Pozostałe platformy > Symbian OS

[p910i]Inernet przez tel. jako modemie przez USB!!!

<< < (2/2)

ROŚ:
Witam, Wasze wskazowki byly bardzo pomocne, wszystko ladnie sie zainstalowalo ale niestety modem nie chce sie polaczyc do internetu. Konto internetowe zostalo zaimportowane z telefonu (p910i w Orange), nazwa uzytkownika:internet, haslo: internet, dnsy automatycznie. Gdy klikam "polacz" otwiera port ale wywala sie:
Trwa wybieranie numeru *99***2#
Bład 692: Wystapila awaria sprzetowa w modemie (lub innym urzadzeniu laczacym).

Nadmienie ze modem przechodzi kwerende (diagnostyke). Telefon laczy sie z internetem bez problemu.
Jaka moze byc przyczyna tego ze sie nie laczy ??

bret:
A na którym miejscu listy punktów dostępowych w telefonie masz punkt dostępowy GPRS? Na pewno na 2 miejscu (ta "2" w wybieranym numerze)?

ROŚ:
Dokladnie tak, "Internet GPRS" bylo na drugiej pozycji i co dziwna sprawa, wczoraj nie dzialalo, a dzisiaj ruszylo !! :D  

Mam jednak jeszcze pytanko odnosnie predkosci dzialania, u mnie podlaczylo sie z predkoscia 9,6 Kb/s (nie do konca jestem pewien tej wartosci ale mnie wiecej cos takiego) czy jest mozliwosc przyspieszenia ?? Uzywam kabelka Blue Star DEC5 (tego tez nie jestem pewien na 100% :]) Jak to by dzialalo w przypadku podlaczenia na bluetootha, jeszcze wolniej ??

bret:
Można spróbować zmienić w Windows szybkość pracy portu COM na którym działa modem P910i. W przypadku Bluetooth jest taka sama sytuacja, bo to raczej zależy od szybkości połączenia z PC. Zmienisz to w Panelu sterowania Windows we właściwościach modemu P910i. Sprawdziłbym też (i ewentualnie zmienił) podobne ustawienia w P910i.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej