PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Kaiser => Wątek zaczęty przez: Papkins w Kwiecień 10, 2012, 21:43:13
-
Witam. Mam takie pytanie czy warto podkręcić procesor. Kolega mi kiedyś wspomniał że podkręcał do 500 coś, ale co daje podkręcenie procesor'u ?. Czy warto ?. Jakim programem można podkręcić i jak ?.
-
Można podkręcić.
W większości przypadków jedyny efekt to będzie szybsze zużywanie się baterii.
Ja miałem przez jakiś czas podkręcony na 450 i nie było żadnej różnicy, testy testami a użytkowanie użytkowaniem.
PS. z tego co widzę, założyłeś sporo wątków, domyślam się, że dopiero go kupiłeś. więc pytanie - chcesz go po 2 tygodniach od zakupu uwalić? Kaiser, nie jest super wydajnym PDA, nie ma super aparatu, nie ma wydajności w grach. Ale ogół sprawia, że jest super. Masz klawiaturę qwerty, masz wiele naprawdę wiele możliwości - ale nie masz co liczyć, że dorówna Samsungowi Galaxy czy innym. Ten telefon ma już ok 4 lat, a nawet na obecny czas jest "znośny", nawet robi się egzotyczny - teraz już coraz mniej osób wie co to za telefon. Po używaj, jak zobaczysz, że coś Ci nie pasuje - przyzwyczaj się i go używaj dalej. Naprawdę czuję, że w ciągu 2 tygodni napiszesz wątek: "uwaliłem kaisera, da się go jakoś uratować?"
-
Zgodzę się z przedmówcą, podkręcanie w przypadku tych telefonów nic nie daje. Bateria niknie w oczach i stabilność systemu spada. Nie masz się jednak czym martwić, ta maszynka i WinMo i tak daje nieograniczone możliwości zabawy. (Pamiętam jak kiedyś w moim TyTN siedziałem godzinami i dopieszczałem ekran Today :wink: )
-
Grzemach tak wiem że to nie jest "idealny" telefon, wiem także że nie jest nowy... Po prostu pytam bo zawsze wolę już mieć pojęcie co i jak o wszystkim niż na ostatnią chwilę się dowiadywać.
-
Da się i warto - ale już w edycji kernela do androida, do 510MHz stabilnie działa. Na WM z tego co wiem nie da się podkręcać.
-
Nie ma sensu podkręcać, szkoda uwalić sprzęt. A Papkinsowi radzę czytać żeby się czegoś dowiedzieć a nie zakładać wątki (czyt.spamować), bo się skończy warnem.