek z tego taki że generalnie sygnał niby jest, skoro field test go pokazuje ale nie mam zielonego pojęcia co wpływa na takie wahania i co robi Leo że go gubi.
Sprawa dosyć wkurzająca z sygnałem bo dostaję potem smsy że ktoś próbował się dodzwonić i nie łączy rozmowy jakbym miał wyłączony telefon - za słaby zasięg.
Wygląda jakby Leo wyłączał coś odpowiedzialnego za poziom zasięgu lub za podtrzymywanie poziomu, niestety nie znam się na tym, napiszcie czy u was Leo zachowuje się tak samo przy słabym sygnale po uruchomieniu field testu, może da się coś zrobić żeby zasięg był podtrzymywany?
-
A próbowałeś zmieniać ROM? Jakość sygnału nie zależy w 100% od radia, jeśli w ROMie jest coś namieszane to żadne radio nie pomoże.
Ogólnie muszę zaś stwierdzić, że Leo nie ma najczulszego radia... pierwszy HD miał o niebo lepsze. W sylwestra byłem w górach przy słowackiej granicy, gdzie ogólnie sygnał był dość słaby, ale znajomi z Nokiami mieli po 1-2 kreski i dało się rozmawiać, u mnie ciągle brak zasięgu i żeby zadzwonić musiałbym wchodzić na podwórko. O transmisji danych nawet nie wspomnę...
-
Interesująca sprawa i po zastanowieniu stwierdzam, że mam podobne jazdy.
Odnośnie słabego radia w LEO, polemizowałbym. Ostatnio zapomniałem telefonu z parkingu podziemnego gdzie żaden znany mi telefon w tym wiele nokii nie miało choćby śladu zasięgu i... żonie się udało na niego zadzwonić i był sygnał. Pogadać się nie da ale smsa wysyłam z garażu.
To tak ot. W temacie: Zasięg w leo działa potwornie niestabilnie. Ma zasięg tam gdzie mógłby nie mieć i nie ma tam gdzie mieć powinien. Idealnie podchodzi to pod tezę zawartą w pytaniu. Na radiu 2.14 zasięg mi sukcesywnie spadał, tak, że co 3 dni musiałem robić soft reset żeby wszystko wróciło do normy. Testowałem na różnych romach ale używane przeze mnie energy uznawane jest za jeden z najbardziej dopracowanych.
-
Według mnie czasem warto przełączyć się na GSM (Edge) - zasięg wydaje się być o wiele stabilniejszy niż przy 3G... Bo jak jest słaby zasięg 3G, to Leo ciągle szuka i szuka, przełącza się na Edge, potem wraca na 3G i tak w kółko.
-
Zasięg do bani.
Mam ROM Energy i straszna lipa.
U dziewczyny nie mam zasięgu w ogóle a ona ma Coockie i prawie full kresek. Mi Leoś łapie sygnał jak polorze go koło jej telefonu dopiero. Masakryczny tel. I Dla porównania powiem że HTC Touch Pro tak samo nie ma zasięgu w tej miejscowości.
-
(...) Mi Leoś łapie sygnał jak polorze go koło jej telefonu dopiero. Masakryczny tel. I Dla porównania powiem że HTC Touch Pro tak samo nie ma zasięgu w tej miejscowości.
:E Inne telefony też nie mają zasięgu, ale to Leo jest shit, tak? :wink:
-
A u mnie gdy wgrałem rom BlackByBuduniu z radiem 2.15 to zasięg się poprawił. Nie wiem czy to miało jakikolwiek wpływ ale zgłosiłem oficjalnie w ERZE że mam problemy z zasięgiem na HD2. Po bodajże dwóch dniach otrzymałem sms-a że w mojej lokalizacji nie ma zasięgu UMTS ale zasięg GSM uległ poprawie. Może to zbieg różnych przyczyn ale wcześniej tak miałem, że gdy telefon był w etui przy pasku to "byłem poza zasięgiem". Teraz jest o niebo lepiej.
-
Zasięg do bani.
Mam ROM Energy i straszna lipa.
U dziewczyny nie mam zasięgu w ogóle a ona ma Coockie i prawie full kresek. Mi Leoś łapie sygnał jak polorze go koło jej telefonu dopiero. Masakryczny tel. I Dla porównania powiem że HTC Touch Pro tak samo nie ma zasięgu w tej miejscowości.
Bo to jest prawdziwie męski telefon, jak Ty się położysz obok swojej dziewczyny to też Ci kreska rośnie :mrgreen:
-
ROTFL :)