Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???

  • 67 Odpowiedzi
  • 63343 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Soovek

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« dnia: Wrzesień 26, 2006, 21:09:05 »
Witam
Na pda wychodzi wiele gier z piękną grafiką np. Myst, Syberia jednakże są one bardzo wymagające. 416 MHz naszego asusika może już nie starczać.
Intel PXA270 w jaki wyposażone są A6XX (N) można spotkać u  producentów pda, różni on się tylko częstotliwością taktowania.
Występuje w prędkościach : 312, 416, 520 oraz 624 MHz.
Jest to ten sam procesor, który jest blokowany tylko aplikacjami (systemem), więc ze 416 MHz bez problemu możemy uzyskać moc 624 MHz. Do podkręcania procesorów Intel PXA używamy programu XCPUScalar najlepiej w wersji 2.98 lub najnowszej 3.0.
Program jest banalny w obsłudze, nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z jego obsługą. Program instaluje sie w pamięci urządzenia i możemy go uruchomić z następującej lokalizacji : Ustawienia -> System.
Jak wiadomo minusem programu jest szybsze rozładowanie się baterii przy zwiększonej mocy obliczeniowej procesora.
Nie próbowałem podkręcać procka powyżej 624 MHz. Pamietaj: aby podkręcać procesor w ustawieniach zasilania procesor musi być zaznaczony jako MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ

UWAGA !!! PRZETAKTOWYWANIE PROCESORA ROBISZ NA WŁASNE RYZYKO !!! NIE ODPOWIADAM ZA NIEWŁAŚCIWE DZIAŁANIE PROGRAMU, UTRATĘ DANYCH ORAZ JAKIEKOLWIEK USZKODZENIA PDA!!!

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2007, 23:19:30 wysłana przez Soovek »

*

Soovek

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:11:19 »
Czy ktoś próbował podkręcać go ponad 624 MHz ?? Udało się ??

*

Offline skaczacy

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson Xperia X1, HTC Desire Z
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2006, 10:24:48 »
ja sie boje podkrecac nawet na 624, jakie wiaze sie z tym ryzyko dokladnie? mozesz soovek cos wiecej powiedziec ? bo temat wydaje sie ciekawy, i jeszcze nasowa sie mi jedno pytanie, jak szybciej ta bateria leci? Napisz prosze cos wiecej. Milego Dnia
-------------------------------------------------------------
I have a dream

*

Offline Tadzik

  • **
  • 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...jeszcze tylko zbudować dom...
    • Mój blog z moim synem w roli głównej. :)
  • Sprzęt: MyPal A636 -> Cruser Sigma B43
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2006, 11:19:28 »
Nie próbowałem i nie będę...
Ryzyko? Spalenie procka.  :) W końcu wodnego chłodzenia czy wiatraka do PDA nie wsadzisz.
Bateria? No teraz wytrzymuje w zależności od tego co robię te 12 godzin (ustawienia na AUTO, podświetlenie na 33-50% w pomieszczeniach). Jeśli teraz ustawisz procka na MAX i dorzucisz mu 50% większy takt, to nie liczyłbym na więcej niż 3 godziny.
640K of memory should be enough for anybody.
[Bill Gates,1981]

*

Offline skaczacy

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson Xperia X1, HTC Desire Z
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2006, 00:56:36 »
Ale skoro soovek napisal ze ten procek pracuje w 3 trybach to chyba podkrecanie do 3 trybu powinno byc bezpieczne i nie powiniennem go spalic przy 624 prawda ?
-------------------------------------------------------------
I have a dream

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2006, 13:04:50 »
Witam!
Probowałem 624 MHz, ale niestety na moim A636N - totalny zwis - zarówno wersja 3.0 (trial), jak i 2.96. Przy 520 MHz wszystko działa bez zarzutu. Sprawdziłem: Automapa, Destinator - z podłączoną anteną zewn. - GPS - OK., poza tym: Total Commander, GSPlayer, IExplorer, PocketXpdf i trochę gier. Nie rozumiem ustawień Advanced Speed Settings - czy Ktoś może mnie uświadomić? Będę b. wdzięczny.
Pozdrawim,
Buszmen.

*

Offline pxm

  • **
  • 101
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2006, 13:06:50 »
A propo - moze sie komus z Was takie info przyda - jest juz wersja xcpuscalar v3-01.

*

Soovek

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2006, 21:25:00 »
Witam Wróciłem właśnie z weekendu. Asusek przez cały czas chodził na 624 MHz i ani razu nie zwisł. Bateria przy takim poborze mocy trzyma średnio 3,5 - 4 godzinki.
Pozdrawiam wszystkich maniaków prędkości CPU :P

*

Offline pxm

  • **
  • 101
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2006, 11:40:18 »
Cytat: "Soovek"
Witam Wróciłem właśnie z weekendu. Asusek przez cały czas chodził na 624 MHz i ani razu nie zwisł. Bateria przy takim poborze mocy trzyma średnio 3,5 - 4 godzinki.
Pozdrawiam wszystkich maniaków prędkości CPU :P


A tak szczerze to po co podkrecasz? :) Sztuka dla sztuki, czy tą dodatkową moc gdzies wykorzystujesz? :)

*

Soovek

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2006, 18:39:44 »
Witam
Po pracy lub w weekend odpalam sobie gierkę, a gram przeważnie w przygodówki. Odpal sobie Syberię, Atlantisa lub Myst'a na 416MHz, a potem ponownie na 624MHz. Różnica jest zauważalna wszystko chodzi płynniej. Jak pracuje word, exel lub inne progsy to zwalniam procek do 312 lub 200 MHz bateria trzyma ok 1/3 dłużej.
Nigdy nie robię niczego typu "sztuka dla sztuki".
Pozdrawiam

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
wersja demo chodzi, a zakupiona full version nie chce iść
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2006, 16:29:22 »
Popczytałem Wasze wypowiedzi. Sciągnąłem z NETu XCPUScalar w wersji 3. Trial chodził na moim A636 tak dobrze, że aż miło  :). Zapłaciłem za wersję full i totalna klapa. Ta wersja przy każdej próbie otwarcia daje totalny zwis i tylko reset ratunkiem  :kill: . Wielokrotne próby i... to samo. Czy ktoś powie mi dlaczego? O ile dobrze widzę, to wersji trial się nie rejestruje, tylko trzeba ściągnąć tę wersję full.

*

Soovek

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2006, 20:12:53 »
Hehe w ustawieniach procesora w pda daj na maksymalny nic się nie zawiesza :D
Pozdrawiam

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
działa, ale z zastrzeżeniami
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2006, 21:48:37 »
Byłem na wyjeździe bez dostępu do netu. Teraz dopiero mogę napisać, że sprawdziłem i rzeczywiście to działa. Dziękju!
Ale niestety, jak XCPUScalar chodzi, to Pocket Informant głupieje: nie działają przypisane klawisze sprzętowe i ekranowa klawiatura nie reaguje na backspace ani delete i parę innych szczegółów... A na tym programie mibaaardzo zależy. A więc tylko w niektórych sytuacjach włączałem przez te pare dni Scalara (np. żeby spowolnić zużycie baterii i w samolocie przez pare godzinczytać sobie spokojnie tekst). Będę jeszcze próbować ujeździć Scalara.

*

Offline donvitt

  • *
  • 53
  • Sprzęt: ASUS636N
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2006, 03:15:25 »
Niestety również Opera 8.6 wariuje (dokładnie da się uruchomić tylko dwa razy - pierwszy i ostatni :-)

ale gdy wie się o tych problemach to programik jest super

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2006, 20:51:25 »
no coz.. pobawilem sie chwilke programem, CPU dziala od 100 do 624 MHz bez problemow.. 104 jest fajne, do czyytania ebookow nadaje sie idealnie.. kilka dni wiecej bez ladowania :)

624...

destinator uruchamia sie od klapniecia rysikiem 7 sekund, czyli szybko.. zamyka 16.

wg mnie programik przydatny gdy mamy problemy z naladowaniem (104) lub wydajnoscia(624).
powyzej 624 nie testowalem, nie widze potrzeby, mysle, ze i tak nie bede przekraczac standardowych 416, bo nie mam ani superszybkiej karty, ani gierek :)

ale bede mogl dluzej czytac bez ladowania... co w zasadzie roznicy nie robi za duzej, bo pradu w okolicy nie brakuje.

z czasem potestuje jakis programiki, to wyedytuje post w celu update'u

EDIT

na 104 MHZ slimaczy sie okrutnie, ale dziala.
test tcpmp rusza, dziala.

na 624 tylko uruchomilem destinatora i tcpmp. test tcpmp nie idzie do konca, wiecej nie probowalem,

na 520 wszystko jak do tej pory dziala OK. wynik benchmarka tcpmp 7x lepszy niz przy 104 MHz.
wynikow punktowych nie podaje, bo AFAIK zalezy on od uzytego pliku.
na

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 19, 2007, 15:10:05 »
sory.... ale gdzie w Asusie A636N można znaleść "ustawienia procesora", żeby go dać na max, może chodzi o ustawienia zasilania??? Ustawień procesora nie mogę się doszukać, nigdzie ich nie ma..

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2007, 15:51:12 »
START -> SETTINGS -> z ikonek POWER -> na dole z zakladek CPU MODE

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2007, 16:41:12 »
no to chyba mamy różne Asusy A636N bo u mnie nic takiego nie ma. Jest oczywiście START - USTAWIENIA, ale potem żadnej ikonki dotyczącej trybu CPU (CPU MODE) ani nic co byłoby powiązane z CPU nie ma. Po wejściu poprzez Start w Ustawienia mamy 3 zakładki: 1. OSOBISTE (Blokada, Dzisiaj, Dźwięki i powiadomienia, Informacje o właścicielu, Menu, Przyciski, Ustawienia wybudzania, wprowadzanie danych), 2. SYSTEM (Audio, Certyfikaty, Ekran, GPS, Informacje, Informacje o systemie, Pamięć, Podświetlenie, Przełącznik trybu, Raportowanie błędów, Statut Asus, Ustawienia regionalne, Usuń programy, Zasilanie, Zegar i alarmy), 3. POŁĄCZENIA (Bluetooth, Karty sieciowe, Menagef Wi-Fi, Połączenia, Transmisja, Ustawienia USB). He, he, że mi się to chciało pisać. Może w wersji angielskiej jest więcej możliwości...

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2007, 16:54:47 »
Jest dokładnie 15 kategorii, nic więcej, nic mniej: Zasilanie - to powinno być to ;)

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2007, 17:05:31 »
no... wszystko OK, tylko co ma wspólnego zasilanie z trybem procesora ?? W zakładce ZASILANIE są z kolei 3 pozycje: Bateria, Zaawansowane, Tryb uruchom. Domyślam się że chodzi o ostatnią zakładkę Tryb uruchom i należy wybrać - Maksymalna, a nie żadna z tych poniżej... czyli doszukałem się? Powiedz, że tak  :(

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2007, 17:13:53 »
Tak, to to. Jeśli oczekujesz czegoś bardziej zaawansowanego, to musisz użyć odpowiedniego oprogramowania :D

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2007, 17:23:31 »
O łaskawco... pomogłeś mi także w innej i to o wiele poważniejszej sprawie. Przeczytaj mój post o zawieszaniu asusa... dzięki

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2007, 18:43:10 »
cześć,
mam pytanko - czy to podkręcenie procka zadziała również w A639?
z góry mocne dzięki za info (sprawdzone...;-)))

*

Soovek

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2007, 18:58:17 »
Tak zadziała

*

Offline lukasm2

  • 32
  • Sprzęt: A696
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2007, 12:34:36 »
Jesli moge cos dodac od siebie to programik jest ekstra i przydaje sie m.in do rozmow glosowych w skype. U mnie to tak wyglada ze po dopaleniu mojego A626 do 512 mHz dziala jednoczesnie IE, OE, GG, oraz skype i co fajniejsze mam polaczenie z siecia za pomoca BT z moim komputerem stacjonarnym i choc troche przerywa w czasie rozmowy to i tak niezle sobie radzi.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 20, 2007, 16:41:00 »
A ja mam dość dziwny efekt.

zanim mi się a636n wywalił XCPUscallar działał jak złoto. teraz po wymianie płyty głównej włączenie XCPU scalara podkręca procka, ale jak włącze AM, to po jakimś czasie całość się na twardo wiesza i trzeba soft-reset robić... mam wrażenie że teraz kiepsko znosi mocne nagrzanie :(

*

Soovek

Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 20, 2007, 17:00:37 »
Cytat: "4ever"
A ja mam dość dziwny efekt.

zanim mi się a636n wywalił XCPUscallar działał jak złoto. teraz po wymianie płyty głównej włączenie XCPU scalara podkręca procka, ale jak włącze AM, to po jakimś czasie całość się na twardo wiesza i trzeba soft-reset robić... mam wrażenie że teraz kiepsko znosi mocne nagrzanie :(

Wiesz od kogoś słyszałem, że N-ki słabiej się kręcą.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 20, 2007, 19:06:57 »
no.... jeszcze jeden powod zeby przeskoc z ASUSA z powrotem na Mio...

P.S. Dziś zmniejszyłem "kręcenie" na 520 Mhz i przejechałem na tym całą warszawę w poprzek - i się nie zawiesił... Czyli widocznie to jest jego max.

Odp: Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2007, 15:17:18 »
czy to podkrecanie jest tylko do ASUSów, dla N560 nie bardzo - chodzi mi o zmniejszenie w tym modelu N560.  Pozdro

*

Soovek

Odp: Brakuje Ci mocy w Twoim Asusie ???
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2007, 23:03:47 »
czy to podkrecanie jest tylko do ASUSów, dla N560 nie bardzo - chodzi mi o zmniejszenie w tym modelu N560.  Pozdro
Powinno pójść bez problemów także na FS 500 series.
Pozdrawiam