Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > ASUS

Samowyłączanie się ASUSa - kolejne rozwiązanie :-)

(1/10) > >>

ctx13:
Witam!
Zgodnie z tematem podaję rozwiązanie, które niedawno odkryłem jako skuteczne dla mojego Asusa
A636N, ale zapewne będzie przydatne również dla innych modeli.
Istotne jest, że objawy wskazywały na uszkodzenie płyty głównej (wg innych opisów na forum), czyli:

-samoczynne wygaszanie ekranu lub całkowite wyłączanie urządzenia (w przypadkowych momentach)
-czasami konieczny był soft reset, aby ponownie uruchomić
-brak skojarzenia z aplikacjami
-brak poprawy po twardym resecie czy wyjęciu karty SD

Na początek sprawdzałem mechaniczne sprawy - przełączniki, styki, montaż obudowy.
Mimo, że wszystko wyglądało OK, ostatecznie jednak winnym okazał się czujnik otwarcia klapki baterii!
Chociaż podczas normalnej pracy poruszanie klapką, stukanie w nią itp nie dawało żadnych efektów, jednak
po jakimś czasie coś tam musiało zwierać i stąd takie problemy.
Pogrubiłem zatem część klapki uruchamiającą czujnik kilkoma kawałkami taśmy i problemy ustąpiły!
Widzę, że to nie pierwszy taki przypadek tutaj, czasami po wymianie płyty głównej nadal były problemy, więc podejrzewam, że może przyczyna była podobna.
Pozdrawiam  życząc udanych napraw ;-)
ctx13

drogi:
Miałem podobne myśli na temat tego czujnika ale nie wpadłem na to by go "pogrubiać"
- jak na razie tego problemu nie mam, ale jak sie pojawi skorzystam - dzięki za dzielenie się doświadczeniami ;)

Soovek:
Mnie sie asus w całej jego karierze tylko raz wyłączył - można nim trząść itd. Może ktoś potwierdzi czy patent działa ???

Pidun14:
W sumie nosiłem się już z zamiarem wysłania swojego asuska do serwisu, ale wstrzymam się parę dni i potestuję rozwiązanie ctx13. Objawy mam dokładnie takie jak opisał w swoim poście. Asus ma roczek, faktycznie klapka baterii jakby luzów złapała.

intimo:
hehe

coś znajomego z klapką i małym włączniczkiem. X51V też ma problemy z klapką, przynajmniej ja no i jeszcze jedna znana mi osoba, oczywiście pomaga podklejenie :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej