Kupilem HD2 w holandi help

  • 7 Odpowiedzi
  • 1299 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ql4w0j7

  • *
  • 78
  • Sprzęt: Galaxy S I9000
Kupilem HD2 w holandi help
« dnia: Sierpień 25, 2010, 17:31:17 »
Witam zakupilem HD2 w holandi na domiar zlego nawet niema angielskiego jezyka, chcialbym wgrac sobie jakiegos custom roma. Co bedzie mi do tego potrzebne? Czy musze zmienic radio itp ? Moze ktos pomóc ?

*

Offline dawid595

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kupilem HD2 w holandi help
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2010, 17:45:26 »
ANDROID + WP7

*

Offline ql4w0j7

  • *
  • 78
  • Sprzęt: Galaxy S I9000
Odp: Kupilem HD2 w holandi help
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2010, 17:47:13 »
No tak widzialem tylko niewiem o co chodzi bo tam sa dwie opcje przez HARDSPL i SSPL ?? No i jaka wersje radia wgrac ?

*

Offline dawid595

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kupilem HD2 w holandi help
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2010, 17:51:07 »
Z tego co zrozumiałem, to chcesz wgrać oryginalny rom htc.
(...)
PRZYWRACANIE FABRYCZNEGO SPL

1. Ściągamy oryginalny przeznaczony dla naszego urządzenia ROM ze strony HTC: http://www.htc.com/europe/SupportDownloadList.aspx?p_id=297&act=sd&cat=2 (wpisując SN swojego urządzenia mamy lub nie możliwość ściągnięcia ROM'u) lub ze strony SUNNYSOFT gdzie również są spolszczenia do ROM'ów: http://www.sunnysoft.com/htc/
2. Instalujemy jakiś program do dekompresji typu WINRAR, klikamy na ściągnięty ROM prawą myszą i wybieramy wypakuj pliki do jakiekiegoś KATALOGU, w katalogu tym pojawi się klika plików, nas interesuje plik o nazwie ruu_signed.nbh.
3. Klikamy na niego i zmieniamy jego nazwę na leoimg.nbh.
4. Kopiujemy plik na kartę za pomocą np urządzenia podpinając je do komputera lub w przypadku gdy uwaliliśmy system i nie da się go uruchomić wyciągamy kartę wsadzamy do adaptera który podpinamy do komputera i kopiujemy plik leoimg.nbh.
5. Wsadzamy kartę do urządzenia i przytrzymując VOL - ( zmniejszanie głośności w słuchawce) wciskamy przycisk power ( prawy dolny róg urządzenia ) odpali sie bootloader i odnajdzie skopiowany plik na karcie sd.
6. Tło w telefonie zmieni się na szare i napisami w języku angielskim - wtedy dla potwierdzenia ze chcemy wgrać ROM musimy wcisnąć jeszcze raz przycisk Power.
7. Rozpocznie się instalacja ROM'u. Trochę to trwa wiec po jakimś czasie na urządzeniu pojawi się napis, że wygrywanie zakończyło się SUKCESEM.
8. Wtedy wyjmujemy baterię. wkładamy ją do urządzenia i po chwili powinna zacząć się instalacja Windows.
9. Cieszymy się stokowym ROM'em z fabrycznym SPL.
ANDROID + WP7

*

Offline ql4w0j7

  • *
  • 78
  • Sprzęt: Galaxy S I9000
Odp: Kupilem HD2 w holandi help
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2010, 17:53:18 »
Nie nie chce wgrac jakiegos ugotowanego roma np http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=721438 czy za kazdym razme musze go wgrywac przez HARDSPL czy SSPL?

*

Offline dawid595

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kupilem HD2 w holandi help
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2010, 17:57:39 »
Moja wina, źle Cię zrozumiałem.

Jeżeli chodzi o mnie to rom-y instaluję zawsze przez HARDSPL. Jeżeli chodzi o radio, to w wątku z romem znajdziesz radia polecane przez kucharza.
ANDROID + WP7

*

Offline ql4w0j7

  • *
  • 78
  • Sprzęt: Galaxy S I9000
Odp: Kupilem HD2 w holandi help
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2010, 18:03:34 »
A jeszcze mam pytanko cytuje "HARD SPL WYGRYWAMY TYLKO JEDEN RAZ - ABY WGRAĆ INNY ROM, WGRYWAMY GO ZA POMOCĄ LeoCustomRUU.exe, KTÓRY PRZEWAŻNIE UMIESCZONY JEST W KATALOGU Z ROM'EM" czyli jak wgram przez HARDSPL to tylko raz wgrywam a potem jak wgrywam jakis np inny rom z gotowanego na gotowany ?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8932
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Kupilem HD2 w holandi help
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2010, 18:05:34 »
Tak jak napisane Hard wgrywasz raz a potem inne ROMy. Czasami jest ROM, który zmienia SPL ale wtedy jest to zaznaczone. Odsyłam do FAQ -> ZAMYKAM
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G