Android OS > ZTE

[tutorial] Wgrywanie ROMu

(1/3) > >>

don.kamillo:
Wgranie ROMu na tym modelu jest proste, zwłaszcza dla osób, które już posiadały androida. Dla wielu jednak to pierwszy telefon, więc umieszczam mały tutorial wgrywania ROMu.

Potrzebne będą:

1. Universal Androot
2. Recovery Menager v.0.29b
3. Recovery clockwork 2.5.1.8 dla Blade lub wyższy.
4. Oczywiście ROM ;)

1. Ładujemy baterię do pełna.
2. Instalujemy aplikację Uniwersal Android z linku wyżej.
- po zainstalowaniu, klikamy opcję 'go root'. Po chwili telefon zostaje zrootowany (prawy screen poniżej). Telefon resetujemy.
3. Wgrywamy Recovery menager z linku wyżej. Nadajemy aplikacji prawa roota.
4. W Recovery Menager wybieramy opcję "Install Recovery" i wybieramy plik o nazwie "recovery-clockwork-blade-2.5.1.8.img" (akurat ja mam zainstalowaną wyższą wersję, stąd różnice na screenie).5. Wyłączamy telefon. Na niektórych forach doradzają wyjąć baterię, ale nigdy tego nie robiłem. Wchodzimy w tryb recovery, wciskając klawisz głośności (-) i przycisk on/off. Trzymamy do uzuskania ekranu recovery.6. Zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii bezpieczeństwa. Z recovery (nawigując klawiszami głośności) podświetlamy opcję 'backup and restore' i zatwierdzamy klawiszem 'domek'. Teraz wybieramy opcję 'backup' i również zatwierdzamy domkiem. Czekamy aż telefon wykona backup.


7. Zanim przystąpimy do wgrywania ROMu należy zrobić tzw. wipe, czyli czyszczenie pamięci. Skasowane zostaną aplikacje, kontakty i ustawienia. W tym celu wybieramy kolejno:
- wipe data/factory reset
- wipe cache partition
- oraz w pozycji 'advanced' opcję 'wipe dalvik cache'.

8. Po tych czynnościach można przystąpić do wgrywania ROMu. Najczęściej są wybierane pośród dwóch ROMów: FLB i JJ RLS9. Są oczywiście inne, ale one są najbardziej dopracowane. ROMy na androida są w formacie zip. Taki ściągnięty ROM należy wrzucić bezpośrednio na kartę pamięci.
9. Wybieramy opcję 'install zip from sd card', a następnie 'choose zip from sd card'.
10. Wybieramy nasz ROM z karty pamięci i zatwierdzamy domkiem.

11. Czekamy chwilę na wgranie ROMu. Po skończeniu wgrywania pojawi się stosowny napis, że wgranie ROMu zakończyło się sukcesem.
12. Klikamy przycisk strzałki, powracamy do głównego menu i wybieramy opcję 'reboot system now'
13. Telefon się zresetuje. Po uruchomieniu należy jeszcze raz go zresetować.
14. Cieszymy się nowym ROMem.


UWAGA: Gdyby ktoś chciał wgrać ROM CyanogenMod, to konieczne jest zainstalowanie nowszej wersji recovery: 3.0.0.5. Starsze są niekompatybilne i ROM CM nie wgra się.Oczywiście zrootowanie i wgranie nieoryginalnego ROMu powoduje utratę gwarancji.

Nie odpowiadam za błędy i niepowodzenia. Całość wykonujesz na swoją odpowiedzialność ;)


Dziq:
Mam pytanko czym tak dokładnie jest wipe cache partition ? Czy uruchamiając to muszę się obawiać o dane na wewnętrznej pamięci telefonu (nie pamięci systemowej), tak samo czym dokładnie jest wipe dalvik cache i co to nam daje?

draganblz21:
Witam, czy jeśli mam oryginalnego roma od orange 2.1 (Orange San Francisco ) to czy procedura wgrywania romu przebiega tak samo? Boję się ,że uwalę telefon.  :worried: I drugie pytanie,odnośnie romu. Jaki jest w miarę szybki,stabilny,sprawdzony przez Was i żeby bateria dawała radę? Dobrze by było gdyby był wyposażony w OC kernel.

don.kamillo:
Nie jestem pewien, ale teraz jest chyba już możliwość zrobienia update do 2.2 (oficjalna).
Jeśli nie, procedura jest taka sama z zastrzeżeniem, że należy zrobić update do Gen2 :S
Osobiście najlepiej wspominam CM.

kebi:
witam, mam problem, podczas instalowania recovery pojawia mi sie napis
currently installed recovery : unrecognised.....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej