Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Mitac / Mio

Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]

<< < (2/8) > >>

tomekcichy:
Ja dziś doświadzyłem tego samego. mio na chwilę znalzło sygnał ale wyszukiwanie trwało około 15 minut. W międzyczasie "mówiło" błedny odczyt gps.

sever321:
Testowałem Mio na MapaMap i na AutoMapa. Kiedyś nie miałem problemu z GPSem nawet nie aktualizowałem `szyka lokalizacja`. łączył się w przeciągu kilkunastu sekund i śmigał bez problemu. Jeżeli chodzi o port to zawsze sam automatycznie wyszukiwał a z drugiej strony słyszałem, że A701 fabrycznie chodzi na COM2 i 57600.
WIELUOND ja jestem laikiem w tym wszystkim dopiero zaczynam się bawić więc jakbyś mógł wyjaśnić co to są efemerydy.
Pozdrawiam.

wielbuond:
Chodzi o pozycje satelit aktualizowane w "Szybkie pozycjonowanie GPS".

sever321:
Wielbuond nie wiem czy jest sens wyciągać baterię na 24h. Gdy wyciągałem na 10 godzin to też efekt był taki jak w przypadku HR. W każdym bądź razie proces 24h już rozpocząłem. Zobaczymy co będzie.
Napisane: 11 Lipiec 2009, 12:23:47I do czego doszedłem, a mianowicie wyłączyłem Mio na 24h i wcale nie było efektu jak przy HR (co z jednej strony jest dobre gdy wyciągniemy baterię na dłużej), chodź liczyłem na to, że może płyta główna się zresetuje jakoś po tak długim odłączeniu od zasilania. Mam WM 6.1 w wersji 21068 i po tak długim wyłączeniu tylko godzina się przestawiła jest to sprawdzone bo na drugi dzień wyłączyłem go na 10h :). Polecam dla ludzi którzy nie chcą tracić danych po wyciągnięciu baterii. A przy wersji 18548 już po kilku godzinach występował efekt HR.
Ma ktoś pomysły na uruchomienie GPSa??

elMInStER:
chyba serwis :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej