gwarancja etena

  • 11 Odpowiedzi
  • 16687 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gwarancja etena
« dnia: Lipiec 08, 2009, 15:50:42 »
Jako że za dwa miesiące kończy mi się gwarancja na etena m700 chciał bym naprawić kilka uszkodzeń które wyszły w czasie użytkowania. Po pierwsze i mniej istotne to znany bug gniazda słuchawek które przestało rozróżniać czy jest podłączona wtyczka czy też nie. Druga sprawa znacznie istotniejsza to gniazdo karty SD które ostatnio przestało działać :/ Miał ktoś doświadczenia z takimi uszkodzeniami zgłaszanymi w ramach gwarancji? Zostaną one przyjęte czy raczej będą chcieli się wykręcić sianem bo w treści gwarancji niby jest coś że nie obejmuje ona "uszkodzeń mechanicznych (...) gniazd, wtyków, kabli". Ostatnia sprawa to soft, w tej chwili mam rom od TB, czy powinienem wgrać jakiś oryginalny etenowski soft przed wysyłką?

pzdr
mysh

*

Offline wedlock

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I900
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:22:49 »
co do ROM-u to sądzę, że powinieneś wgrać oryginała. Co do reszty , to nie wiem.
If shit happend take a hostage.

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:13:52 »
 mojego etena w grudniu wyslalem na naprawe gwarancyjna do oriki, padla plyta glowna. w orice stwirdzili ze  jest to uszkodzenie mechaniczne i musialem  za naprawe zaplacic ponad 700zl. przykre ale prawdziwe.

Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2009, 14:17:09 »
To co napisałeś zakrawa na jakiś ponury żart, ale czego można się spodziewać po takim bublu jak eten. Znajomy uwalił Omnie przy wgrywaniu softu, wysłał do serwisu i odesłali mu nowy egzemplarz z tym że z większą ilością wbudowanej pamięci :/

*

Offline wedlock

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I900
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2009, 22:09:29 »
Czasami ludzie wygrywają i w totka. Ja nie mam niestety takiego szczęścia
If shit happend take a hostage.

Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2009, 22:28:37 »
Generalnie podsumowując etena m700, 2 lata gwarancji z czego 8 miesięcy szperałem po internecie jak go zmusic do współpracy i sensowny soft dobrać, po 12 miesiącach padnięte gniazdo słuchawek, po 16 gniazdo karty. Oryginalna bateria wymieniona na jakiś zamiennik o większej pojemności po 2 miesiącach działa jak stara (czyli ok 8h) a całość strach wysłać do serwisu żeby nie naliczyli kwoty. Nawet na allegro nie warto wystawiać żeby nega nie dostać, chyba że jako uszkodzony. Taak, warto było zapłacić te 2 tys jakiś czas temu :D

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2009, 21:43:54 »
Generalnie podsumowując etena m700, 2 lata gwarancji z czego 8 miesięcy szperałem po internecie jak go zmusić do współpracy i sensowny soft dobrać, po 12 miesiącach padnięte gniazdo słuchawek, po 16 gniazdo karty. Oryginalna bateria wymieniona na jakiś zamiennik o większej pojemności po 2 miesiącach działa [...]
To ja i inni użytkownicy tego forum są chyba w czepku urodzeni. Mój M700 ma już prawie 3 lata.
Przez ten okres nic nie padło, gniazdo słuchawek działa, gniazdo kary też działa, bateria trzyn=ma do 4-5 dni.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2009, 21:52:08 »
może trochę dramatyzuje, ale sprzęt który średnio intensywnie użytkowałem sypie się jeszcze na gwarancji, a patrząc na renomę firmy to strach wysyłać do naprawy . A co najgorsze że naprawdę ciężko było by mi teraz wrócić do używania zwykłego telefonu ;( Pewno oddam etena do znajomego magika-elektronika żeby mi te gniazda przeczyścił, zapłacę parę PLN i będzie po sprawie w 2 dni.

pzdr

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2009, 22:02:57 »
Pewno oddam etena do znajomego magika-elektronika żeby mi te gniazda przeczyścił, zapłacę parę PLN i będzie po sprawie w 2 dni.
To chyba najlepsza droga :)
No chyba, że ktoś woli zamianę na HTC dopłacając jakieś 1500zł ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2009, 06:43:45 »
Pewno oddam etena do znajomego magika-elektronika żeby mi te gniazda przeczyścił, zapłacę parę PLN i będzie po sprawie w 2 dni.
To chyba najlepsza droga :)
No chyba, że ktoś woli zamianę na HTC dopłacając jakieś 1500zł ;)


Bez przesady. Ja za HTC z roczną gwarancją dałem 500 zł, a swojego M700 sprzedałem za 360, czyli dopłaciłem tylko 140. Znaczy 10x mniej niż napisałeś ...
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2009, 14:00:02 »
Ja pisałem o nowym sprzęcie nie używanym.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: gwarancja etena
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2009, 14:06:17 »
Ale trudno wymagać, aby można było odsprzedać używanego Etena (czy dowolny inny sprzęt) za cenę zbliżoną do nowego.

Tak więc te różnice w cenie są i to spore. Nawet jeśli starego Etena chciało by się wymienić na nowego ...
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.