Android OS > ZTE

Przejście z androida 2.1 na 2.2 (ZTE Blade) - czy tak to robić?

(1/3) > >>

Yahoo82:
Witam

Przesiadłem się właśnie z WM na Androida i od razu chciałbym podnieść jego wersję na 2.2 (z tego co czytałem i widziałem na testach dwukrotnie przyspiesza to pracę Blade'a).

Prosiłbym o uwagi i pomoc doświadczonych użytkowników.
Czy tak powinno to wyglądać krok po kroku?

1. Ściągamy (z marketu?) i instalujemy Clockwork Recovery
-   ściągamy fastboot'a
- wyłączamy tel i wyjmujemy baterię 
- wkładamy baterię i włączmy tel z wciśniętym "volume up"
- podłączamy tel pod PC   
- rozpakowujemy fastboot.zip   
- w katalogu z rozpakowanymi rzeczami odpalamy fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.3-blade.img'
- odpalamy 'fastboot-windows reboot'
     
2. Ściągam plik update.zip zawierający Froyo Rom Android 2.2 (np. stąd http://www.dmpwap.net/update.zip
3. Robimy re-boota za pomocą Clockwork recovery, następnie nawigujemy volume i home w Select Partisions Menu
4. Wybieramy Wipe data/factory reset
5. Tak samo Wipe Cache i
6. Wybieramy Update z zip file z SD  i wybieramy update.zip (choose zip from sd card -> Jellyfish RLS5.zip)
7. Widziałem jeszcze jak koleś na filmiku dodawał z karty Jellyfish RLS5_ahb_overclocked.zip <- co to?
8. Wybieramy "reboot system now"
9. Po ok 3-4 min odpali nam się android 2.2

Od razu zaznaczam ,że nie robiłem tego jeszcze, zebrałem do kupy informacje z netu i chciałbym się najpierw upewnić, że tak to działa.
Czy po updatcie do 2.2 stracę wszystkie zainstalowane aplikacje/ustawienia itp?

Z góry dziękuję za pomo9c!

don.kamillo:
Kilka uwag:
Najpierw musisz zrootować Blade'a. Użyj najlepiej w tym celu Universal Androot. Instalujesz, klikasz 'go root' i czekasz, aż się zrootuje. Resetujesz i cieszysz się rootem.

Potrzebny Ci będzie ZTE-Blade Recovery Manager 0.29b. Koniecznie w tej wersji, clockwork recowery w wersji 2.5.1.8. Osobiście tych używałem.

Instalujesz Recovery menager i nadajesz mu prawa roota. Uruchamiasz go i wybierasz opcję "Install Recovery" - wybierasz plik o nazwie "recovery-clockwork-blade-2.5.1.8.img". Od tecj chwili masz zainstalowane recovery.

Zanim wgrasz nowy ROM, zrób backup. W recovery wybierz opcję 'backup and restore' i dalej 'backup'. To na wypadek, jakby coś poszło nie tak - pozwoli Ci to wrócić do wcześniejszych ustawień.

Wyczyść wipe, tym sposobem, co napisałeś.

Później w recovery wybierz opcję 'install zip from sd card' - czyli wybierasz swój ROM, który chcesz wgrać.

Wgrywasz. ROM się wgra, wtedy naciskasz strzałkę do tyłu i wybierasz reboot. Cieszysz się nowym romem ;)

Overclocked to nic innego, jak podkręcenie procesora. Nie jest wymagane.

Tak, po updacie stracisz ustawienia i programy.

Yahoo82:
Dzięki wielkie za fachową odpowiedź.

Czy podkręcenie procka dużo zmienia? Warto to przy okazji zrobić?

Czy wszelkie programy typu Universal Androot lub ZTE-Blade Recovery Manager 0.29b są dostępne w markecie, czy szukac ich w necie (a może jest jakiś fajny serwis pełen plików :) )?

don.kamillo:
Nie wydaje mi się... Na MoDaCo są te pliki, ale jak chcesz i chwilę poczekasz, to wrzucę Ci je na serwer, to sobie od razu ściągniesz ;)

Ja procesora nie podkręcałem, szybkość po zmianie ROMu mi odpowiada. A zresztą, podkręcenie procesora = krótszy czas na baterii. Osobiście używam ROMu Froyo FLB a8, jest stabilny, błędów nie zauważyłem :)

Proszę, oto potrzebne pliki :)

Universal Androot

Recovery Menager v.0.29b

Recovery clockwork 2.5.1.8 dla Blade

Yahoo82:
Bardzo dziękuję.
Powiedz mi jeszcze proszę, czy ROMy bardzo się różnią (chodzi o to, czy mam szukać używanej przez Ciebie wersji, czy może być ta, którą ściągnąłem - niestety nie wiem jaka to)?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej