Nawigacja do turystyki.

  • 8 Odpowiedzi
  • 16255 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline syper

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond 2, Modecom Freeway MX2 HD + AM 6.9
Nawigacja do turystyki.
« dnia: Sierpień 16, 2011, 21:42:32 »
Witam.
Mam prośbę o polecenie dobrego urządzenia, które nadawałoby się do turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej. Na nawigacjach samochodowych trochę zębów zjadłem ale w temacie outdoorów jestem zupełnie zielony więc gdyby jeszcze jakieś info o mapach to byłoby cool  :)
The True Is Out There...

*

Offline adak

  • 22
Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2011, 23:14:50 »
hej,

osobne urządzenie - polecam firmę Garmin i ich odbiorniki GPS.

to turystyki pieszo-rowerowo-kajakowej sprawdza się też aplikacja na telefon .pl/aplikacje][SPAM], sprawdź sobie przed zakupem osobnego odbiornika gps

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2011, 19:36:03 »
Witam,
Proponuje poczytać o Garmin 62s.
Od jakiegoś czasu rownież rozważam kupno odbiornika turystycznego.
Jak narazie wszysko wskazuje ze to urządzenie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem .
Tutaj masz wiecej szczegółów :
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=8524

Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:02:38 »
Ja używam PPC z GPS + GPSTuner + GPSSppc + GPSNoniPlot (opcja dowolnych map)
[gmod]Reklama tu + sig = moderowany[/gmod]
 :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 20:27:35 wysłana przez tomaszkap »
Regulamin -warn

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2013, 00:15:26 »
oczywiscie garmin i do tego mapka umpc :)

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2013, 03:49:16 »
Ja przymierzam się do Trekbuddy. Ma to społeczność zorganizowaną więc pomocy jest dość, mapy własne lub free
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline sti

  • 17
Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2013, 08:05:03 »
na androida najlepszy jest darmowy osmand + oczywiscie mapka wektorowa UMP. Ma routing offline nawet po szlakach. Jak kogos nie interesuje routing to fajny tez jest darmowy Orux maps. Swietnie zapisuje slady i ma z prawdziwego zdarzenia widok 3D. Rowniez obsluguje mape UMP

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2013, 23:16:02 »
Ja przymierzam się do Trekbuddy. Ma to społeczność zorganizowaną więc pomocy jest dość, mapy własne lub free

Mapy tworzy się Mobile Atlas Creator'em - praktycznie z dowolnego źródła online. Są też atlasy turystyczne do kupienia za drobne kwoty.

Osobiście uważam, że TrekBuddy do turystyki jest najlepsze i nie chodzi tylko o darmochę.

Takie uwagi:
Do Mobile Atlas Creator'a warto dograć przynajmniej mapy google, bo w wersji 1.9 beta 2 usunięto źródła map nie-darmowych (właściciele serwisów się burzyli, że ich mapy są ściągane i wykorzystywane w taki sposób).
Oczywiście można przegrać źródła map z wersji 1.9 beta 1 do najnowszej i wtedy nadal działają (nadal można ściągać mapy z różnych serwisów).

Do obróbki map można wykorzystać np Ozi Explorera, ale jest oczywiście wiele innych programów i narzędzi.
Co ciekawe TrekBuddy działał mi niezawodnie nawet na telefonie tak starym jak SE K750i, choć oczywiście musiałem dokupić zewnętrzny odbiornik GPS bluetooth (kupiłem Nokia LD-4W za grosze).
Można w nim zapisywać punkty, nagrywać ślady, prowadzić do określonego punktu na mapie, czy też wymieniać się punktami docelowymi i pozycjami z innymi użytkownikami TrekBuddy za pomocą SMSów.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 23:18:28 wysłana przez overconscious »

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Nawigacja do turystyki.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2013, 18:14:34 »
a co sądzicie o tym?
http://www.enavigator.pl/?p0=1&p1=3&p2=9&p3=31&o=567999

czy tutaj można [załadować] mapy np Beskidu Wyspowego i hulać po nim?
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7