Drogi tylko dla mieszkańców

  • 5 Odpowiedzi
  • 15221 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drogi tylko dla mieszkańców
« dnia: Październik 18, 2018, 09:00:49 »
Witam

W załączeniu następna inicjatywa w Gdańsku, która rozróżnia lepszych i gorszych użytkowników dróg publicznych.
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/84123-uwaga-kierowcy-od-czwartku-duze-zmiany-organizacji-ruchu-w-kowalach-mapa

Jeśli w innych miastach też coś takiego istnieje, proponuję o tym napisać
(do AM również), aby uniknąć wpadek.

Pozdrawiam

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Drogi tylko dla mieszkańców
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2018, 23:02:32 »
A to nie widziałeś kolego nigdy znaku "zakaz ruchu" z tabliczką "nie dotyczy dojazdu do posesji.  :-?  Nowy Świat w Wawie z tych bardziej znanych  B)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Drogi tylko dla mieszkańców
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2018, 09:18:35 »
Cytuj
A to nie widziałeś kolego nigdy znaku "zakaz ruchu" z tabliczką "nie dotyczy dojazdu do posesji.  :-?  Nowy Świat w Wawie z tych bardziej znanych B)

Owszem widziałem różne rzeczy zwłaszcza w słynnej W-wie.
To ostrzeżenie o zmiaie i podziale mieszkańców na różne kategorie. Rozumiem, że W-wa w tym przoduje.
Ciekawe, czym się kierowano wstawiając zakaz ruchu nie dotyczący dojazdu do posesji. Rozumiem, że to nie jest ruch, a społeczna inspekcja sprawdzi, i wyda wyrok, czy ktoś dojeżdża do posesji, czy jedzie dalej.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Drogi tylko dla mieszkańców
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2018, 10:28:30 »
O czym ty mówisz ? jaka dyskryminacja?  Jak ludzie nie mają życia bo dwa razy dziennie mają zjazd setek samochodów które zamiast jechać główną drogą przeciskają się osiedlowymi uliczkami tarasują dojazd  robią kurz i hałas , to co innego można zrobić. Chciałbyś nie móc dojechać do swojego domu bo sto metrów dalej jest supermarket bez parkingu?  A sprawdza nie społeczna inspekcja tylko policja. Raz tak miałem na mojej ulicy jest tonażówka z tabliczką nie dotyczy dojazdu do posesji (też dyskryminacja?  :P  ) Raz dzwoni do mnie Policja i pytają czy spodziewam się dostawy?  :shock:  facet tłumaczył się i podał pierwszy nr. jaki mu przyszedł do głowy. 
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Drogi tylko dla mieszkańców
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2018, 23:11:14 »
Aha. To ja dojeżdżam do posesji, aby przy niej zaparkować ;)

Poza tym droga publiczna to droga publiczna. Dopóki parkują przy niej zgodnie z PoRD to nikomu nic nie powinno być do tego.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Drogi tylko dla mieszkańców
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2018, 23:17:13 »
Tak kolego. każdy jak gdzieś jedzie to po to żeby coś załatwić (praca, zakupy .urząd ,trening itd.) i  gdzieś parkuje a nie zawsze jest to parking . I dobrze , nie ma problemu dopóki ilość parkujących nie przekroczy granic rozsądku tak że droga staje się nieużyteczna  ew. niebezpieczna. Wtedy  stawia się odpowiednie znaki które odpowiednio regulują ruchem . Może to być Zakaz  wjazdu dla ciężarowych może  być zakaz parkowania Może to być ruch jednokierunkowy - wszystko zależnie od sytuacji . W PoRD występuje również znak B1+T czyli zakaz ruchu z tabliczką nie dotyczy... I nie stawiają go sobie  sami mieszkańcy domów przy drodze publicznej  tylko zarządca drogi (gmina ,powiat, GDDK)  Nie jest tak że nikomu nic do tego czy ktoś parkuje przy drodze publicznej- Zarządca drogi ma coś do tego i może zabronić bo zarządca jest odpowiedzialny za ład i bezpieczeństwo na drodze.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 23:19:50 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)