MDA Compact a Bluetooth

  • 15 Odpowiedzi
  • 1960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
MDA Compact a Bluetooth
« dnia: Wrzesień 07, 2005, 13:04:53 »
Witam, zlustrowałem forum dosyć dokładnie, ale nigdzie nie znalazłem informacji na temat wysyłania plików przez Bluetooth do innego urządzenia. Otóż odbierać pliki mogę bez problemu, natomiast gorzej jest z wysyłaniem z MDA. Owszem, PDA widzi urządzenie do którego plik ma zostać wysłany, na ekranie widzę 'Sending' i... koniec. Wysyła w nieskończoność. Może ktoś coś poradzi? Będę bardzo wdzięczny...

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2005, 13:14:50 »
Zainstaluj Resco File Explorer, chyba tylko tym programem da się wysyłać co się chce z MDA Compact.

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2005, 13:18:24 »
Hmmm... Czyli z MDA Compact nie da się (bez tego programu) przesłać pstrykniętej fotki na inny telefon? Nie chodzi mi o przesyłanie "zwykłych" plików, tylko obrazki, melodyjki etc.

*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2005, 13:32:16 »
Nie da się :(
Systemowy File Explorer nie ma możliwości wysyłania plików przez BT

Przy okazji:
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10186

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2005, 15:49:42 »
W takim razie po co ta opcją 'Beam' i znajdowanie urządzeń z włączonym Bluetooth? Brak wyraźnej konsekwencji - dają polizać, ale przez szybkę... :(

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2005, 15:57:11 »
Szczerze mowiac to nie sprawdzalem tego... ale Beam tez powinno wysylac przez BT. On wtedy wyszukuje zarowno po BT i po IR... ale znacznie lepiej robi to Resco. POLECAM!

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2005, 18:45:06 »
Wiele zalezy jeszcze od odbiorcy. Ja np nie moge za zadne skarby wyslac pliku z MDA C. do SDA nawet, jesli uzyje Resco... To samo w druga strone :(

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2005, 18:56:34 »
Z tego co pamietam, to da sie to zrobic file explorerem pod warunkiem, ze  urzadzenia sa w trybie discoverable
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2005, 19:11:58 »
Niestety nie da sie. Oba urzadzenia nie widza siebie podczas wysylania (mimo, ze sa sparowane..).

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2005, 19:21:34 »
Hm, to jak ja to przesylalem? :)
Przesylalem pomiedzy K700i i MDA Compact w te i we wte zdjecia i mp3
Niestety teraz nie moge tego sprawdzic, bo mam BT BlueSoleil
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline unZIP

  • *
  • 65
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2005, 08:10:35 »
a ja uzywam MS BT Stack na MDA Compact i bez problemu przesylam pliki (niestety nie dziala na katalogi, ale moge zaznaczyc kilka plikow do przeslania na raz, jesli sa w tym samym katalogu). Pliki przesylam do laptopa. Jedyny problem - laptop musi byc 'discoverable' za kazdym razem, nie wystarczy sparowac - bo PDA szuka go za kazdym razem od nowa. Nie pamietam tez czy przy wysylaniu nie trzeba na notebooku kliknac na ikonke BT i wybrac 'tak zgadzam sie, odbierz'

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2005, 10:17:12 »
No cóż, jak widać nie jest to łatwy temat. :) Próbowałem wysłać z MDA Compact do Sony Ericsson T620 zdjątka, ale mi się nie udaje (w odwrotną stronę nie ma problemu). Oba urządzenia są sparowane, są w trybie Discoverable, po wybraniu opcji Beam w systemowym eksplorerze plików jest możliwe wybranie T620 po Bluetooth i IRDA, wybieram Bluetooth i... guzik. Sending, sending, sending... Można iść się dobrze wyspać i jak się wstanie to wciąż trwa wysyłanie. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

*

Offline unZIP

  • *
  • 65
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2005, 11:08:17 »
hmm... u mnie to dziala tak:
klikam beam file z podrecznego menu w systemowym explorerze, pojawia mi sie:
to beam, select a device:
Infrared - Tap to send
Searching

po chwili - pojawia sie dodatkowa opcja:
XXXXXXX(jakies cyferki) - Tap to send
ktora po nastepnej chwili zamienia sie na nazwe notebooka
nazwa_notebooka - Tap to send
(wszystko dziala moze jakies 5-10s)

klikam Tap to send i zmienia sie na Pending, pozniej Sending 1/1 i na koniec Done. I juz.
Nie wiem czy przy jakichs wiekszych plikach nie trzeba bylo na notebooku potwierdzic odbioru. Sprobuj wyslac jakis malutki, pojedynczy plik. I sprawdz czy T620 nie prosi Cie o potwierdzenie odbioru pliku...

Pozdrawiam,
PM

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2005, 14:28:40 »
Właśnie, dokładnie dzieje się tak jak to opisałeś. Z jednym małym wyjątkiem - widzę Sending 1/1 i nic się nie dzieje. Próbowałem już nawet z plikiem o wielkości 28 bajtów (który nota bene wcześniej przesłałem z T620 na MDA), więc coś jest raczej nie tak i problem nie tkwi w wielkości przesyłanego pliku. A na T620 nic nie ma, żadnego komunikatu, że został przesłany plik. Niedobrze, niedobrze...

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2005, 17:01:59 »
I wszystko jasne... Połączenie Bluetooth z laptopem - bez problemu, przesyłanie plików - również. Nie było tematu... (no chyba że założymy temat T620 - odbieranie przez Bluetooth :). Dzięki wszystkim za pomoc.

*

Offline bosmanxxl

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
MDA Compact a Bluetooth
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2005, 21:56:08 »
ok. u mnie nie działa ani resco, ani file explorer.mda odnajduje wszystkie urządzenia, ale nic nie chce do nich wysłać.......
lipa.
Możecie mi polecic jakiś program do obsługi bt na komputer stacionarny ??
czy da sie połączyc z active sync przez bt, i np przeglądać net ??

UPDATE:
OK, po przeinstalowaniu modułu działa, wysyłanie odbieranie plików. Na temat synchronizacji via active synca nic nie znalazłem, więc jeszcze w tym temacie proszę o pomoc.
Wiem że przez program wbudowany w palma nie przejżę netu to badziewie co daje HTC nie obsługuje sieci jak gdzieś pisał Jakub. Ale czy można coś na to poradzić ??