Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > HTC

[PORADNIK] Jak wyekstraktować CABy ze spolszczenia Sunnysoft'u.

(1/5) > >>

FRANQ23PL:
Przyda nam się to, gdy oryginał nie chce się zainstalować, bo pluje nam jakimś errorem.

Do dzieła!

1. Ściągamy spolszczenie dla naszego urządzenia ze strony http://www.sunnysoft.com/htc/ :


2. Rozpakowujemy:


3. Uruchamiamy
4. Klikamy "Next"


5. Teraz najważniejsze:
a. Szukamy folderu plików tymczasowych TEMP.
Dla Windows XP będzie to C:\Windows\Temp, dla Visty i 7 - C:\Użytkownicy\"nazwa użytkownika"\AppData\Local\Temp.
Trzeba pamiętać, że folder AppData jest folderem UKRYTYM, i jeśli go nie widać, należy:
- w "Opcje folderów" na zakładce "Widok", zaznaczyć opcję "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski"
 i ODZNACZAMY pole "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików" (będzie nam to potrzebne później):

- jeśli nie wiecie jak znaleźć "Opcje folderów" można posłużyć się wyszukiwaniem lub Pomocą Windows.
b. W folderze TEMP znajdować się będzie folder(y) o długich nazwach. W moim przypadku chodzi o folder o nazwie: {CBA8273A-2262-4C55-92B4-8401C30124E0}, ale ta nazwa za każdym razem jest inna. W każdym razie, w tym folderze powinny się znajdować pliki:

c. Otwieramy kolejny folder z "długą nazwą", w moim przypadku {81B4DA0F-733C-441C-ABF1-022902147868}:


d. Wewnątrz znajduje się folder "File", który otwieramy.

6. Interesuje nas plik "ExtendedPKG.cab.pkg". Należy usunąć z jego nazwy ".pkg"
i pozostawić samo "ExtendefPKG.cab":


7. Teraz otwieramy ten plik za pomocą WinRAR'a (może być inny program)
i wypakowywujemy z tego archiwum wszystkie pliki CAB:


8. Wypakowane pliki CAB kolejno instalujemy w naszym HTC, przy czym nie zezwalamy instalatorowi na ponowne uruchomienie urządzenia. Dopiero po zainstalowaniu ostatniego CAB'a robimy restart.
9. Po ponownym uruchomieniu urządzenie poprosi nas o wybór języka i będzie go instalować.
10. Po tym kroku urządzenie uruchomi się ponownie i pozostaje tylko cieszyć się językiem polskim w naszym HTC!


Poradnik jest mojego autorstwa.
Sposób sprawdzony z HTC Touch2 i HTC HD2
Przed zastosowaniem zalecam wykonanie backupu.
Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody.




steadler:
hm ... ładnie i pięknie, ale coś nie hallo, u mnie robi sie jedynie folder "AeXAM" a w srodku pełno plików podobnych do AeXEDE.tmp ..... instrukcja nie działa :(

FRANQ23PL:
Pewnie, że działa, bo masz screeny geniuszu. Pop prostu nie robisz tego zgodnie z instrukcją.

maciek1987:
Dla mnie sie udalo :) tylko zastanawiam sie ktore pliki instalujemy :) mysle ze, pierwszy i drugi od gory :)? jak sadzicie ?

steadler:
Nie no Panowie, osiołek nie jestem, ale po rozpakowaniu InterWrite_Leo_1-66.zip pokazuje mi sie Extpkg_Setup.exe, ale juz po uruchomieniu go nigdzie na kompie nie mozna znalesc ExtendedPKG :(  mam zaznaczona opcje pokaz pliki ukryte i systemowe.
Sciagam moim zdnaiem ten sam plik, ale zauwazylem ze wg instrkcji wielkosc pliku to ok 16MB a moj ma 14,8MB.
Wysle mi ktos mailem tego polskiego caba? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej