Korpus z SPV M600 do magiciana

  • 22 Odpowiedzi
  • 1864 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Korpus z SPV M600 do magiciana
« dnia: Maj 02, 2008, 14:43:31 »
Czy korpus z SPV M600 będzie pasował do HTC MAGICIAN? Akurat taki znalazłem na allegro wraz z obudową i zastanawiam sie nad kupnem poniewasz zepsuł mi sie ten suwak głośniej ciszej. Coś mi sie w nim połamało i nie idzie ściszać. A że jest on wbudowany w korpus to automatycznie musze cały wymieniać.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2008, 15:03:41 »
re_ ma w obudowie od Propheta, wiem że był jakieś problemy (było na forum), musisz poszukać, albo napisać do niego.

*

tomwil

Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2008, 20:23:01 »
ma i 1 i 2 i powiem Ci,ze ciężko  będzie. Magican ma sprężynki w korpusie które dociska tylna klapka a Prophet tego  nie ma a co w związku z tym nie ma otworów. 2 sprawa kamerka-Magican ma okrągłą a Prophet kwadratową. Nie lepiej poczekać i kupić
http://www.gsmok.pl/2510_obudowa_dopod_818-o2_-__mda_copmact_ii_-_czarna.html
http://www.gsmok.pl/1931_obudowa_dopod_818-o2_srebna_obudowa_do_mda_copmact_ii.html

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2008, 13:23:36 »
tomwil, ja u nich ponad pół roku czekałem i nic :(

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2008, 21:51:25 »
Czy korpus z SPV M600 będzie pasował do HTC MAGICIAN? Akurat taki znalazłem na allegro wraz z obudową i zastanawiam sie nad kupnem poniewasz zepsuł mi sie ten suwak głośniej ciszej. Coś mi sie w nim połamało i nie idzie ściszać. A że jest on wbudowany w korpus to automatycznie musze cały wymieniać.

z obudowa przelozysz bez problemu pod warunkiem przekladania obudowy. mozesz przelozyc tez sam suwak.

Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2008, 22:22:57 »
mozesz przelozyc tez sam suwak.

A trudno go wydłubać czy raczej bezproblemowo pójdzie?

*

tomwil

Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2008, 23:05:20 »
tomwil, ja u nich ponad pół roku czekałem i nic :(

no co Ty opowiadasz-w marcu kupiłem do Charmerka srebrną co ciekawsze miałem oryginalnie tylną klapkę plastikową a dostałem (w tej kupionej) aluminiową :) na 3 dzień po wysłaniu przelewu była u mnie w domu-szok przeżyłem

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2008, 08:17:44 »
mozesz przelozyc tez sam suwak.

A trudno go wydłubać czy raczej bezproblemowo pójdzie?
nawet palcem go da sie wydlubac

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2008, 09:45:38 »
Ja osobiście nie polecam takiej operacji nie ze względu na ten sówak ani na to, że w magicanie masz odwrotnie reset i mikrofon ani nie ze względu na tą kwadratową kamerkę ,ale z bardzo ciężkiego do obejścia bezpiecznika na klapkę od baterii, co według mnie jest absolutnie nie do przejścia (próbowałem już różnych sztuczek ,ale to nic nie dało. No chyba ,że za każdym wyjęciem i włożeniem baterii będziesz się bawił z kawałkiem papieru i ustawiał go w pozycji odbezpieczonej.)
Po wielu próbach zepsułem obudowę doszczętnie od propetha, ale na szczęście miałem do czego wrócić.
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2008, 15:55:40 »
Ja osobiście nie polecam takiej operacji nie ze względu na ten sówak ani na to, że w magicanie masz odwrotnie reset i mikrofon ani nie ze względu na tą kwadratową kamerkę ,ale z bardzo ciężkiego do obejścia bezpiecznika na klapkę od baterii, co według mnie jest absolutnie nie do przejścia (próbowałem już różnych sztuczek ,ale to nic nie dało. No chyba ,że za każdym wyjęciem i włożeniem baterii będziesz się bawił z kawałkiem papieru i ustawiał go w pozycji odbezpieczonej.)
Po wielu próbach zepsułem obudowę doszczętnie od propetha, ale na szczęście miałem do czego wrócić.

co wy z ta kamerka? przelozylem i zednego problemu nie bylo, nie wiem w ogole o co wam chodzi, wszystko dobrze pasuje.
bezpiecznik na klapce od baterii zablokowalem kawalkiem papierka, przy wyjeciu i wlozeniu baterii dotykam go po prostu rysikiem i dziala, sposob juz wypracowany, po zalozeniu obudowy w 10 minut bylo zrobione ze dziala.
otwory zrobic nie problem, no chyba ze sie ma dwie lewe rece ;) ogolnie wymiana obudowy do trudnych nie nalezy, wiec prosze takich rzeczy nie pisac. czy jest praktyczna tov juz pozostawiam kazdemu, mi w magicianie klawisze zielonej i czerwonej sluchawki nie bhyly nigdy potrzebne(tu dzialaja ale trzeba je naciskac na wysokosci soft keyow) i w sumie to jest jedyna niedogodnosc jaka wystepuje.

Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2008, 16:34:35 »
Myślę że temat wyjaśniony. Zamówię obudowę ze sklepu który podał tomwil i zrobię tak jak napisał re_ - wymienię sam suwak. W przyszłości powalczę z przednim panelem.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2008, 17:05:51 »
co wy z ta kamerka? przelozylem i zednego problemu nie bylo, nie wiem w ogole o co wam chodzi, wszystko dobrze pasuje.
bezpiecznik na klapce od baterii zablokowalem kawalkiem papierka, przy wyjeciu i wlozeniu baterii dotykam go po prostu rysikiem i dziala, sposob juz wypracowany, po zalozeniu obudowy w 10 minut bylo zrobione ze dziala.
otwory zrobic nie problem, no chyba ze sie ma dwie lewe rece ;) ogolnie wymiana obudowy do trudnych nie nalezy, wiec prosze takich rzeczy nie pisac. czy jest praktyczna tov juz pozostawiam kazdemu, mi w magicianie klawisze zielonej i czerwonej sluchawki nie bhyly nigdy potrzebne(tu dzialaja ale trzeba je naciskac na wysokosci soft keyow) i w sumie to jest jedyna niedogodnosc jaka wystepuje.
[/quote]

No chyba mi nie chcesz powiedzieć, że nie musiałeś nic przycinać przy przełożeniu kamerki  :ohreally:
Ja zacząłem się bawić lutownicą, żeby wykluczyć to niewygodne "telepanie sie z tym bezpiecznikiem" i obudowa poszła. Poza tym ja lubię jak mi wszystko działa i dla tego wróciłem do starej  :P
Nie rozumiem po co komu nowa obudowa jak przyciski maja nie działać a bezpiecznik unieruchamiać ma sie jakimś  papierkiem -jak sie ma nową obudowę to powinna działać w a nie tylko tak zakładać bo tylko ładnie wygląda.
(Jeśli zrobiłeś to naprawdę w 10 min to naprawdę gratuluje -choć nie bardzo wierzę  :E )
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2008, 22:03:42 »
nic nie docinalem z kamerka, po prostu ja przelozylem, pasuje bez problemu, wyglada mniej wiecej to jak w oryginalnej obudowie magiciana, bez zadnych wciskow itd. moze obudowy w roznych okresach produkcji sie od siebie roznily, tu wygladalo to wszystko bardzo podobnie.
co do bezpiecznika to owszem zrobilem to w jakies 10 minut nie wierz sobie jesli nie chcesz, lata mi to :) . nawiercilem nad tym maly otwor i po wyjeciu i wlozeniu baterii musze dotknac(doslownie) tam rysikiem i smiga.
a nowa obudowa po to bo moja byla zajechana a szkoda mi bylo bulic za nowa do magiciana jak mialem tanio do propheta. po drugie wszystkie przyciski dzialaja nie wiem skad wymysliles ze jakies maja nie dzialac. chociaz te na przednim panelu moglyby i nie dzialac- nie zalezy mi na nich bo ich i tak nie uzywam- ale dzialaja, nie wiem skad ten pomysl :)
teraz jakbym mial mozliwosc taniego kupna nowki obudowy od magiciana pewno bym wymienil, dla malej odmiany by za jakis czas wrocic do tej. ta bardziej mi sie podoba :) pozdrawiam.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2008, 23:24:05 »
Piszesz ,że wszystkie przyciski działają, potem, że nie działają na przednim panelu  :O
Poza tym może i masz racje -może Ty miałeś jakąś inną obudowę, bo ja niestety musiałem ciąć, bo u mnie przy kamerce w ogóle nie było możliwości bez przycięcia plastiku włożyć tej od compacta, potem musiałem jeszcze się gimnastykować z tą metalową osłonką na płytę główną bo nie chciała za chiny wleźć tam gdzie powinna.
Ogólnie wrażenia z wymiany obudowy wspominam przykro i mogę powiedzieć ,że w moim przypadku to była gra nie warta świeczki.
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2008, 23:48:15 »
Piszesz ,że wszystkie przyciski działają, potem, że nie działają na przednim panelu  :O
Poza tym może i masz racje -może Ty miałeś jakąś inną obudowę, bo ja niestety musiałem ciąć, bo u mnie przy kamerce w ogóle nie było możliwości bez przycięcia plastiku włożyć tej od compacta, potem musiałem jeszcze się gimnastykować z tą metalową osłonką na płytę główną bo nie chciała za chiny wleźć tam gdzie powinna.
Ogólnie wrażenia z wymiany obudowy wspominam przykro i mogę powiedzieć ,że w moim przypadku to była gra nie warta świeczki.

czytaj ze zrozumieniem :) - nigdzie nie napisalem ze nie dzialaja. ty to napisales i sie do tego odnioslem. ja napisalem "chociaz te na przednim panelu moglyby i nie dzialac- nie zalezy mi na nich bo ich i tak nie uzywam- ale dzialaja, nie wiem skad ten pomysl" - czyli ze jak dla mnie- przy okazji dyskusji o tym czy dzialaja- to moglyby nie dzialac, ba nawet mogloby ich nie byc bo i tak nie uzywam ALE dzialaja. 

a co do kamerki to zaciekawiles mnie tym. moge prosic foto? dosc ciekawa sprawa, ja postaram sie zrobic jutro jak bedzie swiatlo jak to wyglada w mojej obudowie.
mozliwe ze w roznych okresach zmienil sie ten element korpusu wewnetrznego - mialem 3 obudowy, 2 to rozebrane atrapy i 1 z M600 ze stluczonym LCD i w kazdej bylo tak samo. zaznaczam iz bylo to dosc dawno temu.
 ja ze zmiany mam odwrotne wrazenia, szczerze wspolczuje jezeli sprawilo to tyle problemow :(
mi sie cala ta zamiana kojarzy wlasciwie pozytywnie bo i pogrzebac w sprzecie no i wygladal porzadnie po zalozeniu nowej obudowy a nie obdrapany co sprawilo mi wiele radosci :)
moim jedynym problemem a wlasciwie obawa byl ekran- nie bylo w service manualu instrukcji jego demontazu i robilem to "na czuja". pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 23:50:42 wysłana przez re_ »

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2008, 21:09:55 »
Ale chodzi Ci o demontaż ekranu od obudowy -bo nie trzeba było przecież nic tam innego robić. Jak dla mnie to było właśnie bardzo łatwe bo były tam tylko zaczepy -złapałem za obie części obudowy, naciągnąłem jak bym chciał ją zgiąć w pół i lcd wypadł :)
Jeśli możesz do napisz mi jak wrzucić foty na to forum, bo pisać to potrafię jeszcze jakoś tak, ale nic poza tym  :(
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2008, 21:34:04 »
imageshack.us  tu zuploaduj i wklej link do foto - mysle ze sie polapiesz, tak bedzie najprosciej.
mi sie nie udalo dzis zrobic foto, w piatek bede miec swojego cyfraka to wtedy zrobie :) ekran wymontowalem podobnie tylko balem sie czy przypadkiem nie robie tego zle i czy nie peknie :D teraz to juz rozbiorke compacta robie automatycznie - w kilka chwil rozebrany i w kilka chwil zlozony ale to pewno kazdy tak ma po rozkladaniu swojego sprzetu :)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2008, 23:22:47 »
oto fotki kamery - ze zdjetym gumowym oczkiem i z zalozonym - pogladowo. kamera jak widac pasuje. oczywiscie kamerka taka jak byla w magicianie, nic nie bylo docinane ani przy kamerze ani w obudowie od propheta. obudowa pochodzi z wybebeszonego propheta. zarowno w tej jak i w obudowach z atrap wyglada to identycznie a raczej wygladalo gdy sie w to bawilem :)

http://img509.imageshack.us/my.php?image=13984311io3.jpg

http://img509.imageshack.us/my.php?image=20972285qh6.jpg

http://img509.imageshack.us/my.php?image=50552959ed5.jpg

http://img119.imageshack.us/my.php?image=10154689fx4.jpg

http://img132.imageshack.us/my.php?image=55813816ha0.jpg



*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2008, 16:12:36 »
ty widzę ,że masz jakąś zupełnie inną antenę od magicana (chyba ,że przekładałeś sam metal na inną plastikową zabudowę od spv m600.
Ja zdjęcia będę mógł zrobić w pon wieczorem bo będę miał czas -teraz szkoła.
Aha i mogę tylko zrobić zdjęcie samemu korpusowi od spv bo jak już napisałem wróciłem z powrotem do tamtej obudowy
Nowe nie znaczy lepsze

*

tomwil

Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2008, 16:29:59 »
:) wiesz dlaczego będziesz miał problemy z kamerką?? jak nie wiesz to się przekonasz po jakimś czasie jak Ci sie gniazdo poluzuje. Ta obudowa ma za zadanie dociśnięcie kamerki do płyty a w przypadku podmiany luźno sobie będzie latać :). Poza tym nie rozumiem tych zabiegów skoro są dostępne tanie (dobre) obudowy-tańsze niz M600 (no chyba, że kolega z atrapy zrobił-stad ten klej na fotce :) na plastiku anteny :) znany patent )

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2008, 15:50:57 »
blaszka z anteny zostala przelozona, wyputki byly wylamane po zdjeciu poprzedniej blaszki wiec jest podklejone.
mam tak rok, jesli nie wiecej, nie zaobserwowalem by z kamera dzialo sie cokolwiek niedobrego, dziala bez problemu. kamerka nie lata luzno. a co do obudowy to dlaczego to juz pisalem wczesniej.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2008, 21:15:20 »
ahaa. No chyba ,że tak -Ja nie chciałem przelutowywać, bo chciałem po tem z powrotem wrócić do tamtej obudowy.
Wszystko sie zatem wyjaśniło.
W sumie teraz juz nie ma po co zamieniać obudowy, bo jak napisał przed rozmówca teraz dostępne są obudowy po 30zł więc to w ogóle nie ma sensu.
Ale kiedyś było nie do pomyślenia kupić obudowę do magicana za mniej niż 100zł więc taki zabieg miał sens istnienia.
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Korpus z SPV M600 do magiciana
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2008, 23:01:56 »
ahaa. No chyba ,że tak -Ja nie chciałem przelutowywać, bo chciałem po tem z powrotem wrócić do tamtej obudowy.
Wszystko sie zatem wyjaśniło.
W sumie teraz juz nie ma po co zamieniać obudowy, bo jak napisał przed rozmówca teraz dostępne są obudowy po 30zł więc to w ogóle nie ma sensu.
Ale kiedyś było nie do pomyślenia kupić obudowę do magicana za mniej niż 100zł więc taki zabieg miał sens istnienia.

dokladnie tak. raz zmienilem na atrapke, ale ja przyrysowalem i potem na obudowe z umarlaka.
wtedy za sama klapke baterii do magika liczono sobie 80 zl na alledrogo wiec majac taniej obudowy je wymienilem.
na dzien dzisiejszy nie ma to az takiego sensu, no chyba ze komus prophet sie bardziej podoba.