Android OS > Spica (GT-i5700)

ROOT Samsung i5700 Spica Android 2.1

(1/10) > >>

notosiup:
ROOT Samsung i5700 Spica Android 2.1
Sytuacja z czasem trochę się zmieniła, obecnie ROOT można zrobić na parę sposobów, opiszę 3 z nich, te, z którymi sam miałem do czynienia.

* ROOT poprzez zmianę paczki z plikiem PDA
* ROOT poprzez wgranie LK2.08. Polecam szczególnie tą metodę, ponieważ oprócz samego ROOTa dostajemy jeszcze od razu recovery, wifi tether (spica jako router wifi), a w razie potrzeby, będzie można ugotować własny ROM poprzez Samdroid Kitchen (opis w przygotowaniu). Sam proces ROOTowania tym sposobem nie jest trudniejszy od sposobu 1.
* Wgranie ROMu modowanego, który od razu będzie miał ROOT

Sposób 1
Czego potrzebujesz?
1.  Odin 4.03+spica_jc3.ops
2.Sterowniki do USB.
3.Paczka PDA.
4. Wgrany czysty ROM z androidem 2.1, sprawdzałem od romu i5700XXJCB wzwyż. (Instrukcja zmiany ROMu

Opis działania:
1.   Wyłącz wszystkie programy Samsunga do połączenia i5700<->PC, dla pewności wyłącz antywirusa i firewalla,
2.   Rozpakuj program Odin w dowolne miejsce,
3.   Rozpakuj plik z paczki PDA do katalogu Odina.
4.   Podłącz telefon przez USB do komputera,
5.   Wejdź w telefonie w ustawienia, aplikacje, programowanie, włącz debugowanie usb. Spowoduje to zainstalowanie sterowników do USB,
6.   Włącz Odina,
7.   Kliknij na przycisk OPS i wskaż ścieżkę do pliku spica_jc3.opc,
8.  Kliknij na przycisk PDA i wskaż ścieżkę do spakowanego pliku dla PDA,
9. W części Option zaznacz Reboot, Protect OPS, Reset time (sec). W razie pomyłki kliknij na przycisk Reset files aby wyczyścić ścieżki dostępu
10.   Odłącz telefon od komputera (nie używając bezpiecznego usuwania sprzętu i wprowadź go w tryb download. W tym celu wyłącz telefon. Po wyłączeniu przytrzymaj razem przyciski głośność ciszej, aparat foto, czerwona słuchawka do czasu pojawienia się na ekranie symbolu dyskietki z tekstem downloading i ostrzeżeniem przed wyłączaniem,
11.   Podłącz telefon do komputera przez USB, Odin powinien go zobaczyć, pojawi się w oknie Port COM mapping numer portu, do którego podłączony jest telefon,
10.   Klikamy na przycisk Start.
11.   Telefon zresetuje się, można go już normalnie używać.

Jeżeli Odin nie widzi podłączonego telefonu w trybie download, sprawdź, czy zainstalowały się sterowniki (w xp w menedżerze sprzętu powinno być ADB Interface ->Samsung android composite adb interface oraz Modemy->Samsung Android USB Modem. Bez tego zmiana romu nie ruszy.

Sposób 2
Czego potrzebujesz?
1.  Odin 4.03+spica_jc3.ops
2.Sterowniki do USB.
3.Paczka PDA.
4. Wgrany czysty ROM z androidem 2.1, sprawdzałem od romu i5700XXJCB wzwyż. (Instrukcja zmiany ROMu

Opis działania:
1.   Wyłącz wszystkie programy Samsunga do połączenia i5700<->PC, dla pewności wyłącz antywirusa i firewalla,
2.   Rozpakuj program Odin w dowolne miejsce,
3.   Rozpakuj plik z paczki PDA do katalogu Odina.
4.   Podłącz telefon przez USB do komputera,
5.   Wejdź w telefonie w ustawienia, aplikacje, programowanie, włącz debugowanie usb. Spowoduje to zainstalowanie sterowników do USB,
6.   Włącz Odina,
7.   Kliknij na przycisk OPS i wskaż ścieżkę do pliku spica_jc3.opc,
8.  Kliknij na przycisk PDA i wskaż ścieżkę do spakowanego pliku dla PDA,
9. W części Option zaznacz Reboot, Protect OPS, Reset time (sec). W razie pomyłki kliknij na przycisk Reset files aby wyczyścić ścieżki dostępu
10.   Odłącz telefon od komputera (nie używając bezpiecznego usuwania sprzętu i wprowadź go w tryb download. W tym celu wyłącz telefon. Po wyłączeniu przytrzymaj razem przyciski głośność ciszej, aparat foto, czerwona słuchawka do czasu pojawienia się na ekranie symbolu dyskietki z tekstem downloading i ostrzeżeniem przed wyłączaniem,
11.   Podłącz telefon do komputera przez USB, Odin powinien go zobaczyć, pojawi się w oknie Port COM mapping numer portu, do którego podłączony jest telefon,
10.   Klikamy na przycisk Start.
11.   Telefon zresetuje się, można go już normalnie używać.

Jeżeli Odin nie widzi podłączonego telefonu w trybie download, sprawdź, czy zainstalowały się sterowniki (w xp w menedżerze sprzętu powinno być ADB Interface ->Samsung android composite adb interface oraz Modemy->Samsung Android USB Modem. Bez tego zmiana romu nie ruszy.

Sposób 3
Sposób ten nie jest niczym innym niż wgraniem nowego romu. Jeżeli znajdziesz już ROM modowany, który chcesz wgrać, postępuj zgodnie z instrukcjami w wątku o zmianie ROM

UWAGA! NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK USZKODZENIA POCZAS WYKONYWANIA OPERACJI! JEŻELI UWAŻASZ, ZE ROOT JEST DLA CIEBIE ZA TRUDNY NIE RÓB TEGO!
[/list][/list]

horcio:

--- Cytat: notosiup w Marzec 24, 2010, 10:43:14 ---3.   Rozpakuj plik z paczki PDA do katalogu Odina. W katalogu Odina. musi być plik ss_dll.dll,

--- Koniec cytatu ---

bo ja nie mogę znaleść tej blibloteki ss_dll, a bez tego jak uruchomię Odina i kilkam start to pracuje, pracuje i nic się nie dzieje

notosiup:
ss_dll.dll to plik który ma być wyciągnięty z paczki z romem, na którym działa telefon.

seur:
To ja tylko od siebie dodam, że Odin należy uruchamiać z uprawnieniami administratora pod Vistą i Win 7

duzy777:
witam
prosze o pomoc     robie to wszystko po kolei (tak jak jest wyżej napisane) i mam w odinie takie coś
Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> START!!!
<1> check download environment.
<1> zImage download..
<1> 1/5 Finished.
<1> factoryfs.rfs download..
<1> 2/5 Finished.
<1> datafs.rfs download..
<1> 3/5 Finished.
<1> cache.rfs download..
<1> 4/5 Finished.
<1> modem.bin download..
<1> 5/5 Finished.
<1> reset pda..
<0> Started Timer
<1> Close serial port and wait until rebooting.
<1> PASS!!!
<0> Destroy instant..
<0> Killed timer


i dalej nic sie nie dzieje pokazuje sie ikonka na ekranie ze znakiem wapytania i pod nia telefon??   

co robie zle    proszę o pomoc 
z gory dziekuje
Połączone: Kwiecień 10, 2010, 10:05:29jak włączam odina pokazuje mi sie komunikat            IMAGE PATH     CO TO OZNACZA??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej