Android OS > Galaxy S II (GT-i9100)

[TUTORIAL]Wgrywanie romów do Galaxy S II przez Odina

(1/9) > >>

sardor:
WSZELKIE MODYFIKACJE WYKONUJESZ NA WŁASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA POWSTAŁE PROBLEMY NIE ODPOWIADAM!!!

Nim przystąpimy do wgrywania romów do naszego SGS II za pomocą Odina musimy zaopatrzyć się w:

1.Program Odin: http://www.mediafire.com/file/78umk13464uf631/Odin3-v1.85.rar
2.Galaxy S II pit: jest już w paczce z Odinem
3.Sterowniki: http://www.mediafire.com/file/wrcwvzffgk1f8w8/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

Jeżeli macie zainstalowanego Kies'a i komputer prawidłowo wykrywa Wam telefon możecie odpuścić sobie instalowanie sterowników.Chociaż z drugiej strony zalecam sprawdzenie,czy wykrywam go Odin w trybie download mode(telefon w tryb download mode wprowadzamy za pomocą kombinacji klawiszy: POWER+HOME+VolDown).

FLASHOWANIE romów 3 plikowych:
1.Pobieramy interesujący nas rom i przeważnie wypakowujemy.
2.Odpalamy program Odin.
3.W Odinie zaznaczamy pole Re-Partition.
4.W PIT wskazujemy pit: u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit
5.W PDA wskzujemy plik z CODE bądź PDA w nazwie.
6.W PHONE wskazujemy plik z MODEM w nazwie.
7.W CSC wskazujemy plik z CSC w nazwie.

Przeważnie większość romów pobieranych z Samfirmware: http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm ma nazwy plików do flashowania z rozszerzeniem .tar.md5 -można śmiało usunąć rozszerzenie .md5(ja zawsze tak robię)

Jak już wskażemy wszystkie pliki do flashowania w Odinie,podpinamy telefon wprowadzony  w tryb download mode(POWER+HOME+VolDown) i czekamy aż Odin go wykryje-w polu ID:COM pojawi się żółte prostokąt z numerem portu COM pod który podpięty jest kabel USB.Jeżeli wszystko jest w porządku klikamy w Odinie na START i czekamy na wgranie się romu.

FLASHOWANIE romów 1 plikowych:
Romy jednoplikowe flashujemy w Odinie bez Re-Partition i pit.Jednoplikowy rom wskazujemy w Odinie jako PDA,podłączamy pod USB telefon w trybie download,jak Odin go wykryje a w żółtym polu ID:COM pojawi się żółty prostokąt z numerem portu USB klikamy na przycisk START i czekamy na wgranie się romu.

I to chyba tyle...jeżeli o czymś zapomniałem piszcie na PW albo w temacie:)
Pozdrawiam

Tak wygląda zrzut ekranu z Odina przygotowanego do wgraniu romu 3 plikowego:

Komandosik:
Miło nam Cie poznać HUBERT ;) hmm, w sumie fajnie, ale screeny moglbys wpierdzielic pomiedzy slowa - zgrabniej bedzie wygladalo. ogolnie to jeszcze nie wrzucalem nic na sgs2. Choć można by juz zaczac kombinować ;)

belczes:
SAMOCZYNNY RESTART !!!!!!!  Dotyczy zabawy ze zmianą ROM'u. Otóż jako posiadacz tego telefonu w T-Mobile zmieniłem orginalny ROM na I9100XXKG5_I9100OXAKG5_I9100XXKG5 przy pomocy ODIN'a. Było cudownie lecz małe emocje. Po krótkich testach sprawdziłem następny tzn. ROM Litening v5.0. I znowu było bardzo fajnie, lecz nie podobało mi się mnogość aplikacji, które łączą się z Internetem w tle. (Ważne - w/w ROM'y są jednoplikowe!). Postanowiłem wykonać "Twardy reset" z odznaczoną funkcją w ustawieniach - "zachowaj programy ... i pliki" lub coś w tym stylu. Po takim zabiegu wszystko zaczęło się instalować jak przy pierwszym uruchomieniu, następnie pokazała się na ekranie animacja litery "S" i telefon zaczął się sam restartować i tak bez końca. (Łączność z komputerem bez problemów przez USB). Żadne zabiegi z ponownym  przeinstalowaniem ROM'u przy pomocy ODIN'a nie pomagały !!!! Myślałem, że serwis i koniec.
     Jeżeli ktoś będzie miał podobny kłopot to jedynym sposobem jest instalacja ROM'u 3 plikowego np. I9100XXKG2(1) również przy pomocy ODIN'a według podanej instrukcji. Mój telefon wstał i działa. Emocje gwarantowane.

Komandosik:
to faktycznie jazda ;)

choć to prawda, romy 3plikowe kasuja wszystko i wrzucaja siebie wiec... to raczej normalne ze uratowalo ci fona ;)

robix1999:
to nic nowego - wywaliło roota  i modowany kernel - stąd takie problemy
wystarczy wgrać kernel z rootem np. CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG5-v4.1-CWM4 i działa od nowa
miałem to samo i rzeczywiście napędza to stracha  :wink:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej