Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie

  • 14 Odpowiedzi
  • 7807 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« dnia: Styczeń 26, 2012, 23:24:40 »
Witam.
Jeśli w złym dziale posadziłem wątek proszę mnie poprawić. Mam problem z podana wyżej konfiguracja. Mapa jest oryginał zreszta na wersjach crackowanych było to samo. Po wybraniu uruchomienia mapy pojawia się na pasku zadań jej ikonka, powiadomienie: "Twa ładowanie programu" i tak stoi az padnie bateria a program sie nie załaduje nigdy.
jak to naprawić? potrzebuje nawigacji a teraz niestety jest bezużyteczna.
Za wszystkie podpowiedzi w celu rozwiązania problemu z góry dziekuje

pozdrawiam rapper3d

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:15:59 »
Głupia rada no ale... to zmień rom albo spróbuje jeszcze raz ten sam system wgrać. Fakt że czasami lepiej lub gorzej chodzi AM na jakimś romie ale nigdy się nie spotkałem, żeby w ogóle przestała działać
Najpierw czytaj potem działaj!!

Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:35:33 »
Wlasnie w sumie bardzo dziwne. Uzywalem praktycznie kazdego romu opublikowanego na tym forum i nie tylko i automapy w roznych wersjach w tej wymienionej przez ciebie i nigdy nie mialem zadnych problemow. Na Makusiu smigala mi dobrze bo mialem ten rom przez kawalek czasu. Moze cos nie tak sie wgralo lub jakies inne problemy z telefonem lub karta pamieci

Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:11:44 »
Sprawdzilem inne romy klika 6.5 a kilka 6.1 (nie dałem rady pobrać więcej bo linki wygasły jeśli ktoś ma aktualne linki to bardzo poproszę) z czego na praktycznie każdym WM 6.1 Automapa ładuje sie i działa, a na 6.5 zadziałała tylko na jednym. Nie chcę rezygnować z WM 6.5. Ponowna instalacja romu Makus v7.3 htchome nie rozwiązała problemu. Właśnie tego romu chciałbym używać bo najbardziej mi odpowiada.
No cóż chyba trzeba będzie wysmażyć własny rom...
Nie wiecie czy istnieje możliwość instalacji Windows Phone 7 na kajzerce?

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2012, 13:43:39 »
Spróbuj wgrać stokowy rom 4 - 5 razy (ze wszystkimi zaleceniami - czyli bez kart i z HR po pierwszym uruchomieniu WM) - to spowoduje wyczyszczenie pamięci ze śmieci po poprzednich romach. Potem wgraj Makus. Spróbuj też wyczyścić kartę (format) i wgraj najpierw AM a później dopiero jakieś inne programy czy pliki (mp3, zdjęcia). AM czasami błędnie się wgrywa w kolejnych próbach jej instalacji czy aktualizacji. Dlatego w tedy trzeba zrobić format karty.
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2012, 17:17:55 »
Cytuj
4 - 5 razy

?!

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:23:14 »
tak, tak 4-5 to dopiero tak naprawdę wyczyści urządzenie
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:31:20 »
To taki żart, czy Ty tak na poważnie?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:42:19 »
Raczej żart :) Naprawdę wystarczy raz, no powiedzmy 2 jak ktoś lubi  :mrgreen:
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2012, 20:02:52 »
powiedzmy 2 jak ktoś lubi

lubi, czy raczej nudzi?

Stockowy ROM dobrze postawiony (czyli do 100% paska postępu) orze wszystko już za pierwszym razem.

Co prawda są przypadki gdzie wersja oryginalna nie jest równa innej oryginalnej (np starsza wersja IPL/SPL), ale to nie zmienia faktu że nie ma sensu flashować tym samym *.nbf 4-5 razy w nadziei że coś to polepszy.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2012, 00:21:56 »
Mam wrażenie, że cała wiedza zgromadzona w internecie poszła w odstawkę...
nbf jest obrazem całej pamięci, zatem nie rozumiem gdzie mają te śmieci pozostawać? Jedyne co się robi ze śmieciami, czyli częścią storage to hard/clean reset. I też raz, a nie 10.

Dyski też formatujesz 10 razy, bo mogły zostać jakieś śmieci?

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2012, 01:19:16 »
A ja wam mówię, że w nie których przypadkach tak trzeba zrobić. Miałem kiedyś problem i nikt mi nie mógł pomóc ( nie mogę znaleźć tego wątku). Później ktoś miał podobny problem i mój sposób też mu pomógł. Problem polegał na tym, że włączało sie nagrywanie dźwięku i wybieranie głosowe. Wszyscy mówili żeby zmienić przypisany przycisk to nic nie pomagało. Inni mówili, że trzeba przelutować przycisk. Widziałem kilka podobnych problemów do mojego i znalazłem jedną zależność winą był rom 6.5 Ultimate X2. I tak jak napisałem dopiero po 4 czy po 5 fashach stokowym romem pozbyłem się problemu. Zaznaczę jeszcze raz że nikt z "was" nie miał pojęcia co z tym zrobić. Oczywiście nie uważam się za  najlepszego naprawiacza na forum ale skoro mi pomogło w tamtym przypadku to może tu też pomoże. W Mio A701 też znalazłem sposób na problemy z modułem GPS i też kilku osobą to pomogło. Więc może poskromcie swoje szyderstwa, że "HDD formatować 10 razy "
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 01:23:53 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:11:51 »
Do działania GPS ma znaczenie RadioROM. A wybieranie głosowe... cóż, jeśli po reflashu i fizycznym odcięciu zasilania dalej jest problem to raczej mtd (flash) się zaczyna sypać. A tu pięciokrotne przeflashowanie ma takie same działanie jak HDD Regenerator... czyli pozbywać się urządzenia nim padnie do reszty.

Cytuj
I tak jak napisałem dopiero po 4 czy po 5 fashach stokowym romem pozbyłem się problemu.

A po każdym flashu robiłeś może Clean Reset?

Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:39:10 »
Probowałem na WM 6.1 zarówno PL jak i ENG i okazuje sie że na tym WM Automapa lata jak wściekła. Jednak nie chcąc rezygnować z WM 6.5 (nieco bardziej pasuje mi jego interfejs i wygląd) popróbowałem z WM65 i wreszcie znalazłem ROM który działa z moją Automapą. WM trzymam na kajzerce głównie dla AM, jeśli androidowa wersja AM kiedys osiągnie poziom rozwoju równy tej z WM, Andek zagości na mojej kajzerce na stałe.
Ale nie o tym pisać miałem. W każdym razie ROM Plemnik v1.0 rozwiązał problem szybko i skutecznie. Dyskusji nie uważam za zakończoną :) zawsze może być coś czego jeszcze nie wiem więc zapraszam do wymiany zdan :)

dziekuje i pozdrawiam
rapper3d

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Automapa 6.8 i W6.5 rom by Makus nie dogaduja sie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2012, 23:01:06 »

Ale nie o tym pisać miałem. W każdym razie ROM Plemnik v1.0 rozwiązał problem szybko i skutecznie. Dyskusji nie uważam za zakończoną :) zawsze może być coś czego jeszcze nie wiem więc zapraszam do wymiany zdan :)

dziekuje i pozdrawiam
rapper3d
Miałem niemal każdą wersje od v0.4 do v1.0) romu Plemnika i najbardziej mi odpowiadał v0.9. Spróbuj tego.
Do działania GPS ma znaczenie RadioROM. A wybieranie głosowe... cóż, jeśli po reflashu i fizycznym odcięciu zasilania dalej jest problem to raczej mtd (flash) się zaczyna sypać. A tu pięciokrotne przeflashowanie ma takie same działanie jak HDD Regenerator... czyli pozbywać się urządzenia nim padnie do reszty.

Cytuj
I tak jak napisałem dopiero po 4 czy po 5 fashach stokowym romem pozbyłem się problemu.

A po każdym flashu robiłeś może Clean Reset?

Jak zwykle nie mogę wyjść z podziwu waszej wielkiej wiedzy, której ja nie posiadam. Spekulacje i rozkminy niemalże nad fizyką kwantową co mi mogło paść. A po moim zabiegu (który robiłem rok temu) już kilka razy zmieniałem rom na nie których siedziałem po kilka miesięcy i nic się z nim nie dzieje więc zajmijcie się tematem a nie pier.... o mtd czy co tam jeszcze wynajdziecie w pamięci flash.
Jeżeli chodzi o GPS to mówiłem, że było to w Mio A701 a tam nie ma RadioRomu (przynajmniej osobno). Może byś sprawdził najpierw o czym pisze i czytał ze zrozumieniem a nie jak zwykle każdy kto tu dłużej siedzi i w jego mniemaniu ktoś napisze bzdurę to od razu piane z pys.. toczy.

Sorry za dosadność :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 23:11:10 wysłana przez sever321 »
Najpierw czytaj potem działaj!!