Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?

  • 16 Odpowiedzi
  • 8685 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« dnia: Wrzesień 03, 2009, 12:50:25 »
Witam
Jak w temacie. Zainteresował mnie ten smartfon. Spełnia moje wszystkie kryteria. Ma VGA, GPS Sirf Star III, D-pad!, jest mały i lekki. Podobno procesor jest wystarczająco szybki. Martwi mnie jedynie te 128 MB RAMu, czy nie jest za mało dla ekranu VGA. Ciekaw jestem także, czy ma jakieś wady "ukryte", które go dyskwalifikują. Jak na razie znalazłem tylko jeden test tego urządzenia:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=499273
Nie jest on zbyt obszerny, ale napawa optymizmem.
Powoli nudzi mi się już mój Diamond (po 15 miesiącach już się także nieco zużył - klawisze się zacinają, cały poobijany, itp) i chętnie bym go wymienił na coś nowego. Niestety nowe urządzania HTC do mnie nie przemawiają z powodu braku D-pada i ekranów WVGA ;/

W związku z tym pytanie:
Miał ktoś doświadczenia z tym urządzeniem? Może się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Cena wygląda atrakcyjnie: bo już od 1363 zł.

Dla przypomnienia specyfikacja Acera:

    * 106.4 (L) x 59 (W) x 13.7 (H) mm, 131.5 g
    * Windows Mobile 6.1
    * Samsung S3C 6400 @ 533 MHz
    * 2.8-inch VGA TFT LCD
    * microSD
    * 3.2Mpx
    * SiRFstar III GPS
    * WLAN 802.11 b/g
    * Bluetooth 2.0
    * HSDPA Category 8 / HSUPA Category 5, Quad-band GSM / EDGE i GPRS / EGPRS

Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2009, 17:02:54 »
Witam
Jak w temacie. Zainteresował mnie ten smartfon. Spełnia moje wszystkie kryteria. Ma VGA, GPS Sirf Star III, D-pad!, jest mały i lekki. Podobno procesor jest wystarczająco szybki. Martwi mnie jedynie te 128 MB RAMu, czy nie jest za mało dla ekranu VGA. Ciekaw jestem także, czy ma jakieś wady "ukryte", które go dyskwalifikują. Jak na razie znalazłem tylko jeden test tego urządzenia:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=499273
Nie jest on zbyt obszerny, ale napawa optymizmem.
Powoli nudzi mi się już mój Diamond (po 15 miesiącach już się także nieco zużył - klawisze się zacinają, cały poobijany, itp) i chętnie bym go wymienił na coś nowego. Niestety nowe urządzania HTC do mnie nie przemawiają z powodu braku D-pada i ekranów WVGA ;/

W związku z tym pytanie:
Miał ktoś doświadczenia z tym urządzeniem? Może się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Cena wygląda atrakcyjnie: bo już od 1363 zł.

Dla przypomnienia specyfikacja Acera:

    * 106.4 (L) x 59 (W) x 13.7 (H) mm, 131.5 g
    * Windows Mobile 6.1
    * Samsung S3C 6400 @ 533 MHz
    * 2.8-inch VGA TFT LCD
    * microSD
    * 3.2Mpx
    * SiRFstar III GPS
    * WLAN 802.11 b/g
    * Bluetooth 2.0
    * HSDPA Category 8 / HSUPA Category 5, Quad-band GSM / EDGE i GPRS / EGPRS

Pozdrowionka.


Bawiłem sie nim i jakość wykonania oraz wydajność stanowczo zaskoczyła mnie bardzo na plus. Widać że Acer bardzo sie przyłożył do  tych Smartfonów.  W realu wygląda duzo lepiej niż na fotach .
Jakoś połączeń i rozmowy - bardzo dobra - żadnych trzasków czy szumów...
Interfejs Acera  też bardzo fajny - troche touch flo , a troche z ifona ma ...
A jeszcze sprawdziłem serwis - na Europejskiej gwarancji podane są kontakty do serwisu w całej Europie i z tego co rozmawiałem to jest to serwis  door to door .

poz
aigel

 

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2009, 12:19:17 »
Ciekawie to wygląda. Chyba się niedługo zainteresuje tym urządzeniem. Boję się tylko, że Eten maczał palce przy jego produkcji, a to nie wróży zbyt dobrze ;/
Pozdrowionka.
Napisane: Wrzesień 03, 2009, 20:42:15
aigel, pamiętasz może ile pamięci (RAM) zostawało dla użytkownika?
Ciekaw jeszcze jestem na ile ten interfejs Acera integruje się z systemem? Np. jak wygląda wprowadzanie nowych spotkań? Klikasz np. nowe spotkanie i przełącza Ciebie do standardowego interfejsu outlooka, czy ma własny?
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2009, 14:52:41 »
Ciekawie to wygląda. Chyba się niedługo zainteresuje tym urządzeniem. Boję się tylko, że Eten maczał palce przy jego produkcji, a to nie wróży zbyt dobrze ;/
Pozdrowionka.
Napisane: Wrzesień 03, 2009, 20:42:15
aigel, pamiętasz może ile pamięci (RAM) zostawało dla użytkownika?
Ciekaw jeszcze jestem na ile ten interfejs Acera integruje się z systemem? Np. jak wygląda wprowadzanie nowych spotkań? Klikasz np. nowe spotkanie i przełącza Ciebie do standardowego interfejsu outlooka, czy ma własny?
Pozdrowionka.

po zainstalowaniu całego addsoftu od Acera i polskiej lokalizacji - 39 MB

jak dodajesz do kalendarza nowe wydareznie- przenosi Cie do standarwowego kalendarza WM

aigel

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2009, 18:46:57 »
mój przyszedł dziś  :)
po nieoczekiwanym zejściu G900 musiałem coś na szybko zakupić i padło na X960 - z samego urządzenia jestem bardzo zadowolony - rzeczywiście na żywo lepiej wygląda niż na zdjęciach, jest dosyć ciężki i robi wrażenie solidnego
też czytałem recenzję na xda-dev ale nie do końca się z nią zgadzam - są drobne lagi - czasami odnoszę wrażenie, że ekran dotykowy nie działa a po chwili okazuje się, że tylko się zastanawiał
Acerr shell nawet niebrzydko się prezentuje
reszta uwag jak się trochę pobawię  :mrgreen:
a z ciekawostek: urządzenie jest z polskiej dystrybucji a ładowarka jest z wtyczką brytyjską  :shock: i zamówione akcesoria przyszły do DX900 ale to będę już w poniedziałek prostował  B)
a i jeszcze wykryłem że okno dialogowe przy wyłączaniu urządzenia jest po polsku  :shock:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 21:28:42 wysłana przez slawek___m »

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:00:34 »
mój przyszedł dziś  :)
po nieoczekiwanym zejściu G900 musiałem coś na szybko zakupić i padło na X960 - z samego urządzenia jestem bardzo zadowolony - rzeczywiście na żywo lepiej wygląda niż na zdjęciach, jest dosyć ciężki i robi wrażenie solidnego
też czytałem recenzję na xda-dev ale nie do końca się z nią zgadzam - są drobne lagi - czasami odnoszę wrażenie, że ekran dotykowy nie działa a po chwili okazuje się, że tylko się zastanawiał
Acerr shell nawet niebrzydko się prezentuje
reszta uwag jak się trochę pobawię  :mrgreen:
a z ciekawostek: urządzenie jest z polskiej dystrybucji a ładowarka jest z wtyczką brytyjską  :shock: i zamówione akcesoria przyszły do DX900 ale to będę już w poniedziałek prostował  B)

a jakie akcesoria zamowiłeś ??

aigel

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:05:31 »
skąd masz tego acera ?przymierzam się do dx900
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:21:10 »
   jestem tez zainteresowany dx960, chociaz troche licze na to ze acer wypusci cos z wysuwana klawiatura przy tej wielkosci ekranu ( 2.8 cala ). napiszcie prosze, ile ramu zjada po dluzszym uzywaniu ( zmora w etenie) ,oraz cos na temay bateri.

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:33:53 »
skąd masz tego acera ?przymierzam się do dx900
nie wiem czy tu można reklamę robić ale zgodnie z naklejkami pochodzi od dystrybutora wymienionego w newsie na stronie głównej
a kupiłem w firmie z Krakowa

co do użytkowania to może pod koniec tygodnia coś konkretnego napiszę

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:46:20 »
mój przyszedł dziś  :)
po nieoczekiwanym zejściu G900 musiałem coś na szybko zakupić i padło na X960
   jestem tez zainteresowany dx960

Coś mi się wydaje, że niedługo na forum trzeba będzie zrobić nowy dział dla X960  :mrgreen:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2009, 21:27:15 »
 sumie to mogłoby się przydać  :proud: jest szansa, że będzie to dość popularne urządzenie - cena na zachodzie już jest poniżej 1000 PLN i pewnie gdybym mógł zaczekać to bym się wstrzymał z zakupem

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2009, 07:27:39 »
zabawy ciąg dalszy:
- zaktualizowałem ROM i radio
- działa bardzo stabilnie - jak na razie brak zwisów
ciągle jestem bardzo zadowolony z zakupu  :evil:

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2009, 15:16:40 »
slawek___m, a jakie miałeś wcześniej urządzenia oprócz G900? i jak Acer wypada na ich tle?
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:26:00 »
wcześniej iPaqa 3835 ale to już bardzo stare dzieje  :mrgreen: wieć nie za bardzo mam do czego porównywać
postaram się w weekend na spokojnie jakieś benchmarki porobić - będzie można syntetycznie porównać z innymi urządzeniami
co do porównania z G900 to jest mały zgrabny i bez problemu mieści się w kieszeni
ma całkiem przyzwoity wyświetlacz - dziś łaziłem po białym dachu w pełnym słońcu i na wyświetlaczu było coś widać
proponuję jakieś konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2009, 15:48:27 »
Ja bym poprosił jak już wspomniałeś syntetyczne benchmarki (w tym na pewno forumowy test z trailerem matrixa, dla różnych ustawień). Oraz o jakieś sample w pełnej rozdzielczości z aparatu i przy okazji jakiś filmik  :)

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Acer Tempo X960 - bawił się ktoś już?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2009, 08:07:12 »
zanotowane do to do na weekend  :grin:
zdjęć mam już trochę bo geotagging mi się podoba bardzo, a filmik jakiś nakręce   :wink:

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
i pojawił się nowy ROM do x960
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2009, 11:53:26 »
niestety ciągle WM 6.1 a nie 6.5 [helm]