G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?

  • 22 Odpowiedzi
  • 8722 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« dnia: Październik 24, 2006, 21:53:41 »
witam
wyczytalem ze w G-space GS-R238 jest mozliwosc uaktualnienie firmware. Czy robil to ktos? czy da sie przez Bluetooth'a?
Odbiornik przestal mi dzialac i szukam kazdej mozliwosci naprawy- niby zachowuje sie normalnie diody migaja)pomaranczowa zaczyna po ok 20s mrugac), system go wykrywa ale nie ustala pozycji o nie wiem co z tym dalej
moze ten update by pomogl?
pozdrawiam

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2006, 22:48:38 »
Upgrade firmware jest możliwe wyłacznie po kablu, ale do tej pory firma nie udostepniła publicznie firmwaru.Istnieje możliwość i pierwsze egzemplarze musiały być upgrade'owane. Rom tego urzadzenia jest flashowalny.
Wracając do twojego urządzenia - sprawdź czy wychodzą jakieś sygnały z urządzenia ( sekwencje NMEA  - czy są same zera czy może coś innego również).
Sprawdź również szybkość transmisji - bo chyba to zmieniałeś preferowana dla tego urządzenia to 38400 a standardowy zestaw danych to : GGA, GSA, GSV, RMC, GGL, VTG.
Aby być zupelnie pewnym iż wyczerpałeś wszystkie możliwe proste rozwiązania srawdz/zmień baterię /aku.
Przy uszkodzonej - zbyt niskie napiecie wyjściowe/wydajność prądowa mogą zaistnieć również opisane przez Ciebie objawy.
potrzebna zgoda

*

Offline grisza[gen]

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
    • FotoGrisza
  • Sprzęt: [StarTrek][Nokia 770][Nokia 70][MIO P550M][Nokia 9210i][Nokia Ld-3W][Simpad SL4]
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2006, 23:43:16 »
Cytuj
niby zachowuje sie normalnie diody migaja)pomaranczowa zaczyna po ok 20s mrugac), system go wykrywa ale nie ustala pozycji

Hmm - też się z tym spotkałem ( 2 razy ) - Z jednej strony po lampkach widać że satelity znajduje, BT się "parzy", a np w VisualGPSCe "oczko" martwe ?
Dawniej ludzie byli bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2006, 09:05:06 »
Przypomnę tylko ze używam go k kompem stacjonarnym. Jeśli chodzi o pakiety to w połączeniach lokalnych w win xp pokazane jest ze tylko sa wysyłane do GPS, natomiast odebrane - 0. Z tymi zestawami danych GGA, GSA, GSV, RMC, GGL, VTG to szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi. Prędkość ustawiłem na 38400. Akumulatorem przełożyłem z nokii 6600. Nic te czynności nie pomogły.
A jeśli by chodziło o VisualGPSCe to nie znalazłem tego programu pod PC'ta.
Czyli reasumując, jeżeli gps nie wysyła nic to jest uwalony ?(blutetooth czy cos innego?) Może ktoś wie gdzie takie cos zanieść żeby to naprawili a nie popsuli jeszcze bardziej? (jest po gwarancji) Najlepiej w Częstochowie albo okolicach

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2006, 09:11:48 »
Ja mieszkam w okolicach Cze-wy, ale nie znam nikogo kto się zajmuje takim sprzetem. Chyba, że ktoś zajmujący się komórkami, powinien sobie poradzić.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2006, 09:16:52 »
A teraz to juz zgupialem , sprawdzilem jeszcze startus urzadzenia w obslugujacym Bluetooth - pakiety sa wysylane jak tylko cos naisne w programie GPS Viewer, natomiast odbierane sa caly czas - czyli tak jak by gps cos wysylal. W tych polaczeniach loklalnych moze cos bylo nie tak, bo jak polaczylem 2 kompy przez BT to tez pokazalo ze nie wysyla pakietow. Czyli GPS wysyla i odbiera informacje z kompa, no ale dalej sygnaly gps brak

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2006, 10:08:05 »
Skoro masz nokię - to znajdz jakiś program na nią z obslugą GPS i sprawdź czy działa ( ewentualnie inny dostepny PDA z AM czy czymś podobnym) Może coś się powalilo w Windowsie a nie w GPS-ie?
potrzebna zgoda

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2006, 11:05:48 »
ale testowalem to na 3 kompach, w nokii mam tylko karte 32 MB, a program tomtom jak mam zajmuje 120mb. A czy sa jakies programy "diagnostyczne pod symbiana takie jak np GPS Viewer?

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2006, 20:42:06 »
Ustawiłeś, że chcesz używać urządzenie BT jako port COM dla połączeń wychodzących? Może tu tkwi problem?
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2006, 22:34:02 »
hmm, a gdzie takie cos sie ustawia?wczesniej nic takiego nie ustawialem i chodzilo. To sie robi w programie obslugujacym BT?

*

Offline andk

  • *
  • 54
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2006, 22:48:07 »
mi g-space udało się 'załatwić' bawiąc się ustawieniami w sirfdemo... fixa łapał, bluetooth łączył tylko na wyjściu dawał śmieci. wrócił do życia jak mu się po paru dniach bateria podtrzymująca rozładowała i się tym samym zresetował ;)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2006, 23:00:15 »
To jak wcześniej sobie podłubiesz jakimś programem i przestawisz protokół transmisji danych z NMEA na SIRF - wtedy są śmieci na porcie, z którymi sporo programów sobie nie radzi. Port się ustawia w programie obsługującym BT, a potem ten sam w programie, który ma z GPS korzystać. Trzeba pamiętać, że ma to być "Outgoing COM port" (nie wiem czemu), a nie "Incoming" chociaż wydawało by się, że dane z GPS wchodzą...
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2006, 09:24:09 »
Porty com sa ustawione prawidłowo, sam program GPSViewer łączy sie z odbiornikiem, tylko na tej "kuli ziemskiej" nie pokazuje nic, ani fixa ani żadnej innej satelity. Zrobiłem jeszcze raz Hard Reset, tym razem przytrzymałem dłużej zwarta baterie, po włączeniu fixa łapał z 5 min, dioda pomarańczowa zaczęła po tym czasie migać, ale na kompie dalej nic. Czyli to chyba nie kwestia pomieszanych ustawień. Dziś zawiozę go do jakiegoś serwisu, jak zrobią to powiem co było przyczyna


A jeszcze jedno, ktoś wspomniał ze jak się zmieni protokół z NMEA na SIRF to się zaczyna sypać. Jak odpalam GPS Viewern naciskam Open GPS i Cold Start to a tym okienku u dołu po lewej stronie pokazuje sie

GPS Open...
$PSRF104,0,0,096000,237759,92
... Done

Czy sam ten początek nie świadczy o tym ze może ten protokół jest zmieniony? Czy ktoś kto ma takie urządzenie może sprawdzić u siebie czy w tym okienku zaczyna się napis $PSIRF .. czy $PNMEA .... ???
Nie zmieniałem tych protokołów, zresztą chyba nie mam nawet programu do tego ale może się jakoś to pomieszało.
Poza tym pamiętam ze jak mi działał ten odbiornik to jak wcisnąłem ColdStart to w tym okienku po lewej stronie pojawiały sie ciągle nowe informacje a teraz pojawi sie raz
$PSRF104,0,0,096000,237759,92
... Done

i to wszystko.
Bardzo proszę aby ktoś podał jak u niego się wyświetla czy $PSIRF .. czy $PNMEA czy może jeszcze jakoś inaczej
Pozdrawiam

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2006, 10:53:40 »
Jest jeszcze jedna metoda. Odpal HYPER Terminal (narzedzie Windowsa), połącz odbiornik z kompem, przeszukaj porty. Jeśli znajdzie odpowiedni COM to będzie normalnie wyrzucał na ekran komunikaty z protokołu.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2006, 11:58:33 »
U mnie na moim GS-R238 wychodzi to tak (GPS Viewer):

GPS Open...
$GPGGA,094755.000.5214.3036,N,021…
$GPGSA,A,3,17,14,09,26,05,,,,,,,2.2,1…
$GPGSV,3,3,11,18,05,259,27,30,05,252...
$GPRMC,094755.000,A,5214 ...
$GPGGA,094756,000,5214...
itd. itp.

