PDA Ogólnie > Zakupy

Sklepy internetowe

<< < (3/33) > >>

baroo:
Ja polecam sklep na http://www.mio.pl/ od 12 grudnia ma się pojawić nowa strona. Koszty przesyłki są gratis, a dla klubowiczów do końca grudnia 2004 w prezencie do zakupionego Mio 168 program na PC Nawigator Mapa Europy.

Pozdrawiam

biblo:
Dostałem dziś przesyłkę z Hong Kongu ze sklepu Brando (kabelek i 3 folie) i aż przetarłem oczy ze zdumienia, jak zobaczyłem kopertę w której ta przesyłka została wysłana: otóż koperta została otwarta przez ..... Niemców! Otwarte zostało również opakowanie z kabelkiem, a następnie koperta została zaklejona taśmą z napisem "ZOOL - Durch die Deutsche Post fur die Zollabfertigung geoffnet".

Rozumiem, że jesteśmy w Unii, ale sądziłem że przesyłki "z zewnątrz" kontrolowane są przez naszych celników... Ciekaw jestem co by było, gdyby naliczono mi cło - czy dostałbym "powiastkę" od Niemców... po niemiecku...??? Dodam, że na kopercie podana była wartość HKG $100. Ciekawe do jakiej kwoty obowiązuje zwolnienie z cła?

A swoją drogą, to znając niemiecką pedanterię.....

Kusiu:

--- Cytat: biblo ---Rozumiem, że jesteśmy w Unii, ale sądziłem że przesyłki "z zewnątrz" kontrolowane są przez naszych celników... Ciekaw jestem co by było, gdyby naliczono mi cło - czy dostałbym "powiastkę" od Niemców... po niemiecku...??? Dodam, że na kopercie podana była wartość HKG $100. Ciekawe do jakiej kwoty obowiązuje zwolnienie z cła?
--- Koniec cytatu ---
Gorzej będzie jak wykryją, że Brando prowadzi niecny proceder zaniżania wartości przesyłek ;)

100HKD to jakieś 13USD a prawdziwa wartośc paczki jest chyba 4x większa :)

biblo:
A faktycznie, nawet nie skojarzyłem... w tych "normalnych" dolarach faktyczna wartość przesyłki wynosiła 46 USD...

Claude:
To ze niemiecki zollamt sprawdzil przesylke to nic dziwnego - towar wchodacy na obszar celny UE moze byc odprawiony w dowolnym punkcie UE :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej