Ankieta

Czy używasz ApplicationLauncher'a zamiast odblokowywać Mio programem MioPocket?

Tak (używam ApplicationLaunchera)
119 (77.3%)
Nie (nie używam, mam odblokowane moje Mio programem MioPocket)
22 (14.3%)
Nie (używam standardowej aplikacji dostarczonej z urządzeniem)
13 (8.4%)

Głosów w sumie: 154

Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)

  • 519 Odpowiedzi
  • 362593 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 07, 2008, 23:11:59 »
Czy dopiero wersja 5.0.7 rozwiązuje powyższe problemy?
Proszę o Wasze uwagi.

Czy ktoś odpowie mi na moje pytanie? Nikt z Was nie ma takich problemów?
Jeszcze raz proszę...

pozdrawiam

Tak, dokładnie, wersja od 5.0.7 wzwyż rozwiązuje problem czasu.
Kasowanie pliku POI też się zdarza, ale wystarczy mieć na karcie zdublowany i dodać z pliku.
Blokować karty nie polecam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 23:13:54 wysłana przez akubit »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 08, 2008, 08:28:28 »
Witam,
Czy ktos wie jak uruchomic klawiature pod total comander? U mnie da sie ja uruchomic ale nie mozna nic pisac na niej.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 08, 2008, 10:14:30 »
Dodam ze to moje mio te nie jest wersja z polski i oryginalnie ma wgrany program SmarST_CE taki sam widzialem w navmanie.. Z gory dziekuje za pomoc.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 08, 2008, 10:24:28 »
Witam wszystkich.
Opierając się na Waszym opisie przystosowałem launchera do Mio Moov 200 i uruchomiłem stronkę dla leniwych.
W przeciwieństwie do Robo 67 nie wyrzucałem większości aplikacji (lubię urządzenia z bajerami :)). Wywaliłem tylko to co nie chodzi na 200.
Jak znajdę trochę czasu do dorobię dodatkowy ekran z grami.

tu jest stronka z opisem i paczką do ściągnięcia gps.komputery.slupsk.pl

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 08, 2008, 13:22:58 »
wrobelsl dobra inicjatywa

Wersja na Mio Moov 200 - http://gps.komputery.slupsk.pl/gps.rar
Istrukcja instalacji: http://gps.komputery.slupsk.pl/


PYTANIE DO OSOBY Z ODBLOKOWANYM MioPocket'em URZADZENIEM MIO MOOV:


Czy po doblokowaniu miopocketem (i w jakiej wersji) dziala klawiatura i mozna wpisywac znaki np do notepada? Prosze o ODPOWIEDZ , poniewaz duzo ludzi sie pyta o to a nie za bardzo zaglebialem sie w temat i nie chce sleczec nad tym jak moze nie dziala nawet w mio pocket? Wiec jak jest z ta klawiatura?
Pyt nr 2 : jesli ten KTOS mialby troche wiedzy to moze wyekstraktuje biblioteki odpowiedzialne za input z keyboard i scrypty *.mscr Jesli nie to wystarczy mi na razie sama odpowiedz czy na Mio Moov dziala (nie interesuje mnie ze na Lark dziala albo na czyms tam jeszcze) chodzi mi stricte o Mio Moov 330/360/ lub w ostatecznosci Mio Moov200

Z gory dziekuje za odpowiedz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2008, 13:35:29 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 08, 2008, 13:38:07 »
U mnie po wgraniu miopocket 2 dzialala klawiatura - posiadam model mio moov 360.  Natomiast po wgraniu lunchera uruchamiaja sie przyciski, wciskaja sie lecz nic nie pisze :(

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 08, 2008, 13:41:04 »
Limak74 wiem że nie rajcuje Cię moov 200 ale może byś spróbował skopiować wininet.dll z Twojego Mio.
Być może dało by radę spakować go np. ce comanderem i przesłać na kartę ?
To moja gorąca prośba.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 08, 2008, 16:46:37 »
Limak74 wiem że nie rajcuje Cię moov 200 ale może byś spróbował skopiować wininet.dll z Twojego Mio.
Być może dało by radę spakować go np. ce comanderem i przesłać na kartę ?
To moja gorąca prośba.

Probowalem nic sie nie kopiuje z ROM'u nie wiem jak to zrobic sorry
Chyba ze ktos mi poda jak to zrobie
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 08, 2008, 17:05:34 »
W przeciwieństwie do Robo 67 nie wyrzucałem większości aplikacji

Ja nic nie wyrzucałem :) tez lubię dużo działających bajerów, nawet chciałbym TT7, pozdrawiam

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 08, 2008, 19:01:55 »
automape juz olalem wgralem igo:) i dziala ale nie do konca nie dziala podswietlenie nawet z tym patchem bachligt.... tylko ze ja zamiast miomap mam wgrany jakis smartST i w pliku au.mscr przerobilem #for Mio Moov 200, by Weelkoo

Sleep(300)

Run ("\My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe")

Sleep(200)
kill ("SmartST_CE.exe")

#Run ("\My Flash Disk\FileManCE2\FileManCE.exe")


 tak i nie dziala dalej...
Napisane: Sierpień 08, 2008, 18:27:20
poradzilem sobie z tym tu podaje o wpisac jak by ktos mial taka nawi:


Run("\My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe")
WaitFor("SmartST_CE", 2)
Kill("SmartST_CE.exe")

Sleep(200)
Run ("\My Flash Disk\Program Files\MioMap\SystemInformation.exe")

While(1)
sleep(10000);
EndWhile

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 09, 2008, 18:54:01 »
Probowalem nic sie nie kopiuje z ROM'u nie wiem jak to zrobic sorry
Chyba ze ktos mi poda jak to zrobie

Moja propozycja to spakowanie dll-a Total Commanderem a następnie FileMan-em wycięcie i wklejenie na kartę SD

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 09, 2008, 19:58:34 »
Probowalem nic sie nie kopiuje z ROM'u nie wiem jak to zrobic sorry
Chyba ze ktos mi poda jak to zrobie

Moja propozycja to spakowanie dll-a Total Commanderem a następnie FileMan-em wycięcie i wklejenie na kartę SD
Probowales tak zrobic na swoim ? Dziala? jak dziala i potwierdzisz ze tak mozna to tak zrobie :)
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 10, 2008, 20:21:26 »
Zapraszam na stronkę gps.komputery.slupsk.pl gdzie umieściłem nową wersję launchera dla moov 200

Wersja 10.08.2008 - dodano panel z 8 grami
                               - zamieniono skrót do zegara (uruchamiał się  większej rozdzielczości)na skrót do panelu kontrolnego
                               - różne zmiany kosmetyczne między innymi zmiany tapet

Ikony w panelu z grami są wszystkie takie same bo nie mogłem znaleźć pasujących.
4 gry z dolnego wiersza powinny się uruchamiać w orientacji poziomej ale nie potrafię napisać odpowiedniego skrypt. Może ktoś coś wymyśli

Pozdrawiam

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 11, 2008, 20:45:23 »
Zapraszam na stronkę gps.komputery.slupsk.pl gdzie umieściłem nową wersję launchera dla moov 200

Wersja 10.08.2008 - dodano panel z 8 grami
                               - zamieniono skrót do zegara (uruchamiał się  większej rozdzielczości)na skrót do panelu kontrolnego
                               - różne zmiany kosmetyczne między innymi zmiany tapet

Ikony w panelu z grami są wszystkie takie same bo nie mogłem znaleźć pasujących.
4 gry z dolnego wiersza powinny się uruchamiać w orientacji poziomej ale nie potrafię napisać odpowiedniego skrypt. Może ktoś coś wymyśli

Pozdrawiam

       Bardzo fajnie wszystko dziala, tylko mam drobny problem z prawidlowym czasem... Otoz, po odpaleniu automapy i zlapaniu sygnalu gps wyswietla mi sie nieprawidlowa godzina (zegar w automapie opoznia o godzine). Podjrzewam ze jest to kwestia ustawienia strefy czasowej, tylko gdzie....? Probowalem ja zmienic w Application Launcher, ale wiele to nie pomoglo gdyz tylko po odpaleniu automapy i wykryciu sygnalu gps efekt byl taki sam. Bede bardzo wdzieczny za wskazowki jak sobie z tym problemem poradzic.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2008, 20:48:58 wysłana przez pavel1234 »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 11, 2008, 21:32:49 »
Mam do Was dwa pytania:
1. z jaka największą kartą pracuje bez problemów moov360 - muszę zmienić 4GB na wiekszą, bo po wgraniu czwartej nawigacji - TT7 i map Eu srodkowej skończyło mi się miejsce?
2. czy zdarza się Wam, że po uruchomieniu TT7 i przejechaniu kilkuset metrów wyskakuje białe okno i jest napisane "debug coś tam, coś tam..."?
trzeba je zamknąć i później jest już OK?

pzdr

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:20:19 »
       Bardzo fajnie wszystko dziala, tylko mam drobny problem z prawidlowym czasem... Otoz, po odpaleniu automapy i zlapaniu sygnalu gps wyswietla mi sie nieprawidlowa godzina (zegar w automapie opoznia o godzine).

Piracka AM 5.0.5 tak ma :P

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:46:11 »
Mam do Was dwa pytania:
1. z jaka największą kartą pracuje bez problemów moov360 - muszę zmienić 4GB na wiekszą, bo po wgraniu czwartej nawigacji - TT7 i map Eu srodkowej skończyło mi się miejsce?
2. czy zdarza się Wam, że po uruchomieniu TT7 i przejechaniu kilkuset metrów wyskakuje białe okno i jest napisane "debug coś tam, coś tam..."?
trzeba je zamknąć i później jest już OK?

Właśnie czekam na przesyłkę, w której ma mi przyjść karta 16gb. W sumie to zamówiłem w ciemno, nigdzie nie znalazłem informacji czy będzie działać a jak tak to czy wszystko będzie chodzić tak jak powinno. Jak przyjdzie to napiszę czy i jak działa.
Też mi wyskakuje ten komunikat, ale póki co  mi nie przeszkadza. 

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 12, 2008, 07:29:59 »
Dzięki, no to się uspokoiłem z tym TT7.
Daj znać co z kartą 16GB.

Pozdrawiam.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:19:17 »

       Bardzo fajnie wszystko dziala, tylko mam drobny problem z prawidlowym czasem... Otoz, po odpaleniu automapy i zlapaniu sygnalu gps wyswietla mi sie nieprawidlowa godzina (zegar w automapie opoznia o godzine). Podjrzewam ze jest to kwestia ustawienia strefy czasowej, tylko gdzie....? Probowalem ja zmienic w Application Launcher, ale wiele to nie pomoglo gdyz tylko po odpaleniu automapy i wykryciu sygnalu gps efekt byl taki sam. Bede bardzo wdzieczny za wskazowki jak sobie z tym problemem poradzic.

Poczytaj ten watek ... to znajdziesz odp (zablokuj sync zegara w AM)

Klawiatura
Niestety nie mam ostatnio czasu i mimo kilkugodzinnego przegladania kodu MioPocketa 2.0 nie udalo mi sie zaimplementowac klawiaturki
tzn pojawia sie i np strzalki dzialaja (przesuwaja kursor w lewo prawo) ale nie udaje mi sie wprowadzac tekstu :(
dogralem 2 biblioteki ale podejrzewam ze bez wpisu do rejestru sie nie obejdzie :(
poza tym mozna troche obejac rejestr wtorzac pliki tymczasowe z informacja o stanie programu ale to zajmie mi wiecej niz przypuszczalem i jak nie znajde szybko rozwiazania to sie poddam :( - nie mam czasu
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 11:47:47 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 12, 2008, 20:57:35 »
Mam pytanie do użytkowników moov 360.
1. Czy używacie bluetooth'a jako zestawu głośnomówiącego, jeśli tak to jaka jest jakość słyszalności, jakość rozmów (w dwie strony)?
2. Czy po odblokowaniu i wgraniu np AM nadal jest możliwość korzystania z zestawu głośnomówiącego?
3. Czy w trakcie nawigacji na AM jak przychodzi połączenie, AM pracuje w tle?
4. Z perspektywy czasu, czy kupilibyście drugi raz 360, czy może 330 (patrząc się pod kątem bluetooth'a - zestawu głośnomówiącego)?

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 13, 2008, 08:30:09 »
Mam pytanie do użytkowników moov 360.
1. Czy używacie bluetooth'a jako zestawu głośnomówiącego, jeśli tak to jaka jest jakość słyszalności, jakość rozmów (w dwie strony)?
2. Czy po odblokowaniu i wgraniu np AM nadal jest możliwość korzystania z zestawu głośnomówiącego?
3. Czy w trakcie nawigacji na AM jak przychodzi połączenie, AM pracuje w tle?
4. Z perspektywy czasu, czy kupilibyście drugi raz 360, czy może 330 (patrząc się pod kątem bluetooth'a - zestawu głośnomówiącego)?
1. niezly
2. tak http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg706378#msg706378
3. tak
4. tak (roznica w cenie okolo 100PLN a zestaw glosnomowiacy masz i to przenosny -tnz mozesz przeniesc go do innego samochodu)

PS. Dodatkowa odpowiedz: Mio Moov jest urzadzeniem pracujacym pod WinCE 5 i do tego ma okrojone biblioteki wiec jesli komus zalezy zeby miec funkcjonalnosc PDA to jednak polecalbym cos na Windows Mobile 6.x. Jest troche klopotliwe wgrywanie oprogramowania (lub czasami nawet niemozliwe), ciezko dostac programy pod winCE. Zaleta MioMoov jest prostota i GPS z instanFixemII (oczywiscie dziala to tylko jak wylaczymy urzadzenie z dzialajaca nawigacja i pozniej przywrocimy ja wlaczac urzadzenie ale tak czy siak GPS jest bardzo przyzwoity, 360 ma sporo 2GB pamieci (mozna wgrywac inne programiki w ten obszar bez uzywania karty).  Brakuje mi natomiast przyciskow sprzetowych :( przydalyby sie z 4 przyciski ) Poza tym MioMap jest cienka aplikacja (przynajmniej w Polsce) i tak samo glupia jak AM (prowadzi bardzo zle na skrzyzowaniach wielopoziomowych - z reguly pod wiaduktami) TomoTom jest tutaj bezkonkurencyjny
Wiecej grzechow MioMoov nie pamietam (bardzo podoba mi sie natomiast mocowanie MioMoov, bardzo wygodne i latwe w montazu)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2008, 09:52:26 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 13, 2008, 08:51:41 »
Limak74  :D dzięki wielkie

*

Offline turel

  • 33
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 13, 2008, 16:07:42 »
Witam
proszę "wiedzących" o odpowiedź,jak zrobić ,aby mieć na ekranie mio moov 360 ikonę TT? ,mam już ikony mio i AM , a TT uruchamiam teraz poprzez Total Commandera,
pozdrawiam

*

Offline turel

  • 33
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 13, 2008, 17:20:36 »
dotyczy pytania o ikonki...
dzięki Limak74 (jego opisowi ) mam już trzecią ikonkę ,dziękuję.
Napisane: Sierpień 13, 2008, 17:17:13
szukam AM w wersji wyższej niż 5.05 (bezinstalacyjnej) -czy ktoś pomoże? :smile:

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 13, 2008, 21:01:53 »
www.automapa.pl tam są najnowsze wersje.
Nowszych wersji bezinstalacyjnych (czyt. pirackich) nie ma, zresztą na tym forum się o nich nie dyskutuje, bo można dostać  :banan:

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 13, 2008, 21:04:54 »
Dziś włożyłem do mojej 360tki kartę SDHC Transcend 16GB i nie zauważyłem aby chodziła gorzej niż wcześniejsza 2 gigowa, więc wychodzi na to że Mio nie ma problemów z obsługą tak pojemnych kart...

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 14, 2008, 00:41:21 »
no i to jest dobra wiadomość...

pzdr

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 14, 2008, 08:30:26 »
Mam taki problem:

1. Zainstalowałem ApplicationLaunchera wg opisu limaka74 http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg700918#msg700918
i mariowaw http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713734#msg713734. Na karcie SD mam mapy do AM, na MioMoov200 PL mam program AM 5.0.5. Przy starcie wybieram sobie, której mapki chcę używać i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w AutoMapie nie mogę ściszyć głosu! Klikam na ikonkę głośniczka, co teroetycznie ma zrobić mu "mute" i nic się nie dzieje. Czyżby sterowanie głosem też (podobnie jak rozjaśnianie obrazu) zależało od MioMap? A może to po prostu ta wersja AM jest zrąbana? Macie jakieś propozycje rozwiązujące ten problem?

2. Pod jaką nazwą MioMoov widzi kartę SD? "My Storage Card" nie działa, "Storage Card" też nie.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 14, 2008, 10:36:24 »
Przy starcie wybieram sobie, której mapki chcę używać i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w AutoMapie nie mogę ściszyć głosu! Klikam na ikonkę głośniczka, co teroetycznie ma zrobić mu "mute" i nic się nie dzieje. Czyżby sterowanie głosem też (podobnie jak rozjaśnianie obrazu) zależało od MioMap? A może to po prostu ta wersja AM jest zrąbana? Macie jakieś propozycje rozwiązujące ten problem?

2. Pod jaką nazwą MioMoov widzi kartę SD? "My Storage Card" nie działa, "Storage Card" też nie.


Jesli chodzi o dzwieki to ikonka glosniczka wylacza dzwieki podczas jazdy a nie kliki w menu :)
regulowac glosnosc mozna z poziomu Control Panel' a WinCE :) lub na ekranie aplikacji jest programik do obslugi dzwieku
Poza tym AM reguluje glosnosc zaleznie od predkosci

Karta jest widziana przez "\Storage Card" Mozesz to sprawdzic wywolujac w skrypcie  np od backlight (tylko przekopiuj na karte ten katalog i uruchom skrypt z TC z karty)

dodaj taki kod:
Drive ="\"&Part(SystemPath("ScriptPath"),"\",2)
Message("Drive is "&Drive)

bedziesz mial co system widzi :) Zaleca sie uzywanie cudzyslowow przy wpisywaniu sciezek ze spacjami :)
Pozdrawiam
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 14, 2008, 13:53:27 »
Dzięki wielkie. Już się bałem, że podczas jazdy będzie mi tak klikało bez sensu  :ok:

Tak mi wpadło do głowy: skoro na windows xp można odpalić okienko regulacji głośności wpisując polecenie mmsys.cpl, to pewnie podobne polecenie istnieje w WinCE. Ciekawe tylko: jakie?;)
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 13:00:04 wysłana przez Rav102 »