Ani razu nie pojawiała się sekwencja zaczynająca się jak u Ciebie od $PSRF
Czyli wygląda jak by nie takie dane jakie trzeba słał?
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2006, 14:14:19 »
w hyperTerminal ustawilem com 5 i pokazuje mi jakies smieci np:



–ĆƲśYô091,¤,,                    
                    ,,ą0ä–,16ä–,ł8dĚ00,ä–A                                          


Czyli wiem juz ze ma pomieszane ustawienia. Zwarcie baterii nic nie pomoglo, nie przywrocilo poprzednich ustawien, w takim razie jak to naprawic?

*

Offline andk

  • *
  • 54
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2006, 14:28:37 »
Cytat: "cin2000"
To jak wcześniej sobie podłubiesz jakimś programem i przestawisz protokół transmisji danych z NMEA na SIRF - wtedy są śmieci na porcie, z którymi sporo programów sobie nie radzi.

tak, wiem o tym, ale z tym sirfem nie radziło sobie kompletnie nic. z tego co wyguglałem to był to problem z sirfdemo, który przy jednej z operacji (nie pamiętam której) przestawia szybkość portu i później urządzenia nie potrafią się dogadać via bt. nie wiem na ile to prawda, niemniej reset pomaga :)
Cytat: "dj-norek"
Czyli wiem juz ze ma pomieszane ustawienia. Zwarcie baterii nic nie pomoglo, nie przywrocilo poprzednich ustawien, w takim razie jak to naprawic?

zwarcie baterii nic nie da, bo wewnątrz jest dodatkowa bateria podtrzymująca pamięć. nieinwazyjna metoda to wyjąć baterię i zostawić odbiornik na kilka dni aż do zresetowania. inwazyjna to rozebrać go i mu 'pomóc' ;)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2006, 14:32:21 »
Wszelkie znaki wskazują iż wychodzi Ci sekwencja SIRF a nie NMEA  ( chociaż może to być też uszkodzenie) . Jedyna rada to pożyczyć gdzieś kabelek i zmienić - bo za pomocą BT się nie uda :(
potrzebna zgoda

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2006, 14:33:05 »
ale ja mowilem o zwarciu tej malej baterii ktora jest wlutowana w plytke, zwieralem ja i nic. Mozna jakos inaczej jeszcze ustawic te parametry na prawidlowe?

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2006, 15:01:03 »
Odlutowałem tez baterie na jakiś czas, tez nie pomogło, wszystko jest jak było. Z  pożyczeniem kabelka raczej się nie uda. A ma ktoś może schemat tego kabla? Czy w tym kabelku jest układ typu eprom czy jakiś zwykły cyfrowy? Może wykonanie go nie jest takie trudne?

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2006, 19:27:23 »
po miesiacu czasu odbiornik wrocil z serwicu, naprawili, ponoc usterka mechaniczna byla, 50 zl kosztowala naprawa, na razie dziala
dziekuje wszystkim za pomoc
pozdrawiam

G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2006, 19:28:46 »
po miesiacu czasu odbiornik wrocil z serwicu, naprawili, ponoc usterka mechaniczna byla, 50 zl kosztowala naprawa, na razie dziala
dziekuje wszystkim za pomoc
pozdrawiam

Odp: G-space GS-R238 update romu - robil to ktos?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2020, 08:31:37 »
Witam po 14 latach :) - niezły wykop :)
Odbiornik gps przeleżał sobie tyle gdzieś w śmieciach, ale wczoraj go odkopałem bo pal mi gps w tablecie z androidem zainstalowany w aucie.  Tak sobie myślę czy dało by sie korzystać z tego odbiornika z polaczeniu z tabletem asus nexus 2 z androidem 6.01?
Jak zmusić tablet do odbierania sygnału gps z zewnętrznego urządzenia BT a nie swojej wewnętrznej anteny?