Pomoc

Logowanie się i wylogowywanie się

Kiedy tylko zakończysz proces rejestracji, będziesz mógł zalogować się po raz pierwszy na forum. Po tym będziesz mógł zdecydować, czy chcesz pozostać zalogowany czy też masz zostać wylogowany po zakończeniu wizyty.

  1. Logowanie
    1. Panel logowania
    2. Szybkie logowanie
  2. Wylogowanie

Logowanie

Być może nastąpiło wylogowanie z poprzedniej sesji lub jesteś nowym użytkownikiem naszego forum. Do zalogowania można używać ekranu głównego logowania lub okienka szybkiego logowania.

Panel logowania

Poniższy panel (dostępny po kliknięciu na odnośnik Logowanie menu głównego) jest pierwszym, który zobaczysz po zakończeniu rejestracji oraz po wejściu w kategorię dostępną tylko dla zarejestrowanych użytkowników, zatem opiszemy go w pierwszej kolejności.

Pola Nazwa użytkownika i Hasło chyba nie wymagają wyjaśnień. Czas zalogowania oznacza, jak długo, w minutach, przeglądarka ma pamiętać, że nastąpiła autoryzacja w naszym serwisie. Po tym czasie konieczne będzie ponownie wpisanie danych do logowania. Nie zaleca się ustawiania zbyt długiego czasu, jeśli komputer którego używasz, może za chwilę używać ktoś inny. Jeśli dostęp do tego komputera masz tylko Ty, wygodne będzie ustawienie opcji Bądź zawsze zalogowany.

Szybkie logowanie

Większość for dyskusyjnych posiada możliwość szybkiego logowania z każdej strony serwisu. Okienko do logowania może być różnie rozmieszczone. W naszym przypadku, jeśli używasz domyślnego stylu SMF, formularz znajduje się na górze strony. W starszych motywach, bazujących na YaBB SE, może być on umieszczony na dole. Jeśli jednak nie widzisz go nigdzie na stronie, prawdopodobnie administrator forum wyłączył możliwość szybkiego logowania (w tej sytuacji możesz otworzyć stronę logowania z menu głównego) lub jesteś aktualnie zalogowany (w takim przypadku menu powinno zawierać odnośnik Wyloguj zamiast Zaloguj!).


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Używanie okienka szybkiego logowania jest proste. Wprowadź nazwę użytkownika i hasło oraz długość trwania sesji z listy rozwijanej, następnie kliknij przycisk Zaloguj się. Wybranie opcji Zawsze lub ustawienie Bądź zawsze zalogowany oznacza, że komputer będzie pamiętał sesję, póki się nie wylogujesz. Nie oznacza to jednak, że jesteś cały czas zalogowany na forum (nie liczy tego czasu jako aktywność).

Wylogowanie

Po zakończeniu przeglądania forum, możesz się wylogować. Jeśli dzielisz z kimś ten komputer, jest to wysoce wskazane. Zatem wybierz opcję Wyloguj się z menu głównego. Zostaniesz wylogowany (staniesz się gościem), usunięty z listy zalogowanych użytkowników oraz Twoja nazwa użytkownika zostanie zabezpieczona do następnego logowania.