Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Garmin
Dziwne trasy
critu:
Powiedzcie czy u was też tak dziwnie garmin wyznacza trasę.
Szwagier posiada urządzenie Garmin nuvi 250W. Wszystko do czego miaem dostęp (Automapa, Targeo, pf.pl google.maps), trasę z miejscowości zboże do miejscowości wągrowiec, wyznacza w ten sposób: Google, natomiast szwagra Garmin tak. Dodam tylko, że nie ma ustawionych żadnych punktów pośrednich, ani objazdów itp. Przywróciłem nawet ustawienia fabryczne i dalej to samo. Znam te drogi i nawet bez mapy pojechałbym przez Mroczę bo bliżej i lepsza droga. Podaję tę trasę jako przykład, ale dzieje się tak też w przypadku innych tras.
Zachu:
Jaka mapa?
Dla CN sprawdzasz tu: http://www.imapa.pl/ , dla GPMapy tu: http://www.mapgo.pl/mapgo/
Tylko na UMP prowadzi po Twojemu reszta jest tak jak byś chciał.
Sprawdź unikanie, co masz ustawione.
critu:
Była GPMapę 2008.1 tera jest UMP, ale obie mapy prowadziły tak samo. To co wskazałeś dla GPMapy też prowadzi niewłaściwie. W unikaniu zaznaczone jest aby unikać drogi płatne i promy. Ani jedno ani drugie na tym terenie nie występuje.
Zachu:
Niewłaściwie to pojęcie względne. Może prowadzić inną trasą niż lubisz i to będzie nie właściwie a może prowadzić źle bo jest jakiś błąd w mapie. Zobaczę na nowej mapie jak jest. /Dobrze ma być przez Nakło?/ Na krótkiej jest OK. Ale jazda bo zboczeniu z trasy może być wyzwaniem, nie polecam jak ktoś chce szybko dotrzeć do celu bez przygód.
P.S. Sprawdziłem na nuvi:
Zobaczymy co da radę zrobić w UMP.
bikekowal:
BTW prowadzenia - wczoraj wykonałem z Bejem mały test drogowy - porównanie AM 5.5.1 oraz Nuvigone G60 z mapami Garmina oczywiście. Garmin - jak po sznurku - AM raz przeprowadziła po krzakach (zaproponowała przejazd przez podwójną ciągłą przy wyjeździe z Galerii Mokotów).
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej