Samsung Galaxy S też traci zasięg

  • 59 Odpowiedzi
  • 25073 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S też traci zasięg
« dnia: Lipiec 08, 2010, 15:19:04 »
jak w ajfonie 4 . Można wręcz powiedzieć, że jest gorzej

Samsung I9000 Galaxy S - signal reception issues - luinHD



Ale to już pewnie wiecie  :grin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2010, 15:21:22 wysłana przez baciarek »
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline fotokolo

  • 38
  • Sprzęt: galaxy s
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:55:25 »
moja E71 tez traci zasieg w podobny sposob.
Regulamin: Zamieszczone w podpisie elementy nie mogą zawierać treści politycznych, religijnych oraz ideologicznych, ani być linkami do innych serwisów, takich jak tesco, poniewaz admini toleruja jedynie auchan.

*

Offline DiDiER

  • 12
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2010, 07:17:48 »
"Aktualizacja 2
Jak twierdzi Samsung, zestaw, który otrzymaliśmy na testy, nie był zestawem sprzedażowym. Prawdopodobnie jutro dostaniemy inne egzemplarze tego modelu. "

Na zagranicznych forach nikt się nie skarży na brak zasięgu więc nie ma co się martwić , że model testowy traci zasięg .

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2010, 08:30:02 »
Mogę powiedzieć że na moim nie było takich problemów...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2010, 09:07:12 »
A u mnie wskaźnik siły sygnału skacze tak samo jak na filmiku, nie wiem jak to wygląda faktycznie (czyli jaka jest faktyczna siła i czy wpływa to na jakośc rozmów). Mam wrażenie iż tutaj nie chodzi o zasłanianie, a raczej o sam dotyk (może zmiana potencjału?).

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2010, 21:21:36 »
niestety problem wydaje się poważny - więcej o nim jutro rano na stronie głównej

*

Offline Renexius

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire, Galaxy S
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2010, 22:06:56 »
u mnie w najgorszym wypadku spada o 1 kreskę, co uznaje za normalne (galaxy s kupiony w saturnie w Wawie).

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2010, 22:12:58 »
problem nie dotyczy wszystkich sieci
np. w Play Mobile nie występuje...

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2010, 22:24:27 »
W Plusie występuje, przynajmniej u mnie.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2010, 22:29:59 »
Problem ten podobno nie dotyczy także zwygłego GSM 2G, więc praktycznie nie istnieje.

Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2010, 23:27:04 »
W Heyahu też skacze - od 4 do 1 - w zależności od ułożenia rąk.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2010, 06:50:30 »
Galaxy S - problemy z zasięgiem
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=18363:galaxy-s-problemy-z-zasigiem&catid=49:sprzet&Itemid=91

Po??czone: Lipiec 14, 2010, 06:51:49
Problem ten podobno nie dotyczy także zwygłego GSM 2G, więc praktycznie nie istnieje.
istnieje, jak taki topowy model ma sobie radzić bez 3G - podasz źródło tych informacji?

W Heyahu też skacze - od 4 do 1 - w zależności od ułożenia rąk.
Heyah = Era

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2010, 08:06:05 »
istnieje, jak taki topowy model ma sobie radzić bez 3G - podasz źródło tych informacji?

Nie wiem czy to zgodne z regulaminem, ale czytałem o tym na telepolis. Ważne, że w 2G nie traci zasięgu, bo 3G i tak nigdy nie jest dostępne w najmniejszych miejscowościach i tam gdzie jest najgorszy zasięg.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2010, 08:16:29 »
oczywiście, że tak zobacz źródło newsa to też telepolis.pl :wink:

Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2010, 18:38:58 »
Sa juz jakies wiesci od Samsunga na ten temat?
Mam nadzieje, ze nie beda sie tlumaczyc jak Apple ;)

Kurcze, niby jestem praworeczny, ale czesto trzymam telefon w lewej i operuje prawa...
Wciaz nie jestem pewien czy kupwac, czy moze to szmelc jakis z beznadziejnymi antenami GSM/3G/GPS...
Pozdrawiam,
  DonAndress

*

Offline januszzbych

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i nie z EuroAGD
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2010, 20:55:51 »
Ja mam nie zauwazylem takich problemow, oczywiscie jak wezne telefon do dwoch rak jednoczesnie to spada zasiego o 1-2 kreski ale tak zrobi kazdy telefon jak sie zlapie dwoma rekami w miejscu gdzie jest antena, to nie jest ten sam problem co z IP4!
ANDROID to jest TO :)

Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2010, 18:37:55 »
Szanowni koledzy , problem istnieje i jest uciążliwy.Sam go doświadczyłem i poznałem przez forum osobę która miała taki sam kłopot.Oboje mieszkamy w Krakowie a nasze GS'y gubiły zasięg i uniemożliwiały rozmowę- Tj druga strona przestawała nas słyszeć.Wyglądało to jakby wyłączał się mikrofon.Po kilkudniowych perypetiach ze sklepem(Saturn) wymieniono nam aparaty na nowe- ale z ta samą wadą.Testowaliśmy orange, era, play na dachu Galerii Krakowskiej.... Nasze testy są już na Youtubie, a szerszy opis problemu w tym, wątku: [*****]/showthread.php?t=17758]http://[*****]/showthread.php?t=17758[/url]

Sprawa zakończyła się tak ze dostaliśmy "zwrot pieniędzy "- w postaci bonów o wartości telefonu(1999zł) do wykorzystania w Saturnie.
Jak dla mnie ( rozmawiam około 90 minut dziennie) taki telefon to nie telefon.Szkoda moich nerwów na spontaniczne wybryki galaxy i tłumaczenia się klientom krzyczącym w najmniej odpowiednim momencie  "halo halo nie słyszę Pana...." Ze mam taki telefon za 2tysie i on tak po prostu ma.

*

Offline januszzbych

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i nie z EuroAGD
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2010, 20:50:19 »
To w takim razie wspolczuje Tobie i koledze bo mam paru znajomych w Krakowie z Galaxy S i dzialaja ale coz zostaje mi tylko wspolczoc.
ANDROID to jest TO :)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2010, 20:54:57 »
Samsung zaliczył wtopę jak iPhone 4
a szkoda, z zagranicy nie było żadnych sygnałów o wadliwym zasięgu
czyżby polska partia była taka "szczęśliwa"?
miejmy nadzieję, że producent szybko to wyjaśni

Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 18, 2010, 21:55:01 »
Wklepcie sobie w youtubie - "galaxy s antenna" wydaje mi się ze filmy i zażalenia dopiero zaczną spływać  - i to nie tylko z PL.
Czytałem, że w Korei wypuścili jakieś fixy dot. jakości rozmów i kilku innych rzeczy- (może i tego "wyciszania mikrofonu" tylko nikt nic nie mówi) ale na resztę  świata jak na razie fixów nie ma. Ktoś pisał ze flashował juz Galaxy (również z Saturna) na wszystkie dostępne romy - ale przypadłość pozostaje... więc chyba wada fabryczna - a może pechowa seria- już nie wnikam.
Jak dla mnie kreski mogą skakać, a nawet ich może nie być wcale - istotne jest by się rozmawiać normalnie dało. Nasz watek opisujący przypadłość jest na polskim forum androidowym w dziale galaxy s/pomoc techniczna/ problem z mikrofonem?

*

Offline DiDiER

  • 12
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 19, 2010, 20:50:32 »

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 19, 2010, 21:40:06 »
Samsung chyba się zorientował i usunął problem. Podobnie było było z pierwszymi Omniamim które miały skopany dotyk. Potem na rynku pojawiły się działające egzemplarze, a na gwarancji każdemu wymieniali warstwę dotykową. Myśle, że tutaj będzie to samo.

*

Offline xarr

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2010, 18:06:09 »
Wiem że mam inne urządzenie i to z WM. U mnie takie zachowanie też występuje jak na filmiku, ale jest tylko wtedy kiedy mam włączone HSDPA. Wtedy spada sygnał ale zaraz wraca pełen jak pojawia się EDGE. Nie wiem jak w Samsungu ale HTC w swoich instrukcjach zaleca (nawet zabrania) trzymania telefonu przy dolnej krawędzi bo tam znajdują się anteny. Trzymanie tam może spowodować uszkodzenie i skracanie żywotności baterii.
Samsung Galaxy S 8GB
PDA: XXJPX + CF Root 1.3 + ClockworkMod Recovery + TouchWizGTG Launcher + Deodex by Ja :D
PHONE: XXJPX
CSC: XAJPX

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 20, 2010, 18:20:30 »
Nie wiem jak w Samsungu ale HTC w swoich instrukcjach zaleca (nawet zabrania) trzymania telefonu przy dolnej krawędzi bo tam znajdują się anteny. Trzymanie tam może spowodować uszkodzenie i skracanie żywotności baterii.
zależy od modelu
kurcze plaga jakaś?
wszystko przez tego iPhone 4
wcześniej jakoś mozna było trzymać dowolnie teraz trzeba:
http://applefobia.blox.pl/2010/06/Brak-zasiegu-Jest-rozwiazanie.html

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2010, 11:41:34 »
Dla mnie sprawa wydumana.

Mam Galkaxy S z Saturna i faktycznie kreski na wyświetlaczu spadają i rosną w zależności od trzymania ale nigdy nie wpływało to na komfort rozmowy, nigdy mi jej nie przerwało.

Po przełączeniu na 2G (chodzi o baterię) problem nie istnieje.

Telefon używam w Warszawie, może Kraków ma jakieś inne BTSy i tam są inne przyczyny kłopotów?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2010, 11:48:21 »
wydumana - na pewno nie
istnieje takie prawdopodobieństwo, że nie wszystkie egzemplarze mają podobny problem
nie mniej widać, że taki problem jest
z drugiej strony lepiej, że nie wszystkie ;)

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 21, 2010, 11:56:55 »
Z pewnością mój model ma "pływający" wskaźnik siły sygnału, waha się od "0" do MAX przy 3G.

Faktem jest iż nie wiem jak zachowuje się daleko od BTSa, używam go w Warszawie i nie miałem tutaj ani jednej zerwanej rozmowy.

Faktem też jest iż przy 2G wskaźnik nie pływa.

Czy komuś poza Krakowem zrywało rozmowy?

Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 24, 2010, 08:58:20 »
Od 2 dni jestem w posiadaniu SGS z sieci PLAY. Niestety telefon cześciej działa w 2G, 3G łapie jak leży spokojnie.
Mieszkam w Warszawie na 11 piętrze i nigdy nie mialem problemów. W domu mam pare innych telefonów i one mają zasięg na full, a SGS strasznie skaczący. W momencie wzięcia do ręki przełacza się w 2G. Do rozmów mam E51, a galaxy mial być telefonem biznesowym. Codziennie wysyłam i odbieram wiele emaili z dużymi zalącznikami, często korzystam z neta, ale jak mam to robić jak telefon pracuje w EDGE. Zmienił bym soft na nowszy, ale nie moge znaleźć brandowanego dla play, co by w razie czego, do niego wrócić. Soft Play który jest w nim zainstalowany to:
PDA: I9000XWJG4
PHONE: I9000XXJG1

Kolejny problem to zwisy. Odpalam galerie- telefon martwy przez 30s, chcialem zadzwonić- zwis z 5s zanim pojawił się dialer, jeszcze wiele takich przykladów bym mógł podać. Pomaga mu zabijanie procesów task kilerem, ale to by świadczyło ze telefom ma problemy z zarządzaniem pamięcią. W domu mam dwie Milestony i nigdy task kilera nie używalem.

*

Offline januszzbych

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i nie z EuroAGD
Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 24, 2010, 14:38:00 »
W takim razie przejdz sie do salonu Play i to zglos, ja ze swoim nie mam zadnego problemu nigdy mi sie jeszcze nie zawiesil, a zasieg w Playu akurat w 3G bez problemu.
ANDROID to jest TO :)

Odp: Samsung Galaxy S też traci zasięg
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 25, 2010, 15:46:09 »
Witam, niestety u mnie wystepuje dokladnie ten sam problem, przy 3g w Orange'u kreski skacza sobie jak chca, przy 2g, tak w poprzednich moich telefonach, caly czas maksymalny zasieg. Efekty takie same jak opisywane przez uzytkownikow powyzej, rozmowa trwa, w pewnym momencie ja doskonale dalej slysze rozmowce a on mnie juz nie. W tej chwili dzieje sie to w Nowym Sączu koło Krakowa. Czy w przypadku np Omnii HD czy  Wave'a rowniez wystepuja takie problemy? No i chyba najwazniejsze pytanie czy wymieniac Galaxy S np na jeden z wymienionych powyzej, czy jest szansa iz te problemy z zasiegiem zostana w jakis sposob naprawione/poprawione.

edit: telefon kupiony niecaly tydzien temu w Euro RTV AGD

dobry cytat.....

"Reasumując, rzekome problemy z anteną w Galaxy S to bardziej szukanie rozgłosu niektórych użytkowników (i redaktorów), niż jakieś prawdziwe wady, którymi należałoby się przejmować. Zresztą może to z pewnością potwierdzić zdecydowana większość posiadaczy Galaxy S, z którymi wielokrotnie konsultowałem się w tej sprawie w ciągu ostatnich dwóch tygodni."



Ktos moze posiada jak informacje co mozna z takim fantem zrobic, oprocz oczywistych typu "pojdz do salonu gdzie kupiles i zapytaj", czy moze sa jakies oficjalne informacje o tym problemie, bo z tego co widze wiele osob uparlo sie zeby wmowic innym iz ubzdurali sobie ten caly problem i tak naprawde wcale go nie ma.

Ja mam nie zauwazylem takich problemow, oczywiscie jak wezne telefon do dwoch rak jednoczesnie to spada zasiego o 1-2 kreski ale tak zrobi kazdy telefon jak sie zlapie dwoma rekami w miejscu gdzie jest antena, to nie jest ten sam problem co z IP4!

To zlap sobie za miejsce gdzie jest antena w 3g a potem zrob to samo w 2g.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 18:20:56 wysłana przez Pelloth »