Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia

  • 48 Odpowiedzi
  • 29885 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jari75

  • **
  • 200
  • Sprzęt: iPhone 5/ 32GB iPhone 4/ 32GB
Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:50:11 »
Po wczorajszej premierze nowego iOS7 postanowiłem zainstalować go w swoim iPhone... Jako posiadacz konta developerskiego ściągnąłem i zainstalowałem... Jakie szczęście że na wszelki wypadek zainstalowałem go na starym iPhone 4. Steve Jobs jak to widzi przewraca się w grobie... Interface wygląda niczym tania podróbka Made in China...

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:58:24 »
Moje pierwsze skojarzenie było do palet gradientów dołączonych do GIMPa... Też mi się nie podoba, aczkolwiek nie mam zabawki Apple, nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości.

*

Offline jari75

  • **
  • 200
  • Sprzęt: iPhone 5/ 32GB iPhone 4/ 32GB
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2013, 21:09:39 »
Gradienty są nadal, ale ikony są płaskie i wyglądają jakby były projektowane dla dzieci. Śmiesznie to wygląda jak się zainstaluje inne programy, które nadal mają dotychczasowe ikony, które w obecnej sytuacji gryzą się z tymi systemowymi.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2013, 21:30:55 »
Mi to nieodzownie przypomina amatorskie skiny do launcherów Androida, które próbują ludziom wciskać w Markecie za 0,99$ :)
Kurs fotoszopa na necie, 3h zabawy i mamy gotowy theme :P


*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2013, 21:39:19 »
Kilka funkcjonalności na + Co do wyglądu to przemilczę ... Porażka ! Nie mam niestety możliwości zainstalować tego cuda żeby się do tego ustosunkować .

*

Offline jari75

  • **
  • 200
  • Sprzęt: iPhone 5/ 32GB iPhone 4/ 32GB
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2013, 23:05:47 »
Bete można pobrać stąd: http://geeksays.com/download-ios-7-betas/ Niestety trzeba mieć zarejestrowane i opłacone konto developerskie żeby zarejestrować UDID swojego iPhone'a lub można zarejestrować za opłatą ok. 10 zł. Widziałem na serwisach aukcyjnych dużo ogłoszeń tego typu. Czy warto...? Jeżeli ktoś chce to można bez obaw wrócić do iOS 6.1.4 w przypadku iPhone 5. Dla pozostałych modeli 4, 4S nie ma możliwości downgrade :-(

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:04:35 »
Zatem po kilku godzinach spędzonych z nowym "cudem" Apple , podtrzymuje to wcześniej napisałem - funkcjonalność na duży + natomiast wygląd ... cóż , tandetny i "plastikowy" . Ciekawy bajer z tapetą - panoramą :) Przesuwa się przy ruchu telefonem w lewo lub w prawo :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:25:56 »
 :D nie mogę iphone był zawsze zajebisty ale kilka ograniczeń mnie zmęczyło, teraz doszedł by brak możliwości zmiany launchera czy theme ,
Nie mogę patrzeć na ten pulpit, masakra, nie mogli zmienic launchera zmienili ikonki :)
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:32:50 »
Mnie zastanawia czemu Apple nie pozwoli na tworzenie skinów i theme'sów do swojego iOS. Zmiana ikonek czy tapetek raczej nie zrobiłaby krzywdy stabilności systemu, a przy jego popularności ilość i jakość skinów byłaby pewnie powalająca... Głupi CyanogenMod, którego używa ilościowo pewnie 0,1% użytkowników iOS ma kilka tysięcy theme'sów, z czego średnio co trzeci- czwarty jest całkiem udany.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:40:13 »
Bo to ograniczony system ale w ios9 całkiem możliwe że zmiana ikon się pojawi i wtedy będzie amazing.
Wszyscy ocipieją z nowej funkcjonalności  :P
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:50:11 »
Tak, a Apple opatentuje używanie tematów :P

Heh, Ogrodnik jak zawsze mistrzowsko:
Cytuj
Tymczasem iOS 7 wygląda jak Android po wizycie u norweskiego geja-stylisty, żyjącego w partnerskim związku z kucykiem My Little Pony.

 :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 22:10:53 wysłana przez vonski »

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2013, 00:08:25 »
Cytuj
Tymczasem iOS 7 wygląda jak Android po wizycie u norweskiego geja-stylisty, żyjącego w partnerskim związku z kucykiem My Little Pony.

Najtrafniejszy opis nowej szaty graficznej iOS   :mrgreen: Poległem !

p.s. Pierwsze spostrzeżenie - znacznie szybciej baterii ubywa :( Mam nadzieje że coś z tym zrobią w kolejnych wersjach . Ładowanie baterii codziennie mało mi się podoba :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 23:37:36 wysłana przez copyman »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2013, 08:39:54 »
p.s. Pierwsze spostrzeżenie - znacznie szybciej baterii ubywa :( Mam nadzieje że coś z tym zrobią w kolejnych wersjach . Ładowanie baterii codziennie mało mi się podoba :(
Podobno odpowiada za to głównie monitorowanie lokalizacji do widoku "Dzisiaj" w centrum powiadomień i okresowe odpalanie aplikacji w tle. Po wyłączeniu tych dwóch rzeczy niektórym się poprawiło.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:34:41 »
Faktycznie po wyłączeniu wszelkich zbędnych funkcji jest poprawa. Poza tym system się 2 razy wykrzaczył przy zbyt dużym obciążeniu - włączone 3G , przeglądarka , e-mail, i muzyka . Pdzychdzący SMS spowodował ciemny ekran z jabłuszkiem . Po około minucie wrócił do życia. Sam system wydaje mi się szybszy. Kolejne spostrzeżenie to jakby poprawiona dynamika dźwięku. Ale to subiektywne odczucie ...

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2013, 22:34:30 »
Kolejne spostrzeżenia : szybciej łapie wi-fi i przełącza pomiędzy sieciami o różnej sile sygnału . Poza tym jakby poprawiony zasięg GSM - byłem dziś u klientki gdzie ledwo jedną kreskę miałem a tu niespodzianka ! 2-3 kreski i można było swobodnie zadzwonić tudzież odebrać połączenie :) Do szaty graficznej już przywykłem i nie razi mnie aż tak bardzo. Nie wracam do 6.1.4 :) Czekam  na kolejne "bety" . To może być bardzo fajny system wbrew pozorom .

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:50:53 »
Dla mnie fajny nie będzie, bo tego na co liczyłem najbardziej (jakiegoś normalnego systemu wymiany danych czy plików i zmiany domyślnych aplikacji) nie ma nadal  :-|
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:30:11 »
Niestety na inny niż iTunes sposób porozumiewania się z ekosystem bym raczej nie liczył. Wielki Brat musi trzymać rękę na pulsie :) Z tego co pamiętam możesz plik przyporządkować do aplikacji w iTunes ... Video , dokumenty itp. ładujesz "na konto" wybranej aplikacji i gotowe. Podobnie pobrane załączniki (np.pdf) możesz otworzyć standardowo przeglądarką lub Adobe Readerem i masz wybór .

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2013, 21:50:12 »
Ale mi chodzi o wymianę danych między aplikacjami w iOS. Nie między komputerem i urządzeniem z iOS. O bardziej sensowne otwieranie plików wewnątrz innej aplikacji i udostępnianie innych danych (linków, obrazków, itd.), żebym nie musiał liczyć na widzimisie programisty w kwestii integracji z innymi usługami (np. Pocket czy SkyDrive).

Zresztą programiści też by się pewnie ucieszyli, że mogą zająć się pracą nad czymś istotnym zamiast co jakiś czas dodawać kod integrujący ich program z kolejną usługą (bo wystarczyłoby raz dodać jedno wywołanie, wyświetleniem listy aplikacji odbierających dany typ danych i przesłaniem ich do nich zajmowałby się już system, jak w Androidzie).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2013, 16:08:29 »
Wybacz, nie zrozumieliśmy się :) Niestety tu masz bezapelacyjnie rację ! Nic się tu nie zmieniło i pewnie nie prędko się zmieni... Cóż , taka specyfika tego systemu. Miejmy tylko nadzieję że ewolucja mobilnych systemów operacyjnych wymusi na Apple pewne posunięcia i poluzowanie sztywnej polityki w tym zakresie. Wersja 7 wnosi co prawda kilka funkcjonalności ale z pewnością (póki co) jakimś wielkim przełomem nie jest.

*

barth666

Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2013, 14:13:27 »
Jako posiadacz konta developerskiego ściągnąłem i zainstalowałem...
Lol wut? nie potrzeba posiadać konta deweloperskiego wystarczy w iTunes wybrać opcję Aktualizuj(zamiast Odtwórz system)
Sam wgrałem tak na iPhone'a iOS 7.  Jest pare minusów np. nie można przesuwać zakładek w centrum powiadomień,oraz usuwać pojedynczych powiadomień z aplikacji, nie można ustawić trybu prywatnego "na stałe" (chyba, że jestem ślepy i przeoczyłem), natomiast na + jest multitasking żywcem skopiowany z WebOS, skróty latarki kalkulatora itd. też ułatwiają życie, nowa galeria oraz sortowanie zdjęć również przypadło mi do gustu.


Co do samego wyglądu ikon i systemu, hmm przypomina trochę kolorowe tamagochi, ale myślę,że jest to coś do czego ew.będzie się można przyzwyczaić(może w przyszłości będzie wybór czarnego tła?)

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2013, 17:16:10 »
Ikonka Safari przypomina bardziej kompas niż przeglądarkę ... :P
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2013, 19:05:18 »
Ikonka Safari przypomina bardziej kompas niż przeglądarkę ... :P

Wszystkie te ikonki to niewypał ... Ta od kalkulatora kojarzy mi się z kafelkologią Windowsa 8  :)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 26, 2013, 10:15:25 »
Na iPadzie też tylko 9 ikon jest wyświetlanych na raz w folderze (do tej pory jednocześnie mieściło się ich 20). Tragedia jakaś ...
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2013, 10:07:55 »
Wczoraj tak zupełnie bez powodu przestał działać dotyk ekranu. Nie pomógł reset a wyłączyć oczywiście nie idzie bez przesunięcia paska na ekranie ... Po ponownym odtworzeniu przez iTunes wszystko wróciło do normy. Trochę mnie to przyznam zaniepokoiło. Zainstalowana druga beta iOS7.

Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:38:15 »
Nie wiem dlaczego wiele osób narzeka na design iOS7 - moim zdaniem jest piękna!

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:47:05 »
Wygląd może jeszcze bym zniósł (choć styl aplikacji jest moim zdaniem za bardzo podobny do tego z Windows Phone, Android umiał zrobić "płaski" wygląd i przy tym wyraźnie inny, więc Apple tym bardziej powinno). Ale kolorystyka jest tragiczna. Dla mnie, cytując kogoś z Twittera, to wygląda miejscami jak "sraczka jednorożca".
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 10, 2013, 09:58:52 »
Ok, może i kolory są rzeczywiście nieco ekstrawaganckie w porównaniu do poprzednika, ale jednocześnie nie chce mi się wierzyć by firma tak dbająca o design i wykazująca się doskonałym wyczuciem smaku wypuściła coś w stylu "sraczki jednorożca". Może po prostu takie są teraz trendy?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 10, 2013, 11:02:42 »
Oczywiście, Little Pony i Justin Bieber to też trendy...

Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 11, 2013, 08:20:37 »
Ale spójrzcie na to z innej strony - kiedyś wszystkie słuchawki były czarne. Pamiętam czasy walkmana - one musiały być czarne. A potem przyszedł Apple z białymi słuchawkami - jakiż to był szał, szczyt designu, wysmakowany styl. Wydawało się, że ten trend się nie zmieni a tu nagle Beats i czerwone słuchawki i znów każdy chce mieć tylko je.

Trendy się zmieniają - popatrzcie jak wyglądały strony www 5 lat temu - flash, masa ozdobników, liczników, pierdółek. A dziś - królują lekkie strony, często nawet minimalistyczne.

Cukierkowy iOS to po prostu ewolucja. Pomyślcie, że kiedyś podobnie ludzie przyzwyczajeni do konwencjonalnej sztuki mówili o pracach Picassa (ok, trochę na wyrost porównanie, ale czasem trzeba przejaskrawiać  :wink: )

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Nowy iOS7 Pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 11, 2013, 08:43:27 »
Tyle, że białe słuchawki czy czerwone nie są cukierkowe. Po prostu się wyróżniają w tłumie i sądzę, że raczej dlatego stały się popularne. A jakoś szczerze wątpię, że wyróżnianie się takim cukierkowym systemem w tłumie jest akurat pożądane :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+