Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]

  • 35 Odpowiedzi
  • 44435 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ezg3cn3

  • 24
  • Sprzęt: Mio A701+karta sdhc8Gb
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 11, 2009, 19:56:38 »
A u mnie na com4 na automapie dziala z predkoscia 56000

*

Offline Gienions

  • ***
  • 348
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A 701 WM6.5 by elMinStER
  • Sprzęt: Mio A701 , HTC WildFire
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 11, 2009, 21:43:55 »
Jak u większości , a co tu chciałeś zakomunikować? :-?
Najważniejsze zostać sobą....

*

Offline kołodziej25

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wildfire
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2010, 10:43:07 »
Metoda potwierdzam działa w moim przypadku trzaski i niesłyszalność podczas rozmowy telefonicznej ograniczyła się do delikatnego szumu. A z baterią to żaden problem wystarczy odlutować + albo - ja dałem sobie radę
dzięki !!!

 
UWAGA!!!
Te problemy z GPSem to najprawdopodobniej wina anteny GPS. Więc wystarczy rozłączyć wtyczkę od GPSa. Jeżeli to nie pomoże to wymienić antenę, a jak to nie pomoże to serwis albo dalej samemu kombinować np. wymienić płytę główną.
Także z tą baterią dajcie sobie spokój bo co nie które maja baterię `znitowaną` na + i - tak jak na zdjęciu poniżej.
A i jeszcze jedno. W środku wtyczki GPS są dwie małe blaszki po bokach można je lekko do siebie przygiąć dla pewności że będą dobrze stykać :).

*

Offline Patrol0019

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 4, Motorola Atrix 4G
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2010, 23:00:16 »
Witam faktycznie ta sztuka się sprawdza ja walczyłem prawie miesiąc z gps a tu proszę, trochę obawy przed przepaleniem obwodów na płycie i śmiga co prawda ja robiłem to inaczej wylutowywując całą bateryjke i wlutowywując ją spowrotem ale opłaciło się. Wrazie jakich kolwiek wątpliwości piszcie chętnie pomogę Pozdrawiam  :mrgreen: :grin: Dobra robota sever :D
Nigdy nie mow nigdy...

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2010, 13:01:03 »
Chciałem dodać że czasami trzeba powtórzyć `zabieg` kilka razy tak również było w moim przypadku.
Po pierwszym rozłączeniu anteny GPS działał ale już następnego dnia nie. Po kilku razach (3) rozłączenia anteny, GPS miał połączenie i pod dobrym roku cały czas było OK.
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 12, 2010, 21:35:52 »
Dzis po polrocznym boju z niestabilnym dzialaniem GPS u w moim mio (ciagle systematyczne zaniki sygnalu gps w automapie co 10 - 30 sekund) postanowilem  zajrzec mu "pod maske".Po rozkreceniu urzadzenia wypadlo 3 zlamane kolki dystansowe z plastiku (moj mio zaliczyl przez te 3 lata okolo 3 powazne upadki) .Po rozebraniu mio na czesci - dobralem sie do slynnej baterii , wyczyscilem wszystkie styki na plytce i podgiolem blaszki , wyczyscilem metelawe siateczki stykajace ekrany do siebie na plytkach , wreszcie skleilem kolki dystansowe i sprawdzilem wtyczke gps przez kilkukrotne wyjecie i wetkniecie.Po zlozeniu urzadzenia ubylo mu te 3 lata ktore go posiadem - wszystko wrocilo do normy - zero szumu przy rozmowie telefonicznej, stabilny jak skała GPS (ciagle widzi7-8 satelit),naprawil sie nie dzialajacy zielony przycisk sluchawki - sprzet dziala jak nowy.Pozdro wszystkim  :D