Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Mitac / Mio

WeatherPanel - robimy skin dedykowany dla dziadka Mio A701 :)

(1/128) > >>

januszjur:
Panowie jeśli jest ktoś zainteresowany uczestnictwem w  tworzeniu skinu do programu WeatherPanel dedykowanego pod naszego dziadka Mio A701 czekam na pomysły i pytania  dotyczące tego projektu. Chodzi o to co ma być tam uwzględnione...tło kolorystyka ilość danych podawanych na wtyczce do Todaya oraz na podstronach rozwijanych po tapnięciu na ikonę..... :smile: Możemy to robić wspólnie...

_____________________________________________________________________________________________________________________

Najnowsza wersja WeatherPanel 2009
http://forum.ppcgeeks.com/showthread.php?t=7357

Miłej zabawy  :smile:
[___________________________________________________________________________________________________

6nt:
Piszę się. Już kombinuję i szukam pomysłów :)

januszjur:
Jaka według was ma być wysokość wtyczki na Todayu? Taka jak ta pokazana tu lub większa, kolorowa przeźroczysta ? Kwestia do rozstrzygnięcia jeśli ktoś używa wielu wtyczek to wskazana jest niewielka (s.2).. jesli nie zależy mu na ekranie a bardziej na efekcie wizualnym to może ona być na cały lub na połowę ekranu. Dla tych którzy używają PB, SPB P+, można z również zmienić ustawienia..

                                   s.1                                                      s.2                                                          s.3                                                     s.4
Można pójść w czterech kierunkach...  :smile:
- gołe tło (brak docków) s.1
-gotowy dock (kolorowy lub przeźroczysty - tak jak tu pokazany) s.2
-wygenerować różnokolorowy dock prostokątyny lub kwadratowy o dowolnej wielkości s.3
-wykożystać gotową ikonę pogodową w odpowiedniej wielkości jako tło całej wtyczki (wtedy działa ona jako aktualny stan pogody w danej chwili s.4

6nt:
Mnie się najbardziej podoba ostatnia opcja - gotowa, duża ikona. To pozwala od razu jednym rzutem oka sprawdzić pogodę. Świetna jest opcja z zegarem, bo wtedy widać już wszystkie najistotniejsze informacje pogodowo - czasowe(ja preferuję akurat zegar z sekundnikiem). Nie mogę się wypowiadać za wszystkich, ale mnie wystarczy opcja wielkości z możliwością dodania jednej wąskiej wtyczki (MiploSync). Ponieważ od niedawna używam PocketBreeze i jestem strasznie zadowolony z jego możliwości (choć chętnie bym go jeszcze poprawił ;) ), to dobrze by było, dla mnie oczywiście, gdyby można było do tego toto dopasować. Co jeszcze? Ano ponieważ poza, ważnym oczywiście, pokazywaniem stanu pogody i prognoz, ma to być bajer i gadżet, rewelacyjnie by było dołożyć tu i ówdzie animacje (jak słoneczko, to ruchome promienie, jak deszcz, to padający, a jak silny wiatr, to może chmurki płynące?); może to fantazja i zbyt skomplikowane, ale byłoby super. Mnie się bardzo podobają ikony, które pokazałeś tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=78117.300. Byłoby super, gdyby ten styl można było podtrzymać.

januszjur:
Co do opcji 4 nie ma problemu można zostawić jako tło ikonę tej wielkości co do animowanych ikon też bez problemu... z zegrakiem kicha bo śp. autor programu nie przewidział sekundnika... możliwości są dwie albo zegar zrobiony z fontów i ikon zob tu:

w przypadku ostatniej opcji (s.4) jest już praktycznie gotowiec ale.....czekamy na innych opinie..
...zaś co do animowanych ikon żaden problem nalezy tylko zmienić w paczce pliki z właściwymi....
jest jeszcze wersja tych dużych ikon w tonacji blue... :smile:
ale ja bym dorzucił jakiś monogram znaczek dziadka...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej